Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 163716381639 ..... 3218 3219 Înainte ›
1
19-11-2014, ora 21:37
georgia27
Nu este medic/terapeut
georgia27
Klauniko tu arati de 25 de ani. Nu imi vine sa cred ca ai 35...😳

Una peste alta, eu iar am probleme😃😃😃. Imi este mila de dl.dr. Nu-i mai doresc paciente ca mine😄😄😄
Fetelor mi s-au desumflat sanii, nu prea mai am dureri dar m-am umflat mai jos de sani. Intre sani si burta. I s-a intamplat cuiva? E normal sau ma duc sa ma mut in cabinet la dr😄😄😄. Ca la cat l- am stresat saracul.
0
19-11-2014, ora 21:55
klauniko
Nu este medic/terapeut
klauniko
georgia...o draguta...cum te am si cunoscut de altfel;) ms...sunt sigura ca dl dr e obisnuit, ca doar asta ii este meseria ;) asa cum a spus si el...oricand la orice ora...ai o problema, pui mana pe tel si suni ;) ma bucur ca esti mai ok...cat despre umflat...nu stiu...eu si de burtica am scapat repede...poate mai sunt fete pe aici care au avut asa "äventura" te pup georgia
ps.nu stiu daca ai citit in pg anterioara dar lorinnda a facut un grup pe fb..e drept ca acolo e toata lumea mai activa decat pe forum deci si sansele de un raspuns la o intrebare cresc ;)
0
19-11-2014, ora 21:59
ral1985
Nu este medic/terapeut
ral1985
Mulţumesc Klauniko!
Cu plăcere Melamihaela
0
19-11-2014, ora 22:44
Oxaaa241
Nu este medic/terapeut
Oxaaa241
Lorelai_08 multumim ca ne-ai impartasit experienta ta. As avea cateva intrebari daca se poate:

1. De la ce restaurant era cocosul imens pe care l-a luat sora ta?
2. Cum este inclinarea la 150 de grade?
3. Ce origine are Dr. Youssef Chawi care vorbeste comic? Eram absolut convina ca-i moldovean.

Sincer.am citit tot...tot...incredibil! Te admir foarte mult.
0
19-11-2014, ora 22:49
annemarie22
Nu este medic/terapeut
annemarie22
Oxaaa ai pm :)
0
19-11-2014, ora 23:06
Andra0110
Nu este medic/terapeut
Andra0110
Lorelai esti o eroina la cat ai suportat. Ma bucur ca s.a terminat cu bine.
0
20-11-2014, ora 00:04
aida22
Nu este medic/terapeut
aida22
Va rog sa-mi spuneti daca cineva dintre voi s-a operat la domnul dr. Antohi rinoplastie sa-mi spuneti cat v-a costat...ca pe site-ul dansului nu gasesc nicio lista de preturi. Va multumesc!
Imi cer scuze ca scriu pe langa subiect dar pe alte forumuri pt rinoplastie nu am gasit.
0
20-11-2014, ora 01:51
catalinalina
Nu este medic/terapeut
catalinalina
Buna, fetelor.

Ma bucur mult sa gasesc acest forum.

astazi am fost la consultatie la domnul zamfirescu. S-a mai operat cineva de aici la dumnealui la clinica Zetta din Bucuresti?
Dupa masuratori, ales 390cc, mentor, profil moderat, forma anatomica.

am 162 cm, 52 kg, si un spate ft lat. Dupa masuratori, sanii mei (exact ca cei din poza de profil) permiteau chiar un implant peste 400, dar nu am vrut atat de mare.

a mai avut cineva sanii atat de mici inainte? Daca da, ce implanturi v-ati pus? Cum arata?

Mi-a zis ca ma va durea ceva mai tare decat de obicei avand in vedere ca se va intinde pielea mult - neavand sani deloc. La voi cum a fost?

Multumesc si abia astept sa imi rapsunda cineva!
0
20-11-2014, ora 09:00
annemarie22
Nu este medic/terapeut
annemarie22
Bună Cătălina, cam atât kred K sunt şi sâni mei actuali şi de obicei un doctor bun dacă vede sânii tai îţi va spune K ai totuşi glanda mamara ;) deci nu eşti plata ;)mie doctorul mi a spus K ma va durea mai raw dacă îmi pun implantul sub muşchi şi marea majoritate asa au, sau dacă îţi pui maximul ceea ce majoritatea fetelor au făcut, dar durerea depinde de la pers la pers, după cum vezi pe site sunt alte fete care le a durut câteva ore, altele 1 sapt, de doctor nu ştiu nimic ptr asta aşteaptă rasp de la alte fete :*
0
20-11-2014, ora 11:07
Andra0110
Nu este medic/terapeut
Andra0110
Catalina, cam asa erau si sanii mei inainte de operatie, eu am intr-adevar mai putin 285 cc si mi se pare o diferenţă enorma. Dar daca doctorul a zis ca pielea ta permite 390 fara probleme eu zic sa ai incredere. :) acum alegerea iti aprartine. Poate mi.as fi pus un 325cc, dar si asa mi se pare ca pielea mea nu ar fi rezistat la mai mult. Pt linistea ta mai consulta un medoc.
0
20-11-2014, ora 11:55
Alecsandra1
Nu este medic/terapeut
Alecsandra1
Buna fetelor, sunt noua pe aici si vroiam sa intreb si eu, ieri am fost la doctorul Totir prin recomandarea unei cunostinte pentru o interventie pe data de 2 Decembrie
Problema este ca eu am sanii destul de maricei dar umpic lasati si dn-ul Totir mi-a spus ceva de 450 mlg dar imi este frica sa nu se lase sanul pt ca dn-ul doctor mi-a spus ca imi pune siliconul desupra nu sub muschi iar de ridicare nu vreau sa aud:(
A avut cineva de aici sanii mai mari si sa isi puna si implanturi?Multumesc.
0
20-11-2014, ora 12:50
Criand85
Nu este medic/terapeut
Criand85
Catalina, eu am 400, inainte de operatie aveam sanii ca in poza ta de profil, poate chiar mai mici. Mie mi se par mici acum, as fi dorit putin mai mari, nu f mult. am avut ceva dureri mai intense, dar suportabile, in primele 3 zile dupa operatie.. dar depinde de gradul de durere al fiecaruia...
0
20-11-2014, ora 13:23
roxybarbu
Nu este medic/terapeut
roxybarbu
Gata, mi-am facut analizele, astazi ma duc sa fac ecografia si sper in Decembrie sa ma operez. Yupiiiiiii
0
20-11-2014, ora 13:47
catalinalina
Nu este medic/terapeut
catalinalina
Va multumesc.

Da, nici mie nu mi se pare ca vor fi mari, mai ales ca nu am prea mult tesut natural, asadar ma bazez tocmai pe marimea implantului. Croiand85, ce mar5imje esti la sutien acum?


thanks
0
20-11-2014, ora 14:07
Criand85
Nu este medic/terapeut
Criand85
Depinde de model... 75 C-D sau 80 C-D.
0
20-11-2014, ora 14:31
lorelai_08
Nu este medic/terapeut
lorelai_08
Oxaaa241, tu esti comica, de unde sa stiu de unde era cocosul ala prajit??? Iar de medic, el era tot timpul vesel, desi eu nu vad nimic comic in durerile alea groaznice care le aveam.
La ce stari aveam atunci numai la mancare nu-mi statea gandul. Si eu am avut sanii mici, dar acum imi plac foarte mult. Nici la mine nu s-au inmuiat inca sanii. Deci nu stiu ce sa va povestesc, dar oricum dupa cum au zis si celelalte fete, dupa operatie erau tari, tari ca piatra. Acum sunt mai moi. Oricum daca crestem in greutate, cresc si ei in greutate si vor fi si mai moi.
0
20-11-2014, ora 14:35
Andracesi54
Nu este medic/terapeut
Andracesi54
Vreau si eu pe facebook, dar nu stiu sa trimit mesaj la tine, Lorinda
0
20-11-2014, ora 14:37
lorelai_08
Nu este medic/terapeut
lorelai_08
catalinalina nu-ti face griji draga mea, pentru ca si eu am avut sanii mici, avand in vedere ca nu am nascut niciodata, pielea nu era intinsa, asa ca m-a durut. Am simtit o durere si in spate, dar mai ales in piept unde zici ca efectiv iti cioparteste cineva pielea cu un cutit. Puneam comprese cu gheata pe sani dar la mine parca nu aveau efect.Si dupa operatie ii simteam si fierbinti si umflati. Ce bine ca a trecut. Sfatul meu, iei somnifere sa dormi 2 saptamani dupa operatie si dupa nici nu o sa-ti mai amintesti nimic (glumesc.)
Eu as fi luat somnifere. Am si zis ca vreau sa ma trezesc la o luna dupa operatie, ca sa nu stiu nimic nimic. Eu am avut si 2 operatii si de aceea cred ca mi-e greu sa zic doar despre una.
0
20-11-2014, ora 14:39
lorelai_08
Nu este medic/terapeut
lorelai_08
Si-asa dupa operatie asistentele ma puneau sa merg, ce sa merg?Auzi la ele sa merg, eu nu puteam nici sa fac un pas, dara sa merg pe coridor. Pe bune, mersul asta era o povara pt mine, sunt si o fire sedentara de fel.
0
20-11-2014, ora 14:51
monika100
Nu este medic/terapeut
monika100
buna catalinalina... eu m-am operat la domul dr. Dragos Zamfirescu... vineri a fost operatia... cam asa au fost si sanii mei inainte de operatie...eu mi-am pus 345cc mentor, forma anatomica... la proba eu am vrut 300 pt ca mi se pareau foarte mari dar domnul dr mi-a recomandat 345 si evident ca l-am ascultat :). Eu am 159cm, 45kg si nu sunt f lat. in spate...
0
20-11-2014, ora 15:02
lorelai_08
Nu este medic/terapeut
lorelai_08
Multumesc fetelor pentru sustinere ! Sunteti dragalase !!!
0
20-11-2014, ora 15:09
Oxaaa241
Nu este medic/terapeut
Oxaaa241
Fereasca Dumnezeu, n-am intalnit asa ceva in viata mea! Lorelai_08...speachless.cred ca celelate fete n-au citit povestioarele tale...
Ne miram de ce asa multa homosexualitate.ete' de ce...
0
20-11-2014, ora 15:16
monika24
Nu este medic/terapeut
monika24
Buna fetele am si eu o intrebare cand pot sa fumez din nou am o sapt de la operatie!!!va pup
0
20-11-2014, ora 15:20
lorelai_08
Nu este medic/terapeut
lorelai_08
Sfatul meu, puneti-va sub muschi, ca doar nu vreti sa-i dati jos peste 5-10 ani. Eu mi-am pus implant sper ca pentru urmatorii 40 de ani. O data si bine !
Era in salon o tipa cam la 35 de ani, mi-a povestit ca a avut 2 nasteri ( 2 fetite) si ca acum 12 ani isi pusese implant, dar ca sanii s-au lasat foarte mult si s-au deformat. Sa nu uitam ca acum 12 ani eram in 2002 cand la noi in tara nu erau asa performante clinicile. Tipa care si-a facut implant (2400 euro) + lifting mamar ( cam 2800 euro) a dat niste bani dar a stiut o treaba : ca vrea sa arate bine.
Ea zicea ca nici nu a avut asa dureri mari. Toata ziua si toata noaptea a avut grija sotul de ea. Urca si cobora scarile tipu ala.Ca noi eram la etaj. A doua zi se si externase. Si mi-a placut cum arata tipa. Eu am vazut-o inainte sa ma operez, ca dupa operatie m-au mutat singura in salon. Stia medicul, probabil ca o sa fac nazuri, ca ma tot vaitam acolo ca eu ma tem de toate. Alte femei erau fericite dupa operatie, numai eu nu. Cum duci porcul la sacrificiu iarna, asa ma simteam eu...
0
20-11-2014, ora 15:22
lorelai_08
Nu este medic/terapeut
lorelai_08
Oxaaa241 scuza-ma nu am inteles ce ai vrut sa spui cu "de ce asa multa homosexualitate ???" chiar nu inteleg, ma iei la misto sau mi se pare?
0
20-11-2014, ora 15:29
lorelai_08
Nu este medic/terapeut
lorelai_08
Citez: "cred ca celelate fete n-au citit povestioarele tale...
Ne miram de ce asa multa homosexualitate.ete' de ce..."
Suntem pe un forum unde fiecare are dreptul sa povesteasca experienta personala, cum nu toate semanam intre noi femeile, asa si experientele sunt diferite. Sunt femei care nasc, una naste astazi si peste 2 saptamani e sanatoasa tun face si jogging in parc, alta inca zace la pat si resimte o stare de slabire, ameteala, melancolie etc timp de cateva luni bune. Asa ca eu consider ca fac parte din categoria femeilor care fug de durere, se panicheaza chiar si la o simpla analiza de sange, pentru ca asa e organismul meu mai sensibil. Cand eram mica si mi se luau analize lesinam. Asta e. Acum Oxxaaa, in fine, daca se ajunge si la glume proaste, chiar nu inteleg. faci cum doresti, dar de-acum incolo voi ignora mesajele tale.
0
20-11-2014, ora 15:46
lorelai_08
Nu este medic/terapeut
lorelai_08
monika24 Cunosc tipe care s-au operat si fumau chiar dupa operatie, dar purtau si niste ciorapi speciali cu banda, acum nu stiu daca au vreo legatura ciorapii cu fumul de la tigara. Evident ca cine e fumator activ simte nevoia de a fuma f des, chiar si dupa operatie. Parerea mea poti fuma dupa. Eu nu sunt fumatoare, dar am o prietena care dupa operatie la cateva ore isi suna toti prietenii si fuma, hehehe, ca sa sarbatoreasca evenimentul
0
20-11-2014, ora 16:01
Lorinda
Nu este medic/terapeut
Lorinda
Andra ti-am trimis mesaj privat.
Monika eu nh m am lasat deloc de fumat, am fumat inainte fe operatie si am fumat la 3-4 ore dupa operatie primele fumuri de tigara
0
20-11-2014, ora 16:10
annemarie22
Nu este medic/terapeut
annemarie22
Monica şi eu fumez şi nu am de.gând sa ma las şi nici nu pot :( dar mi a zis dr măcar sa le răresc ff mult înainte şi după op kred K poţi fuma mai ales K a trecut 1 sapt dar Nu mai mult de 2 3 pe zi :) eu sigur o sa fumez din prima zi după op dacă nu vomit şi pot face asta doar K nu e indicat chiar din prima zi
0
20-11-2014, ora 16:15
monika100
Nu este medic/terapeut
monika100
monika24 eu la ora 14 am iesit din operatie si la ora 23 eram la tigara...:)
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 163716381639 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •