Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 156815691570 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
17-08-2014, ora 21:18
barbie.klaus
Nu este medic/terapeut
barbie.klaus
Eu am fumat pana in ultima zi si chiar nu am avut nici o problema.
Astăzi insa, am încercat sa fumez si după jumătate de tigară, simţeam fumul in piept si o presiune si ce naiba... Nici nu ştiu cum sa explic ce simteam... Aveam senzaţia ca s-au enervat pe mine :)) am lăsat-o balta
Pana la urma nu mor fără ţigări, doar mi-e frica sa nu ma îngrăş dacă ma las (mi s-a întâmplat la fel vara trecută...)
Anestezistul m-a întrebat cât fumez pe zi, i-am zis 10... Si mi-a zis: ' Eşti sigura ca doar 10?!'...
Io zic sa le răriti pe cât posibil... Si după operaţie, pauza câteva zile neaparat
0
18-08-2014, ora 09:07
Sandra1
Nu este medic/terapeut
Sandra1
Margutza, si eu am valurile alea dedesubt, iar cand stau aplecata se simt mai mult.
0
18-08-2014, ora 21:54
margutza
Nu este medic/terapeut
margutza
Samdra, ai intrebat doctorul daca e ceva semnificativ? Eu le simt bine atunci cand stau intinsa
0
18-08-2014, ora 22:33
lumi29
Nu este medic/terapeut
lumi29
buna fetelor..am nevoie de un sfat..as vrea sa aleg un dr ptr o a doua operatie, si nu sunt sigura.ce ma sfatuiti?ptr operatie lifting implant...nae sorin, grecu sau kasem?
0
18-08-2014, ora 22:36
cristina_24_
Nu este medic/terapeut
cristina_24_
Exclude-l pe Kasem.
0
19-08-2014, ora 09:34
iri-nico
Nu este medic/terapeut
iri-nico
lumi29, mergi macar la 2 consultatii inainte de a alege medicul si ramai la cel care-ti inspira tie incredere si cu care comunici foarte bine.Succes!
0
19-08-2014, ora 11:33
Sandra1
Nu este medic/terapeut
Sandra1
Margutza nu l-am intrebat pt. ca nu am ajuns la consultatie. Voi merge prin septembrie. Dar cred ca e ceva normal. Gasesti si pe forum la pag 1123 discutii despre asta.
0
19-08-2014, ora 13:12
Ancuta88
Nu este medic/terapeut
Ancuta88
Doctorul mia spus k nu am voie 3sapt sa conduc, iar eu dupa a5 zi am condus, oare e vreo problema, ma duc maine la fire si mie frica putin 😜😜😜
1
19-08-2014, ora 16:35
Serendpity
Nu este medic/terapeut
Serendpity
Buna fetelor! sunt noua pe aici, insa va urmaresc activitatea de ceva timp si m-am hotarat sa fac operatia in sfarsit... inca nu m-am hotarat ce doctor sa aleg si in ultima perioada am incercat sa citesc majoritatea parerilor de aici si din ce am vazut pana acum tind sa merg spre dr Totir sau Nae Sorin.
am fost insa acum cateva zile, la recomandarea unei prietene, la o consultatie la Marek Valcu care nu a durat mai mult de 10 minute.. a fost ff expeditiv, scurt si fara prea multe detalii.. (pt mine e importanta relatia doctor-pacient). Eu initial am zis ca doresc implanturi anatomice, insa el a zis ca pune rotunde pentru ca exista riscul ca acesta sa se intoarca si acum nu stiu ce sa fac.. imi doresc un rezultat cat mai natural si am vazut ca astea rotunde sunt prea plinute sus pentru gustul meu si avand pielea subtire mie sa nu se vada ca doua mingi, desi pe forum nu prea am vazut astfel de cazuri.
intai as vrea sa aflu si parerile voastre..ce sa fac.. ce sa aleg? imi e si asa frica si nu vreau sa trec prin aceasta operatie de doua ori. vreau sa specific ca fac si sala si nu prea pot sa stau fara miscare (desigur ca o sa renunt la sala atata timp cat va fi necesar)
sunt destul de paranoica momentan.. dar sunt hotarata sa fac acest pas..
0
19-08-2014, ora 19:20
cristina_24_
Nu este medic/terapeut
cristina_24_
Serendpity, atat dr Nae, dar si dr Totir sunt niste medici foarte apreciati cu foarte multe paciente multumite aici pe forum. Incearca sa mergi la consultatie la ambii, iar apoi vei vedea care iti va inspira mai multa incredere si vei putea lua o decizie potrivita.
0
20-08-2014, ora 00:41
andreea2690
Nu este medic/terapeut
andreea2690
Buna, am sa scriu si eu experienta care am avut-o. Acum 10 zile am avut si eu mult dorita interventie de implant mamar.Din lungi cautari pe net am decis sa merg la dl. Dr. Horia Siclovan in arad.Am fost la un consult unde am stat aprox. O ora si putin in care mi s-a explicat tot ce aveam nevoie sa stiu si mis-au facut masuratori.Din ziua respectiva am prins incredere in dansul prin modul in care mi-a vorbit.Am avut si interventia la aprox. O luna mai tarziu, care m-a suprins prin faptul ca nu am simtit dureri postoperatorii deloc, doar o presiune mai puternica pe piept si uneori senzatie de arsura iar cand mi-au fost scoase tuburile de dren nu am simtit nimic.Am stat 2 nopti in spital iar cand am ajuns acasa treptat am inceput sa fac totul singura.Acum dupa 10 zile totul este perfect si ma simt foarte bine mai putin durerile de soate din cauza dormitului numai pe spate.Port o bustiera si o banda deaspura sanilor.Marimea implantelor este de 225 cc Mentor anatomic.Nu vreau sa fac vreo reclama, doar spun ca mie dl. Dr.Horia Siclovan mi-a intrecut asteptarile pana acum.Cine are indoieli asupra muncii lui, nu cred ca ar trebui sa aiba grija.:)
0
20-08-2014, ora 01:19
cristina_24_
Nu este medic/terapeut
cristina_24_
Foarte frumos rezultat, Andreea2690. Mai sunt fete operate de dr Siclovan, se bucura si ele de sani frumosi.
0
20-08-2014, ora 02:27
Mimi.
Nu este medic/terapeut
Mimi.
buna Andreea2690 cat a costat interventia LA slicovan? ms
0
20-08-2014, ora 10:17
Melamihaela
Nu este medic/terapeut
Melamihaela
Fetele, m-am operat si eu la Totir, am 3 zile si mi-a zis sa fac dus, numai ca mi-e frica ca am alea albe lipite pe cicatrici si poate se dezlipesc sau le fac ceva. Voi cum ati facut? Va pup
0
20-08-2014, ora 10:36
andreea2690
Nu este medic/terapeut
andreea2690
Daca tin exact minte a fost 2940 euro.care a inclus 2 bustiere speciale, banda deasupra sanilor, crema pt cicatrici si 2 zile de spitalizare.
0
20-08-2014, ora 10:38
andreea2690
Nu este medic/terapeut
andreea2690
MelaMihaela alea albe inseamna pansamentele? Si eu am facut dus dupa 3 zile si le-am dat jos, apoi am dat cu dezinfectant si am pus altele, la recomandarea medicului :)
0
20-08-2014, ora 10:48
madalinamady
Nu este medic/terapeut
madalinamady
Melamihaela, si mie mi-a fost frica, dar nu s-a intamplat nimic. Poti face dus linistita. Se dezlipesc foarte greu pansamentele
0
20-08-2014, ora 11:13
andreea2690
Nu este medic/terapeut
andreea2690
Pansamentele se dezlipesc foarte usor daca sunt udate inainte.Altfel doare foarte tare.
0
20-08-2014, ora 14:28
christine k
Nu este medic/terapeut
christine k
Ce mari par sanii tai Andreea:o si nu ai implanturi mari
0
20-08-2014, ora 14:34
andreea2690
Nu este medic/terapeut
andreea2690
Nu sunt mari sanii mei, dar eu sunt foarte mica.Am 1.57 si 41 kg, deaceea par mai mari :)
0
20-08-2014, ora 14:55
buburuza24
Nu este medic/terapeut
buburuza24
Buna fetelor ! In primul rand va felicit pe toate si va doresc recuperare usoara ! Va urmaresc de ceva timp, m-ati inspirat in alegerea dr. Sa va spun si povestea mea, am slabit 35 de kg si chiar aveam nevoie de interventie doar ca imi era foarte frica de durere, de anestezie. Acum o luna am avut curaj si m-am operat la dr.Nae Sorin (mastopexie cu implant rotund 425). A facut minuni cu mine, mi-am dorit sa para cat mai naturali si au iesit perfecti.Durerile postoperarorii au fost infirme pe langa ce credeam eu ca va fi, doar primele zile au fost mai grele pt ca nu ma puteam ridica singura. Din pacate am avut o reactie adversa la fire si voi avea nevoie de un mic retus la una din cicatrici. A mai avut nevoie vreuna dintre voi ?
0
20-08-2014, ora 17:26
iri-nico
Nu este medic/terapeut
iri-nico
Andreea2690, madalinamady, aveti niste sani minunati, amandoua! Felicitari si sa ii purtati cu drag!

Buburuza24, am mai auzit cazuri in care pacientele au facut reactie la fire, dar aceasta problema se rezolva pana la urma si de asemeni retusul cicatricii.Nu se intampla foarte des, dar exista acest risc pe care trebuie sa si-l asume fiecare doritoare de implante sau de alte interventii si in nici un caz nu este vina medicului ci pur si simplu asa reactioneaza unele organisme.
Felicitari pt rezultatul de care esti atat de multumita si refacere usoara in continuare! Te asteptam si cu poze.
0
20-08-2014, ora 18:01
andreea2690
Nu este medic/terapeut
andreea2690
Multumesc iri-nico :)
0
20-08-2014, ora 18:09
buburuza24
Nu este medic/terapeut
buburuza24
O sa revin si cu poze, sunt tare mandra de ei ! Dr.Nae mi-a explicat de la inceput toate riscurile, inclusiv acesta. Eram curioasa daca a mai avut nevoie cineva de retus si cum a fost, cum se vad apoi..am inteles ca se face cu anestezie locala.
0
20-08-2014, ora 19:34
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Felicitări noilor operate, sa va bucurati cat mai mult de rezultat!

Am si eu o... problema, ca sa ii zic asa. Fac 2 ani, in octombrie si de vreo lună, am observat ca mi s au mărit sânii. Nu m-am ingrasat si nici însărcinată nu sunt. Nu vad care ar fii motivul. Sunt frumosi si plini, dar scopul operatiei era sa ii am ridicati si mai mici... Nu ma deranjează neaparat, dar daca se fac mai mari? Ati pătit vreuna, sau ati auzit la cineva?
0
20-08-2014, ora 20:18
cristina_24_
Nu este medic/terapeut
cristina_24_
Al3poz, eu m-as bucura sa imi creasca sanii brusc fara a ma ingrasa :D.

Nu ai inceput sa iei anticonceptionale sau nu ai schimbat anticonceptionalele? Trebuie sa fie ceva pe baza hormonala, daca nu te-ai ingrasat, nu vad ce ar putea sa fie altceva.
0
20-08-2014, ora 21:50
ral1985
Nu este medic/terapeut
ral1985
Buna seara! Va urmăresc de ceva timp deoarece si eu vreau sa am sani la fel de frumosi ca ai vostri. Am fost la o consultaţie dar medicul nu mi-a placut asa ca mai am de mers la alti 2 medici- Totir si Grecu. Vroiam sa va intreb daca forma implantului o recomanda medicul sau este la alegerea pacientei. Va multumesc!
0
20-08-2014, ora 21:55
Mel B
Nu este medic/terapeut
Mel B
Al3poz eu am patit la fel cu 3 saptamani inainte de consult, am amanat consultul cu 10 zile pentru ca ma facea doctorul nebuna, aveam sani extraordinari. Inainte ma rugam sa imi crească si cand au crescut ma rugam sa revină la forma initiala ca sa am consultul si operatia.

Intr-un final au revenit la forma initiala si m-am si operat.

Pupicei
0
20-08-2014, ora 22:18
Melamihaela
Nu este medic/terapeut
Melamihaela
Multumesc fetelor, andreea pansamentele mele nu sunt ca ale tale, sunt ceva gen din materialul care e facut ghipsul.

Inca o intrebare, pansamentul care e in partea superioara a pieptului la cate zile l-ati taiat? Ca nu mai tin minte ce a zis dl doctor.

Pupici :*
0
20-08-2014, ora 22:48
andreea2690
Nu este medic/terapeut
andreea2690
Aaa atunci eu zic daca ai uitat ce ti-a zis dl dr. Cel mai bine e sa ii dai un telefon sa te lamureasca el, pentru ca fiecare dr. In parte stie ce a facut si ce trebuie sa faci in continuare.O seara frumoasa.
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 156815691570 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •