Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 160616071608 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
24-10-2014, ora 21:08
tina8205
Nu este medic/terapeut
tina8205
Nyca, arata superrrrr sanii tai!!eu am o mica vanataie.in cat timp trece?
0
24-10-2014, ora 21:13
Lorinda
Nu este medic/terapeut
Lorinda
Tina daca esti pe tlefon se desincronizeaza site-ul si e mai greu, trebuie sa intrii pe banda verde din dreapta unde scrie modificati profilul dumneavoastra. Me cef de vanataie ai? pe san?ai intrebat medical de ea?
0
24-10-2014, ora 21:14
tina8205
Nu este medic/terapeut
tina8205
Deasupra taieturii este
0
24-10-2014, ora 21:16
tina8205
Nu este medic/terapeut
tina8205
Da a zis ca trece intr o saptamana.
0
24-10-2014, ora 21:29
Lorinda
Nu este medic/terapeut
Lorinda
Pai tu te ai uitat cum e taietura ? :))) mi e mi a dat oglinnda si cand am vazut taietura mi sa facu rau, de unde putere sa mai analizez? :)))))) mie mi se face greata si daca vad o pata de sange.
Cum te simti?
0
24-10-2014, ora 21:33
tina8205
Nu este medic/terapeut
tina8205
Sunt ok.cumatra mea ma filmat si am vazut vanataia.taietura arata f bine.am vazut o.vanataia este chiar deasupra taieturiu si mia zis ca este de sange si sa nu mi fac griji.eu am 2 zile si au inceput sa ma manance prin zona taieturilor.de ridicat ma ridic.mobilitate am la maini.ma apasa pe torace dar nu e durerea mare.iau ketonal forte si sunt ok.chiar ma asteptam la dureri mari.
0
24-10-2014, ora 21:36
tina8205
Nu este medic/terapeut
tina8205
Azi dimineata la pansat am scos bustiera.sunt f umflati si am inteles ca anatomicul se aseaza mai greu.bustiera o tin 3 saptamani non stop si dupa aia o tin 2 sapt cate 12 ore pe zi.
0
24-10-2014, ora 21:37
tina8205
Nu este medic/terapeut
tina8205
Mai fetelor dar asa repede sa ma manance acolo?
0
24-10-2014, ora 21:38
Lorinda
Nu este medic/terapeut
Lorinda
sa iei ceva pansamen gastric, sa nu te ia durerile de stomac de la ketonal :), sa nu iti lasi greutatea pe maini (acum pot da sfaturi ca sunt veterana :))))) Si pe mine m-au mancat vreo 2-3 zile. Cum esti cu somnul si dormitul pe spate?
0
24-10-2014, ora 21:43
tina8205
Nu este medic/terapeut
tina8205
Iau omeprazol ptr stomac.cu dormitul asa si asa din cauza durerilor de spate.azi i am vazut sunt cam departati dar egali.sfarcurile le am amortite.abia astept sa inceapa sa se dezumfle.
0
24-10-2014, ora 21:48
Lorinda
Nu este medic/terapeut
Lorinda
Mie imi este inca teama sa mi scot bustiera :D, eu iar am uitat cat si cand trebuie sa port bustiera... oricum eu nu vreau sa scap de ea, ca nu imi pica daca o port...sfarcurile pe mine inca ma deranjeaza.. si am mai mult de doua saptamani de la operatie. inca sanul drept este imflamat, si dimineata la trezire ma chinuie un nerv, undeva in lateralul sanului. mana dreapta inca mi e teama sa o ridic, am senzatia ca mi pica sanul, asa ca mai stau
0
24-10-2014, ora 22:37
alexa_cta
Nu este medic/terapeut
alexa_cta
Buna seara fetelor cochetelor:)Va urmaresc din umbra din 2011 si ma bucur enorm c-am facut-o.Scurt si la obiect:in sfarsit imi pot indeplini dorinta de a-mi rezolva problema cu sanii(spun problema pt ca am nevoie si de lifting fiindca am pierdut multe kg acum cativa ani).In decursul timpului am analizat situatia si am decis sa merg la consultatie la 3 medici:Sorin Nae, Radu Ionescu si Ovidiu Grecu.Recent le-am trimis email celor 3 pentru a ma informa despre pretul consultatiei si totodata de pretul APROXIMATIV al operatiei de lifting+implant la fiecare dintre ei.Am primit raspuns f prompt de la fiecare dintre ei DAR am ramas cu un gust f amar in privinta lui Ovidiu Grecu deoarece stiam clar de la fetele operate recent pe forum ca operatia este 4500E.Soc cand primesc email in care mi se spune ca operatia costa 5500E!!!!Poftim?De cand pana cand a crescut cu 1000euro?Acest lucru m-a facut sa renunt categoric la a merge la consultatie la dansul.Vreau un sfat sincer de la voi.Sa merg doar la Nae Sorin si Radu Ionescu sau sa mai iau un alt medic in calcul?Si o alta intrebare f importanta:Daca aleg sa merg prima data la Nae Sorin si acesta imi inspira increderea de care am nevoie sa raman la el???Totusi 1500euro sunt bani.La Nae ma costa 3500E iar la Radu Ionescu 4800-5200E.Sunt hotarata sa merg la consultatie dupa 20 noiembrie si sa ma operez in luna ianuarie.Astept sfaturi cu maxim interes!!Va pup.
0
24-10-2014, ora 22:40
NatashaAnastasia
Nu este medic/terapeut
NatashaAnastasia
Tina cum esti???vrem pozeeee recuperarea usoara draga meaaaaa💢💋💋Lorinda pup
0
24-10-2014, ora 22:45
NatashaAnastasia
Nu este medic/terapeut
NatashaAnastasia
Alexa te as ajuta dar eu nu cunosc nici un doctor din romania.sigur o sa iti raspunda fetele.. Iti doresc o operatie cat mai reusita Si sa ai parte de un doctor foarte bun..pup🎀🎀🎀🎀🎀🎀🎀💋💋💋💋💋💖💖💖💖💖💕💕💕💕💕💕
0
24-10-2014, ora 22:48
alexa_cta
Nu este medic/terapeut
alexa_cta
Nicio problema NatashaAnastasia.Astept sa raspunda fetele care sunt in cunostinta de cauza:) Oricum iti multumesc pt intentiile bune.O seara buna
0
24-10-2014, ora 22:52
tina8205
Nu este medic/terapeut
tina8205
Natasha sunt mai mult decat ok.spatele e durere dar il pun pe sotul meu sa ma maseze.poze nu merge sa pun.o sa incerc maine din nou sa pun de pe calculator.i am vazut sunt departati dar egali.oricum mi a zis dr.ca se vor aseza in timp.sapt viitoare pot sa fac si baie.peste 2 sapt.merg la ate.doar capetele sa le taie.in rest cu masaj sunt super bine.te pup!!
0
24-10-2014, ora 23:23
roxybarbu
Nu este medic/terapeut
roxybarbu
Alexa_cta eu iti mai recomand sa incerci la Totir si Stan.
0
24-10-2014, ora 23:27
roxybarbu
Nu este medic/terapeut
roxybarbu
Este cineva care sa fi fost la control la Radu Ionescu si Totir. Eu vreau sa aleg intre cei 2, daca diferenta de pret nu era asa de mare cu siguranta alegeam Radu Ionescu dar in situatia asta vreau sa-l cunosc si pe dr Totir. Poate cineva sa-mi spuna de ce a ales Totir in loc de Ionescu si vice.versa ??
0
25-10-2014, ora 03:57
georgia27
Nu este medic/terapeut
georgia27
Eu ma voi opera la Ionescu saptamana viitoare.
Deci, eu l-am ales pe el pt ca mi-a inspirat cea mai mare incredere si este un om deosebit la propriu. Mi-a explicat in detaliu ore, am fost la mai multe consultatii fara sa ma taxeze in plus.
Nu te pot ajuta insa cu rezultatul deocamdata.
Ceea ce stiu sigur este ca este unul din putinii medici din Romania care are o aparatura performanta iar durerea dupa este minima.
Acum la fel o sa iti dau sapt viitoare detalii.
La Totir sincer am vazut niste rezultate foarte frumoase. Avem cateva fete pe forum operate de el cu rezultate impecabile.
Parerea mea este sa ii consulti pe amandoi. Si dupa te decizi. Intradevar diferenta de pret este foarte mare😔... Insa eu chiar sper sa nu am dureri dupa deloc.
0
25-10-2014, ora 10:09
mbep
Nu este medic/terapeut
mbep
Bună dimineaţa. Am intrat de curând in rândul vostru. Operată pe 22.10.2014 de dr. Totir, Medlife, Mentor 375, rotund, lifting intern. Dureri suportabile, doctorul, condiţiile din spital şi personalul super ! Alegerea doctorului a fost făcută în urma forumului. Mulţumesc tuturor din forum, informaţiile culese au fost de un real ajutor.
0
25-10-2014, ora 11:46
roxybarbu
Nu este medic/terapeut
roxybarbu
Georgia si mie mi-a lasat o impresie foarte buna Ionescu, pe langa asta lucreaza cu Matrix si eu asta imi doresc. Legat de dureri cred ca ti-a explicat in timpul consultului de ce la el nu doare, nu are nici cea mai mica legatura cu aparatura. Opereaza la Medlife in aceeasi sala de operatii in care opereaza si Totir, deci aceasi aparatura.
0
25-10-2014, ora 12:19
Anyann
Nu este medic/terapeut
Anyann
Buns fetelor am văzut ca sunteţi pe aici fete care vorbesc despre dr Sorin NAE ca repara ce strica alţii. Am si eu de făcut o reparaţie la sâni, îmi puteţi va rog sa-mi daţi mai multe detalii cu ce problema aţi avut? Si dacă problema a fost rezolvată de domnul doctor NAE si cât de mulţumite santeti? Va mulţumesc
0
25-10-2014, ora 14:26
nyca_2
Nu este medic/terapeut
nyca_2
tina mie mi s-a spus sa tin bustiera 2 luni non stop, chiar a insistat Nae ca daca vreau sani apropiati s-o port non stop 2 luni.fiind iarna am purtat-o aproape 3.iar despre cicatrici fiecare organism are felul lui de a se vindeca.mie vanataia mi-a trecut dupa 2 saptamani.
Anyann pai e adevarat.am vazut cu ochii mei ceea ce a facut nae la o tipa stricata de 2 ori de un alt medic, hai sa fiu buna si sa nu-i dau numele.
0
25-10-2014, ora 14:42
klauniko
Nu este medic/terapeut
klauniko
buna fetelor.
mai am cateva zile si intru in randul vostru :))
roxybarbu...eu marti am programata operatia la dr ionescu.lifting+implant...abia astept :)) si app. bine punctat la chestia cu durerea ;)daca nu ma insel ai mai scris pe form cu ceva timp in urma si esti din bv, nu???
0
25-10-2014, ora 14:56
georgia27
Nu este medic/terapeut
georgia27
Explicati un pic fetele... De ce nu doare la Ionescu? Eu am inteles ca motivul ar fi aparatura??? M-ati bagat in ceata:(
0
25-10-2014, ora 15:39
ral1985
Nu este medic/terapeut
ral1985
Eu cred ca fiecare dintre noi resimţim durerea mai mult sau mai puţin. Eu am născut natural, 12 ore de travaliu, şi sunt absolut convinsa ca durerile pe care le voi avea după operaţie vor fi mult mai mici, indiferent de medic şi tehnică.
0
25-10-2014, ora 15:41
klauniko
Nu este medic/terapeut
klauniko
fiecare medic cu tehnica lui...cu penseta, fara, cu nervi, cu te miri ce.important este rezultatul pana la urma!!!georgia ai pm...si scz daca te confund cu hotelul :))
ral iti dau dreptate...eu chiar sunt optimista si dupa 2 nasteri naturale chiar nu am nici o teama de durere la aceasta interventie..sper sa nu raman dezamagita :)))))
0
25-10-2014, ora 16:18
ral1985
Nu este medic/terapeut
ral1985
Pai da Klauniko, durerea trece şi sânii rămân:)
0
25-10-2014, ora 16:47
tina8205
Nu este medic/terapeut
tina8205
Nu reusesc sa sterg poza si sa pun alta.cum fac, fetelor?
0
25-10-2014, ora 16:51
Anyann
Nu este medic/terapeut
Anyann
Nyca_2 ms de răspuns de aia si întreb am si eu un implant mai sus si unul mai jos. Diferenţa e mare de 3 cm si acum sant foarte confuza si nu ştiu la cine sa merg sa ma repare. Vreau sa consult mai mulţi doctori si sa ma hotărăsc la unul, de aia fetelor care ştiţi doctori care au reparat va rog sa-mi daţi mai multe detalii.
Ms😘😘😘😘
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 160616071608 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •