Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 164116421643 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
27-11-2014, ora 09:40
emma85
Nu este medic/terapeut
emma85
Buna fetelor, Sunt noua pe acest forum Dar va urmaresc de foarte mult timp si in decembrie m-am hotarat Sa ma operez si eu. Vin din norvegia in Tara pt operatie si nu am La dispozitie mai mult De o luna.. datorita voua as dori Sa ma opereze La Dr totir Dar as vrea totusi Sa stiu ce parere aveti si De Dr dragos zamfirescu. Aveti niste rezultate superbe. Va pup
0
27-11-2014, ora 17:01
ral1985
Nu este medic/terapeut
ral1985
Bună CataLi. Dr. Totir operează la Spitalul de Ortopedie Medlife. Ca sa îţi faci programare trebuie sa îl suni direct pe dansul la nr. de pe site-ul lui. Îl cauţi pe google după nume şi îţi apare site-ul.
0
27-11-2014, ora 17:02
ral1985
Nu este medic/terapeut
ral1985
S.Andreea maxim cât încape. Eu am 375 rotund şi nu sunt mari, sunt medii.
0
27-11-2014, ora 17:13
larisabed
Nu este medic/terapeut
larisabed
fetelor dupa cat timp avem voie sa mergem la solar ??
vin sarbatorileeeeeeee :(
mie mi a spus o dn doct k dupa 3 luni
voua c v s spus !?
va pupacesc
0
27-11-2014, ora 17:51
ral1985
Nu este medic/terapeut
ral1985
Larisa dacă mergi sa îţi acoperi cicatricile ca altfel se pigmenteaza.
0
27-11-2014, ora 19:03
adelinne22
Nu este medic/terapeut
adelinne22
Larisa, mie dl dr mi-a spus ca primele 6 luni dupa operatie nu este indicat sa merg la solar, si nu am mers. Mi-a zis ca si daca imi voi acoperi cicatricile razele tot vor trece. Acum, ce sa spun, parerile sunt impartite.
0
27-11-2014, ora 19:10
adelinne22
Nu este medic/terapeut
adelinne22
Monica,
Indicat ar fi sa nu dormim nici pe burta nici pe o parte, cica mai rau facem daca dormim pe o parte, decat daca dormim pe burta. Cert este ca, eu dorm doar pe o parte si nu am patit nimic, dar,. ce e drept am dormit dupa vreo luna de la operatie pe laterale. Rezultatul nemodificandu-se inca in rau. Acum Doamne'ajuta la fiecare sa avem sanii frumosi vesnic!!!!!
Mult succes fetelor care v-ati operat si care va veti opera in curand!
0
27-11-2014, ora 19:45
monika24
Nu este medic/terapeut
monika24
Bun si atunci cand anume avem voie sa dormim mai exact pe o parte fara sa afecteze?
0
27-11-2014, ora 21:03
ral1985
Nu este medic/terapeut
ral1985
Când iti spune doctorul.
0
27-11-2014, ora 21:27
iri-nico
Nu este medic/terapeut
iri-nico
Eu dupa 2 saptamani am avut voie sa dorm pe parti si n-am depasit nici un minut termenul acesta pt ca aveam dureri crancene de spate.Asa ca, in noaptea in care am implinit 2 saptamani, am rasuflat usurata, ca pot in sfarsit sa nu mai dorm pe spate :))Slava Domnului! am 8 ani de la operatie luna viitoare si sanii sunt la locul lor frumosi si sanatosi, ceea ce va doresc si voua, tuturor! :)
1
28-11-2014, ora 08:53
AndreiAndreea
Nu este medic/terapeut
AndreiAndreea
Buna dimineata tuturor,
Va rog sa imi spuneti si mie care ar fi perioada de recuperare dupa un implant mamar, deoarece eu ma operez pe 2 decembrie. E suficient sa fiu ok de sarbatori? Din punct de vedere al durerilor, ca stiu de cele doua sapt de la operatie. Va multumesc!
0
28-11-2014, ora 10:12
adelinne22
Nu este medic/terapeut
adelinne22
Buna Andrea,
Bine ai venit printre noi, ca nu cred ca te-am vazut pana acum sa scrii ceva pe acest forum.
Din punct de vedere al durerilor vei fi arhi recuperata. Dureri daca vei avea, vor fi in prima saptamana, cel putin asa am avut eu. Si cred ca si marea majoritate a fetelor care s-au operat pana acum. In concluzie vei fi apta sa dansezi si sa te distrezi.
0
28-11-2014, ora 11:41
monika24
Nu este medic/terapeut
monika24
Andrea,
Despre dureri ce pot sa iti zic este ca fiecare simte altfel eu de exemplu am avut dureri de spate mai mult nu de piept singura durere la piept a fost in primele 3-4 zile cand ma ridicam din pat si sinteam o presiune ce ma apasa vreo 2 minute insa azi am 2 sapt si 2 zile si totul e ok insa nu pot sa dansez deocamdata sau alte eforturi puternice asa ca bafta da ai :*
0
28-11-2014, ora 12:53
AndreiAndreea
Nu este medic/terapeut
AndreiAndreea
Multumesc Monica si Adelinne,
Sper sa fie totul ok, nu intentionez sa dansez hore etc, ci doar sa fiu in atmosfera petrecerilor putin. Sper sa nu am dureri mari, va voi spune cum va fi. Va multumesc inca o data ptr raspunsurile voastre prompte.
0
28-11-2014, ora 13:35
tina8205
Nu este medic/terapeut
tina8205
Fetelor, ptr bubitele care mi au iesit intre sani(asa ca niste cosulete), m am dat cu un preparat facut la farmacie ptr.eritem fesier.il folosesc de cand era fiicamia mica si continui sa l folosesc.mi s au uscat toate si am scapat de ele.ma intrebase o fata dc ma dau cu ceva pe ele, dar nu am mai intrat sa i raspund.
0
28-11-2014, ora 16:29
monami7
Nu este medic/terapeut
monami7
Servus fetelor! :)
@andreiandreea, precum ti-a spus si adelinne, (care a fost una din sursele mele de inspiratie pt alegerea doctorului care sa ma opereze si pe care o salut in mod special si o felicit pt revenire pe forum :) prima saptamana este mai grea in general si in foarte rare cazuri cel mult 2 saptamani:) Deci poti sa te operezi linistita pe 2 decembrie, ca pana de sarbatori vei fi ca si noua:).Succes!
Pentru fetele care au probleme cu bubitele si acneea aparuta pe fata sau intre sani dupa operatie, sa stiti ca eu am avut aceasta problema si am rezolvat-o foarte bine si repede cu o mixtura mentolata recomandata de farmacista.
Fetelor mi-a intarziat ciclul cam multisor luna aceasta..stiti cumva cam dupa cat timp de la operatie este ok pt a ramane insarcinata?Eu am 8 luni deja si ne dorim un copil, n-am folosit anticonceptionale, doar calendarul si nici testul de sarcina nu l-am facut inca..daca o fii sa fie, aia e:)las copilul indiferent ce se intampla cu sanii, dar eram curioasa daca a mai trecut cineva prin asa ceva. Multumesc anticipat pt raspunsuri.Pup:*
0
28-11-2014, ora 16:37
sophie4
Nu este medic/terapeut
sophie4
Buna fetelor. Am fost si eu la consultatie la dl Totir si este oficial :) ma operez pe 15 dec. As vrea totusi sa mai trec o data pe la dansul sa mai discutam de implanuri. Sunt un caz dificil si de aceea mi-a propus implanturi de marimi si proiectii diferite... Are cineva dintre voi proiectii diferite?
0
28-11-2014, ora 16:38
sophie4
Nu este medic/terapeut
sophie4
Dana Jianu la care ma hotarasem initial mi-a vb doar despre marimi diferite in cc si atat.
0
28-11-2014, ora 19:26
emma85
Nu este medic/terapeut
emma85
Buna fetelor, s-a operat cineva de curand La dragos zamfirescu? Stiti ceva de el? Va rog frumos!
0
28-11-2014, ora 19:49
S.Andreea18
Nu este medic/terapeut
S.Andreea18
Am tot auzit pe forum ca dupa operatie, unele dintre voi ati avut burta umflata, spuneti-mi si mie de ce, va rog, ca sunt tare curioasa si tare ma mai panicheaza toate aceste aspecte. Eu am decis sa ma operez in Februarie, asa m-a sfatuit si doctorul cand i-am spus ca Revelionul il am organizat la munte.
0
28-11-2014, ora 19:49
S.Andreea18
Nu este medic/terapeut
S.Andreea18
Am tot auzit pe forum ca dupa operatie, unele dintre voi ati avut burta umflata, spuneti-mi si mie de ce, va rog, ca sunt tare curioasa si tare ma mai panicheaza toate aceste aspecte. Eu am decis sa ma operez in Februarie, asa m-a sfatuit si doctorul cand i-am spus ca Revelionul il am organizat la munte.
0
28-11-2014, ora 21:13
adelinne22
Nu este medic/terapeut
adelinne22
Te pup monami,
Important este ca minim şase luni de la operaţie sa nu rămâi însărcinată, după nu ar fi nici o problema, am întrebat eu medicul, PTR ca si eu am in plan un al doilea copil, ca ma tot stresează piticul asta al meu.
Însă, tot medicul a spus ca nu îmi garantează ca după o alta sarcina si alăptat rezultatul va fi la fel ca acum.
Mult succes la încercarea de a rămâne însărcinată!
0
28-11-2014, ora 21:20
adelinne22
Nu este medic/terapeut
adelinne22
SAndreea18, balonarea apare, după operaţie, si va dispărea in Cca doua-trei saptamâni, asa ca nu ai motiv sa te îngrijorezi.
0
28-11-2014, ora 21:22
S.Andreea18
Nu este medic/terapeut
S.Andreea18
Merci frumos pt raspuns Adelinne22. Nu intelegeam ce cauza are aceasta balonare si daca apare la fiecare persoana
0
28-11-2014, ora 21:53
Ellika
Nu este medic/terapeut
Ellika
Buna! Tot citesc ce scrieri fiecare si am si eu o problema! M-am operat săptămana trecută vineri si azi mi s-au scos bandajele si mi se pare o diferenţa între sâni, unul un pic mai mic, altul mai mare, bine diferenţa nu e mare si încă ceva...un sân e mai sus ca altul, diferenţa e mica, se observa daca te uiti insistent numai sub sâni! Aţi avut problemele astea? Devin la fel in tp cand se aseaza?
0
28-11-2014, ora 22:03
Ellika
Nu este medic/terapeut
Ellika
Eu ma revad in pozele puse de monami7. Asa aveam si eu sânii înainte, dar mi-am pus implant 385. Sunt curioasa daca se relaxează muşchiul atât de bine încât sa para naturali si sa se uniformizeze?ast raspunsuri si încurajări!
0
28-11-2014, ora 22:10
ral1985
Nu este medic/terapeut
ral1985
Ellika sigur se vor aranja frumos. Diferenţa este mare de la o saptamana la alta, ei se modifica încontinuu, se dezumfla, coboară, se conturează. Ai prea puţin timp de la operaţie. Stai liniştită
0
28-11-2014, ora 22:40
Ellika
Nu este medic/terapeut
Ellika
Sper... Am si implant cu profil înalt si mi se par asa inalti...
0
28-11-2014, ora 23:23
giorgiana123
Nu este medic/terapeut
giorgiana123
Buna fetelor.Va urmaresc de ceva vreme.In trei zile ma voi opera si eu am mari emotii.Vreau sa va intreb la 1.60, 50 kg...ar merge 300cc ?.Sunt mici ?sau 315 ar fi mai bine ?Eu o sa imi pun polytech 300
0
28-11-2014, ora 23:26
giorgiana123
Nu este medic/terapeut
giorgiana123
Monika imi poti spune te rog ce inaltime ai?Sanii tai mi se par foarte frumosi.
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 164116421643 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •