Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 157315741575 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
02-09-2014, ora 22:25
andreeaalina22
Nu este medic/terapeut
andreeaalina22
Buna fetelor! Dupa un lung timp de gandire, m-am decis sa fac pasul cel mare :)Astazi am avut consultatie cu dl. Dr. Totir de la Medlife. Operatia este programata pentru data de 25 sept. Din pacate, in urma consultatiei am ramas cu o singura intrebare...bustiera trebuie sa o cumpar inainte de operatie, sau o pot lua de acolo, dupa operatie? Multumesc!
0
02-09-2014, ora 22:48
barbie.klaus
Nu este medic/terapeut
barbie.klaus
Te trezeşti cu ea pe tine :) deci e inclusă
Dar după vreo 2 saptamâni, mi-a spus sa îmi cumpăr pe cea de la triumph :) o port de câteva zile acum si mi-a apropiat sânii enorm si este foarte comada si simti într-adevăr ca îţi susţine sânii
Eu am cumpărat dim mall de la AFI, 159 de lei magazinul triumph
Succes!
0
02-09-2014, ora 22:55
andreeaalina22
Nu este medic/terapeut
andreeaalina22
Multumesc mult! Sper sa am o recuperare usoara si rezultatul sa fie cel dorit!
0
03-09-2014, ora 00:42
cristina_24_
Nu este medic/terapeut
cristina_24_
AncaAnc, mi se par si mie wow sanii tai :)
0
03-09-2014, ora 12:50
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Anca, sânii tăi nu sunt deloc mici. Se vede ca au proiectie mare. Poate ti se par mici ca intindere/suprafata, ca sa zic asa, dar e normal, pt ca esti micuţă.
Sunt f ok ca mărime, sexy si obraznici :) daca vrei mai mari, asteapta sa faci copil/copii si ii mai maresti atunci.

Un sân mare, nu e numai frumos, e si o mare bătaie de cap: sunt grei, se lasă...sunt mai multe dezavantaje, decat avantaje. Asculta aici, la o fata care a avut sâni mari o viata :)
0
03-09-2014, ora 22:02
Ramona78
Nu este medic/terapeut
Ramona78
Buna seara fetele, maine 2 luni si jumătate si nu reuşesc sa ma dezlipesc de bustiera, face parte din mine acum, vi s-a întâmplat la fel la vreuna dintre voi? Am putine inţepaturi la sânul stâng, este ceva normal, ce bustiera sa-mi cumpăr pentru alergat? Care sunt cele mai stabile, mai bune? Acum ca v-am bombardat cu întrebările va urez noapte buna.😚
0
03-09-2014, ora 22:27
Foxxe
Nu este medic/terapeut
Foxxe
Ramona78 eu am senzaţia ca îmi cad dacă nu pun bustiera, e şi foarte comodă ce-i drept...Totuşi am doar 2 săptămâni de la operaţie, cam devreme sa mă pot pronunţa, poate o sa dispară fixatia asta. Sau poate nu:) Întâmplător am găsit la h&m una pt sport, foarte buna mi s-a părut, mai groasă cumva, o probasem şi nu aplatizează mult, e high support, aveau şi medium şi low support. Diferenţa e ca erau mai subţiri. Menţionez ca încercasem şi Nike şi Adidas, erau ok, dar subţiri şi nu susţineau precum h&m asta...Oricum, mai caut şi scriu aici dacă e. O sa incep si eu zumba şi o sa am nevoie.
0
03-09-2014, ora 23:26
Danna10
Nu este medic/terapeut
Danna10
Ramona78 este posibil sa ai intepaturi din cauza ca au fost atinsi niste nervi in timpul operatiei. Cel putin asta mi-a spus mie doctorul, pt ca si pe mine ma inteapa foarte tare, tot la sanul stang, in lateral spre exterior. Eu oricum am operatia facuta foarte recent, abia vineri implinesc o saptamana, si din cauza asta ma gandesc, ca simt acele intepaturi mult mai puternic.

In orice caz, doctorul meu mia spus sa stau linistita ca in timp se va "calma" nervul buclucas.

In schimb eu am alta problema de care nu sunt foarte lamurita si poate ma puteti ajuta voi cele care a-ti trecut prin asta.

Tot sanul stang pe langa ca ma inteapa, este si mai mare. Si desi is pansata (cum se vede in poza) diferenta este destul de vizibila, se vede prin bustiera. Mi-e tare frica sa nu ramana asa.

A! Si inca ceva! Dupa cate zile de la operatie voi putea dormi si eu linistita pe o parte? 😀

Pupici
0
03-09-2014, ora 23:30
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Ramona, eu dupa 2 ani, sunt nedespărţita de bustiere: afara, in casa, in pat...
Apoi intepaturile de care spui, sunt perfect normale, pt ca se vindeca prin interior, iar firele se topesc. Eu nu am avut absolut deloc dureri dupa operatie, dar pe la 2-3 luni am simtit si eu aceste înţepături. Evident ca l-am sunat pe dr si exact asa mi-a explicat.
0
03-09-2014, ora 23:48
AdynaW
Nu este medic/terapeut
AdynaW
Andreeaalina ai fost cumva la 2 la medlife? Si esti creata? :D
0
04-09-2014, ora 00:53
Ramona78
Nu este medic/terapeut
Ramona78
Multumesc fetele pentru disponibilitate si pentru răspunsurile foarte mulţumitoare, cu sportul cum staţi, am început cu mersul dar nu m-am apucat de alergat si de Exerciţi pentru brate pentru ca mi-e puţin frica, cand pot sa încep in forţa ? Pup
0
04-09-2014, ora 01:13
aly1roxyk
Nu este medic/terapeut
aly1roxyk
foxxe si iri-nico - va multumesc mult pentru sfaturii :) sunteti f dragute ^_^ tin sa va spun ca eu am facut foarte mult sport.. sala si muschi mei nu au nici umpic de elasticitate... si sanul este absent aproape.. :( am fizionomie solida... sunt bursucica daca ma ingras :( nu sunt genu zlabuta si desirata... am fost la un alt doctor pentru ca cel dintai numi cazuse bine era foarte rece, mistocar si nesimtit... si mia cazut cerul in cap cand mia spus ca mai mult de 325cc numi punee. :( si nustiu ce sa fac...chiar numi imaginez cum va sta...si daca in momentul operatiei chiar va reusi sa introduca marimea aceia de implant :(... marti am operatia.. tind sa cred ca totul va fi bine.. daca nu voi recurge in timp la o alta interventie si voi pune ceva mai mult :( :* :* va multumesc pt sfaturi si marti voi reveni cu poza.. sper sa iasa in genul la ce am vazut aici.. toate aveti sani frumosiii si propri 3
0
04-09-2014, ora 06:41
Foxxe
Nu este medic/terapeut
Foxxe
Si la mine înţepaturi la sânul stâng, in mijloc si spre exterior, doar dimineata 10-15 min. Apoi dispare, nimic...Ma lovise baietelul meu cu piciorul, ma gandeam ca poate de la asta, dar daca pe voi nu v-a lovit nimeni inseamna ca nu au legatura:)
Danna10, mie mi s-a zis ca pot dormi pe-o parte dupa 2 saptamâni, am incercat dar tot incomod e. Oricum m-am cam obişnuit cu fata in sus..Nu ti face griji cu asimetria acum, e devreme, ai edem acolo inca, acumulare de lichid printre ţesuturi aşezată neuniform, si dureaza pana se retrage total...Da-i ceva timp.
0
04-09-2014, ora 09:59
Anyann
Nu este medic/terapeut
Anyann
Buna fetelor vreau si eu sa-mi fac 2 operatii in 1, abdominoplastie si ridicare plus schimbare silicon, recomanda ti de doctori va rog?
Multumesc
0
04-09-2014, ora 10:51
Danna10
Nu este medic/terapeut
Danna10
Multumesc Foxxe pt raspuns. Inca nu-mi fac asa multe griji, fiind foarte recenta operatia, dar e imposibil sa nu ma gandesc.

Anyann pe partea de abdominoplastie nu prea stiu ce sa iti recomand sincer, nu cunosc personal nici o fata care sa fi facut aceasta operatie. Iar aici pe forum o sg fata am vazut care a facut 2 in 1 la Nae Sorin. Parea multumita. Si eu tot la el m-am operat ridicare + implant, dar inca nu ma pot pronunta in privinta rezultatului.

De altfel ar fi si dr Totir care e foarte laudat si am vazut rezultate superbe. Dr Radu Ionescu are operatii foarte reusite doar ca e un pic mai scump. La Dr Grecu am vazut pareri si pro si contra dar per total cred ca si el este foarte profesionist. Si multi altii

Cel mai bine ar fi sa citesti cateva pagini inapoi pe acest forum, sa iti faci o idee despre fiecare in parte, sa te uiti la pozele de pe siteurile fiecaruia din ei si poate asa iei o decizie.

Sau mergi la consult la 2, 3, si vezi care iti inspira mai multa incredere. Eu iti doresc bafta multa!
0
04-09-2014, ora 11:03
Anyann
Nu este medic/terapeut
Anyann
@danna10 multumesc mult pentru informatie
Ma gandeam sa aleg intre dr nae, dr totir si dr Ana Maria oproiu de la arca life, dar nu vad nimic despre dumneaei. Mai astept sugestii si de la alte fete
0
04-09-2014, ora 12:24
barbie.klaus
Nu este medic/terapeut
barbie.klaus
Dana si la mine a fost la fel in primele 2 saptamâni, tot stângul, dar a început sa se retragă uşor, dar sigur.
Rezultatul final se vede între 6luni si 1 an, nu va panicati degeaba; durează pana se aseaza amândoi :)
Dacă îţi arat poze de la o săptămana, o sa vezi ca stângul meu era pătrat si f umflat pe lângă dreptul. Acum nu se mai vede chiar asa, se schimba de la o săptămana la alta. Răbdare :p
0
04-09-2014, ora 12:48
lovely11
Nu este medic/terapeut
lovely11
Wow cate fete noi operate si cu rezultate foarte frumoase!
Felicitari si recuperare usoara!

Voiam sa va intreb ceva legat de fire.Eu am 2 luni de la operatie(am actualizat si poza) si inca se vede un fir la cicatrice.In cat timp ar trebui sa se aboarba?
Si cicatricea ce faze de vindecare are?
0
04-09-2014, ora 13:12
barbie.klaus
Nu este medic/terapeut
barbie.klaus
Fetelor, taproape oate vreţi mai mari :)) dar puteţi sa le "cărati" ? Nu vi se par grele si 375? Pe mine m-au cam cocosat puţin, încerc din răsputeri sa stau cât mai dreapta, dar tot am impresia ca ma cocoseaza greutatea -.-
0
04-09-2014, ora 13:17
andreeaalina22
Nu este medic/terapeut
andreeaalina22
AdynaW, am fost la ora 3 :)
0
04-09-2014, ora 15:33
ruxy.baby
Nu este medic/terapeut
ruxy.baby
hello fetele:) barbie frumos rezultat, si eu tot la dl Totir snt op0erata si nu am nicio treaba cu greutatea..acum nush ce sa zic..si eu reau mai mari dar imi dau seama ca n are rost..mi e mie dor de perioada aia cred:))
marti merg la controlul de un an, pe 12 septembrie se face..trebuie sa sarbatoresc:)))) la cicatrici si eu simt valurile acelea.
Anca, ti au iesit f misto...de ce zici ca nu sunt wow? ai zis tu la profil ca 375 era maxim la rotunde la dimensiunile tale, eu parca am avut 69 sub piept si mi am pus 480 dar ultra high nu high.. si stiu ca ar fi itrat si 525/535 tot ultra dar n a vrut dl dr si sincer ma speria putin ideea si pe mn..
0
04-09-2014, ora 18:48
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Lovely, e normal sa mai simti firicele. Si eu am avut un capăt iesit si la 3 luni. Nu te speria.
Mi-a zis dl dr ca cele din interior, se absorb in 5-6 luni.
0
04-09-2014, ora 21:32
Ancuta88
Nu este medic/terapeut
Ancuta88
Buna fetelor, ce bustiera imi recomandati?
0
05-09-2014, ora 01:14
barbie.klaus
Nu este medic/terapeut
barbie.klaus
Triumph :D au atâtea modele frumoase :D si pt orice fel de activitate plus ca îţi apropie sânii
0
05-09-2014, ora 01:21
Ancuta88
Nu este medic/terapeut
Ancuta88
Te referi la cele pt sport? K vreau sa o comand dp site.
0
05-09-2014, ora 03:00
AncaAnc
Nu este medic/terapeut
AncaAnc
Merci frumos gagici!! O sa ma obisnuiessc cu ele asa pana cand va veni un bebe, dupa cu siguranta va fi necesara o schimbare! Pupici
0
05-09-2014, ora 14:31
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Anca, am tot studiat poza ta si o sa iti spun ce cred eu. Dar sa nu te superi. :)
Mi se pare ca tu ai sânii un pic mai jos, decat majoritatea fetelor. Nu de la implant (repet, imi place rezultatul tău), ci ca asta e constitutia ta.
Cred ca daca iti pui mai mari, vor arata ciudatel. Daca ma însel si e poza de vina, spune-mi. Sau poate se vede asa, ca esti slabuta...
0
07-09-2014, ora 16:04
AdynaW
Nu este medic/terapeut
AdynaW
Buna fetelor. Observ ca am un san mai sus si unul mai jos.. Dreptul e mai lasat putin. Continuand masajul se va modifica?
0
08-09-2014, ora 15:00
ruxy.baby
Nu este medic/terapeut
ruxy.baby
clar se vor modifica, ai doar o luna de la peratie:)
0
08-09-2014, ora 15:54
roxybarbu
Nu este medic/terapeut
roxybarbu
Beastsilicon20 - nici o veste dupa consultatie?
Andreeaalina22 - Bafta multa!
Foxx, Lovely11, Ruxh.babay, Ancuta88, AncaAnc aveti niste sani foarte frumos, sa va bucurati de ei :-)
Eu inca fac calcule peste calcule sa vad cum si cand reusesc sa am suma necesara operatiei :-(
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 157315741575 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •