Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 158815891590 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
03-10-2014, ora 16:36
Cleo_vali
Nu este medic/terapeut
Cleo_vali
Buna fetelor,
Nu locuiesc in tara de cativa ani si nu sunt poate foarte informata. Am programare La clinica estet-x la d-nul Ionescu si operatia la 1 sapt, la un pret in jur de 4400€ + in jur de 150& pt consultatie si analize. Am decis sa merg la el doar pt k cunosc alte 3 fete care au fost la el. Voi ce parere aveti? Stiu k e scump dar mi-e frica de consecinte, k nu vreau dupa aia sa dau mai mult inca o data ca sa repar greselile altuia. Am auzit insa acum 2 zile si de Dr. kasem renumit pt munca cu vedetele. Ce-mi puteti zice si de el?
Multumesc.
0
03-10-2014, ora 17:06
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Sandreea, nu are rost sa cauti poze cu 300, pt ca la unele fete poate arata maricel, la altele insesizabil. Depinde de la fata, la fata. Ce dimensiuni ai tu?

Cleo, Kasem cere undeva la 6500 pe "implanturi personalizate" - o mare teapa, de altfel, pt ca nu exista asa ceva. Lucreaza cu implanturi f ieftine, Nagor, iar mana de lucru - ca sa ii zic asa, lasa muuuult de dorit. In niciun caz sa nu mergi la el. Dl. Ionescu e un dr foarte bun, dar cam scump... Mai sunt si alti dr buni in Bucureşti si mai ieftini, asta daca ai timp de alte 2-3 consultatii.
0
03-10-2014, ora 20:00
Cleo_vali
Nu este medic/terapeut
Cleo_vali
Iti multumesc pt raspuns.
La kasem am sunat mi-au zis 4500 fara consultatie si celelalte, nu e mare diferenta, dar nu stiu ce e cu metoda lui cu laserul si nu lasa cicatrici. O fi adevarat sau baga vrajeala sa mergi la ei?
0
03-10-2014, ora 20:50
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
E vrajeala si chiar de n ar fii, nu e un dr bun. Sunt multe fete mutilate de el, aici.
Niciodată, un dr bun, nu o sa apeleze la vedete, pentru promovare.
0
03-10-2014, ora 21:19
Anila00
Nu este medic/terapeut
Anila00
Fetelor m am operat la totir pe 1 octombrie implant anatomic mentor 485 cc uhp dar sunt un pic dezamagita de marime.ma asteptam sa fie mai mari.tot ce am vazut pe forum aici parea mult mai mare peste 400 cc.am plecat de la matrix 250 g.chiar nu inteleg de ce la mine se vad asa mici.am plecat de la cupa a initial iar 485 a fost maximul care intra la a 2 a operatie.si stiu k sunt si umflati la inceput.ma intreb eu cu ce o sa mai raman.e posibil sa para mai mari dupa ce mai coboara?
0
03-10-2014, ora 21:31
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Anila, felicitări în primul rând! Asteaptă, 485 nu poate fii o mărime mică. Poate când se asează, o sa ii vezi altfel. Ne pui si noua o poză?
Ce nemultumire ai avut dupa prima operatie, la Stan?
0
03-10-2014, ora 21:37
Anila00
Nu este medic/terapeut
Anila00
Dupa prima operatie am fost nemultumita de marime si acum vroiam ceva mare, am fost fericita cand am ales 485 m am gandit k e suficient, o sa pun si poza peste cateva zile, ii simt f ciudat cand dau bustiera jos.totir a zis k e cel mai mare implant care l a pus, poate corpul meu d vina, poate apasa muschiul prea tare.o sa l intreb cand ma duc la control
0
03-10-2014, ora 22:38
NatashaAnastasia
Nu este medic/terapeut
NatashaAnastasia
Eu am 500 primele zile asa s au vazut si la mine mici dupa câteva zile se aseaza implantul si o sa fie foarte mari...un pic de răbdare sa ai si eu am fost asa panicata o sapt pentru ca aveam impresia ca nici 300 nu am dar dupa câteva zile sâni erau imensi..si acum sunt mai mari încet încet..
0
03-10-2014, ora 23:14
Melamihaela
Nu este medic/terapeut
Melamihaela
485 nu e deloc mic. Sunt sigura ca ai pielea foarte intinsa si esti umflata intre sani si de aia ti se par mici. Cand ti se vor desumfla se vor contura frumos si iti vor parea mai mari. Asa mi s-a intamplat si mie. Sa pui o poza sa vedem si noi. Te pup x
0
04-10-2014, ora 00:37
Anila00
Nu este medic/terapeut
Anila00
Sper sa aveti dreptate fetelor, ma uit in oglinda din 5 in 5 minute...sunt umflata intre sani si sunt f tari acum.o sa fac si o poza zilele astea inca mi e frica sa mi dau bustiera jos, am impresia k o sa cada k atarna prea greu :)))
0
04-10-2014, ora 13:00
Ruxi27
Nu este medic/terapeut
Ruxi27
Buna fetelor..ma bucur ca am gasit acest forum cu atatea fete dispuse sa ajute cu un sfat :) sa incep pe scurt cu povestea mea: m-am operat marti pe 30-09-2014 la domnul doctor Murad Iancu primul despre care am auzit pe google primul pe care l-am ales.sper ca am facut o alegere buna!dansul m-a operat si cu doamna doctor ioana tuhar sincer nu am auzit imainte despre dansii decat de pe la televizor.am implant mentor de 350 cc..interventia a durat o ora si jumatate in prima zi nu am avut dureri foarte mari datorita anestezicului cred... In schimb a doua zi a fost foarte dificila si dureroasa :(( miercuri sa zic ca a fost putin mai bine...dar azi dimineata cand m-am ridicat din pat sanul stang m-a durut. Ingrozitor iar spatele nu am cuvinte cat de rau ma doare:((((( va rog din suflet sa imi ziceti cat timp voi avea aceste dureri ?si ce stiti despre acesti doctori? Nu stiu parca am intrat si in depresie din cauza durerilor:(
0
04-10-2014, ora 14:34
NatashaAnastasia
Nu este medic/terapeut
NatashaAnastasia
Ruxi felicitări pentru operaţie...depinde de organismul tau cum te recuperezi tu e normal sa ai dureri nu ai primit ceva pastile pentru dureri ?eu am luat antibiotic si panadol.. Încearcă sa nu te ridici brusc încet sa te ajute cineva pe mine 6 zile ma ridicat cineva si aveam dureri.l
0
04-10-2014, ora 14:51
tina8205
Nu este medic/terapeut
tina8205
Fetelor care sunteti operate, spuneti-mi si mie pe o scara de la 1 la 10, cat de tare doare?ce trebuie sa faca mai exact cel care sta cu tine acasa?drumul pana acasa (sunt din Galati)dupa operatie oare o fi rau?vi s-au dat antibiotic si calmante ptr.dureri de catre dr.?cat timp nu pot ridica nimic?e adevarat ca 3 zile suntem tintuite in casa?chiar nu poti iesi sa te plimbi?am fata in clasa a 2 a si ma gandesc ca dc.nu am pe cine chema sa ma ajute, sa o duca la sc si sa o aduca, ce o sa fac?
0
04-10-2014, ora 15:39
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Tina, nu e o regulă a durerii. Fiecare percepe durerea diferit. Au fost fete cu o simpla febra musculara, au fost fete cu dureri mari in primele 3 zile, dar au fost si fete cu dureri crunte 2 săptămâni.
E o regula, insa, in privinta efortului si caratului. E bine sa le eviti minim o lună.
Eu, la lifting, pe o scara de la 1 la 10, sincer iti spun, ca am fost la 1 si asta pt ca ma tineau mâinile rău. Parca nu aveam niciun control asupra lor, vreo 2-3 zile.
Cat despre plimbat/iesit pe afară - e chiar recomandat sa nu zaci in pat. Te poti duce sa o iei si sa o duci, dar nu cu masina. Nu trebuie sa conduci.

Apoi, drumul pana la Galati, o sa fie aiurea...simti efectiv ca iti scapa :)) eu asa am simtit, la drum de 2-3km. Drum lung, abia la o saptamana am facut. Dar nu e ceva imposibil. Atata timp cat nu-ti pui centura si ia curbele si gropile cu viteza mica, e ok.

In primele zile, vei avea nevoie de ajutor la ridicat din pat si la spălat, pt ca, indiferent daca ai sau nu dureri, mâinile nu o sa le poti misca.

Cam atât...daca mai vrei sa stii ceva, întreabă-ne!

Ruxi, durerile sunt normale si le poti tine, cat de cat, sub control, cu calmantele date de dr.
Nu tin minte nicio fata operată la dânsul. Stiu ca era renumit pt acid in buze si interventii din astea minore...plus ca ii făcea reclama Botezatu. In afara de asta, nu stiu nimic despre dânsul.
Sper sa ai un rezultat frumos, in final. Da-le încolo de dureri, ca ele trec.
0
04-10-2014, ora 15:46
tina8205
Nu este medic/terapeut
tina8205
Multumesc al3poz !esti o draguta!!eu vreau sa incerc sa ma organizez cu toate!!ce ai luat cu tine la clinica ptr.operatie?poate fi mai dureroasa decat o cezariana?si nu ma ajutat nimeni !la operatie fara oja si fara bijuterii?
0
04-10-2014, ora 16:07
Ruxi27
Nu este medic/terapeut
Ruxi27
Multimesc Natasha.. Da..antibiotic iau zinnat de 500.. Ketonal forte nurofen forte.. Paracetamol intravenos piafen.. Xanax pffff nu toate o data :D ma uit la sani si unul este mai coborat ca altul si intre ei sunt vanata este normal?? Este normal ca unul sa doara mai rau ca celalalt?
0
04-10-2014, ora 16:11
Ruxi27
Nu este medic/terapeut
Ruxi27
Multumesc ptr raspuns al3poz :) ziua mai e cum mai e dar noaptea as vrea sa pot sa uit dar nu am cum.. App dupa cat timp pot sa dau bustiera jos macar o ora doua si dupa cat timp pot sa dorm pe o parte? Ms inca o data ptr raapuns fetelor!
0
04-10-2014, ora 20:09
Melamihaela
Nu este medic/terapeut
Melamihaela
Ruxi cu dormitul pe parte nu stiu ce sa iti zic haha eu am 7 saptamani de la operatie si m-am obisnuit sa dorm pe spate asa ca de fiecare data cand ma asez in pat noaptea asta e pozitia in care dorm. Spre dimineata ma inclin foarte putin spre pe o parte dar e o senzatie foarte nenaturala si parca nu imi place. Cred ca inca mi-e frica sa nu le strivesc hahha depinde de tine, ca am auzit fete care la 1 luna dormeau pe o parte fara probleme.

Bustiera eu mi-am dat-o jos dupa 4 saptamani cand am iesit la club si a fost ok, nu m-am simtit aiurea, dar daca inca nu simti ca o poti da jos tine-o.

Recuperare usoara :) x
0
04-10-2014, ora 20:12
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Tina, depinde la ce clinica mergi. Fetele ziceau ca la medlife nu ai nevoie de nimic. Eu sunt genul de om f ciudat...Eu oriunde merg, am dupa mine lenjeria mea de pat, prosoapele mele, tot al meu.
Iti poti lua pijama (de preferat cu deschidere in fata), papuci, periuta+pasta, servetele umede si uscate. Eu asta am avut.

Nu stiu cum e la cezariana, dar cred ca poate fii mai dureroasă.

Si da, de preferat sa nu ai oja, bijuterii, machiaj, cercei...nimic. de preferat, dar nu obligatoriu. Eu nu am avut nimic. Chilotei si atat :)

Ruxi, da, e normal ca unu sa doară mai tare, pt ca sunt 2 operatii diferite. E normal si ca unu sa fie mai mare/tare/sus, la inceput. Si vanataile nu stiu daca sunt normale, dar au mai avut si alte fete si s-au dus.

Noaptea ce te doare? Spatele? Incearca sa nu dormi chiar la orizontală. Pune ti mai multe perne si sub cap si sub spate (de la mijloc in sus) si sub gât. O sa te simti mai bine.
0
04-10-2014, ora 20:22
Ruxi27
Nu este medic/terapeut
Ruxi27
Melamihaela merci ptr raspuns esti funny ai reusit sa ma faci sa rad la faza cu strivitul :))) poate umi plesnesc cusaturile (glumesc) eu nu cred ca as putea sa ma obisnuiesc sa dorm pe spate..😞
0
04-10-2014, ora 20:26
Ruxi27
Nu este medic/terapeut
Ruxi27
Al3poz raspunsul tau chiar mi.a fost de folos.. Multumesc! Da spatele ma doare mai rau ca sanii este o durere de coloana nu de muschi..am pus fel de fel de perne si tot ma doare..azi am cumparat si un gel ptr spate in speranta ca nu ma mai doare. Cand ma gandesc ca vine noaptea imi vine sa plang 😩
0
04-10-2014, ora 20:33
tina8205
Nu este medic/terapeut
tina8205
Eu merg la Academica, al3poz.nu stiu ce conditii sunt.am intrat pe net sa o vad.arata super!! Eu am gel pe unghii.oare trebuie sa il dau jos?deci ma iau niste emotii cand ma gandesc cum trece timpul si acum vine ziua operatiei!
0
04-10-2014, ora 20:46
Ruxi27
Nu este medic/terapeut
Ruxi27
Tina8205 si eu am gel si a trebuit sa dau jos o unghie si am eamas cu unghia mea naturala.. Doctorul a zis ca are nevoie ptr puls si una este suficienta.. Eu am ales sa o dau jos pe aia mica
0
04-10-2014, ora 21:42
NatashaAnastasia
Nu este medic/terapeut
NatashaAnastasia
Eu am dormit pe spate 2 sapt dupa pe o parte m am recuperat mai repede bine nici acuma nu pot sa fac totul bine ca ma doare spatele pe mine ma pus sa imi dau toate unghiile jos cu gel aveam si eu si piercings am avut mi le a dat jos si machiaj eu stiu ca pentru anestezie e totul trebuie sa fii extra curată si fetelor cum a fost la voi in camera de operaţie la mine super frig si cand m am trezit muream de frig :))))) 3 ore jumătate a durat operaţia totul cat am stat 4 ore jumătate in sala de operaţie..ruxi o sa fie totul bine baba suferă la frumuseţe :)))) glumesc o sa treacă zilele si o sa fie mai bine poate te doare si de la bustiera spatele sus eu o mai dădeam jos cand imi puneam crema 20 de min ca ma strângea rau eram toata roşie...sper sa fii bine si sa treci cu bine tot si sa fii fericita ca esti mai frumoasa acumaaaaaaaa!!!!!!un pic si o sa fie bine pup
0
04-10-2014, ora 22:11
Ruxi27
Nu este medic/terapeut
Ruxi27
Natasha esti o scumpa!! Multumesc din suflet ptr incurajari.. Sper sa fie bn.. Ptr toate fetele care trec prin asa chinuri 😞eu am intrat in depresie din cauza durerilor nu vreau sa descurajez!ca daca ar trebui as mai face.o din nou :) am sa va mai tin la curent cu recuperarea care este grea. Te pup Natasha!
1
04-10-2014, ora 22:11
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Da. Si mie mi-a zis dr sa nu am nimic pe mine, nu oja, nu bijuterii, nu machiaj, nimic. Am vazut ca multi dr nu spun nimic de asta si mi se pare un pic aiurea, pt ca tre sa fie un mediu steril...

Natasha, eu am degerat de frig, cand m-au trezit. Stiu ca tremuram f tare pe targa si injuram si urlam. Si frigul, precum si deliratul (in cazul meu tipătul si injuratul - eu nu înjur, de fel) sunt reactii ale anesteziei :)) mi-au pus niste sticle fierbinti in jur si m-am calmat, dar numai eu stiu ce rusine mi-a fost apoi...
0
04-10-2014, ora 22:25
NatashaAnastasia
Nu este medic/terapeut
NatashaAnastasia
Eu acuma vreau sa imi fac buzele am auzit ca e dureros rau...al3poz deci pe mine ma controlat de 3 ori la tot da asa multi doctori habar nu au pentru ca e foarte important poti sa iei un microb ceva daca nu s atenţi.deci mie pe patul de operaţie sub cearceaf mi au pus un fel de saltea din gheata din nou pentru mediul steril si cand m am trezit am zis ca mor de frig nici nu stiu cum vorbeam engleză stiu ca am zis mor mor numai vreau sâni :))))))mi au pus un fel de aspirator pentru caldura si nu ma lăsau sa dorm stăteau 2 asistente cu mine una ma mângâia alta vorbea si eu vroiam sa dorm...al3poz lasa ca la câte au vazut doctori cred ca le ai furat la toti un zâmbet :)))))))
0
05-10-2014, ora 00:02
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Da, tre sa stea cu tine, sa te tina de vorbă. Poti sa adormi si sa uiti sa respiri :)

Ziceai ca era frig în sala de operatie. In mod normal, intr un spital trebuie sa fie răcoare, nicidecum cald. Am fost in spitale si in UK si in SUA si era frig, nu răcoare, desi afară era foarte cald. Pai la noi, in spitalele de stat, iarna, te coci de cald...Si ne mai mirăm ca plecăm mai bolnavi, cand in multe colcăie de microbi, din păcate. Nu zic ca e asa in toate, dar în majoritatea cam asa e...
0
05-10-2014, ora 02:03
barbie.klaus
Nu este medic/terapeut
barbie.klaus
Fetelor, eu am avut gel pe unghii si nu mi-a zis nimeni nimic :) n-am avut nici o problema
0
05-10-2014, ora 08:54
NatashaAnastasia
Nu este medic/terapeut
NatashaAnastasia
Era frig si doctori stăteam cu mâneca scurta:))) si eu numai puteam de frig:)) da si afara era super cald bine aici nici iarna nu e :)) e cald tot timpul un pic răcoare afara cand e iarna.imi pare rau de doctorii din romania pentru ca sunt cei mai buni si statul îşi bate joc de ei si de spitalele noastre dar va zic sincer asa e peste tot numai in spitale particulare sunt cele mai bune condiţii sper sa fie mai bine in romania..
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 158815891590 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •