Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 160816091610 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
26-10-2014, ora 18:28
NatashaAnastasia
Nu este medic/terapeut
NatashaAnastasia
Multumesc frumos sa ii vezi acum!!!!sunt mai frumosi de 1000% abea astept sa pui poze!!!tu esti multumita de operatie ???
0
26-10-2014, ora 20:08
Criand85
Nu este medic/terapeut
Criand85
Buna fetele, sunt noua pe aici. Va urmaresc de ceva timp. Am si eu o intrebare... de 2 saptamani sunt posesoarea unor sani noi :)... de cateva zile am observat ca sanul drept este putin mai lasat, conturat mai frumos... iar sanul stang este parca prea rotund.. nu este asa conturat si intins ca dreptul... nu stiu daca ma fac inteleasa... este posibil ca dreptul sa fi inceput sa se aseze iar stangul nu ? Sper sa nu ramana asa :(
0
26-10-2014, ora 20:12
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Alexa, eu pt lifting il recomand pe dr meu, pt ca toate liftingurile facute de dânsul, mi-au plăcut. Poti incerca o consultatie si vezi cum ti se pare.

Tina, pune poza de pe lap, dupa ce o micsorezi un pic - poti face asta f simplu in Paint, cu resize. Asta e motivul pt care poza noua nu ti se uploadeaza.
0
26-10-2014, ora 20:36
tina8205
Nu este medic/terapeut
tina8205
Pun si poze dupa ce imi schim pansamentele.pai Natasha ei sunt un pic ciudatei, am impresia ca sunt doua triunghiuri, nu foarte departati, dar sunt egali cam ca ai tai numai ca sunt umflati.pertotal sunt multumita.se vad bine si prin bustiera si urmaresc sfarcurile in fiecate zi sa fie la egalitate.eu trebuie sa o port 3 sapt.si dupa aia 2 sapt cate jumate de zi.
0
26-10-2014, ora 20:41
tina8205
Nu este medic/terapeut
tina8205
Natasha, ai tai sunt mai moi decat in primele zile?cam in cat timp se aseaza si sunt mai moi?eu ii multumesc Lui Dumnezeu ca nu am murit de durere.si de d nul dr.Voicu nu am ce sa i reprosez.deci in ziua operatiei imi venea sa fugggggg, dar cand ma intampinat dr.si am vb cu el mi a dat atata siguranta si m a asigurat ca totul va iesi bine.asa ca pana acum sunt multumita.
0
26-10-2014, ora 20:50
NatashaAnastasia
Nu este medic/terapeut
NatashaAnastasia
Deci eu dupa o luna si 1 sapt i am simtit moi si ai mei...bustiera trebuie sa o port o luna si 2 sapt m am operat in data de 10 septembrie si am 2 luni si 2 sapt..si eu inca port bustiera nu am pus sutien inca...vreau sa am forma foarte ok...si ma simt bine cu bustiera...forma se aseaza in timp :) pup dupa 3 luni ai o idee cum o sa fie pe viitor
0
26-10-2014, ora 22:12
Lorinda
Nu este medic/terapeut
Lorinda
tina azi de exemplu am condus pana la parintii mei, am masina cu suspensie sport, am crezut ca nu mai ajung acasa, parca toate denivelarile s-au amortizat pe sanii mei, nu pe cauciucuri! faza cea mai frumoasa a fost camd am plecat de la ai mei ! -4 grade afara si am inceput sa dardai de frig, pana sa incalzit in masina am crezut ca imi pica jos! a durut mai rau decat credeam ca ma va durea dupa atata timp. sper sa nu am ceva urmari dupa escapada asta. am zis ca 30 km dus si 30 km intors va fi ok. masina e si cu cutie automata, deci nu foarge mare efort, drum intins, fara serpentine... deci raspunsul e ca doare, doare si cand incep mischoi sa isi aca de cap sa se incoarde. ufff bine ca am ajuns acasa.
0
26-10-2014, ora 22:19
NatashaAnastasia
Nu este medic/terapeut
NatashaAnastasia
lorinda nu merge viberulllllllllllllllllllllllllllllllll:((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((
0
27-10-2014, ora 07:22
tina8205
Nu este medic/terapeut
tina8205
Buna dimineata!!fetelor, am 4zile de la operatie.ma tine dimineata cand ma ridic vreo 5 minute dupa care sunt ok.sa inteleg ca am trecut de pragul critic de durere?
0
27-10-2014, ora 09:17
adinutza12
Nu este medic/terapeut
adinutza12
Neata fetelor!!Am fost operata in 20.10 de catre dr.Horia Siclovan -Arad, implant mentor anatomic 390 si lifting intern(de care imi era fff frica deoarece auzisem de la alte fete ca este destul de dificil de realizat si daca doctorul nu este prea priceput in ceea ce face chiar poti avea mari probleme, dar doctorul chiar m-a linistit si mi-a dat incredere, a participat la un congres mondial unde a prezentat exact aceasta tehnica de lifting intern).Durerile sunt chiar suportabile iar sanii f ok pentru primele zile-o sa pun si poze.Fetelor care doresc implant cu lifting si nu doar, vi-l recomand din suflet pe dr.Siclovan!
Va pup si succes tuturor!!!
0
27-10-2014, ora 10:02
Marina Stana
Nu este medic/terapeut
Marina Stana
nyca_2, merci tare mult! da, am avut ceva inainte, de aceea pentru mine implantul a fost suficient, nu am pus mai mult. mai ales ca eu sunt destul de mica in spate. si tu arati superb. Cat despre bustiera fetelor, purtati-o exact asa cum spune medicul. Dr. Zamfirescu m-a batut la cap sa o port si bine a facut. Cum spuneam eu si acum mai port bustiere, sunt super confortabile si in plus am un bust sexy in orice m-as imbraca! :P
0
27-10-2014, ora 10:09
Marina Stana
Nu este medic/terapeut
Marina Stana
vaaai lorinda, nu cred :)))))))))))))) misto masinuta cu suspensie sport dar combinata cu frigul si strazile noastre cu gropi... uffff. greu :P Nu o sa ai probleme sigur dar nu mai face incursiuni din astea decat ca pasager sau cu o masinuta usor de condus si supensii usoare. Sunt innebunita dupa masinile sport dar uite ca vine un moment in care buburuza mea e eficienta. In orice caz, prima data cand reintri in trafic tot iti tii respiratia, daca nu de vreo jena, atunci de frica sa nu strici "nestematele" in vreun fel :P Sa ma vedeti acum Fitipaldi pe strazi dar cu un decolteu de toata frumusetea! :))))
0
27-10-2014, ora 10:16
Marina Stana
Nu este medic/terapeut
Marina Stana
Vai alexa_cta, m-ai lesinat cu preturile alea!!!! :))))))))) Incearca si la Dr. Zamfirescu la Zetta. El are lifting cu implant la 3500 euro. Si crede-ma e super medic. Eu sunt super multumita. Eu am fost uimita ca avea acolo multe paciente din afara, pt ca el a operat multa vreme prin SUA si Australia. Mergi la o consultatie macar sa incerci sa vezi daca iti place. Poti sa vezi si pe site-ul lui rezultate la lifting. Ca la implant sunt eu un exemplu ambulant si permanent zambitor :P
0
27-10-2014, ora 10:18
Marina Stana
Nu este medic/terapeut
Marina Stana
mbep felicitari si asteptam poze ;)
0
27-10-2014, ora 10:23
Marina Stana
Nu este medic/terapeut
Marina Stana
tina8205 sa stii ca e posibil sa fie si putin de la schimbarile bruste de temperatura, pe langa faptul ca peratia e recenta. E exact la fel cum ne deranjeaza o glezna dupa ce am sucit-o si nu s-a vindecat complet. E posibil ca senzatiile sa fie mai accentuate de vreme, dar trece repede. Sunt multi oameni asupra carora vremea nu are niciun efect. In orice caz, nu te ingrijora. Daca durerile persista dupa perioada normala de vindecare, atunci ar trebui sa te duci la un control. Azi cum esti? Te pup
0
27-10-2014, ora 10:27
tina8205
Nu este medic/terapeut
tina8205
Azi sunt ok.dimineata cand ma ridic am o presiune mare pe sani dar trece in 5 minute.si ma mananca in zona taieturilor de morrrrrr.aseara ascultam muzica si uitasem de operatie.imi venea sa dansez.te pup si eu.
0
27-10-2014, ora 11:22
ruxy.baby
Nu este medic/terapeut
ruxy.baby
Marina, da, mai mari... ma roade sa mi mai fac ceva, mi e dor de perioada cand citeam, ma pregateam...:))))) o sa ma apuc de sala poate mi mai schimba gandurile:))))))
0
27-10-2014, ora 12:45
roxybarbu
Nu este medic/terapeut
roxybarbu
Am vazut la mai multe fete la profil ca au implant mai mare de cat cel recomandat de dr. Am si eu 2 intrebari care ar putea fi complicatiile la un implant mai mare de cat cel recomandat si cum ati convis dr sa va puna mai mari. Mie mi s-a recomandat 295 de la Natreele si i-am spus doctorului ca as vrea mai mult dar m-a refuzat politicos :-)
0
27-10-2014, ora 12:48
roxybarbu
Nu este medic/terapeut
roxybarbu
Inca o intrebare pt fetele operate la Totir, aveti idee daca la cerere pune si implant Metrix?
0
27-10-2014, ora 12:58
klauniko
Nu este medic/terapeut
klauniko
hello fetele...maine e ziua cea mare si pt mine :)
aveti idee de ce nu pot intra de pe tel pe forum???
nu-mi recunoaste parola :((( iar pt fetele care v-ati operat la medlife...ce v-ati luat la voi??ms
0
27-10-2014, ora 13:07
tina8205
Nu este medic/terapeut
tina8205
Klauniko, iti doresc succes si sa te recuperezi f.repede!!eu mi am luat de toate dar nu am folosit nimic.mi au dat de la clinica tot.eu am fost la Academica.
0
27-10-2014, ora 13:36
georgia27
Nu este medic/terapeut
georgia27
Klauniko la ce ora te operezi?
Eu pe zi ce trece am mai multe emotii:(((
si mai am doar o zi:(
0
27-10-2014, ora 13:41
tina8205
Nu este medic/terapeut
tina8205
Georgia, succes si tie!!recuperare usoara!!
0
27-10-2014, ora 13:44
roxybarbu
Nu este medic/terapeut
roxybarbu
Klauniko, georgia bafta multa. Va asteptam cu pareri si poze. Va operati la acelasi doctor?
0
27-10-2014, ora 14:55
alexa_cta
Nu este medic/terapeut
alexa_cta
Marina, iti multumesc pt sfat.Klauniko si Georgia bafta multa fetelor:) Va asteptam cu sfaturi si pareri pentru viitoarele aspirante:)
0
27-10-2014, ora 15:04
klauniko
Nu este medic/terapeut
klauniko
multumim fetele...doamne ajuta!!!
georgia...la 7 jum trebuie sa fiu la clinica..
roxy...da amandoua mergem pe mana dr ionescu ;)
alexa nu-ti pot trimite pm...am incercat zilele trecute!!
0
27-10-2014, ora 15:47
ral1985
Nu este medic/terapeut
ral1985
Succes fetelor. Şi eu Luni ma operez. Nu mai am emoţii deloc :))).
0
27-10-2014, ora 16:03
danna29
Nu este medic/terapeut
danna29
I ntrebare pentru andruscaa:unde este facuta incizia la tine submamar sau areolar ca nu imi dau seama..
0
27-10-2014, ora 16:29
Marina Stana
Nu este medic/terapeut
Marina Stana
roxybarbu, sunt multe complicatii care pot aparea din cauza unui implant mai mare. si daca nu iei in cosiderare complicatiile medicale gandeste-te si la cele estetice. un imlant prea mare se duce mult in lateral, o sa ai niste mingiute pe care le vei lovi mereu cu bratele, areolele sunt trase si ele in lateral pentru ca desi sunt la mijlocul sanului, sanul va fi prea mare pentru toracele tau, etc. sa nu mai spun de vergeturile alea urate si de pielea trasa... mie mi-a explicat asta doctorul. nu stiu cat ai tu in spate si daca ai ceva sani acum, dar depnde de multe chestii daca intra un implant mare. Ai mai fost si la alt medic ca sa vezi daca parerea coincide? si nu ma refer la medicii aia ai vedetelor care ar pune oricat doar sa apara si ei undeva...
0
27-10-2014, ora 16:35
Marina Stana
Nu este medic/terapeut
Marina Stana
ruxy.baby, sanii tai arata deja superb. mergi la sala si vezi ce parere mai ai dupa... pt ca sexy deja esti!!! eu ma tot gandesc la o liposuctie pt ca de la natura am niste aripioare care nu dispar nici daca ma duc de 4 ori pe saptamana la sala. Le-am mostenit si desi nu sunt urate eu cred ca ar putea fi putin sculptate. Am vazut cum arata pacientele doctorului meu si mai mai ca imi vine sa ma abonez :P trebuie sa ma gandesc daca vreau sa fac asta acum sau dupa sarbatori... nu prea am timp sa-mi iau concediu.. la naiba... pt ca as vrea sa si plec undeva dar sa-mi iau si cateva zile pentru obsesia mea.
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 160816091610 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •