Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 160216031604 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
21-10-2014, ora 10:23
Marina Stana
Nu este medic/terapeut
Marina Stana
georgia27, sa stii ca eu am 295 si se vad super. acum dpeinde cum vrei tu sa-i arati :P Sunt de bun simt si foarte sexy cand vvreau eu sa se vada :P Cum spuneam, mai depinde si de ceea ce ai tu in momentul asta, inainte de operatie. Eu aveam 85 la sutien.

PaccPac alegerea iti apartine numai tie. e bine sa te duci sa vezi cum te simti cu medicul, sunt multi cu experienta. Al meu are acum o oferta foarte buna pe Mentor, anatomic, 2500 euro si bustiera inclusa. Intereseaza-te si vezi care iti inspira mai multa incredere pentru ca si banii conteaza, dar medicul este esential si rezultatele lui.

Madalyna, eu as alege anatomic daca este vorba doar despre aspect. Acum depinde daca faci foatre mult sport pt ca am inteles ca in cazul asta sunt bune cele rotunde, pt ca riscul de a se intoarce e mai mic. Eu am anatomic si merg la sala si sunt foarte ok. Dar nu fac sport de performanta.
0
21-10-2014, ora 10:25
NatashaAnastasia
Nu este medic/terapeut
NatashaAnastasia
Al3poz nu e vorba ca am inteles ' ca ai sarit pe mine' eu mi am spus opinia si o sustin stric am vorbit de persoana mea ca eu nu m as Duce dar fiecare are dreptul sa mearga si sa faca ce vrea si sa aleaga ce vrea..:) mult succes la toate fetele.
0
21-10-2014, ora 10:27
Marina Stana
Nu este medic/terapeut
Marina Stana
Natasha :))) sa stii ca si mie imi place sa port bustiera :))))) si cat se sexy arat cu ea acum :P
0
21-10-2014, ora 10:30
NatashaAnastasia
Nu este medic/terapeut
NatashaAnastasia
Buna dimineata Marina !!!!! Ai niste sani super frumosi eu iubesc bustiera Imi place de mor inca nu mi am Luat sutien sunt Asa curioasa cum o sa arat!!!dupa cat timp pot sa fac sport?!?????
0
21-10-2014, ora 10:37
Marina Stana
Nu este medic/terapeut
Marina Stana
:))) super sexy o sa arati! n-ai altfel cum :P Eu am inceput la 2 saptamanani sa fac miscare... adica alergari usoare (foarte usoare)... si tot asa in timp mi-am reluat activitatea. La o luna jumate eram la sala, desi nu sunt o impatimita. Oricum, imediat a doua zi Dr. Zamfirescu m-a luat la "alergat" pe acolo prin clinica (glumesc) :)))) Adica m-a mobilizat imediat pt ca spune ca recuperarea e mult mai rapida daca te misti imediat dupa. Eu am avut si noroc pt ca nu sunt foarte sensibila la durere, deci nu am ramas intepenita mult timp. Puteam sa pun mana pe o clanta. Plus ca urasc sa raman intepenita si nici nu pot sa stau prea mult departe de serviciu si de activitati... Oricum nu am fost fortata sa fac ceea ce nu mi-a priit dar eu sunt genul care se forteaza singura pt ca nu-mi place sa "bolesc" :)))))
0
21-10-2014, ora 10:45
NatashaAnastasia
Nu este medic/terapeut
NatashaAnastasia
Ohhhh vreau si eu asa mie mi a zis o Luna si 2 sapt sa nu fac sport si deja ma ia capul sa stau atata numai stiu ce sa mai fac prin casa si pe afara:))))si la mine recuperarea a fost super ok Dar vreau sa fac sport cevA sA merg la dansuri sa alerg am zile cAnd zic ca vreau sa alerg toata ziua:)))) Asa mult vreau...ma bucur sa aud ca te ai recuperat Asa usor sa te bucuri de ei!!
0
21-10-2014, ora 10:58
georgia27
Nu este medic/terapeut
georgia27
Eu port 70B insa nu este o cupa plina. Nu sunt plata.
Chiar sunt in mari dubii😔
In poza ta sutienul e cu burete?
Par foarte mari.
0
21-10-2014, ora 11:06
NatashaAnastasia
Nu este medic/terapeut
NatashaAnastasia
Eu zic este doar opinia mea ca 330 nu sunt mari deloc sincer am cateva prietene cu 330 si arata foarte natural si foarte bine.
0
21-10-2014, ora 11:12
NatashaAnastasia
Nu este medic/terapeut
NatashaAnastasia
Anyann pe unde esti???? Asteptam vesti de la tine sper ca esti mai bine iti trimit numai ganduri bune!!!🎀💕💝
0
21-10-2014, ora 11:25
PaccPac
Nu este medic/terapeut
PaccPac
Multumesc Marina, vazusem oferta acum cateva zile. Inca ma gandesc, nu mai sunt atat de hotarata pe domnul stan si asta pentru ca am vazut si aici multe rezultate superbe ale altor doctori. Si pe langa asta, vreau neaparat implante mentor sau natrelle, nu arion.. Iar daca arion costa 2600, prefeer sa mai strang niste bani si sa merg la totir sau la altcineva :D e grea alegerea :))
0
21-10-2014, ora 12:24
Marina Stana
Nu este medic/terapeut
Marina Stana
georgia27, sutienul nu are burete, are doar o captuseala mai grosuta...adica material dublu pentru comfort. Cum spuneam, eu aveam sani inainte. Natasha are dreptate, uneori 330 chiar nu sunt mari. Tie ce iti recomandase medicul? I-ai aratat pe graficul acela cum vrei sa arate la final?

PaccPac, stiu e tare dificil. Dar cred ca decizia ta e cea mai buna. alege firme de implanturi recunoscute, asa ai macar garantia ca nu vei avea probleme. Eu am Mentor si sunt foarte multumita. Mi-a luat si mie ceva vreme pana am luat decizia, ca sa nu mai spun ca am fost la mai multi medici la consultatie, deci inteleg perfect.;)
0
21-10-2014, ora 12:36
ruxy.baby
Nu este medic/terapeut
ruxy.baby
hello:) felicitari tuturor fetelor operate, numai ezultate misto pe aici.
mie mi e dor de operatie:)))))))) acum ma roade rau de tot sa mi pun si fesier...inca n am fost la consultatie dar sunt in faza de documentare ca sa zic asa... si sanii I as upgrada:))))))))))))) desi arata super bn si mi plac la fel de mult ca la inceput, ma mananca...
0
21-10-2014, ora 12:39
Marina Stana
Nu este medic/terapeut
Marina Stana
:)))) ruxy.baby, de ce vrei sa faci upgrade la sani? ii vrei mai mari?
0
21-10-2014, ora 12:43
andraaaa
Nu este medic/terapeut
andraaaa
hey Georgia ! Eu zic sa alegi 335 nu o sa iti para rau. Oricum depinde f mult de torace... un 295 pe un torace mic poate parea f mare, si un 335 pe un torace mare poate mai parea mai mic. Daca iti poti pune rotunde eu as merge pe rotunde ca suntem tinere.. si oricum dupa 35 de ani alea rotunde devin anatomice. Insa dl dr mi-a zis ca nu are cum rotunde pt ca nu si asa pielea era intinsa la maxim pe polul inferior al sanului si nu aveam piele suficienta sa fie la fel de bombat si pe polul superior. El o sa iti zica ce ti se potriveste ! mult success
0
21-10-2014, ora 12:47
andraaaa
Nu este medic/terapeut
andraaaa
Ah si Georgia, eu mi-am comandat kitul de la Natrelle de la dl doctor sa vad cum mi-ar sta. costa 3 mil ( pe care ti scade din costul operatiei ). Dupa ce o sa probezi cupele acelea din silicon (bagate intr-o bustiera) o sa te convingi ca cu cat e mai mare cu atat e mai bine. Sunt 4 marimi acolo in kit un san intre 150-200 cc unu intre 200-300 unu intre 300-375 si unu peste 400 cc. si asa poti face o comparative cum ti-ar sta aproximativ cu 295 :D spor
0
21-10-2014, ora 13:12
Helenne
Nu este medic/terapeut
Helenne
Marina Stana, despre ce grafic vorbesti? Imi poti spune si mie, te rog? Mie dr meu nu mi-a spus nimic de niciun grafic... :( Cred ca o sa merg la consult si la un alt medic cum ar fi Totir :-s
0
21-10-2014, ora 13:24
georgia27
Nu este medic/terapeut
georgia27
Nu mi-a recomandat rotunde pentru ca eu vreau un san cat mai natural.
Dr. A spus ca e doar alegerea mea... E in functie de ce imi doresc... Ambele se potrivesc si sunt ok pt mine. Problema mea este ca as merge pe 335 insa eu nu plec chiar de la 0... Am sani un pic si imi este frica de rezultat.
Cred ca o sa raman pe 295... Oricum diferenta intre ele este de 3 mm in proiectie si de 0, 5 in parti.
0
21-10-2014, ora 13:52
Issis78
Nu este medic/terapeut
Issis78
Buna fetelor cu sau fara implant:) am reusit sa fac si eu aceasta operatie si am intrat sa va impartasesc experienta mea, poate va ajuta pe oricare dintre fetele doritoare de implant.

M-am hotarat sa fac operatia la inceputul lui septembrie si pe 22 sept m-am operat. Dragos Zamfirescu a fost autorul si sunt f fericita ca l-am ales pe el. Este un medic si in primul rand un om de nota 10, fara nici o exagerare. Eu nu am vrut sa fiu tratata pe banda de oricare alta somitate in domeniul silicoanelor si de fiecare data cand vin la consultatie inainte sau dupa operatie sa fiu intrebata de istoric si cine sunt. Cred ca o colaborare mai apropiata pt acest subiect este f importanta. Mergem la medic perfect sanatoase si frumoase (eu cel putin nu am fost niciodata complexata de sanii mei mici, dar i-am dorit mai mari) si ne dorim sa plecam mai frumoase, rata de esec in acest domeniu trebuie sa fie minima si comunicarea si exprimarea dorintelor si gradul de atingere a acestora trebuie sa fie maxime.

pe scurt- am ales SILIMED POLIURETAN, ANATOMICE, avand statistic cel mai mic risc de contractura capsulara, datorita acelui invelis de poliuretan. Volumul l-am ales de 360 cc si claar ar fi mers mai mult. Mare atentie! silicoanele nu stau ca sanii naturali, ci mult mai frumos! deci merg mai mari, pentru ca nu o sa para deloc ostentative. E drept, depinde si de torace.

Recuperarea a fost usoara. Am iesit din cllinica a doua zi si nu am luat nici un calmant acasa, nici macar un antiinflamator. Nu a fost nevoie. Nu am avut dureri. Sunt convinsa ca asta se datoreaza NUMAI medicului. Daca lucreaza curat si nu lasa sange acolo, nu te doare. Simti o presiune la nivelul sanilor si atat. Aceasta presiune dureaza maximum 5 zile. Am vut nevoie de ajutor sa ma dau jos din pat in primele 3 zile. Tot dupa 3 zile am condus. Acum, la o luna, am indraznit sa merg la sala si ma simt super.

Daca mai aveti nevoie de detalii, cu mare drag. pe mine m=au ajutat info postate de voi, asa ca, daca pot intoarce in vreun fel asta, o fac numaidecat.

va pup si nu stati pe ganduri daca va doriti asta! E una din deciziile presonale care m-au facut exprem de fericita
0
21-10-2014, ora 14:43
Anyann
Nu este medic/terapeut
Anyann
Buna Natasha sant bine ms de intrebare😘 acum nu mai am dureri si dorm si pe o parte, na la mine cu lifting a fost puţin mai greu cu recuperarea. Joi zbor in România, adică peste 2 zile si luni am consult cu doamna doctor. Deocamdată trebuie sa sun azi si mâine la alţi doctori sa văd ce părere au. Încă nu sant hotărâtă complet dar tind sa merg către dr Antohi si dr Onoe. Ma gândesc ca dacă mai fac o intervenţie nu mai e nevoie din nou de lifting ci doar de rearanjat sau poate schimbat implantul. Off mi/e aşa de greu sa ma decid. Oricum sanul stâng e tot sus nu s-a lăsat de loc, si ţinând cont ca azi am 6 sapt de la operaţie si nu mai am dureri e clar ca s-a vindecat aşa. Abia aştept sa ajung acasă si sa văd ce se întâmpla. Tu la ce doctor eşti operata? Te pup
Fetelor mărimea implantului depinde si de fiecare persoana in parte de câţi cm aveţi in torace si câta glanda aveţi. Eu am 350 cu lifting si am o prietena care e puţin mai mare ca mine, are tot 350 dar fără lifting. Sânii ei arată dublii fata de ai mei. Deci eu cred ca depinde de corpul fiecăruia.
Va pup si bafta la operaţii
0
21-10-2014, ora 15:30
NatashaAnastasia
Nu este medic/terapeut
NatashaAnastasia
Ce bine ca numai ai dureri chiar ma bucur sa aud asta Anyann💝eu speram sa se duca in jos implantul pentru tine Cred ca o sa iti schimbe doar implantele...sa alegi cu atentie doctorul sper sa fii bine sincer multa sanatate si putere si Fii optimista ca se poate repara😇💢💖💖💖💖💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💕💕💕💕
0
21-10-2014, ora 16:41
Anyann
Nu este medic/terapeut
Anyann
Da natasha si eu speram sa se ducă in jos, am purtat si banda si masaj si i-l apăs in jos dar nimic. Da sper sa aleg doctorul bun si sa nu mai am probleme, tu la ce doctor te-ai operat?😘😘😘😘😘
0
21-10-2014, ora 17:04
tina8205
Nu este medic/terapeut
tina8205
Fetele mele, mai am o zi.joi sunt pe valul silicoanelor, dar eu nu am nici o reactie(emotii, frica..etc).oare o sa ma ia atunci?am vb si cu dr.la tel.si nu mai aveam emotii deloc.cred ca e de bine, nu fetelor?
0
21-10-2014, ora 17:57
NatashaAnastasia
Nu este medic/terapeut
NatashaAnastasia
Anyann Ti am trimis mesaj.., Tina sa nu ai emotii ca nu ai de ce o sa fie totul ok..o sa te trezesti mai frumoasaaaaaaaaa🎀🎀🎀🎀Iti urez o operatie reusitaaaa
0
21-10-2014, ora 18:32
Anyann
Nu este medic/terapeut
Anyann
Bafta Tina la cine te operezi?
0
21-10-2014, ora 19:30
tina8205
Nu este medic/terapeut
tina8205
Radu Voicu.am o stare de euforie!!!
0
21-10-2014, ora 19:31
tina8205
Nu este medic/terapeut
tina8205
Multumesc, fetelor!!ptomit ca incerc sa va tin la curent!!acum sunteti prietenele mele virtuale!!si va pupppp!!!
0
21-10-2014, ora 19:34
ral1985
Nu este medic/terapeut
ral1985
Bafta Tina!!!!
0
21-10-2014, ora 19:41
ral1985
Nu este medic/terapeut
ral1985
Gata, am pus şi eu poza:).
0
21-10-2014, ora 19:49
georgia27
Nu este medic/terapeut
georgia27
Ral1985 asa esti tu acum?
Ce marime ai ales sa iti pui?
0
21-10-2014, ora 19:56
ral1985
Nu este medic/terapeut
ral1985
Da. Sânul are 12 cm lăţime şi dr. mi-a recomandat 375 cc rotund sau 390 anatomic. Sunt aproape sigura ca îmi voi pune rotunde deoarece îmi plac mai mult. Am făcut şi proba la dr. şi nu mi s-au părut deloc mari.
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 160216031604 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •