Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 160316041605 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
21-10-2014, ora 19:59
ral1985
Nu este medic/terapeut
ral1985
Am 2 prietene care au aceeaşi înălţime ca şi mine dar sâni mult mai mici şi şi-au pus maxim cât a intrat, una 300 şi cealaltă 350 şi nu sunt mari, arata foarte frumos, tot Mentor rotund.
0
21-10-2014, ora 20:00
Lorinda
Nu este medic/terapeut
Lorinda
Hello fetele! Nu mai am banda si am bustiera nouaaa :))) mersi pentru recomandare. mi a taiat si capetele de la fire, sunt foarte incantata de rezultat, sunt exact cum mi-am dorit, nu se vede ca sunt implanturi ;). Marimea e perfecta, desi eu vroiam 530, sa fie :)))), dr Onoe ma adus cu picioarele pe pamant si mi-a pus 470. de azi pot incepe incet incet sa intru in normal, sambata pot face baia cu spuma mult asteptata!

Tina succes si fie ca dr sa iti faca visul real!

Anyann daca il vei alege pe dr Onoe, si nu se vor putea folosi vechile implante, in clinica Artis se folosesc implante Alergan. tu ce ai acum? oricum, important e sa obtii rezultatul dorit!
0
21-10-2014, ora 20:18
tina8205
Nu este medic/terapeut
tina8205
Ma operez la Radu Voicu.multumesc mult, feteĺor!!
0
21-10-2014, ora 20:26
Maya Helen
Nu este medic/terapeut
Maya Helen
mult succes tina!! te pup !! abia astept sa vad poze
0
21-10-2014, ora 20:26
NatashaAnastasia
Nu este medic/terapeut
NatashaAnastasia
Eu vreau 650 lorindaaa😻😄😄😄😄😄😄😄😄😂😂nu ma mai satur😍😍😄😄😄😄
0
21-10-2014, ora 20:32
Lorinda
Nu este medic/terapeut
Lorinda
Natasha, am doar 10 zile :))), nu ma corupe :))) mie imi este perfect asa, 470, aproape dublu cat tine!!! dar parca sunt la fel de mari!
0
21-10-2014, ora 20:42
NatashaAnastasia
Nu este medic/terapeut
NatashaAnastasia
500 am eu:))))1kg in plus😃😃😃😃m am ingrasat nu gluma😂😂😂😃😃😃😃😃😃😀😀😀😄😄😄
0
21-10-2014, ora 21:05
Anyann
Nu este medic/terapeut
Anyann
Buna Lorinda eu acum am 350 mentor High profile
0
21-10-2014, ora 22:28
NatashaAnastasia
Nu este medic/terapeut
NatashaAnastasia
350 sunt perfect naturale si sigur arata natural 🎀💋🎀🎀🎀💕💕
0
22-10-2014, ora 00:01
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Lorinda, ti-a zis dr ca ai voie sa faci baie? Eu stiam ca nu e bine. Mai bine întreabă-l, sa fii sigura. Ai prea putin timp, ca sa te bagi in apa fierbinte. Sau daca faci, nu sta cu sânii in apă.
0
22-10-2014, ora 00:03
aida22
Nu este medic/terapeut
aida22
Georgia alege 335 fara teama ca vor fi prea mari. Eu am 300 anatomic si nu mi se par mari deloc...si sunt foarte micuta 63 cm torace si 1, 55 cm inaltime. Multa bafta tuturor fetelor care urmeaza sa se opereze.
0
22-10-2014, ora 00:14
aida22
Nu este medic/terapeut
aida22
Prima poza e cum am sanii acum dupa 6 luni de la operatie...iar cealalta e de la 3 luni. S au mai modificat, au mai coborat parca :(
0
22-10-2014, ora 01:29
larisabed
Nu este medic/terapeut
larisabed
Fetelor am iar o intrebare 😃😎
Am 375 ccmentor rot
Am nevoie d inca o bustiera si am vazut in multe com k cea d l triumf triaction e f buna
C Marine am
Nevoie ???? Nu m pricep k nu am purtat sutiene inainte 😉😳😃
❤️❤️❤️❤️V pup
S v traiasca noi Bebelüsi hihi ❤️
0
22-10-2014, ora 01:40
Ramona78
Nu este medic/terapeut
Ramona78
Draga mea larisabed eu am 250 cc mentor dar având sani cand m-am operat am avut nevoie de 3C daca intri pe sit-ul la triumph este o grila cu măsurătorile care trebuie sa ti le faci si asa iti rezulta mărimea, ce măsura scrie pe bustiera ta de la clinica?asa iti spun cam ce mărime ai avea, eu mi-am luat 2 traction si sunt beton😉😉, acum sunt in pat dar maine o sa-ti scriu mai multe detalii, una are închidere in fata si una in spate.pup fetele
0
22-10-2014, ora 08:32
Lorinda
Nu este medic/terapeut
Lorinda
Al3poz, de sambata mi a dat voie medicul sa fac i baie cu spuma, nu fac nimic de capul meu, la fiecare nedumerire il intreb.
0
22-10-2014, ora 09:45
tina8205
Nu este medic/terapeut
tina8205
Buna, Ramona.am vazut ca esti operata de dr la care ma operez eu.cum ti sa parut ca medic?si de ce te-ai reoperat?dc vrei sa imi spui.
0
22-10-2014, ora 13:48
larisabed
Nu este medic/terapeut
larisabed
Ramo ms mult ! D la triumf vreau si eu k toată lumea scrie d triaction ! ❤️❤️❤️
P asta d l clinik scrie L
Astăzi mi am dat banda albă jos pt k
Am început munca si s nu observe fetele.. Sau sefa 😂sper s fiu bine, deseară knd ajung m gândeam s o pun iar. Nu m deranjează !
0
22-10-2014, ora 13:48
Ramona78
Nu este medic/terapeut
Ramona78
Ciao tina, am fost operata la Voicu in 2007, am facut doar lifting fara implant, m-am reoperat pentru ca in ultimii ani am slabit si sânul si-a pierdut forma dupa cum se vede in poza, la momentul respectiv am fost super multumita acum văzând inciziile făcute de DR.Bratu am văzut ca le-a facut mult mai scurte cele sub san iar cele făcute de Voicu au rămas groase si urate si nu vad o metoda sa ma scap de ele, in rest nu am nimic de reproşat, pe vremea aia aveam 2 prietene cu implant puse de Voicu erau superbe.te pup
0
22-10-2014, ora 14:28
Marina Stana
Nu este medic/terapeut
Marina Stana
Sorry de intarziere, serviciul asta imi papa tot timpul :))) Helenne, Dr. meu avea o fisa cu niste info plus desene. Acolo erau patru profile de san cu bife. dintre ele eu am ales cum as vrea sa arate sanul meu in forma lui finala. Pe langa asta mi-a facut la consultatie o proba cu un sutien si cu niste proteze din silicon astfel incat sa-mi pot da seama exact cat de mari ar fi... bineinteles ca aici era relativa pt ca avand implantul sub muschi, pareau mai mari la proba. A fost o consultatie super amananuntita, asta a fost si un motiv pentru care mi-a placut.

Issis, ma bucur sa aud inca pe cineva care vorbeste de Dr. Zamfirescu si de experienta minunata avuta cu el. Sunt sigura ca vor tot fi. Am auzit si eu de implantul cu suprafata de poliuretan si am fost tentata. Tu cum te simti acum cu ele? Poti sa pui o poza? Din ce am inteles e o varianta foarte buna pentru ca nu risti sa se mai intoarca, pe langa faptul ca riscul de contractura e mic. Dar e foarta important ca medicul sa aiba tehnica si experienta, pt ca altfel... asa ca ai ales bine din punctul asta de vedere :P
0
22-10-2014, ora 15:21
Lorinda
Nu este medic/terapeut
Lorinda
Larisabed, ti a dat voie medicul sa o dai jos? eu de ieri am renuntat la banda. :)

Mi am schimat iar poza :)

Tina, a mai ramas o zi, cum esti cum emotiile?
0
22-10-2014, ora 16:15
tina8205
Nu este medic/terapeut
tina8205
Lorinda, nu am nimic.nici o emotie.maine pe vremea asta sunt operata.la 1 30 trebuie sa fiu la clinica.poate nu vor veni deloc emotiile.eu stiu ce am patit si cu cezariana.parca ma duceam la un suc asa relaxata eram.
0
22-10-2014, ora 16:51
Lorinda
Nu este medic/terapeut
Lorinda
Cam la fel a fost si la mine, eu m-am relazxat dupa o ultima discutie cu Dr Onoe... daca stau si ma gandesc bine.multa rabdare trebuie sa aiba medicii astia... la cate intrebari, nehotarari, temeri am avut eu.. si pe langa toate astea si uitam ce imi soune, tot din cauza emotiilor :))
0
22-10-2014, ora 17:12
Issis78
Nu este medic/terapeut
Issis78
Marina, incerc sa pun o poza, sigur! revin in acest sens.

Ref cele cu poliuretan, da, cele doua motive invocate de tine m-au facut sa decid asa (nu se vor misca/ intoarce si contractura capsulara in procent mic), desi Dragos Zamfirescu nu vrea sa faca nici o diferenta intre cei trei producatori de proteze, mentionand ca toti sunt la fel de buni.

cat despre medic- ma inclin!
0
22-10-2014, ora 17:21
Maryroxx
Nu este medic/terapeut
Maryroxx
Buna fetelor, nu am mai intrat demult pe forum.Felicitari fetelor operate, superbe rezultate si bafta multa celor care trebuie sa o faca.
Sambata, pe 18 ocombrie, am fost la Miko Med la Sorin Nae.A fost super ok, am stat de vorba o ora cu dansul si sunt foarte multumita.Mi-a zis ca sunt un caz mai ciudat, destul de complicat si mi-a spus ca acele cute care s-au format sunt din cauza ca am avut exces de glanda mamara care se lasa peste implant.
Cred ca i-am pus 100 de intrebari...in fine parca am mai prins curaj!
M-am hotarat sa ma reoperez, undeva la mijlocul lui noiembrie, trebuie sa-l sun cam cu 2 saptamani inainte.
Rog fetele care s-au operat la el sa-mi spuna cum este, sunt multumite, mie rezultatele lui de pe site mi-au placut.
Ruxi.baby.am vazut ca ai implant mare de 485, spune-mi te rog ce inaltime ai, cat de lata esti in torace pt.ca si eu am ales Mentor 495 si imi este frica sa nu fie mari cu toate ca sunt destul de lata in torace, am 80 de cm, 1.67 si 60 de kg.Nu as vrea sa fie exagerat de mari, cu toate ca stiu de la prima interventie ca scad mult.
Mersi.
0
22-10-2014, ora 17:54
NatashaAnastasia
Nu este medic/terapeut
NatashaAnastasia
Buna Mary eu am 500 eu am 170 cm 55 kg sani sunt nu mari foarte mari sunt am cateva dezavantaje la haine de ex inainte purtam xs la bluze acum am mediu si ma chinui sa port m..la mine la inceput Au fost mici acum s au marit..si alt lucru mi a zis doctorul o Luna si 2 sapt sa am mare grija ce fac sa nu fac efort sa nu fac nimic in general sa nu se deplaseze implantul pentru ca e mare in general mie imi plac Sani mari de asta mi am pus atat initial am vrut maxim 400 Dar doctorul mi a zis ca am loc...in general sa te gandesti cum Ti ar sta cu sani mari ca ai un echilibru a corpului Dar Ti am zis 500 sunt foarte mari.lorinda zi si tu:)))😀😀😀😀😀😀😀😀😀💖💖💖💖💖💖💖💖🎀🎀🎀pup si mult succes!!!!🏩 🎀🎀🎀💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋
0
22-10-2014, ora 19:23
tina8205
Nu este medic/terapeut
tina8205
Fetelor, am inceput numaratoarea inversaaaaaa!!!tot fara emotii!!va pup si va multumesc la toate ptr.mesajele de incurajare!!
0
22-10-2014, ora 19:28
Lorinda
Nu este medic/terapeut
Lorinda
Maryroxx, eu am 470 la 167 inaltime, 70 sub sani si 55 kg :) si la ora asta sunt inca in firma, lucrez si azi am 13 zile de la operatie :))

marimea e perfecta, vroiam 520, dar medicul ma adus cu picioarele pe pamant

Natasha :*
0
22-10-2014, ora 21:49
Maryroxx
Nu este medic/terapeut
Maryroxx
Natasha, Lorinda sarumana pentru raspunsuri.Eu nu ii vreau foarte mari, problema care ma apasa pe mine este ca implantul care il am acum nu imi acopera foarte bine toracele, are inaltimea mica, de 10, 8 cm si de asta am ales unul cu inaltimea mare de 14 cm, latimea 13 si proiectia 5, 7.
Nu stiu ce sa fac, dati-mi va rog un sfat.Sa aleg mai mic de 445 cc, mi-e sa nu-mi para rau dupa.
0
22-10-2014, ora 22:22
Lorinda
Nu este medic/terapeut
Lorinda
Marioxx, ti se par mari ai mei sai ai Natashei? si ru ma vedeam cu niste super bidoane, dar nu e asa deloc. da-mi pe privat o adresa de mail si iti trimit poze mai multe daca vrei. La mine inca nu e neaparat concludent, inca o sunt inflamati, maine am doua saptamani de la operatie. Alege-ti medicul si sunt convinsa ca el iti poate spune cel mai bine ce ti se potriveste. mie medicul mi-a transpus foarte bine ce am cerut! cand am mers prima data la consult a abordat foarte subtil subiectul lifting, am refuzat caregoric! eu nu vroiam taieturi! eu fac topless vara, dupa i am zis de nenumarate ori ca nu vreau efectul dragusanca sau loredana chivu! deci s-au exclus implantele rotunde! i-am zis ca nu le vreau foarte sus, sa nu dea efectul de fals si ca vreau putin lasate, eu fac in curand 30 de ani, am un baietel, si nu cred ca exista femeie pe pamant la aceasta varsta, fara "artificii" cu sanii fermi, (femeie care sa fie asa sedentara ca si mine) si mari si cu un copil! eu i-am vrut naturali! sa nu se vada ca e implant, eu am mers cu cerinta de 500 :))) si eram convinsa ca asa trebuie, mi a zis sa aleg intre 470 si 530, dar mi a recomandat 470. marimea e perfecta! intreaba parerea persoanala a medicului.
Eu purtam inainte sutiene cu dublu pushup, si cei din jurul meu nici nu si ai dat seama ca am facut operatie de implant :))) am zis ca mi-am scos niste noduli :)))) Nici mama mea nu stie de operatie :D
si apropo de noduli, eu am 2, credeam ca se vor vedea cum se pune implantil, dar e ok, unul are 2cm si unul 1 cm, nu sunt probleme, ii am de pe la 18 ani.
0
22-10-2014, ora 22:46
larisabed
Nu este medic/terapeut
larisabed
Lorinda din păcate am ţinut banda 2 saptamâni fix doar.
Eu locuiesc in Germania si nu pot merge la control la dr meu. 😪😪😪
Am dat o jos doar p timp d zi pt k nu doream k, colegele d munca s observe !
Dar am pus o imediat c am aj aksa din nou
Zilele acestea caut un medic aici si merg l control !
Sper k e in ordine tot !
Maine sun la clinik s vad c imi recomanda
Are rost
Sau nu sa merg la un control akum ! ?!
❤️
V pup fetelor
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 160316041605 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •