Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 157115721573 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
27-08-2014, ora 11:12
barbie.klaus
Nu este medic/terapeut
barbie.klaus
Fetelor, va mai treziţi vreuna cu sânii intepeniti dimineaţa?
0
27-08-2014, ora 11:28
AdynaW
Nu este medic/terapeut
AdynaW
Buna fetelor !
Am 3 saptamani de la operatie si port inca bustiera cu care m am trezit... In cat timp o pot purta pe cealalta?
(M am operat la totir)
0
27-08-2014, ora 11:30
AdynaW
Nu este medic/terapeut
AdynaW
Barbie, eu una DA!
In fiecare dimineata..
0
27-08-2014, ora 11:50
barbie.klaus
Nu este medic/terapeut
barbie.klaus
Vai deci m-a terminat treaba asta! Ziceam ca poate dorm eu incordata, dar altceva nu ma doare.
Eu am început sa ma spăl cu săpun si sa ma masez asa uşor, ca sa se mai relaxeze.
Nustu ce sa mai fac ca este f inconfortabil, poate si de la faptul ca dorm numai pe spate...
Tu ce faci sa scapi de dureri?

Bustiera de la triumph si eu mi-am cumpărat-o, dar deocamdată am sânii tot umflaţi si este mult prea strânsă sa o port. Ma sufoca! Am purtat-o o noapte si m-am trezit de durere pe la 5 dim, mi-am dat cu gelul ăla si mi-am pus tot bustiere de la operaţie. Nustu când trebuie sa începem sa o purtam, dar eu acum, clar nu pot!
0
27-08-2014, ora 12:31
AdynaW
Nu este medic/terapeut
AdynaW
Eu am 3 sapt de la operatie si tot ma trezesc cu sanii amortiti.. Iar cand ma ridic in fund... Simt cum isi muta pozitia implantul :))) inainte ma deranja acum e ceva normal..
Eu nu mai am dureri de spate iar acum pot dormi pe o parte..
Iti sugerez sa iei un ketonal inainte de somn si nu te vei mai trezi la 4-5 dim.. ( mi s a intamplat si mie si asa am facut)
0
27-08-2014, ora 12:37
AdynaW
Nu este medic/terapeut
AdynaW
Si eu bustiera am cumparat o cu o marime mai mica.. Eu port 75d si bustiera este 75c.. Sa dorm cu ea este exclus.. Dar sa o port ziua ma gandesc ca ar fi ok pt k este f stransa si imi tine sanul f bine.
Eu am o problema.. Am observat ca am un defect la mamelon.. Unul este mai mic si unul mai mare.. Iar unul este mai sus altul mai jos.. Si aveam o usoara asimetrie la sani.. Dar totir a corectat asta si sanii sunt egali. Dar un sfarc e mai sus unul mai jos.. Se vede doar daca ma uit atent.. Si imi pare tare rau.. Dar asta este :(
0
27-08-2014, ora 12:40
AdynaW
Nu este medic/terapeut
AdynaW
Sper sa se modifice forma pentru ca acum daca ma uit la poze si vad ce fel este ma ia nervii :| voi incerca sa l tin aranjat pe cel lasat mai in sus in bustiera.. Sper sa se rezolve.
Vreun sfat fetelor? Ms anticipat
0
27-08-2014, ora 15:46
barbie.klaus
Nu este medic/terapeut
barbie.klaus
Fata, întoarce si tu poza, ca tare ciudat e :)) mie mi se pare ca ai un sfarc mai mare si unul mai mic -.-
Nustu cum poţi sa o porti, mai ales ca e mai mica -.- o sa încerc si eu doar ziua, sa vedem...
0
27-08-2014, ora 21:37
Beastsilicon20
Nu este medic/terapeut
Beastsilicon20
buna fetelor din prima am ales sa mi fac programare la dr ionescu si dr grecu dar m am schimbat pe parcurs si am sunat la dr ionescu si mi a zis ca pe 16 sep si tot ma uitam pe forum si am zis sa sun la dr totir si mi am facut programare pe 2 sep dar vreau sa stiu m ai multe despre dansul poop
0
27-08-2014, ora 21:59
AdynaW
Nu este medic/terapeut
AdynaW
Barbie, chiar asa este: un sfarc mai mare unul mai mic.. Abia acum am vazut diferenta asta.. Dupa ce m am operat !
Nu stiu cum sa fac sa o intorc :(
0
27-08-2014, ora 22:05
iri-nico
Nu este medic/terapeut
iri-nico
AdynaW, nu te mai gandi la asimetria dintre mameloane, nu este foarte mare si nici foarte vizibila.Daca ai fi facut si lifting, s-ar fi rezolvat si aceasta problema, sau daca ai fi optat pt abord periareolar.Dar nu avea rost sa-ti umble la mameloane daca taieturile sunt clasice, inframamare si daca asimetria nu este foarte mare.Arata foarte bine sanii tai, felicitari si sa-i stapanesti sanatoasa!

Fetelor, nu renuntati la bustiere inainte de perioada recomandata de medicii vostri, indiferent cat de incomode va sunt, ele au un rol foarte important in asezarea implantelor si in forma lor finala.
Refacere frumoasa tuturor si bafta multa aspirantelor!
0
28-08-2014, ora 00:22
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Adyna, când zici sfarc, te referi la mamelon (bumbul ala) sau la areola (intreg cercul)?
Daca te referi la mamelon, nu se poate face nimic in privinta asta, pt ca oricât s ar lucra la areola, nu pot fii incadrati in mijloc, perfect. Iar daca te referi la areola, e exact cum a zis Iri.

Oricum, asa erau si înainte. Nu se puteau modifica acum. Iar daca inainte nu te deranjau, de ce ar face-o acum? Stai linistită, nu e o mare problemă si ai văzut, pt ca iti verifici prea mult si in detaliu sânii, lucru pe care inainte nu il făceai.
0
28-08-2014, ora 01:14
lovely11
Nu este medic/terapeut
lovely11
Fetelor, eu pana in operatie, cu an in urma m-am apucat de kangoo jumps si faceam cam de 3-4 ori pe saptamana.
Am aproape doua luni de la operatie, s-au asezat frumos si ma simt excelent dar nu stiu cum sa introduc sportul in viata mea fara sa am probleme.
Banuiesc ca deocamdata nu am voie sa topai pe kangoo si nici aerobic, dar cat trb sa ma protejez?
0
28-08-2014, ora 02:06
barbie.klaus
Nu este medic/terapeut
barbie.klaus
Beastsilicon20, eu sunt operata la Dr Totir si i-l recomand cu toată încrederea!
E un profesionist si un doctor excelent!
0
28-08-2014, ora 02:30
barbie.klaus
Nu este medic/terapeut
barbie.klaus
In legătura cu bustiera, (in caz ca s-a înţeles greşit), eu o port si acum, insa pe cea de după operaţie;
Am încercat-o si pe aia de la triumph azi (din nou) si după câteva ore ma dureau sfârcurile si mameloanele (mersi Al3poz, acum fac si eu diferenţa :p ) de îmi venea sa plâng!
Mâine o sa încerc iar, insa o sa-mi acoper mameloanele cu ceva mai fin -.- poate e prea rigida suprafaţa :)
Sunt conştienta cât de important este sa o port si mai ales, nu-mi place sa stau fără.
0
28-08-2014, ora 02:59
AdynaW
Nu este medic/terapeut
AdynaW
Multumesc iri-nico si al3poz!
M am mai linistit.
1.la mine marimea areolei difera
2.sfarcurile nu sunt pe mijlocul sanului
Eu intrebasem de curiozitate in legatura cu bustiera.. Eu inca o port pe aceea cu care m am trezit dupa operatie.. Dar o am si pe cea de la triumph care o port cand o spal pe astalalta...
Imi este incomod sa ii tin asa in vant :D
Pupi
0
28-08-2014, ora 09:52
iri-nico
Nu este medic/terapeut
iri-nico
Lovely11, dupa 2 luni de la operatie, poti relua activitatile sportive, dar fara topaieli pentru inceput.Primele doua saptamani poti incepe cu exercitii statice pt abdomen si coapse(mers pe banda, bicicleta, genuflexiuni, fandari, balansuri, etc)dupa care poti continua cu reprize de 15-30 min alergare usoara timp de 1 saptamana, iar de aici, trecerea catre topaiala-sarituri, kangoo, aerobic, o vei face foarte usor cand vei simti ca poti, fara nici o jena sau disconfort.Pe toata durata antrenamentelor, iti recomand sa porti o bustiera sport mai stransa, care sa-ti sustina foarte bine sanii. Spor la treaba! :)
0
28-08-2014, ora 12:32
Iris-Iris
Nu este medic/terapeut
Iris-Iris
Buna, tuturor! Mai am si eu o intrebare catre fetele operate: cum va percepeti noii sani? Ii simtiti ca pe niste "corpuri" straine sau e ca si cand ar fi sanii vostri " de o viata"? Multumesc! :-*
0
28-08-2014, ora 13:46
lovely11
Nu este medic/terapeut
lovely11
Multumesc mult Iri-nico!
0
28-08-2014, ora 13:59
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Fete, sfarcuri = mameloane. Iar toata partea rotundă e areola.

Si eu am un mamelon centrat perfect in areola, iar celalalt e mai in jos. Dar nu ma mai deranjează, ca doar eu vad si sunt constientă ca asta nu se poate modifica. Probabil se poate, tăind areolele, pana cel ce nu e pe mijloc, sa ajunga încadrat perfect, dar asta ar insemna sa am niste areole f mici.

Ma rog, prea multe explicatii, dar ca idee, Adyna, sa stai linistită, ca nu e ceva urat sau unic.
0
28-08-2014, ora 16:16
iri-nico
Nu este medic/terapeut
iri-nico
..mda, si eu am cam batut campii spunand mameloane dar gandindu-ma la areole ;))) deci AdynaW, intr-adevar areolele se pot remodela si repozitiona, daca este cazul si daca se intervine periareoral sau daca se face si lifting.Mameloanele nu am auzit si nu stiu daca se pot reamplasa, avand in vedere ca in mamelon se deschid canalele galactofore. Oricum sper ca te-ai lamurit si linistit, esti ok si nu mai ai nevoie de nicio 'modificare' :)

Cu placere, lovely11 :)

Iris, marea majoritate, ne simtim implantele absolut ca pe sanii nostri naturali. Sunt mici exceptiile, care de obicei confirma regula :)
0
28-08-2014, ora 17:04
Melamihaela
Nu este medic/terapeut
Melamihaela
Adyna ai niste sani superbi.. nu exista sani perfect simetrici asa ca nu te mai stresa. Sunt singura ca inainte nici nu observasei ca unu e mai mare si altul mai mic asa ca nu trebuie sa iti faci griji ca nimeni nu o sa stea cu lupa sa te verifice.

In plus, cand faci o poza, genul asta de defecte ies mult mai mult in evidenta decat in realitate, pot sa spun asta din experienta properie pt ca inainte de a imi face poza de 'inainte de operatie' nici nu mi-am dat seama ca sanii mei nu sunt simetrici.

Bucura-te de ei asa cum sunt, mari si frumosi si lasa lasa detaliile astea fara importanta la o parte.

Te pup x
0
28-08-2014, ora 17:34
roxybarbu
Nu este medic/terapeut
roxybarbu
Melamihaela, nu ne arati si noua o poza nai recenta ? Ms
0
28-08-2014, ora 17:50
Melamihaela
Nu este medic/terapeut
Melamihaela
Hei, am schimbat-o inainte de a lasat comentariul dar inca nu s-a updatat, poate dureaza cateva ore. Sper sa se schimbe in curand :*
0
28-08-2014, ora 19:44
Melamihaela
Nu este medic/terapeut
Melamihaela
Cred ca daca dai click pe profilul meu apare cea noua.. Nu stiu de ce am impresia ca sunt mult mai mari acum decat fata de a doua zi dupa operatie..

Foarte ciudat, ar trebuii sa fie invers :))

Mi se pare mie sau asa vedeti si voi?

Va pup x
0
28-08-2014, ora 22:56
aly1roxyk
Nu este medic/terapeut
aly1roxyk
buna fetelor :) sunt noua. va urmaresc forumul de foarte mult timp. asi vrea si eu pareri despre doctorii din bucuresti si recomandari. si daca marimea 350cc este potrivita unei pers aproape lipsita de sanii si cu 1.65 cm inaltime si 52 kg... :(.. va rog ajutati-ma
0
29-08-2014, ora 10:37
Iris-Iris
Nu este medic/terapeut
Iris-Iris
Multumesc, Irico-Nico! Asta e o veste buna, sper sa fie valabil si in cazul meu.
0
29-08-2014, ora 13:05
o@n@
Nu este medic/terapeut
o@n@
buna..am revenit dupa reinterventie.Totul a decurrs bine...in schimb nu stiu cum sa fac cu bustiera.Dl Dr a spus ca nu este nevoie sa o port insa eu ma tem sa nu se lase sau sa isi modifice forma...sa se distanteze.Chiar nu stiu...Pe langa asta am facut si rinooplastie si putin acid hialuronic si sunt foarte incanata.Sunt din ce in ce mai sigura ca Totir este cel mai bun.Voi ce parere aveti in legatura cu bustiera?dureri mai sunt si acum
0
29-08-2014, ora 13:51
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Oana, recuperare usoară! Dr a zis ca nu e nevoie sa o porti, nu ca nu trebuie. Asa ca poart-o, daca te simti tu mai bine. Rau nu iti poate face.
Eu am aproape 2 ani si nu stiu daca am stat mai mult de 5 ori fara bustiere. Si se vede asta. Sânii au aceeasi forma frumoasă, deloc lăsati.
0
29-08-2014, ora 15:57
barbie.klaus
Nu este medic/terapeut
barbie.klaus
Am revenit cu alta poza, trebuie timp sa se dezumfle si se aseze :) si sa se vindece cicatricile.
De câte ori pe zi tre sa ma dau cu gelul asta pt cicatrici?
PS: banda adezivă de sub san, acoperă o aluniţa care mi-a inlaturat-o Dl Doctor, ţin sa precizez ca nu mi-a cerut nimic in plus pt asta;

Pup fetele, curaj aspirantelor si o zi buna tuturor!
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 157115721573 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •