Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 157215731574 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
29-08-2014, ora 16:57
the_one13
Nu este medic/terapeut
the_one13
Barbie.klaus, la cat timp, de la consultatie, te a programat Dl.Dr. la operatie?
0
29-08-2014, ora 17:23
barbie.klaus
Nu este medic/terapeut
barbie.klaus
Eu am stabilit cu dansul prin email data consultaţiei si operatia la o săptămana mai târziu. Consultaţia la mine a fost mai mult de protocol, ştiam ca e un doctor bun si ca la dansul vreau sa ma operez.
Din ce am vorbit cu alte fete, operatiile le programează cam peste o săptămana, dar bineînţeles ca depinde de agenda dansului :)
0
29-08-2014, ora 23:30
Foxxe
Nu este medic/terapeut
Foxxe
Observ ca reacţiile si schimbarile sânilor diferă de la o persoana la alta...
Melamihaela ai dreptate sânii tai par mult mai mari acum, si forma s-a schimbat mult, implantul incepe sa cada...
Adyna W in legatura cu mameloanele/areolele da-le ceva timp, pentru ca si la mine observ ca se 'schimba modificarea' pe zi ce trece...
A 2 a zi dupa operaţie aveam sânii f asimetrici, triunghiulari si diferiti si ca mărime si ca forma, cu sfârcurile in direcţii diferite, efectiv eram mutantă, dupa cateva zile s-au egalat, erau identici ca forma si ca tot, ieri s-a umflat unul, si sfârcurile iarăşi inegale, acum vad ca isi revin iar si coboară...
Dr mi-a zis de bustiera triaction la consultatia de la o saptamana, ca pot sa o port, mai mult are rol sa apropie sânii, sa ii si susţină, desigur...Nici eu nu sunt foarte prietena cu bustiera noua, si tot cu aia veche stau...
Eu mi-am propus sa nu imi fac griji deloc vreo 3 luni in privinţa asimetriei, pentru ca lucrurile se schimba de la o zi la alta si am doar 10zile de la operaţie...
E o fata aici pe forum, parca Carmensi e numele (sa ma ajute fetele vechi pe forum care au urmărit subiectul), s-ar putea sa vorbesc aiurea si sa fie vb de alt nume, avea efectiv un san mai sus si altul mai jos f vizibil, in cateva luni prin masaj si rabdare si fara disperare au coborât la acelasi nivel si acum are niste super sâni, sunt absolut perfecti. Pentru mine ea a fost exemplu clar ca lucrurile se pot schimba radical de la o zi la alta.
0
30-08-2014, ora 00:17
AdynaW
Nu este medic/terapeut
AdynaW
Intradevar Foxee forma s a modificat.. De la o sapt la alta sunt diferiti..
Operatia s a inchis de tot ceea ce e bine.. Si am dungulitele albe mititele subtirele frumusele :))) daaaar... Am o durere in spate umar piept automat si san knd misc mana, care ma tot sacaie de 4 zile. Sa fie oare curent?
Si azi am simtit intepaturi timp de 10-15 secunde asa unde am operatia,. Imi era teama ca s a intamplat ceva dar ele arata normal..
Va pup
0
30-08-2014, ora 00:19
AdynaW
Nu este medic/terapeut
AdynaW
Barbie eu ma dadeam din a 2a sapt de 2 ori pe zi.. Iar acum ma dau doar seara..
0
30-08-2014, ora 04:54
Danna10
Nu este medic/terapeut
Danna10
Buna fetelor. Nu am mai apucat sa va scriu din cauza timpului foarte limitat, insa v-am urmarit mereu.

Felicitari fetelor recent operate si insanatosire grabnica. Numai sani frumosi am vazut pe aici, ceea ce ma bucura enorm.

Pt ca si eu am facut operatia ieri, la dr Nae Sorin. Implant plus lifting cu taietura T inversat. Din pacate nu am putut sa scap de nici o taietura ca am avut foarte multa piele. Implanturile sunt de la mentor de 400cc, rotunde cu proiectie moderata. Inca nu stiu cum arata sanii meu pt ca is toata pansata...dar abia astept sai vad.

Ieri in jur de ora 14:00 am intrat in operatie care a durat aprox 3 ore. Dureri prea mari nu am avut ieri, din contra. Abia azi parca incep sa ma doara mai tare, dar suportabil. Ii simt foarte tensionati si umflati, senzatia de febra musculara desigur, si un pic de presiune.

O sa pun o poza, desi nu se intelege mare lucru, ei fiind pansati, poate voi veteranele intelegeti din poza mai mult decat inteleg eu.

O zi frumoasa tuturor si bafta multa tuturor celor care urmeaza sa se opereze. Chiar nu e atat de scarry pe cat m'am asteptat eu asa ca curajjjj :)
0
30-08-2014, ora 06:56
Foxxe
Nu este medic/terapeut
Foxxe
AdynaW si eu am durere la spate si in locuri ciudate, dar pun pe seama faptului ca dorm cum dorm, adica prost, pe spate, înclinata, cu jdemii de perne si nu prea relaxata:( Azi m-am trezit cu durere stil arsura asa la un san, areola e mai mare decat la celălalt, eu zic ca e mai umflat...
Cu tăietura am fost socata, dupa 6 zile mi-a dezlipit plasturii aia multi, ma asteptam la coji/sange/chestii, ca asa vedeam eu prin ei ca erau niste pete de sange. Ei bine, ca la epilat cu ceara, a ramas in urma o liniuţă roz perfect sigilata, nu mi-a venit sa cred cat de repede s-au absorbit firele. Ori a cusut el prea bine, ori pielea mea e buna, dar incredibil de repede s-a cicatrizat.
Oricum, sfătuiesc fetele care fumeaza sa se lase un pic si inainte si dupa, sângele se coagulează mult mai bine si refacerea pielii, a organismului mult mai rapida fara toxinele din tigara. Eu sunt fumătoare si m-am lasat cu o luna inainte si acum incerc sa ma tin departe cat se poate, ca m-a motivat mult faptul ca vreau sa ma refac repede...
0
30-08-2014, ora 06:59
Foxxe
Nu este medic/terapeut
Foxxe
Danna10 felicitări pentru operaţie si refacere usoara...Curaj cateva zile, ca o sa fie din ce in ce mai bine pe zi ce trece!
0
30-08-2014, ora 07:40
Sgirl05
Nu este medic/terapeut
Sgirl05
Buna, am facut 2 luni jumate de la operatie si pe langa faptul ca nu sunt multumita de marime (desi ma obisnuiesc cu ideea) acum mai am o problema si anume: sanii mei se simt cu aspect valurit la pipait in lateral. Stie cineva ceva despre asta? Am citit cum ca ar fi o complicatie, de durut nu doare, dar sper sa nu se sparga siliconul, sa nu fie nevoie sa le scot sau ceva de genul :( Iar la una dintre cicatrici se simte ceva ca un fel de galma, nu stiu cum sa o descriu exact.
Bustiera am purtat mai mult decat era nevoie; mi-am dat cu gelul prescris, dar nu l-am consumat pe tot - mai am cam un sfert din el si cu gel pt cicatrici la alegerea mea. La controlul de 3 luni ma duc abia peste 2 sapt;
0
30-08-2014, ora 09:08
Melamihaela
Nu este medic/terapeut
Melamihaela
Foxxxe, schimba si tu poza sa vedem cum mai arata sanii tai :*
0
30-08-2014, ora 10:55
Foxxe
Nu este medic/terapeut
Foxxe
hahaaa, azi sunt pătraţi, hai ca am schimbat-o...
0
30-08-2014, ora 12:12
AdynaW
Nu este medic/terapeut
AdynaW
Foxxe si la mine a fost la fel ! Si eu am fost socata de cat de bine arata! A fost prima operatie vreodata la mine.. Eu m am oprit din fumat primele 4 zile.. Apoi am fumat din nou. Acum fumez la fel ca inainte.. Dungutele mele se fac roz(acum am vazut mai bine) si cred ca peste 2 sapt voi fi f bine. Hihihi
0
30-08-2014, ora 12:23
AdynaW
Nu este medic/terapeut
AdynaW
Subt curioasa.. Oare sunt singura care o mananca operatia si sanii ingrozitorrrr ??? Hahaha nu cred
0
30-08-2014, ora 15:40
Sgirl05
Nu este medic/terapeut
Sgirl05
Da chiar nu-mi raspunde si mie nimeni? A avut dreptate cine a zis ca pe forumul asta nu intereseaza pe nimeni daca nu-i iese cuiva operatia bine, e numai pt pupici, felicitari si poze.
0
30-08-2014, ora 16:45
aaa24
Nu este medic/terapeut
aaa24
din cate stiu eu, aspectul valurit al sanilor se datoreaza faptului ca implanturile au fost prea mari pentru toracele pacientei, si pentru tipul ei de piele (piele subtire, ai plecat de la sani 0 etc.). tu ce marime de implant ai? si care sunt dimensiunile tale? torace, inaltime, greutate. de galma nu stiu ce sa-ti spun. daca ai avut fire resorbabile, atunci e posibil ca in partea aia unde se simte galma sa se topeasca mai greu.
0
30-08-2014, ora 17:04
Danna10
Nu este medic/terapeut
Danna10
Multumesc Foxxe. Ieri dupa operatie ma simteam chiar foarte bine. Azi imi este un pic mai greu. Sper sa-mi treaca durerile cat mai repede si sa ma pot bucura de noile achizitii :) pupici
0
30-08-2014, ora 18:52
barbie.klaus
Nu este medic/terapeut
barbie.klaus
Sgirl05, nu suntem niciuna obligată sa îţi răspundem la nimic, asa ca nu ne mai trage tu la răspundere.
Ai intrat de 5 ori pe forum pana acum, n-ai poza, n-ai completat nimic la profil, vi aici numai când ai nevoie si te plângi ca nu răspunde nimeni ; eu citesc fiecare post din mai pana acum si la ce ştiu răspund.
Plus ca lumea mai si munceste, nu stam non-stop pe forum la dispoziţia ta.
Tu pe cine ai ajutat cu ce informaţie?
0
30-08-2014, ora 22:16
elena777
Nu este medic/terapeut
elena777
SGIRL eu zic sa stai linistita si la mine se simt de-a lungul suturii, nu cred ca-i problema.De valurile despre care vorbeai nu stiu ce sa-ti zic parerea mea e sa-l suni pe medic si sa-l intrebi pur si simplu...in mod normal n-ar avea de ce sa se simta deranjat...sau trimite-i un mail si spune-i ca esti cam speriata de lucrurile astea si poate iti da niste explicatii.Eu asa as proceda.
0
30-08-2014, ora 22:38
Foxxe
Nu este medic/terapeut
Foxxe
Sgirl05 si eu am incercat sa iti răspund, dar am vazut ca nu ai nimic completat la profil, si am bănuit ca pot fi multe cauzele, una din cele auzite des e ca marimea e mare si persoana e slaba sau a slabit brusc...

Imi amintesc ca ai scris sa intrebi daca sa te duci sa te operezi la un doctor care te-a tratat cam distant la operaţie, eu de cand am citit ce ai zis am inteles ca nu poate incepe asa o relaţie pacient-dr si nu are cum sa aiba rezultate bune. Sincer nu vreau sa "te cert", ca nu e treaba mea, doar imi pare foarte rau cum unii au o maniera nerespectuoasa inca de la inceput cu pacienţii si fac operatia cu aceeasi atitudine...Asta am scris si atunci, si din pacate s-a blamat comentariul meu si s-a insistat ca nu are nici o legatura operatia cu atitudinea doctorului...
Imi pare rau pentru ca nu esti multumita, eu singurul sfat pe care pot sa ti-l dau e sa ai un pic de rabdare pana trece tot si sa te gandesti ca totul poate fi retuşat
0
30-08-2014, ora 23:00
Foxxe
Nu este medic/terapeut
Foxxe
Fa-ti curaj si nu te consuma pt ceva ce a trecut deja, din fericire totul e retusabil si se poate interveni, iar a doua oara e mult mai simplu zic eu, pentru ca se înţelege clar ce vrei si ce nu vrei si se lucreaza pe partea aia. Multe fete aici au avut reinterventii si n-am vazut pe nimeni nemultumita. Succes, capul sus!
0
30-08-2014, ora 23:12
aly1roxyk
Nu este medic/terapeut
aly1roxyk
fetelor imi puteti spune si mie macar una dintre voi daca implantul de 350cc-375cc este ok pt inaltimea mea (1.65) si sanii mei aproape inexistenti, cu 52 kg ? :((... un sfat va roggg :* :* :*
0
30-08-2014, ora 23:21
Foxxe
Nu este medic/terapeut
Foxxe
aly1roxyk eu am 375cc anatomic, 1, 76m, 61kg...pe mine arata destul de natural si nu mari, dar nu mici..si e exact ce mi-a spus si dr inainte de operaţie. Sa judeci dupa volum doar nu e foarte relevant, iar o diferenta de 25 grame nu e mare lucru, importantă e si proiectia si latimea sânului si tot pachetul, pe scurt, ce o sa iti spună doctorul va fi cel mai relevant...Mi s-a spus ca daca as fi pus 430cc nu neaparat vor părea mai mari, ci doar mai proiectaţi/ inaintati...Sincer la inceput imi parea rau ca nu am pus mai mari, dar a fost sugestia dr ului si tot el mi-a precizat cum ar fi aratat daca as fi ales 430cc. Eu una nu am vrut sa fie
Concluzia e ca, dupa măsurători, doctorul va sugera marimea implantului nu doar in funcţie de volum, ci si de latime si ceilalţi factori.
0
30-08-2014, ora 23:31
Foxxe
Nu este medic/terapeut
Foxxe
eu zic ca amândouă marimi pot fi ok pt tine, dar cea mai potrivită va fi aia care are marimea si proiectia si profilul care se potrivesc toracelui tau, corpului tau Per ansamblu, daca asta e ce vrei, armonie cu corpul. Daca vrei sâni mari, poti pune si mai mult de 375. Depinde si de ceea ce vrei, e important sa stii si sa-i comunici asta si doctorului, si el va sti ce sa iti sugereze.
0
31-08-2014, ora 11:27
Ancuta88
Nu este medic/terapeut
Ancuta88
Sophie, multumesc! Si eu sunt la fel de multumita, succes in jobul tau. Cicatricea e aproape invizibila o linie subtire alba de maxim 3degetele micute:)).
0
31-08-2014, ora 11:33
Ancuta88
Nu este medic/terapeut
Ancuta88
Succes fetelor! Va pup
0
01-09-2014, ora 20:25
iri-nico
Nu este medic/terapeut
iri-nico
Alyroxyk, pe langa ce ti-a raspuns Foxxe, care a punctat foarte bine factorii de care se va tine cont la alegerea marimii si formei implantului, eu mai adaug, ca sunt foarte importante tonusul si elasticitatea pielii si a muschilor tai pectorali. Este foarte posibil ca neavand glanda mai deloc, sa ai si un tonus foarte ridicat si sa fie dificil de introdus un implant maricel, sau foarte dureros la refacere. 350cc-375cc este un implant mediu spre mare si cred ca este potrivit dimensiunilor corpului tau, dar parerea medicului(dupa masuratori), corelata cu dorinta ta, trebuie sa fie decisive in alegerea ta :).Succes!
0
02-09-2014, ora 01:02
Ramona78
Nu este medic/terapeut
Ramona78
Buna seara fetele, iri-nico am nişte întrebări daca vrei si poti sa -mi raspunzi, joi fac doua luni si jumătate de cand m-am operat si am început încet încet sa fac plimbări lungi cam 8 km, abdomene si mi-as dorii sa încep si pentru brate ceva ca nu ma mai suport, cu ce greutati sa încep pentru început, flotari pot sa fac?care e cea mai buna bustiera?ţin sa reamintesc ca am operatie de lifting+ implant 250cc sun Muşchi, am mare nevoie de sfaturile tale, multumesc anticipat.va pup
0
02-09-2014, ora 03:15
AncaAnc
Nu este medic/terapeut
AncaAnc
Buna fetelor! Felicitari celor recent operate.Revin dupa o lunga perioada in care nu am mai intrat!

Am schimbat poza de profil, cam asa arata sani dupa o luna jumate de la operatie! Nu sunt multumita de marimea lor, ma gandesc serios sa ma reoperez. Nu au efectul acela "wow" la care ma asteptam...


Dupa cat timp ati inceput sa purtati sutien si sa mergeti la solar? Pupiceii :*
0
02-09-2014, ora 10:57
savianna
Nu este medic/terapeut
savianna
Wow Anca! :) arata foarte bine sanii tai, sunt maricei, dar iti inteleg dorinta de a te reopera, si eu imi doresc marime mai mare.

Mie la o luna si jumatate de la operatie dl Totir mi-a spus ca pot renunta la bustiera, pot purta sutiene, pot merge la solar (bineinteles cu cicatricile acoperite), pot face ce faceam si inainte de operatie. (eu am mers de la 3 saptamani la solar si n-am patit absolut nimic)

Ai niste buze absolut superbe. :*
0
02-09-2014, ora 14:02
the_one13
Nu este medic/terapeut
the_one13
Beastsilicon20, parca astazi urma sa ai consultatie la Dr.Totir.Asteptam vesti de la tine.
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 157215731574 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •