Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 161316141615 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
30-10-2014, ora 12:39
ral1985
Nu este medic/terapeut
ral1985
Mulţumesc Sandra. Sunt super sânii tai
0
30-10-2014, ora 12:51
glow19
Nu este medic/terapeut
glow19
elenad27, din cate am inteles eu aveai asimetrie inainte de operatie. In mod normal, in astfel de cazuri, se pun proteze de marimi diferite (adica la sanul mai mare un implat un picut mai mic decat la celalalt san). Tu ai 300cc la ambii sani? Mie mi se pare un rezultat ok, eventual poarta bustiera de la triumph care este laudata de toate fetele de aici, desi ai operatia de ceva vreme, poate ti-i mai aseaza si apropie putin. Sincer, e un rezultat ok, mie imi place aspectul mai natural si nu mi se par lasati, dar eu nu pot sa vad colajul inca. Acum depinde si de ce iti doreai tu, tinand cont ca ti-ai pus rotunde, presupun ca voiai un rezultat mai 'wow', nu natural, nu?
0
30-10-2014, ora 12:52
angy rebeka
Nu este medic/terapeut
angy rebeka
Multumesc roxy barbu si marina stana pt rasp din cate am vazut ca sau operat cateva fete recent dar inca nu au dat detalii de pret si pt liftin impreuna cu implant. Astept cu nerabdare de la noile posesoare niste sfaturi:)
0
30-10-2014, ora 13:13
Sasha21
Nu este medic/terapeut
Sasha21
Multumesc fetelor pt raspunsuri.Ce parere aveti de Dr. Kasem?Sa operat cineva la el sau a fost macar la o consultatie?E alesul persoanelor publice din Romania ceea ce ma face sa cred ca e bun dar am citit si lucruri mai putin placute despre el.Macar la el am o sansa mai mare de a accepta o marime mare.
Voi ce parere aveti?
0
30-10-2014, ora 13:17
elenad27
Nu este medic/terapeut
elenad27
pai port bustiera k mi-a recomandat-o doctorul. mi-a pus acealsi timp de implant. aceaisi dimensiune. nu stiu ce sa zic. ma simt f prost sincer. sunt demoralizata. sper sa vezi colajul
0
30-10-2014, ora 13:46
ral1985
Nu este medic/terapeut
ral1985
Şasha depinde de pielea şi glanda ta. Gândeşte-te ca degeaba îţi pui o mărime foarte mare dacă pielea nu e elastica. Sânii nu se vor contura frumos şi Doamne fereşte de vergeturi ca de alea nu mai scăpam. Asa ma încurajez eu:-)
0
30-10-2014, ora 13:56
Marina Stana
Nu este medic/terapeut
Marina Stana
elenad27, sunt sincera cu tine, nu e catastrofal, arata foarte ok dar este sesizabil. dar asimetriile se rezolva operator si medicul trebuia sa-ti spuna ca daca pune normal un implant nu rezolva si problema asta.
0
30-10-2014, ora 13:58
Marina Stana
Nu este medic/terapeut
Marina Stana
Andracesi54, nu dispera, poate ca tu suporti mai greu intervntiile si de aceea te simti asa. o sa fie din ce in ce mai bine! o sa vezi!
0
30-10-2014, ora 14:01
elenad27
Nu este medic/terapeut
elenad27
da.. iti multumesc frumos. stiu ca este sesizabil.. asta este.. nu cred ca am ce sa fac:(. iti multumesc oricum pentru sinceritate
0
30-10-2014, ora 14:25
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Nu stiu ce are forumul asta. Nu mi se mai schimba deloc pozele voastre pe tel. Numai pe lap le pot vedea, dupa cateva refresh-uri. Poate citeste cineva pe aici si face ceva in privinta asta, ca e foarte enervant!

Elena, am marit pagina pe lap si asimetria eu nu o vad, dar imi par un pic lasati, intradevar. NU urat, nu mult...doar un pic lasati. Asa ca cel mai bine e sa tii bustiera/sutien cat de mult poti, ca sa nu se agraveze in timp. Altfel, nu ai un rezultat urat, chiar deloc. Nu e wow, dar nici pe departe urat.

Nu mi-ai raspuns, aveai sanii lasati inainte? Macar o idee?

Sasha, Kasem are operatii ok doar la vedete, in rest...am vazut adevarate dezastre, asa ca sfatul meu e sa il ocolesti! Vrei o marime mai mare, mergi la dl. Totir, in NICIUN CAZ la Kasem. Orice medic care isi face publicitate excesiva la tv, e de ocolit, nu de luat in considerare!
0
30-10-2014, ora 14:28
roxybarbu
Nu este medic/terapeut
roxybarbu
Elena mie imi place rezultatul tau, este un pic de asimetrie dar nu cred ca este sesizabila pt cineva care nu stie.
Angy pretul la dr Ionescu cu lifting este intre 4800 si 5200 Euro.
0
30-10-2014, ora 14:36
elenad27
Nu este medic/terapeut
elenad27
al3poz: da ii aveam lasati. o sa pun la poza de profil, poza cu sanii mei de dinainte. asta pentru ca nu stiu cum sa pun mai multe poze.

sincer nici nu stiu ce sa fac. ma simt asa descurajata:(

hai ca updatez poza sa iti faci o idee.

oricum multumesc pentru parere.
ps: poate cineva sa imi dea pe private adresa de mail a doctorului totir?
0
30-10-2014, ora 14:37
elenad27
Nu este medic/terapeut
elenad27
gata, am updatat poza de dinainte de operatie
0
30-10-2014, ora 14:47
glow19
Nu este medic/terapeut
glow19
elenad27, pot sa vad si eu colajul tau acum. Sincer, eu nu vad asimetria... Daca tu iti doreai un aspect natural, atunci parerea mea este ca operatia este reusita. Singura problema este ca daca iti doresti un copil, dupa nastere, e probabil sa ti se lase sanii, dar poti avea o alta interventie atunci si poti cere sa iti puna implanturile mai sus, eventual si un lifting. Momentan, mie sincer mi se pare un rezultat ok, singura asimetrie pe care o vad este la areole, dar nu e ceva grav as zice eu...

Sasha21, sub nici o forma Kasem!!! Am vazut un caz in care a distrus o fata, biata de ea (sper ca e bine acum); chiar ma mir cum de mai are licenta de a practica, probabil are 'cunostiinte'. Uita-te la pagina 769 de la topic-ul acesta.
0
30-10-2014, ora 15:07
klauniko
Nu este medic/terapeut
klauniko
hellooo fetelee.i:m back !!!asa cum am spus nu am putut intra de pe tel pe forum si abia azi am ajuns acasa!!!nici nu-mi vine sa cred ca am fost la operatie!!! rezultatul este mai mult decat ma asteptam..si o spun din tot sufletul, as dori ca toate fetele sa fie cel putin la fel de fericite dupa operatia de implant!!o sa incerc sa pun si poze dar din cate vad merge mai greu...nu stiu ce sa zic...mie frica nu mi-a fost nici de anestezie nici de durere doar am avut emotii pt rezultat.si am ramas f placut surprinsa cand mi-am vazut sanii la 7 ore de la operatie!operatia mea durat cam 3 ore si ceva...deci a lucrat dl doctor:))am vazut ca intreba cineva de preturi la dr ionescu.eu am platit 5200 si nu imi pare rau de nici un banut pe care l-am dat !!mi-a pus natrelle 370 anatomic iar taieturile de la lifting arata f f bine!!deci pana in prezent sunt f multumita, dureri nu am, doar acea presiune pe sani pe care nu o bag in seama;) drumul pana la bv a fost insesizabil!!daca mai pot ajuta cu un rasp va rog nu ezitati...pe mine m-a ajutat f f mult acest forum si vreau sa le multumesc fetelor!!!
0
30-10-2014, ora 15:12
ral1985
Nu este medic/terapeut
ral1985
Acum vad si eu poza dinainte de operatie. Mie mi se pare ca au iesit super sanii si nu ai facut si lifting. Vad ca inainte stangul era mai lasat, acum eu ii vad simetrici, doar la aureola diferenta. Mie imi par naturali, dar nu stiu daca asta iti doreai, poate pentru rezultatul acela de sani rotunzi si obraznici trebuia lifting, dar eu nu sunt experta
0
30-10-2014, ora 15:30
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Da Elena, ii aveai destul de lasati, mai ales cel din dreapa pozei. Si in poza asta se vede destul de rau asimetria - care in pozele de dupa operatie, eu una, nu o vad. Probabil in oglinda, se vede altfel.
Avand in vedere ca ii aveai destul de lasati, eu insist sa stai cat mai mult cu bustiera si sutien, pentru ca risti un rezultat neplacut, altfel. Ai grija de ei si vor fii ok.
Dar de ce nu ai facut si un lifting? Asa erai sigura de rezultat, mai mult timp.

Fetele operate zilele astea, ma bucur ca sunteti bine si recuperare rapida si usoara va doresc!
0
30-10-2014, ora 15:35
tina8205
Nu este medic/terapeut
tina8205
Eu nu inteleg de ce nu imi vad pozele la avatar.unele fete le vad altele nu.nu mai inteleg nimic.
0
30-10-2014, ora 15:35
tina8205
Nu este medic/terapeut
tina8205
Iar eu o vad tot pe cea veche.
0
30-10-2014, ora 15:36
tina8205
Nu este medic/terapeut
tina8205
Al3poz tu vezi poza mea noua?
0
30-10-2014, ora 15:45
ral1985
Nu este medic/terapeut
ral1985
Oauuu Tina, super rezultat, sunt foarte frumosi
0
30-10-2014, ora 15:47
elenad27
Nu este medic/terapeut
elenad27
pai mi-a facut lifting inten.

de aceea acum arata cat de cat egal. si se vede si din profil, pentru ca am mai plina partea de sus a toracelui. el mi-a zis ca am sani frumosi din start si a vrut sa fie o imbunatatire. la fel mi-am dorit si eu. nu stiu de ce..dar ma simt asa descurajata. sper ca am facut un lucru bun. si sper sa se vada imbunatatirea
0
30-10-2014, ora 15:48
tina8205
Nu este medic/terapeut
tina8205
Multumesc ral!!si am doar o saptamana.imi doresc din suflet ca toate sa avem rezultate reusite ptr ca suferim un pic.
0
30-10-2014, ora 15:50
Cosmina2014
Nu este medic/terapeut
Cosmina2014
Buna fetelor!As vrea sa ma operez la Radu Ionescu, ce stiti de el?M-ar interesa si o parere dupa cativa ani de la operatie...au ramas la fel, au durut in timp etc.Multumesc!
0
30-10-2014, ora 15:50
Cosmina2014
Nu este medic/terapeut
Cosmina2014
Buna fetelor!As vrea sa ma operez la Radu Ionescu, ce stiti de el?M-ar interesa si o parere dupa cativa ani de la operatie...au ramas la fel, au durut in timp etc.Multumesc!
0
30-10-2014, ora 15:53
ral1985
Nu este medic/terapeut
ral1985
Da Tina, asa e. Mai am şi eu puţin pana luni, sper sa fiu super încântată şi sa am rezultate frumoase ca ale voastre
0
30-10-2014, ora 15:54
angy rebeka
Nu este medic/terapeut
angy rebeka
Recuperare frumoasa incontinuoare klauniko multumesc pt rasp in dec sau ianuare optez si eu pt implant la radu ionesc. Astp si o poza de la tn daca se poate.
0
30-10-2014, ora 15:55
tina8205
Nu este medic/terapeut
tina8205
Sanul tau natural arata f bine.iti vor iesi superbi.ai sa vezi!!!Doamne ajuta!!
0
30-10-2014, ora 15:57
tina8205
Nu este medic/terapeut
tina8205
Klauniko bine ai revenit si recuperare usoara!!!
0
30-10-2014, ora 16:00
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Tina, eu vad poza ta, de pe lap. Un rezultat f ok, avand in vedere ca esti recent operată. Sigur se vor face frumosi. Sa te bucuri de ei!

Elena, nu fii nebună! Repet: nu sunt urati! Incearca sa te obisnuiesti cu ei si o sa fie mai bine, ai sa vezi.
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 161316141615 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •