Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 164016411642 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
25-11-2014, ora 09:42
Melamihaela
Nu este medic/terapeut
Melamihaela
Buna Larisa, eu am trei luni si un pic si încă se simt amorţiţi si e senzaţia aia ciudata, simţi ca ii atingi acolo dar nu ai simţurile ca in partea de sus. I-am dat e-mail dr Totir săptămana trecută sa il întreb când le voi recupera 100% si a zis ca in durează pana la 6 luni sa simţi totul din nou, poate un pic mai mult, acum depinde si de organism. Nu te ingrijora, e normal :) x
0
25-11-2014, ora 10:09
monika24
Nu este medic/terapeut
monika24
Dupa cat timp pot dormi pe o parte ca mam saturat tot pe spate??si operatia cand se vindeca aprox cat dureszavpana e inchisa kalumea?
0
25-11-2014, ora 10:28
S.Andreea18
Nu este medic/terapeut
S.Andreea18
Voi ce ma sfatuiti fetelor, sa ma operez acum, cat mai repede, pana in sarbatori sau sa o las pentru Februarie? Oare imi stric sarbatorile daca ma operez acum? O sa fiu in stare de ceva?
0
25-11-2014, ora 10:34
Andra0110
Nu este medic/terapeut
Andra0110
Fetelor, azi am 3 săptămâni de la operatie si de ieri simt o mica durere la dreptul in lateral. Simt durerea la fiecare miscare. E adevarat ca sambata am facut curăţenie prin casa, am dat cu aspiratorul, dar nu m.am fortat cu nimic..zic eu. Chiar e constanta durerea si nu exista pana acum. Nu stiu ce sa fac? :(
0
25-11-2014, ora 11:02
monika24
Nu este medic/terapeut
monika24
Andra eu maine am 2 sapt de la operatie si din a 8 a zi am facut curat prin casa aspirator, spalat pe jos, rufe, farfuri, baie cainelui insa nu mam fortat la capacitatea normala ci mai incetisor insa dureri nam avut adika de spate doar in rest ok.dureri o sa simti tot felu in sani pana pe la 2-3 luni doar daca e durere insuportabila sunati doctoru
0
25-11-2014, ora 12:37
Andra0110
Nu este medic/terapeut
Andra0110
In niciun caz insuportabila dar exista acolo si nu era... :( daca persista o sun doctorul.
0
25-11-2014, ora 13:23
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Andra, eu zic ca de la efort e. Ai stat cuminte 3 săptămâni si e normal ca s-a încordat ceva mai tare muschiul. Mai ales ca zici ca e in dreapta, cu partea aceea muncind mai mult.
Au mai fost fete care au pătit asa, chiar si la mai mult timp. Tin minte de o fata, care dupa 2 luni, daca nu ma însel, inotase...si a fel acuza niste dureri.
Vor trece, stai linistită.
0
25-11-2014, ora 15:03
Andra0110
Nu este medic/terapeut
Andra0110
Mersi fetelor. Am fost f panicata la interventia asta si de obicei nu sunt asa fricoasa! Vreau sa ma simt iar libera sa fac orice. Desi au trecut 3 săptămâni mi se pare ca au trecut 3 luni si trebuia sa fiu bine pana acum.mi.e teama ca nu o sa mai pot face nimic ca inainte. Sper sa.mi treaca starea asta si durerea :D
0
25-11-2014, ora 16:31
monika24
Nu este medic/terapeut
monika24
Cand pot dormi pe o parte??in cat timp se lipeste kalumea operatia fara riscu de a se desface?? Plsss
0
25-11-2014, ora 18:28
georgia27
Nu este medic/terapeut
georgia27
S.Andreea18 sfatul meu este urmatorul: daca vrei sa iti petreci sarbatorile fara nici o grija fa operatia in februarie. Daca o faci acum vei avea 3 sapt... Vei fi oarecum recuperata insa tot vor exista restrictii, posibil dureri etc. e clar ca nu vei fi la fel. Tb sa te gandesti.
Eu am 1 luna si tot nu sunt recuperata. E mai greu... Totusi e o interventie chirurgicala.
Andra0110 si eu am dureri laterale la amandoi sani. La mine au persistat cateva sapt. Eu am capiat doctorul de telefoane si se pare ca e vb de muschi si de sensebilitatea fiecareia.
Monika24 mie mi-a spus ca de la 1 luna se poate dormi pe spate. Tu cat ai? Si eu am fost la fel in primele 2 sapt. Muream de durere de spate si nu mai suportam dormitul insa acum ma intreb daca voi dormi pe o parte... Imi este si frica sincer😀... Poate se deplaseaza vreun silicon.
Eu maine fac o luna si nu cred ca mai exista vreo sansa sa se deschida civatricea. Deja e o dunga alba aproape inexistenta. De zici ca nu am fost operata. Oricum frica asta am avuto si eu pana la 2 sapt... Dupa am facut ce am vrut cu mainile😃 fara sa le ridic😊

Maine am si eu controlul de 1 luna. De-abia astept sa vad cum sunt.

Pup fetele.
0
25-11-2014, ora 19:09
monika24
Nu este medic/terapeut
monika24
Maine am 2 saptamani si am auzit ca poti dormi pe o parte sau alta atunci cand iti e vindecata cicatricea ma rog inchisa klumea k sa nu fie sanse sa se deschida dar am citit pe aici unele fete au dormit pe o parte de la 2 saptamani fara griji si noi restu nu am dormit de FRICA..oare cand trece frica???
0
25-11-2014, ora 19:37
ana_me
Nu este medic/terapeut
ana_me
fetelor, nu am mai urmarit forumul de ceva timp si nu stiu daca s-a discutat subiectul (offtopic ce-i drept). si-a pus cineva implant in buze (nu micropicaturi de silicon, implant obisnuit) si ar putea sa imi recomande un doctor bun din bucuresti? multumesc frumos
1
25-11-2014, ora 19:53
georgia27
Nu este medic/terapeut
georgia27
Monika24 mie dr mi-a spus clar ca la o luna pot dormi pe o parte. Maine ma voi duce la el sa vad daca imi da voie sa dorm.
Frica o sa treaca cu timpul, dupa ce ne obisnuim cu ele. Cred ca dupa vreo 3 luni😊
0
25-11-2014, ora 20:26
S.Andreea18
Nu este medic/terapeut
S.Andreea18
Pt Ana_me: eu am acid hialuronic in buze, ce e drept l-am pus in Galati la Clinica Hyperion si nu am fost DELOC multumita. Din Bucuresti ti l-as recomanda pe Yair Miron, desi are preturi putin cam mari(350 euro/seringa de acid- Juvederm Ultra Smile) dar rezultatele lui sunt foarte frumoase si naturale. Momentan el e plecat din Bucuresti si daca nu vine pana de sarbatori, ma bate gandul sa ma duc la dr. Nae Sorin. Costa 275 euro/seringa si foloseste acelasi acid, ceea ce este f important, pt ca un acid bun va rezista mai mult timp in buze. Eu atat iti pot recomanda, daca fetele stiu si alti doctori, chiar as dori sa aflu si eu
0
25-11-2014, ora 20:33
ana_me
Nu este medic/terapeut
ana_me
S.Andreea18 multumesc. Acid am si eu acum. Pe mine ma interesa un implant permanent de silicon in buze. Am ajuns la doctorita care mi-a pus printr-o cunostinta. Dr nu e esteticiana dar face remodelare si reconstructie de buze cu acid hyaluronic. Eu acum mi-am pus pt prima oara si imi place mult, acum nu stiu insa cum sunt alti doctori pt ca nu am mai incercat.
0
25-11-2014, ora 20:48
S.Andreea18
Nu este medic/terapeut
S.Andreea18
Aa ok, scuza-ma, am inteles gresit. Eu zic sa te gandesti mai bine si sa te informezi pe internet despre riscurile implantului permanent in buze si cazuri ale vedetelor din Romania, care s-au desfigurat. Eu mai degraba as opta pentru micro-picaturile de silicon, arata foarte natural
0
25-11-2014, ora 21:42
catalinalina
Nu este medic/terapeut
catalinalina
buna din nou.

am fost astazi la ecografie is mi-a gasit cate un nodul mic, beningn, ptobabil fibroadenom la fiecare san. domana dr de la ecografie a zis ca crede ca ar putea sa aiba vreun efect asupra operatiei de implanturi, dar m-am cam panicat. am luat yasmin si din februarie ma renuntat, o fi de la asta?

nu as vrea sa imi amane sau anuleze operatie din cauza lor..am sa, un gol in stomac, ca imi facusem planuri...

a mai avut cineva aceeasi situatie?


thanks
0
25-11-2014, ora 22:43
Andra0110
Nu este medic/terapeut
Andra0110
Georgia27 am citit ca tu ai avut dureri laterale spre deosebire de restul fetelor. E bine ca au trecut. Sper sa fie o sensibilitate a muschiului, de la efort, pt ca eu nu am avut nicio durere pana acum, asa localizata!
0
25-11-2014, ora 22:48
Andra0110
Nu este medic/terapeut
Andra0110
Monika, mie mi.a spus ca pot dormi pe o parte cand simt eu ca pot, nu afectează cu nimic forma sau vindecarea. Pot sa stau intr.o.parte dar nu dorm relaxata decat pe spate, deci tine de fiecare. Catalinalina, imi pare rau de vesti, mergi la dr sa.ti spuna exact daca te poate opera sau nu.
0
26-11-2014, ora 13:15
Fragolina82
Nu este medic/terapeut
Fragolina82
Monika...poza este făcută azi dimineata :) 10 zile de la operaţie.. Depinde din ce unghi fac poza..sânul drept e mult mai pătrăţos inca..aici in poza nu se vede dar e mult mai boţit..
0
26-11-2014, ora 14:31
larisabed
Nu este medic/terapeut
larisabed
ms Mihaela!!!
daca e normal atunci nu m ingrijorez#
si sfarculetele m dor inca...
mai avem d asteptt
0
26-11-2014, ora 15:40
monika24
Nu este medic/terapeut
monika24
Si cum te simti Fragolina?
0
26-11-2014, ora 16:35
Fragolina82
Nu este medic/terapeut
Fragolina82
Deci..in confrunt cu primele zile dupa operaţie pot sa zic ca stau mai bine..elefantul care era Aşezat pe piept a slăbit mult :) si-a redus greutatea.. Dar inca e greu..când ma dau jos din pat inca mai blestem :-D peste noapte parca se umfla sânul si când ma trezesc i-l simt de parca ar exploda...încetu cu încetu am început sa ma îmbrac singura...dar când stau mult in picioare dupa vre-o 3..4 ore maxim tre' sa ma aşez..sunt grei si durerea de spate ma omoară..da na..poate sunt eu mai sensibilă aşa.. E greu..si trebuie sa faci multe sacrificii..nu ştiu ce sa zic.:înainte de operaţie credeam ca o sa fie un nimic..citind comentariile altor fete, dar nu e aşa.. Cel puţin la mine.. E o adevarata operaţie..e adevărat, îţi schimba viaţa dar termenii de vindecare sunt lungi...si îţi condiţionează mult viaţa.. Nu ştiu cât timp ar trebui sa mai treacă ca si fiu din nou 100% cum eram înainte..sa nu mai simt nici o durere sa nu îmi mai fie frica sa fac nu ştiu ce efort si sa-i simt ca si cum as fi născuta cu ei (dacă e posibil )
Tu cum eşti ?? Cum te simţi ?
0
26-11-2014, ora 16:49
Andra0110
Nu este medic/terapeut
Andra0110
Fragolina, te înţeleg perfect, la fel am fost si eu. Nici acum dupa 3 saptamani nu ii simt cu totul ai mei. Chiar am niste dureri noi la dreptul pe care nu le am avut. Asa ca depinde mult de fiecare organism. Recuperare usoara!
0
26-11-2014, ora 17:15
monika24
Nu este medic/terapeut
monika24
Fragolina eu am doar 2 saptamani si 1 zi ma simt ok ai mei parca sau desumflat insa sunt tot tari la atingere astazi de exemplu am schimbat bustiera si asta noua ma strange de mor si am inchis-o la prima inchizatoare si nu stiu ce sa fac ca parca nu ma lasa sa respir si cealalta am spalat-o nu inteleg care e faza ca amandoua sunt aceiasi marime...eu dureri de sani propriu zis nu am avut decat de spate acum nu ma mai doare nici spatele doar cand fac mai mult efort (aspir, spal pe jos etc) pt. ca stau aplecata insa in rest is ok si pe strada ma misc mai incet nu cum obisnueam eu insa mi frica atunci cand merg la supermarket cum aici (Germania) e mereu plin de parca se da ceva moka sa nu ma loveasca careva am teama asta si de cand mam intors din tzara nu prea am iesit afara vreau sa zic ca am un Cane Corso cat mine de mare :D si nu il pot scoate la plimbare pt ca ma trage si imi pica silicoanele :)))) insa per total ma simt bine si vineri acum ar trebui sa incep lucru insa ma duc la medic maine sper sa mai imi dea o saptamana medical.hihi Fragolina in orice caz sani tai sunt superbi si par desumflati iti tin pumni sa te recuperezi cat mai repede ideea e sa nu stai fff mult in pat ci sa te misti cat mai mult Te pup
0
26-11-2014, ora 21:04
roxybarbu
Nu este medic/terapeut
roxybarbu
Catalina si eu am aceasi problema. Leziune nodulara hipoecogena, omogena, de 6, 6 /3, 2 mm avasculara, cu caracter sugestiv pentru begnitate, fibroadenom?, panicul adipos?.Astept parerea d-lui dr, dar sper din tot sufletul sa nu fie problema.
0
26-11-2014, ora 22:12
S.Andreea18
Nu este medic/terapeut
S.Andreea18
Am fost si eu azi la consultatie la dl. Dr Totir, a fost foarte scurt si la obiect dar destul de convingator. Mi-a recomandat anatomice, 350 sau 375 cu proiectie moderata, medium height. Intrebarea mea este daca dl. Doctor foloseste implantele Mentor Memory Gel. Aveti idee cumva? Ca am uitat sa intreb la consultatie, aveam emotii prea mari. Daca ar fi sa ma sfatuiti, ce marime ar fi bine sa aleg? Eu am sani, nu foarte mari, dar sunt oricum, mi-e frica sa nu fie prea mari daca pun 375 peste ce am. Eu chiar vreau ceva cat mai natural.
0
26-11-2014, ora 23:39
georgia27
Nu este medic/terapeut
georgia27
S.andreea cam cat de mari ai sanii? Eu iti pot spune atat: am avut si eu putina glanda inainte, mi-am pus 335 si nu sunt mari deloc.
Sunt niste sani medii. Am ajuns la cupa C. Si eu am si gama natrelle care din cate stiu sunt mai mari ca cele de la mentor.
Eu as merge pe maxim.
0
27-11-2014, ora 05:48
Bianca M
Nu este medic/terapeut
Bianca M
Dr Totir opereaza cu Mentor si Matrix!! 375 nu sunt prea mari!! Cat mai mult pt ca nu iti va parea rau!
0
27-11-2014, ora 07:39
CataLi
Nu este medic/terapeut
CataLi
Buna,

Scriu pentru prima data pe forum, in ultimele luni am citit o parte consistenta din discutiile de aici si as vrea sa va intreb ceva. Daca as vrea sa ma programez pt. o consultatie si ulterior operatie la dr. Totir, ce clinica din cele enumerate pe pagina sa ar fi bine sa aleg astfel incat sa fie cea mai convenabila ca raport calitate-pret? De aceea mi-e neclar si daca, in functie de clinica, trebuie sa sun la nr. diferite pt. programarea la consultatie.

Multumesc frumos,
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 164016411642 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •