Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 156915701571 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
21-08-2014, ora 00:08
AdynaW
Nu este medic/terapeut
AdynaW
MelamihAela eu m am operat intr o miercuri iar medicul mi a spus sa l tai duminica seara :)
Deci vreo 4 zile..
0
21-08-2014, ora 00:11
AdynaW
Nu este medic/terapeut
AdynaW
Aaa, , si fa dus ca nu e nicio problema! Si la mn a fst la fel. Pupi
0
21-08-2014, ora 10:29
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Multumesc de raspuns, fete.
Cristina, dupa operatie nu am mai reluat pastilele, pana acum 2 luni, când am inceput sa le iau iar. Dar sunt aceleaşi si inainte nu imi crescusera sânii de la ele. Dar sa stii ca ai dreptate, ala cred ca e motivul.
Si ma gandesc ca nu or mai creste, nu? Chiar sper.
0
21-08-2014, ora 10:30
Melamihaela
Nu este medic/terapeut
Melamihaela
Ok, ce bine e ca pot sa intreb cand am vreo nedumerire si asa ca e groaznic sa nu stii daca treci prin asta singura sau e normal sa fie asa.

Aseara am simtit o presiune pe taieturi ingrozitoare si am luat pastila "la nevoie" si sunt foarte panicata ca daca fac vreun efort, gen sa ma ridic singura sau asa o sa mi se desfaca cusatura.. Stiu ca e putin posibil sa se intample asta dar e o panica asa care m-a cuprins.. Sper sa imi treaca.. Cand ajung acasa va pun si poze sa imi spuneti parerea.

Va pup pe toate :*
0
21-08-2014, ora 12:01
Foxxe
Nu este medic/terapeut
Foxxe
Barbie.klaus sau fetele cu 375 anatomic(operate la Dr Totir eventual), ce marime ati luat la bustiera triumph triaction? Eu tot 375 am, toracele 77cm, e bine sa o iau 75C sa ma stranga sau 80C mai lejera sa fie si sa nu apese pe taieturi?
0
21-08-2014, ora 13:51
barbie.klaus
Nu este medic/terapeut
barbie.klaus
Mie mi-a zis sa iau 75C, dar eu am rotunde, nu anatomic si nu ştiam ca exista 375 anatomic, poate 380 si atunci poate îţi trebuie 80C
In orice caz, mai bine aştepti sa-ti zică doctorul de care sa-ti iei.
La 4 zile după operaţie îţi dezlipesti tu banda aia adezivă de deasupra sânilor si la o săptămana după operaţie te duci sa îţi scoată banda aia adezivă de sub sâni si laterala. Atunci o sa îţi scrie ce model sa-ti cumperi.

Cred ca e bine sa fie fixa, nu e problema dacă te apasă pe operaţie ( eu am avut ghips pe o operaţie adâncă, pana la os am fost tăiată si asistenta mi-a pus ghips direct pe operaţie in loc sa-mi pună doar faşa cum trebuia la doar 6 ore după operaţie, m-a durut îngrozitor când s-a întărit ghipsul, dar l-am schimbat după 1 noapte si nu s-a întâmplat nimic cu operatia; îţi zic asta ca sa nu te panichezi :p )

PS: de unde ti-o cumperi?
0
21-08-2014, ora 14:10
carmensi
Nu este medic/terapeut
carmensi
AdynaW
Ai un rezultat foarte frumos, imi place :)
0
21-08-2014, ora 14:27
carmensi
Nu este medic/terapeut
carmensi
cristina_24_

Ce-i cu Kasem asta? Am tot auzit ca lumea nu vrea sa-l recomande...din ce cauza?
0
21-08-2014, ora 14:42
Foxxe
Nu este medic/terapeut
Foxxe
Barbie.klaus 375 am sigur, asa a zis. Aveam de ales intre 375, 390 si 430. Bustiera la triumph in mall-ul din Baneasa...alaltaieri am vazut..
0
21-08-2014, ora 14:52
cristina_24_
Nu este medic/terapeut
cristina_24_
Carmensi, sunt fete care au scris despre el in trecut, daca dai optiunea cautare din dreapta sus, gasesti toate comentariile despre el.

Minte in primu rand: silicoane personalizate, Nagor?
Preturi nejustificate: peste 6000 E.
Are o gramaa de esecuri daca vei citi in spate, a fost implicat in diverse scandaluri, face evaziune fiscala, nu da acte, cere bani extra daca vrei chitanta, cica ar fipentru TVA.

Daca ai timp si chef, citeste retro, eu nu am gasit nimic bun despre el.
http://www.romedic.ro/cauta.php?q=kasem&x=26&y=15
0
21-08-2014, ora 15:16
larisabed
Nu este medic/terapeut
larisabed
salutare fetelor! ati facut solar inainte de operatie?? avem voie??
0
21-08-2014, ora 15:36
the_one13
Nu este medic/terapeut
the_one13
Buna fetelor!
Este cineva pe forum, din Ploiesti, operata de Dr.Totir sau Dr.Radu Ionescu?
0
21-08-2014, ora 15:52
Mel B
Nu este medic/terapeut
Mel B
Foxxe eu am anatomice 375, operata de Ionescu si m-am trezit cu cea de la triumph triactipn 75C si mi-am mai achizitionat eu inca una tot 75c din afipalace.

Doctorul a recomandat 75c ca sa stea fixa si sa nu imi fie larga. Intreaba si doctorul tau.
Pupicei
0
21-08-2014, ora 21:51
Foxxe
Nu este medic/terapeut
Foxxe
Mel B, mersi pt info. Pui te rog o poza sa vedem cum sunt la tine dupa o luna? Ti se par mari sau mici? Ce masuri ai?
0
21-08-2014, ora 22:35
Mel B
Nu este medic/terapeut
Mel B
Foxxe am adaugat o poza.
Sunt super multumita de forma si marime. Imediat dupa operatie m-am gandit oare cum era cu o marime mai mare dar pe parcurs mi-am dat seama ca nu puteam sa fac o alegere mai buna pentru inaltimea/ greutatea/ toracele corpului meu.
0
21-08-2014, ora 23:39
sophiemarie2014
Nu este medic/terapeut
sophiemarie2014
Buna fetele, n-am mai intrat de ceva timp pt ca am fost plecata si cu job-ul dar si prin plimbari
Cu intarziere, dar va spun si eu la multi ani celor sarbatorite de Sf Marie si tie ancuta88 pt aniversare (si eu sunt leoaica:P)
ancuta88 in legatura cu condusul, si mie mi-a zis dr-ul sa astept chiar si pana la 1luna, mi-a zis si de ce: nu exista riscuri medicale (nu poti pati nimic), sunt doar riscuri din punct de vedere estetic, adica risit sa nu se aseze implantul chiar acolo unde ai vrea si sa se dea prea i laterale, sa se departeze,
0
21-08-2014, ora 23:41
sophiemarie2014
Nu este medic/terapeut
sophiemarie2014
Felicitari fetele care v-ati operat de curand, sanatate multa si rabdare, credeti-ma ca merita
0
21-08-2014, ora 23:44
sophiemarie2014
Nu este medic/terapeut
sophiemarie2014
Foxxe, in legatura cu bustiera, parerea mea e ca mai bine o iei p-aia mai mica, pt ca mai ai cateva randuri de 'mosi si babe', dar daca e mai lejera risti sa nu mai ai unde s-o strangi, mai ales cand se mai dezumfla sanii
0
22-08-2014, ora 00:00
sophiemarie2014
Nu este medic/terapeut
sophiemarie2014
Si sa va spun cate ceva despre mine (poate va ajuta si experienta mea, mai ales pe cele proaspat operate)
Va spuneam ca am fost plecata: am fost la munte, am mers f mult si m-am simtit f bine, doar seara ma dureau putin, era mai mult o stare de oboseala; imi fac dus singura, nu mai am nevoie de ajutor deloc, iar de marti de cand mi-a scos pansamentele am voie sa fac baie in cada si mi-a dat voie si in piscina :) asa incat azi am fost la piscina si a fost super
Vreau sa va mai spun ca job-ul meu de fapt consta in cantatul pe scena (sunt muzician), asa ca am vrut sau nu, weekend-ul trecut (adica la 11 zile de la operatie), am fost pe scena (am avut de cantat si sambata si duminica), a fost intr-adevar destul de obositor, mai ales ca am fost nevoita sa dau jos bustiera, dar m-am descurcat neasteptat de bine, chiar am facut si coregrafiile (ce-i drept mai usurel, nu m-am zbantuit f mult).
Am vrut sa impartasesc cu voi experienta asta pt ca pt mine este o mare realizare ca am trecut de acel weekend cu atat de multe ore de cantat, nu m-asteptam sa fiu in stare, dar pt asta ii multumuesc Lui Dumnezeu ca m-a ajutat sa ma refac asa de repede si dr-ului Marius Popescu de care, daca la inceput eram multumita, acum sunt ff multumita :)
Hai ca v-am scris un roman :) va pup cu drag :*
0
22-08-2014, ora 00:20
aida22
Nu este medic/terapeut
aida22
Salut tuturor! Imi cer scuze ca am lipsit o perioada atat de mare :) Am fost plecata in concediu si nu am mai intrat deloc pe forum.
Vad ca sunt multe fete noi si recent operate. Va doresc recuperare usoara!!!!
Am fost si la control cat am fost in tara si e totul bine.cicatricele se vindeca cam greu la mine :( si trebuie sa continui sa ma dau cu Strataderm. Am pus si o poza mai recenta...facuta de domnul doctor la 3luni si ceva de la operatie.
Va pup si va doresc multa sanatate!
0
22-08-2014, ora 11:14
Ramona78
Nu este medic/terapeut
Ramona78
al3poz, eu am paţit exact acelaşi lucru ca si tine, in 2007 mi-am făcut lifting, sânul datorita intervenţiei s-a redus o măsura dar dupa vreo 3 ani mi-a crescut din nou ca la adolescente si exact cum zici tu nu m-am îngrăşat, nici eu nu am înţeles de ce.va pup
0
22-08-2014, ora 11:37
carmensi
Nu este medic/terapeut
carmensi
Cristina_24

Multumesc, chiar sunt curioasa, macar sa fiu si eu informata :::)))))
0
22-08-2014, ora 14:50
o@n@
Nu este medic/terapeut
o@n@
buna fetelor...am revenit dupa ceva timp :)
Vad rezultate foarte frumoase pe aici
Felicitari!
Eu cred ca o sa fac o reinterventie de corectare si pe langa asta m am gandit si la rinoplastie.
A facut cnv rinoplastie la Totir?
0
22-08-2014, ora 18:46
larisabed
Nu este medic/terapeut
larisabed
ramona 78 daca imi scri ceva poti sa mi scri aici despre dr bratu pt k nu gasesc privatul !! :)) sunt si de pe tel dar oricum nu gasesc !tu ai primit msg ul meu ? ms mult !!!
0
22-08-2014, ora 21:46
Ramona78
Nu este medic/terapeut
Ramona78
Draga mea larisabed nu am primit nimic pentru ca nu am idee cum funcţionează privatul asta, daca vrei sa ma intrebi ceva si pot sa te ajut, cu mare drag.pup
0
22-08-2014, ora 21:49
barbie.klaus
Nu este medic/terapeut
barbie.klaus
Oana caută "Dr Totir" pe YouTube si găseşti un filmuleţ de 13' in care vorbeşte despre rinoplastie, e sunetul cam nashpa dar se înţelege.
0
23-08-2014, ora 00:46
larisabed
Nu este medic/terapeut
larisabed
Ramona ❤️Haha egal Scriem aici ;) deci as vrea s ştiu daca preţul corespunde cu site ul sa nu merg si sa imi zică k e mai mult 😄pt k nu am!si eu imi doresc rotunde si puţin mai mari adică 400/375 cel puţin ! Sper sa nu imi spuna ca nu m i se potrivesc pt k nu vreau anatomice ! Când ai plecat din clinica ? Adică a 2 a zi pot sa m plimb ?!! Am înţeles ca pune tuburi e ok ? Pot rămâne la clinik din ziua in care imi face analizele ? M am programat p 6 oct !! Nu mai pot dormi noaptea Numai l asta m gândesc 😂😂😂😂😂!!! Dar mi e frica sunt asa sensibilă nici macar un piercing nu mi prieşte ! Sper s nu am probleme ! 💋💋💋pusyyyyy
0
23-08-2014, ora 11:23
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Aoleu, Ramona, nu ma speria! Pai am dat atatia bani, ca sa imi creasca la loc??? Offf...chiar sper sa ramana atat si sa nu mai crească. Acum sunt ok, nu f mari, dar se vede... Chiar ieri mi a zis o prietena ca i se par cam mari, fara sa ii zic eu ca mi au crescut :(
0
23-08-2014, ora 19:46
o@n@
Nu este medic/terapeut
o@n@
multumesc barbie!
0
23-08-2014, ora 21:23
NotSure
Nu este medic/terapeut
NotSure
Hey fetele desi n-am mai intrat de ceva vreme va urmaresc tot timpul...O@n@ de ce vrei o reinterventie? ce nu te multumeste? Mie imi par f frumosi sanii tai...
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 156915701571 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •