Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 158015811582 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
22-09-2014, ora 12:42
Larisa86
Nu este medic/terapeut
Larisa86
Buna fetelor,
Se pare ca in zilele acestea se intorc fiicele ratacitoare... :)) Bine v-am regasit, v-am mai citit din cand in cand, dar cu scrisul a fost mai greu... Nu am reintrat pe forum pentru a crea polemici, ci mai ales pentru a le raspunde cu o fotografie fetelor care, cu cateva pagini in urma, voiau sa vada si rezultate "mai vechi" ale lui Totir. Poza este noua, am 9 luni de la operatie, ma simt excelent, iar sanii sunt ca si ai mei, nici vorba sa ii simt ca pe un corp strain. De asemenea, aveti poza si cu cicatricea.

Insa, nu pot sa ma abtin sa nu ii raspund Danielei 32: iti respect parerea, este posibil ca dnul. dr. sa se fi schimbat de cand m-a operat pe mine (totusi mi se pare putin mai greu sa se schimbe atat de radical), dar el iti poate parea oricum, numai genul de om care "iti face ceva acolo sa ai si sa iti ia banii", nu! Au fost atatea fete care au spus ca le-a recomandat sa nu se opereze, iar eu nu am avut niciodata numai cuvinte de lauda la adresa lui, "veteranele" stiu foarte bine ca mi-am spus nemultumirile cand au existat. Repet, este parerea ta si ti-o respect, dar chiar ma uimeste sa aud asa ceva. Pana la urma, rezultatele lui vorbesc de la sine si jur ca toate cele operate la el (vazute de mine live si pe forum) nu avem doar "ceva acolo", ci niste sani frumosi si fara complicatii.
Cat despre drene, acestea sunt folosite doar de o parte din medici, scopul lor principal este acela de a evita formarea hematoamelor si, din unele spuse, ale infectiilor, insa (daca ma intrebi pe mine) le-as evita pentru ca sunt cam depasite pentru acest secol si nu sunt absolut necesare decat in anumite cazuri, cele ale pacientelor cu probleme de coagulare a sangelui.

Scuzati-mi cearceaful, recuperare usoara noilor posesoare de minunatii si succes aspirantelor! :*
0
22-09-2014, ora 12:43
barbie.klaus
Nu este medic/terapeut
barbie.klaus
Daniela32, sunt f multe fete operate la Dr Totir si nu am văzut pe nici una sa se plângă de rezultat; într-adevăr este un Dr profesionist, scurt si la obiect; nu sta la vrăjeală ca alţii, dar te asigur ca nu ai regreta daca te-ai opera la dansul.
Probabil ca tu căutai pe cineva care sa te perie, ei bine, nu e cazul.
Încearcă la Dr Nae Sorin, de asemenea un Dr cu multe rezultate frumoase.

Natasha, bustiera iti zice doctorul ce mărime, model, marca sa iti cumperi.
Eu mi-am pus 375cc si mi-a zis sa iau triumph 75C
0
22-09-2014, ora 12:47
Larisa86
Nu este medic/terapeut
Larisa86
Barbie... WOW! Ce rezultat superb! Iti vazusem o poza cu bustiera, pareau frumosi, dar acum sunt de invidiat! Sa ii "porti" sanatoasa!
0
22-09-2014, ora 13:11
barbie.klaus
Nu este medic/terapeut
barbie.klaus
Merci frumos Larisa si tu ai sâni f frumoşi;
Sunt operata de acelaşi doctor ca si tine, care pune doar asa ce-o fi numai sa-ti ia banii ;)
Am aproape 6 saptamâni de la operatie, as vrea sa rămână asa de mari, dar ştiu ca o sa mai scadă...
0
22-09-2014, ora 13:17
NatashaAnastasia
Nu este medic/terapeut
NatashaAnastasia
Multumesc Barbie pentru raspuns eu m am operat in grecia doctorul mi a dat o bustiera.dar am citit aici ca este foarte buna cea de la triumph..si as dori sa incerc si eu am 12 zile de la operatie..Barbie ai niste sani extrem de frumosi sa ii stapanesti sanatoasa...
0
22-09-2014, ora 13:24
Larisa86
Nu este medic/terapeut
Larisa86
Barbie, multumesc! E un mit acela conform caruia o sa mai scada fata de ce ai acum, la 6 saptamani... Nu o sa mai scada, o sa se redistribuie volumul, adica o sa se mai umple in partea de jos, pielea o sa mai cedeze si vor arata mult mai bine. Mie nu mi se pare ca au scazut ai mei, dimpotriva... dupa ce a scazut edemul si s-a lasat pielea, mi au parut mai mari... ;)

Natasha, daca vrei sa o incerci pe cea de la Triumph, trebuie sa ti-o cumperi cu circumferinta toracelui tau (mai mica de 75 nu exista) si cu o cupa mai mica decat porti la sutien dupa operatie... spre ex, eu port 75 D la sutien, iar bustiera a fost 75 C, pentru ca ea trebuie sa te stranga putin. Recuperare usoara!
0
22-09-2014, ora 13:27
Larisa86
Nu este medic/terapeut
Larisa86
P.S: Modelul este acesta: Triumph Triaction Energy N High
0
22-09-2014, ora 13:37
NatashaAnastasia
Nu este medic/terapeut
NatashaAnastasia
Larisa Multumesc pentru raspuns eu acum am 90c am implant de 500 mg
0
22-09-2014, ora 13:52
Larisa86
Nu este medic/terapeut
Larisa86
90 C la bustiera? Sau la sutien? Greu imi vine a crede ca la sutien, din moment ce eu am 430 cc, nu am avut sani si port D... Daca la bustiera ai atat, tot la fel trebuie sa ti-o iei si pe cea de la triumph. :) Si pune o poza, te rog, m-ai facut extrem de curioasa, eu sunt fan sani mari! :P
0
22-09-2014, ora 14:02
barbie.klaus
Nu este medic/terapeut
barbie.klaus
Asa sper si eu Larisa :D
Si pe mine m-ai făcut curioasa Nataşa :D hai cu poza ca ne ţii pe jar :p
0
22-09-2014, ora 15:02
me_myself
Nu este medic/terapeut
me_myself
Buna fetelor! Nu am mai intrat de multisor pe aici :) Pup veteranele si salut noile operate si aspirantele! Vad multi sani frumosi pe aici ceea ce ma bucura!
Vladulescu Elena si Al3poz va pup :*

Eu am 2 ani de la operatie, totul este ok :) o sa pun si o poza noua curand. cicatricile s-au estompat mult, aproape ca nu le mai observ (sau doar m-am obisnuit cu ele :p )
0
22-09-2014, ora 15:06
adinutza12
Nu este medic/terapeut
adinutza12
Buna fetelor sunt noua pe aici, in luna oct.o sa am o interventie de marire a sanilor de dl Horia Siclovan, stiti ceva de el?mi-a recomandat 440 ml(deoarece glanda permite acest lucru)dar mie mi se par cam mari si in plus se vor lasa mai repede nu???multa sanatate tuturor
0
22-09-2014, ora 15:12
me_myself
Nu este medic/terapeut
me_myself
Buna adinutza12, bine ai venit! :)
eu am 450 cc, am 75 sub sani, 1, 62 inaltime si 56 de kg - nu sunt mari deloc :D acum depinde si de constitutia ta si de ceea ce iti doresti.
asta cu lasatul mai repede e relativa, gravitatia isi va face treaba mereu. :D
0
22-09-2014, ora 15:51
adinutza12
Nu este medic/terapeut
adinutza12
Multumesc me_myself, am 1.66 inaltime si 62 kg.sper doar sa nu imi apara prima data sanii si dupa aceea eu :)) deoarece imi doresc ceva cat mai natural si optez pt operatie exact din cauza semilasarii lor (daca pot sa zic asa)si sper sa nu patesc in cativa ani exact la fel...
0
22-09-2014, ora 15:52
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Me_myself, ma bucur sa te revăd si ca esti bine. Te pup si eu.
Tu esti una din persoanele nemultumite de prima operatie si reoperata la acelasi medic. Andra, ai putea sa ii afli povestea. :)

Natasha, mărimile din Grecia diferă de ale noastre? Intreb pentru ca mi se pare enorm 90, 90 reprezentând circumferinta toracelui. Mama mea are sâni f mari si nu e nici slabuta, e medie si poarta 85d sau 85e, depinde de sutien. Deci 90 mi se pare mult.

Adinutza, dl. Siclovan are rezultate superbe, deci mergi cu incredere pe recomandarea dansului. Plus ca nu se vor lasa repede, daca ai grija de ei si daca ii sustii in majoritatea timpului.
0
22-09-2014, ora 16:14
me_myself
Nu este medic/terapeut
me_myself
adinutza eu zic ca nu vor fi prea mari. cum ti le pune? submuscular sau subfascial? sa inteleg ca ai sanii lasati acum?

al3poz :* cine e curioasa de povestea mea? sunt aici pt informatii
0
22-09-2014, ora 16:52
adinutza12
Nu este medic/terapeut
adinutza12
subfascial, sunt putin lasati, dar a spus dl.doctor ca poate sa faca o semiridicare din interior cumva.sper sa iasa ok...am o frica de mor!!!am auzit ca durerile sunt cumplite!
0
22-09-2014, ora 16:53
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
E o fata, pe pagina anterioară, Andrax. E operată recent, dar un pic nelinistita si nemultumita de rezultat. La tine imi amintesc ca a fost mare nemultumirea, dar dl dr a remediat problema si acum esti super multumită, deci se poate.
0
22-09-2014, ora 16:57
Daniela 32
Nu este medic/terapeut
Daniela 32
Nu barbi, nu este vb de a vrea cineva sa ma perie, insa eu vreau profil inalt, el mi-a zis nu jos sau cel mult mediu, i-am zis ca mi-a placut 430 anatomic si mi-a zis nu, de ce vreau va la alte fete, m-ai bine 375 sau 440 insa nu-mi asigura ca poate sa-mi intre, in conditiile in care am citit aici ca la o alta fata ia recomandat 375 si la final ia pus 480. Locuiesc in afara tari si am venit la recomandarea voastra si pt ca si mie mi-au placut rezultatele, insa eu vreau poze, un om mai decis, nu vin-o si apoi i-ti pun eu ce oi considera, proteza se decide si in functie de dorinta pacientului. Pe mine inca nu ma convins. S.O.S. A auzit cineva de Silviu Manta?
0
22-09-2014, ora 17:16
me_myself
Nu este medic/terapeut
me_myself
adinutza, eu cand aud de lifting intern ma iau toti dracii, sincer :( asa mi-a facut si mie la prima interventie si crede-ma ca e apa de ploaie, adica egal cu zero. gandeste-te ca daca sanii tai sunt deja un pic lasati si iti pui implantele pai se las si mai tare. e logic! si eu am proteza subfascial pt ca am avut destula glanda care sa acopere implantul. eu zic sa mai consulti un dr sau doi. nu zic ca e musai sa patesti si tu ca mine, dar iti spun din proprie experienta sa ai mare grija si sa te documentezi bine. stii cum e, daca te-ai ars in ciorba sufli si in iaurt :(

al3poz, da, prima operatie a fost un esec, dar s-a remediat la a doua. normal ca se poate. eu am avut incredere in dr meu ca pana la urma va iesi ceea ce imi doresc.


andrax, sunt aici daca te pot ajuta cu ceva :)
0
22-09-2014, ora 17:53
NatashaAnastasia
Nu este medic/terapeut
NatashaAnastasia
Gata poza e facuta de aproape
0
22-09-2014, ora 17:56
NatashaAnastasia
Nu este medic/terapeut
NatashaAnastasia
Tin sa zic ca inainte nu am avut sani deloc si mi am dorit mari foarte mari..cum pot Pune Mai multe poze???:))
0
22-09-2014, ora 17:59
Larisa86
Nu este medic/terapeut
Larisa86
Daniela, si la mine a fost o "negociere" la consultatie... El iti recomanda o marime, tu ii spui ce vrei, iar la final (in cazul meu, dar nu numai) intra in sala de operatie cu 2 masuri pentru ca nu are cum sa stie exact care va intra pana nu te taie si formeaza buzunarul...

Eu cred (daca-mi permiti) ca ti-a recomandat profil moderat sau "low" pentru ca tu ai mameloanele foarte jos, iar pe profil inalt cred ca ar arata putin ciudat... eu am implantul deziderat de tine, 430 cc, si crede-ma ca mi-as fi dorit sa am mameloanele putin mai sus... insa eu m-am incapatanat si a intrat in sala de operatie cu 430 cc si 485 cc, asa cum am cerut eu, adica high profile si nu moderate cum sugerase el si in cazul meu. Tind sa cred ca nu ai fost pe aceeasi lungime de unda cu el, ceea ce e normal si deloc gresit, se poate intampla, iar dialogul vostru nu a avut efectul scontat. Dar de aici la a generaliza si a spune ca pune ceva acolo sa ne ia banii, e cale lunga...

Cat despre Silviu Manta, de cand citesc acest forum nu am auzit de el sau de vreo fata operata la Severin, iar daca nu iti raspunde nimeni, cel mai probabil este pentru ca nu stim ce sa ti raspundem... Poti sa dai un search cu numele lui la acest topic... Succes, nu s-au terminat medicii la Totir si Manta! ;)
0
22-09-2014, ora 18:13
Larisa86
Nu este medic/terapeut
Larisa86
Natasha, din pacate, nu poti pune mai multe poze, decat daca faci un colaj, cum am facut si eu... Din poza, imi imaginez ca nu ai prea mult timp de la operatie, iar sanii arata foarte bine chiar daca fotografia nu e facuta din cea mai buna pozitie... Sunt foarte apropiati, nu cred ca ai neaparata nevoie de bustiera Triumph, care asta face mai mult decat celelalte, ii apropie. Poti sa o porti linistita pe cea data de drul tau. Sa ii "porti" sanatoasa! :)
0
22-09-2014, ora 18:40
NatashaAnastasia
Nu este medic/terapeut
NatashaAnastasia
Multumesc Larisa din suflet si tie iti doresc la fel !!!!!!!da am 12 zile de la operatie.sunt extra multumita de rezultat.m am simtit ca o printesa in ziua operatiei toata echipa a avut super grija de mine...
0
22-09-2014, ora 18:46
Daniela 32
Nu este medic/terapeut
Daniela 32
Multumesc pt raspuns Larisa, asa este, aveti rezultate frumoase insa eu n-am coincis cu el, desi eream convinsa sa ma operez la el.
0
22-09-2014, ora 18:50
NatashaAnastasia
Nu este medic/terapeut
NatashaAnastasia
al3poz buna !!!! Si tu ai niste sani extrem de frumosi fara implant...am spatele foarte lat de aceea
0
22-09-2014, ora 21:34
Anila00
Nu este medic/terapeut
Anila00
wow larisa barbie imi plac mult rezultatele voastre asa sper sa mi iasa si mie.eu ma operez p 1 octombrie la totir si am ales implantul mentor anatomic d 485, am deja 250 matrix.mie personal mi a placut doctorul la consultatie, nu a incercat sa ma convinga sa ma operez sa mi ia banii, chiar mi a spus k am deja o operatie reusita niste snai f frumosi si k nu am nevoie dar mie imi plac sanii mari.am foarte mari emotii sper sa iasa totul bine..
0
22-09-2014, ora 22:06
larisabed
Nu este medic/terapeut
larisabed
larisa 86 ! ai niste sani perfecti sper sa am si eu noroc, purtam acelasi nume :)) asta m face s gandesc pozitiv, larisele au noroc haha!
0
22-09-2014, ora 22:11
larisabed
Nu este medic/terapeut
larisabed
barbie si tu ai niste sani au mamaaaa :)) cred ca barbatii s uita in decolteul tau :))) ce bine k barbati nu sunt p forum la capitolul acesta:))! abia astept sa fac asta !
pe 6 oct sunt programata la analize p 7 la op la brol TM, Bratu !
dar mi e frica la analizeeeeeee maxim ! nu mi am mai facut de mult analizele si poate am ceva si nu ma v opera !


ce analize v ati facut, mie m i le va face akolo nu trebuie sa merg la medlife sau in alta parte...
si am auzit k daca racesti nu iti mai face operatia, te reprogrameaza !
asta nu ar fi o problema atat de grava dar vin din germania si stau doar 12 zile in total !!!!
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 158015811582 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •