Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 158515861587 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
27-09-2014, ora 23:57
AdynaW
Nu este medic/terapeut
AdynaW
Miha, mie Totir mi a spus sa evit sutienele cu sarma o perioada.. vezi ca sunt sutiene gen bustiera super dragute pe la h&m.. sigur gasesti la tine ! Te pupic sper ca esti ok
0
28-09-2014, ora 00:01
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Roxy, ar fii ok sa iti iei 2 saptamani, sa fii tu sigură. Daca te simti bine si crezi ca esti in stare, te poti intoarce mai devreme.
Eu am doar lifting si eram f bine chiar de a doua zii. Mi-am continuat programul normal, ca inainte de operatie - fara sa fac efort fizic, evident.
Acum depinde de la fata, la fata. Poti fii ok in 2-3 zile, dar au fost care a-au plâns si mai bine de 2 săptămâni.
0
28-09-2014, ora 00:03
NatashaAnastasia
Nu este medic/terapeut
NatashaAnastasia
Roxybarbu depinde ce job ai...in general nu trebuie sa faci mult efort sa ridici kg...depinde si de tine cum te recuperezi...o sa te doară spatele..eu m am recuperat foarte repede dupa operaţia la 8 dimineata mergeam dupa 3 zile ma ridicam singura.acum sunt ca noua dar daca te recuperezi uşor nu încerca sa faci mişcări rapide sau sa depui mult efort pentru ca Rişti sa ti se deplaseze implantul asa ca ai grija de tine..iti durez o operaţie uşoară si recuperare fara prea multe dureri.mult succes.
0
28-09-2014, ora 00:05
Melamihaela
Nu este medic/terapeut
Melamihaela
Roxy, depinde de fiecare persoana. Eu de exemplu am stat 2-3 saptamani ca o printesa, fara sa fac efort mare si i-am lasat pe cei dragi sa aiba grija de mine pentru ca asa am simtit. Nu ma vedeam in stare sa ma intorc la viata de zi cu zi.. Acum na, tu poate esti mai rezistenta si dupa 5 zile esti super ok, cum au mai fost cazuri.

Adyna, mersi, o sa ma uit. Vreau sa imi iau din ala balconette ca mi se par super dragute, numai ca au sarma, dar eventual o sa o scot.

Ti-am scris pe whatsapp acum cateva zile. Te pup xx
0
28-09-2014, ora 02:37
Larisa86
Nu este medic/terapeut
Larisa86
Adyna, poate ca tu ai mai avut ceva glanda inainte, nu spre 0 cum am avut eu... :))) :*

Mela, mie Totir mi a spus ca dupa ce renunt la bustiera (am purtat o 2 luni) pot sa imi iau orice sutien care nu freaca cicatricile si nu ma deranjeaza, fie ca are sarma sau nu...

Roxybarbu, eu zic ca dupa 2 sapt vei putea sa te intorci linistita la birou, numai sa nu ridici greutati sau sa stai in pozitii ciudate/incomfortabile cu mainile. Succes!
0
28-09-2014, ora 10:33
roxybarbu
Nu este medic/terapeut
roxybarbu
Fetele va multumesc mult pt raspunsuri. Nu este vorba ca nu as vrea sa stau mai mult acasa, dar din pacate jobul nu-mi permite. Nu am un job care sa ma solicite fizic, stau la birou, dar sunt 9-10 ore de stat in fund :-(.
M-am hotarat sa ma operez cu prima ocazie cand pot sa-mi iau 2 saptamani de concediu. Poate reusesc in decembrie sau ianuarie.
0
28-09-2014, ora 16:52
tina8205
Nu este medic/terapeut
tina8205
Delia, eu am avut niste emotii de ma durea burta, dar cand am intrat pe usa cabinetului(ptr.consultatie) parca eram de acolo.asa am patit si la cezariana.cand ma indreptam catre sala de operatie parca ma duceam la o cafea cu fetele.sunt curioasa dc.si la operatia de sani voi fi la fel...asteptam sa ne zici cum a fost !!!
0
28-09-2014, ora 18:24
Maya Helen
Nu este medic/terapeut
Maya Helen
Anyann iti multumesc pentru raspuns, mi-ai dat putin curaj si chiar aveam nevoie.


Elena 777 ma bucur ca ai gasit. si eu am cautat ceva dupa ele, dar am sunat si am intrebat
0
28-09-2014, ora 19:29
barbie.klaus
Nu este medic/terapeut
barbie.klaus
Merci Natasha :p
MelaMihaela, sutienul asta negru, nu are sarme, are ceva asemanator, dar sunt făcute din Silicon :)) nu ma deranjează deloc. L-am luat de la triumph
Sigur au si alte modele cu "sarma din Silicon"
Va pup
0
28-09-2014, ora 21:28
Melamihaela
Nu este medic/terapeut
Melamihaela
Merci Barbie o sa ma uit. Te pup xx
0
28-09-2014, ora 23:11
andraaaa
Nu este medic/terapeut
andraaaa
o intrebare fetelor e adevarat ca marimea unui implant e data de proiectie? mie asa mi-a zis dr Ionescu, ca el daca imi pune 295 cc cu proiectie 4.9 si cealalta doctorita imi punea 300 de la mentro cu o proiectie mai mica 4.6 parca asta inseamana ca cele de 295 se vor vedea mai mari decat cele de 300? multumesc
0
29-09-2014, ora 00:35
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Andra, proiectia e bombarea. Diferenta intre 295 si 300 cred ca e insesizabila, atat ca volum, cat si ca proiectie.
Chiar sunt curioasă ca iti zice si Totir.
0
29-09-2014, ora 13:18
Anamaria cristina
Nu este medic/terapeut
Anamaria cristina
Buna fetelor! Va urmaresc de ceva timp, cateva saptamani. De curand am intrat si eu in clubul vostru, de joia trecuta mai precis am apelat la aceasta interventie, la dommnul doctor Stan. Ma simt excelent, mult mai bine decat ma asteptam. Pentru cele care au nevoie de informatii, care urmeaza sa faca acest pas le voi raspunde cu mare placere!
0
29-09-2014, ora 14:25
AdynaW
Nu este medic/terapeut
AdynaW
Anamaria ai un rezultat f frumos :*
0
29-09-2014, ora 15:41
Anamaria cristina
Nu este medic/terapeut
Anamaria cristina
Multumesc Adina W. Si ai ai tai sunt superbi. Abia astept sa se mai lase si ai mei. Acum sunt f tari.
0
29-09-2014, ora 18:44
AdynaW
Nu este medic/terapeut
AdynaW
Domnisoara DIoana.. sa stii ca nu si da nimeni seama ca faci reclama. Poti sa continui:)))
0
29-09-2014, ora 18:46
AdynaW
Nu este medic/terapeut
AdynaW
Anamaria acum am vazut.. mi se pare mie sau sanul e cam rosiatic in partea de jos?
0
29-09-2014, ora 20:10
Maya Helen
Nu este medic/terapeut
Maya Helen
Adina W, imi poti spune te rog ce marca de proteze ai si ce proiectie?
0
29-09-2014, ora 21:16
Anamaria cristina
Nu este medic/terapeut
Anamaria cristina
Adina, nu este rosiatic, am fost desenata cu o carioca mov si nu sunt curata bine pe acolo, sanul nu are nimic in afara de zona unde este operatia si am inca leucoplast.
0
29-09-2014, ora 21:17
roxybarbu
Nu este medic/terapeut
roxybarbu
Anamaria Cristina, marimea este aleasa de tine sau este maximul suportat?
0
29-09-2014, ora 22:14
Maryroxx
Nu este medic/terapeut
Maryroxx
Buna seara, sunt noua pe forum dar va urmaresc de ceva timp.Daca as fi stiut de existenta lui poate luam alta decizie in momentul in care m-am operat.Nu m-am putut abtine sa nu intevin in momentul in care am vazut postare DIoanei care ve recomanda sa va operati la Calin Dobos.Eu m-am operat la dansul, la Galati la Clinica Hyperion si sunt nemultumita, foarte nemultumita.Am implant Mentor CPG anatomic de 345 cc si ridicare in acelasi timp.Ce pot sa va spun este ca regret din tot sufletul ca am fost la dansul, cand ma uit in oglinda imi vine sa plang si degeaba ma amagesc in fiecare zi ca va fi bine.Am dat un mare pumn de bani pt. o interventie pe care cred ca mi-am dorit-o toata viata si este un esec...La ambii sani s-a facut acel efect de ripling, cicatricile care sunt in jurul areolei mamare sunt oribile, adica din partea unui estetician te astepti la ceve mai de finete, in fine nici areolele nu mai sunt egale.Din ce in ce mai des ma gandesc la o noua interventie cere sa corecteze ce a stricat acest doctor.La consultatia premergatoare interventiei a fost o discutie de genul:ce fel de tzatze vrei?eu am fost cea care i-am spus ca vreau de implant de 345, vazusem eu la cineva si credeam ca daca mi-a placut la persoana respectiva mi se va potrivi si mie!Habar nu aveam de masuratori, inaltimea, latimea si proiectia implantului.In fiecare zi citesc postarile voastre si ma rog sa am puterea si taria de a merge la alt medic.Imi este frica sa ma reoperez iar rezultatul sa fie si mai urat!!Deci fetelor, va rog din suflet, cele care vreti sa va operati, nu va duceti cu capul inainte cum am facut-o eu, ca l-am vazut la televizor, ca vai doamne ce reclama i se facea, ce este tanar si priceput, ca opereaza cu pensa Ellman si alte vrajeli.Informati-va, consultati-va si iar informati-va, ca eu cu parere de rau n-am avut cu cine!Va multumesc din suflet ca ma ascultati, ca sunteti aici pe forum si ma ma motivati.O seara buna tuturor.Voi pune si o poza dar nu stiu cum abia in seara asta mi-am facut cont.
0
29-09-2014, ora 22:24
larisabed
Nu este medic/terapeut
larisabed
fetelorrrrr salutare! mai am putin si plec la Timisoara sa mi maresc sanii, stiu k stiti asta deja dar am o PrObLeMA! m trezesc cu o nara infundata imi e frica sa nu racesc mai ales k voi veni din germania si voi schimba clima '!

beau ceaiuri cu lamaie si m imbrac sa nu racesc, eu nu sunt sensibila racesc o data la 3 ani dar uite ghinionul!

ce sa iau s previn=??? pot sa iau d p la plafar ceva ? pt k daca racesti operatia s amana asa e =?
0
29-09-2014, ora 22:26
larisabed
Nu este medic/terapeut
larisabed
adyna w ! f reusit ! :X:X
0
29-09-2014, ora 22:37
Anamaria cristina
Nu este medic/terapeut
Anamaria cristina
Roxybarbu este maximul care merge fara riscuri si alte cimplicatii, iar eu oricum nu imi doream ceva exagerat, eu vroiam doar sa am sani.
0
29-09-2014, ora 23:51
AdynaW
Nu este medic/terapeut
AdynaW
Maya, am Mentor 430cc proiectie 6.
Larisabed multumesc si succes!
Incearca sa iei cv pt raceala ca s-o previi.. nu stiu un nurofen sau cv de genul. Intradevar operatia se amana daca racesti pentru ca exista riscul de a se desface operatia daca tusesti/stranuti.
Maryroxx imi pare rau pt situatia ta.. eu am o prietena operata la dansul si e foarte multumita desi mie nu mi a inspirat f multa incredere numele dansului. Dar ca orice medic sunt rezultate reusite si rezultate mai putin reusite.. totusi mai ai rabdare poate se va remedia. Cand a avut loc operatia? Esti din Galati?
0
29-09-2014, ora 23:54
AdynaW
Nu este medic/terapeut
AdynaW
Nu stiu cum e pt voi fetelor dar pt mine acest forum este precum facebookul :))))
0
29-09-2014, ora 23:59
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Larisa, nu lua nimic ce contine aspirina. Mai bine leacuri babesti, ca sa fii sigura si ceaiuri. Si orice medicament luat înainte cu 2 săptămâni, trebuie mentionat doctorului.

Mary, imi pare rau să aud asta. Inainte de scandalul in care a fost implicat, erau paciente de-ale dansului, cu rezultate f frumoase. Dupa aceea, numai comentarii gen reclama au mai apărut, ca cel de mai sus.
Ai fost la dânsul, i ai spus nemulţumirea? Cum a reacţionat?

Eu ti-l pot recomanda pe dr meu, pentru o reinterventie. Este foarte bun pe lifting. Eu am 2 ani (lifting fara implant) si sanii sunt neclintiti.

Incearca sa pui poză, sa vedem si noi. Chiar imi pare rău...
0
30-09-2014, ora 00:10
larisabed
Nu este medic/terapeut
larisabed
.
va multumesc fetelor!
da voi bea ceaiuri, lamaie cat cuprinde, haine groase tot c trebuie !
dar d stres m v luat, si culmea d cativa ani n am mai avut nimic !
voi merge la farmacie sa iau cva p baza d plante, nu tablete... cva infuzii, ceai...
am trimis si mail la brol s vedem c zic si ei !
v pup !!! somn usor !!
0
30-09-2014, ora 11:25
Maya Helen
Nu este medic/terapeut
Maya Helen
AdinaW ai un rezultat foarte frumos. mie mi-a recomandat dl dr 380 sau 425 cc. as opta pt 425 dar imi este teama sa nu fie prea mari (eu sunt cam slaba 45 kg si 170). la cat timp dupa operatie este facuta poza?
0
30-09-2014, ora 13:24
barbie.klaus
Nu este medic/terapeut
barbie.klaus
Maya, eu nu cred ca e mult 425, eu am 375, 43kg, 1.63 succes
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 158515861587 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •