Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 155815591560 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
24-07-2014, ora 02:40
andraaaa
Nu este medic/terapeut
andraaaa
Multumesc frumos alexialexandra. Da voi tine cont de parerea dlui doctor... mai e o gramada de timp pana pe 3 oct.. insa sper sa merite asteptarea. Chiar asa e alexiaalexandra te opereaza vineri si luni poti merge la birou...?pe tine te-a durut? dansul imi spusese sa imi pun o sticla de 2 l de apa pe piept ca sa ma obinuiesc cu senzatie. Din cauza asimetriei a zis ca la unu imi pune 280 cu proiectie moderate si la unu 295 cu proiectie high.. deci practic vor arata ca de 295 amandoi sau ca de 280...? ca incercam sa ma mai uit la dansul pe site sa ma raportez la rezultatele lui. Nu imi voi mai face programare la Stan.. merg pe mana dlui doctor. Multumesc
0
24-07-2014, ora 09:31
alexiaalexandra
Nu este medic/terapeut
alexiaalexandra
Andraaa buna da poti sa mergi al birou dr d c sa nu stai o sapt sa te odihneşti?
Si eu am făcut testul cu sticla d apa dar e oricum mai uşor dp meu d vedere dupa cu implantele dekt cu o sticla d apa pt ca implantele stau fix iar apa aia mai greu :))
Andraa sa ti faci o lista si sa l intrebi p doctor totul o sa fie f bucuros sa ştie ca te a lămurit
Nu m a durut am avut o faşa la inceput in primele 3 zile care m a strâns f tare si dupa c a gasit o alternativa n am mai avut nici o problema
Nu exista sâni perfecti dar eu aveam o puternica asimetrie insa f multă glanda si piele deci d aia poate nu mi a pus dimensiune diferită insa trebuie sa l
Intrebi neaparat si sa ne zici si noua oricum multi doctori pun măsuri diferite
Dp meu d vedere nu merita sa dai 100€ pe Consultaţie la dr Stan si sa te mai facă si sa plângi :))))) cum am auzit si eu p forum si de la prietene
T pupic si fa lista cu
Întrebări si pune l pe dr sa te lămurească
0
24-07-2014, ora 10:15
andraaaa
Nu este medic/terapeut
andraaaa
alexiaalexandra lucrez intr-o corporatie.. si asa de abia cred ca as putea sa imi iau liberi vineri.am agenda full pana in iulie la anul.. si nu mai vreau sa aman momentul. Pentru mine ar fi fost perfect sa fac acum pe vara dar nu se poate. Din cauza ca am scolioza unul dinttre sani e un pic mai jos decat celalat si mai putin dezvoltat si de aceea ca sa mi aduca pe amandoi la "linie" la unu o sa puna 280 MM (moderate high moderate projection) si la altu ca sa il ridice un pic o sa fie 295 MF (moderate high full projection) pare logica alegerea dnului doctor. Mi-a facut masuratori si nu ar avea cum sa intre mai mult fiindca am toracele micut.. sunt si micuta in inaltime(1.63-64) si ar exista riscu sa ma lateasca f mult un implant mai mare.. nu imi doresc acest lucru.
Aseara am vorbit cu o tipa care e operata la stan.. (are 220 ) si mi-a zis sa nu merg la el.. ca ea ii are f mici si ca daca s-ar opera s-ar opera acum la Ionescu, fapt ce m-a incurajat si mai tare. Ea mi-a zis ca daca ionescu imi pune 280 cu 295 stan o sa imi puna si mai putin mai mult ca sigur.
Dnu ionescu mi-a prezentat tipurile de silicon si l-am intrebat eu si de polytech sau ceva de genu pe care il fol Stan, dansul mi-a zis ca se folososesc astfel de silicoane in cazuri mai speciale cand ai avut un implant mai mare inainte si acum vrei un implant mai mic sa nu iti alunece cumva ( au o texturA mai rigida) si ca in timp ele raman tari... lucru pe care nu il doresc.
Dansul mi-a zis ca nu se joaca cu asa ceva cand imi zice ca luni sunt apta de munca.. inseamna ca asa este.. ca vineri m-as opera la 07:30.. as fi avut o varianta ca o sapt inainte dar as fi fost a 2-a operatie si nu vreau sa astept ca si asa am emotii. Sper sa fie bine.. Multumesc
0
24-07-2014, ora 11:29
andra.dolce
Nu este medic/terapeut
andra.dolce
Andraaaa
Daca dimensiunile astea ti le.a recomandat stie el ce stie mai ales ca tre sa ti si tu cont daca pleci de la 0 doar nu vrei doua mingii de fotbal :)) si eu am facut testul cu sticla fa.l si ai sa vezi ca exact asa este..cat despre dr stan mai bine nu, el a fost este si a ramas cel mai bun pe nasuri dar altceva nu..la fel cum ti.a zis prietena ta asa mi.au zis si mie prietenele mele..esti pe cele mai sigure maini ai sa vezi si ai sa ne dai dreptate!chiar daca e aiurea cand astepti ca esti nerabdatoare, in cazul asta va merita!te pup
0
24-07-2014, ora 12:35
alexiaalexandra
Nu este medic/terapeut
alexiaalexandra
Andraaa te rog sa citesti ce am scris pe profilul meu. Si eu m am lovit de aceleaşi situaţii ca si tine
Si ru lucrez intr o corporatie si pana la urma e dreptul tau sa iti iei concediu si e chiar healthy sa faci asta
In an doilea rand te rog citeşte ce am scris pe profilul meu eu mi am bătut capu foarte mult pana sa l aleg pe dr ionescu si crede ma ca nu numai ca am citit pe forumul asta, m am documentat peste tot inainte de a face aceasta alegere
Da click pe profilul meu si citeşte descrierea
Este pana la urma decizia ta dar din mom ce spui a lucrezi intr o corporatie imi permit sa trag concluzia ca ai anumite capacitati de analiza si ca stii sa pui întrebările corecte sa analizezi ce ţi a zis dr
El sigur a pus in Ecuaţie ce vrei tu cu ce este posibil..
0
24-07-2014, ora 12:50
Daniela 32
Nu este medic/terapeut
Daniela 32
Multumesc frumos pt raspuns, al3poz. Cum am vazut ca fetele cauta si intreba de unde se cumpara, ma gandeam ca poate este strict necesar sa fie cumparat inainte de operatie.pupicei si recuperare rapida la toate!
0
24-07-2014, ora 13:46
andraaaa
Nu este medic/terapeut
andraaaa
Fetelor va multumesc mult de incurajari! o sa astept pana pe 3 octombrie nici nu mai merg la consult la altcineva. Eventual o sa revin cu un feedback atunci sau dupa ce imi voi face analizele (sper sa imi iasa bine ca vara asta am tinut o dieta numita infometare :)) ). Ah dnul doctor a zis ca nu treb sa slabesc mai mult de 3 kg si sa pun mai mult de 3 kg ca implantul sa nu aiba de suferit. Nu am apucat sa il intreb ce se va intampla atunci cand voi fi insarcinata.. oricum banuiesc ca in urmatorii 5 ani cand voi revenii la consult ma va sfatui atunci ce si cum. Deocamdata sunt inca micuta de asa ceva. Va multumesc pentru raspunsuri.
0
24-07-2014, ora 14:08
alexiaalexandra
Nu este medic/terapeut
alexiaalexandra
Andraa mie dr mi a zis k dakfac copii in viitor sau mai slăbesc o sa am
Nevoie numai d lifting nu si d implant
Oricum tine minte îngrijirea post operatorie e f importantă si daca vrei aa slăbeşti slăbeşte acum si nu dupa(Daca vrei aa slăbeşti 5 kg sau ceva asa d semnificativ)
O sa fie bn o sa vezi ca si dr si asistentele si anestezista or sa aibe grija de tine totul o sa decurgă ok sunt f profi si nu trebuie sa ti bati capul cu nimic. Tu trebuie doar sa intelegi procesul riscurile si ce vrea dr sa ti facă si sa te înarmezi cu răbdare si incredere.
Esti pe mâini foarte bune
Pup sa ne tii la curent
0
24-07-2014, ora 15:09
ANA_til
Nu este medic/terapeut
ANA_til
Fetelor vin si eu cu inca o intrebare de "blonda" :))). Indicatiile postoperatorii spun fara expunere la soare timp de 6 luni. In afara faptului ca radiatiile solare ingreuneaza procesul de vindecare a cicatricei voi mai stiti un alt risc cand te expui la soare mai devreme de acest termen? S-a expus cineva la soare mai devreme? Intreb pentru ca intr-o luna urmeaza sa merg la mare. Nu-i capat de tara daca stau sub umbrela dar as vrea sa stiu daca expunerea aceasta prezinta si alte riscuri ca prin ziare tot vezi una, alta care si-a facut implant si hop la mare...Chiar inainte sa plec o sa trag o fuga la doctor la consultatie sa vad cum sunt dar un doctor niciodata nu o sa-ti.spuna sa te expui. Din ce mai stiam eu era o faza cu dilatarea vaselor de sange dar nu mai stiu sigur si pe net n-am gasit nimic :(.
0
24-07-2014, ora 15:28
alexiaalexandra
Nu este medic/terapeut
alexiaalexandra
Ana eu am fost la o luna dupa c mi am scos o alunita pr spate se vede oribil cicatricea arata ca o cicatrice cheloida doar ca nu e cheloida e făcută ca am stat la soare Dupa doar o luna a fost operatie cu bisturiu scos alunita :( Ai mare grija vb cu dr tau
0
24-07-2014, ora 15:50
ANA_til
Nu este medic/terapeut
ANA_til
Am inteles...in mare stiu ca afecteaza enorm vindecarea dar pe de alta parte chiar daca sunt acoperite, or avea acelasi impact?!
0
24-07-2014, ora 19:19
Andreaandreab
Nu este medic/terapeut
Andreaandreab
Ana...mie mi-a zis doctorul meu ca dupa 6-8 saptamani pot sa ma expun la soare sau solar dar cu cicatricile acoperite.numai dupa 6 luni a zis ca pot sa expui cicatricile direct la soare.Acum vezi ce-ti spune el.
0
24-07-2014, ora 19:46
alexiaalexandra
Nu este medic/terapeut
alexiaalexandra
Ana eu nu am acoperit Cicatricea :(
0
24-07-2014, ora 22:27
dr. pop
Nu este medic/terapeut
dr. pop
Din pacate eu nu am prea mult timp sa stau pe forum-uri. Am intrat din curiozitate si dupa cum am spus nu m-am putut abtine sa nu-mi spun parerea. Am intrat din nou din respect fata de voi sa vad daca cineva vrea sa ma intrebe ceva. Eu am implanturi de 390cc evident anatomice(din cate stiu eu Dr. Siclovan nu pune decat anatomice)iar legat de dimensiunile implanturilor repet : lasati medicul sa hotarasca ce e mai potrivit pentru voi pentru ca sigur vor arata foarte bine daca se tine cont de masuratori. Legat de tehnica dr. Siclovan "muscle splitting biplane" da, credeti-ma ca am toate detaliile dar nu eu trebuie sa explic tehnica. Pentru cele interesate de o eventuala interventie medicul va explica cu poze si filmulet toate amanuntele. Pentru cele care vor sa stie doar penru cultura generala (vad ca sunteti multe foarte bine documentate) cautati materiale informative cu imagini ca sa puteti intelege mai bine.
0
25-07-2014, ora 04:29
barbie.klaus
Nu este medic/terapeut
barbie.klaus
Dr Pop - aveti 2 posturi :) In primul laudati un doctor si mie imi suna a reclama deja...
Cât despre cât ne dam noi cu părerea pe formul asta nu cred ca e locul dvs sa insistaţi pe idea ca 'ştie doctorul ce face si deci nu trebuie sa ma documentez înainte'.
Dacă pt unele persoane aceasta operaţie este floare la ureche, pentru altele nu este atat de uşor sa se dea pe mana cuiva fără sa pună nişte întrebări înainte.
In plus, cum adică nu v-aţi putut abtine? [...Am intrat din curiozitate si dupa cum am spus nu m-am putut abtine sa nu-mi spun parerea...]
0
25-07-2014, ora 07:13
ANA_til
Nu este medic/terapeut
ANA_til
Dr Pop.cam multe laude pentru nimic. Sa fiti sanatoasa cu implanturile anatomice si sa aveti noroc sa nu se intoarca. Vb lui barbie cam suna a reclama, a reclama proasta pentru ca nici macar nu stiti sa prezentati un produs..."nu m-am putut abtine" suna a mitocanie gen noi suntem niste prostute si dvs.si dl dr. cei mai buni. Felicitari ati reusit sa-ti faceti o reclama proasta dr...Incercati sa cantati la alte site-uri...
0
25-07-2014, ora 09:16
carmensi
Nu este medic/terapeut
carmensi
ANA_til
Este si riscul sa faci SEROM care poate duce la contractura capsulara. De ce nupoti sa stai cuminte macar pana trece perioada, e vb de sanatatea ta, nu e de jucat. Iti spun asta ca eu sufar cel mai tare ca nu pot sa fac plaja, dar decat sa ma risc mai bine stau cuminte :)
0
25-07-2014, ora 11:34
ANA_til
Nu este medic/terapeut
ANA_til
Carmen, o sa stau cuminte oricum...fara expunere pentru ca nu se merita. Faza cu seromul nu o stiam ca poate sa apara de la radiatii...Vara asta o sa optez pt bronzare organica :D
0
25-07-2014, ora 11:53
Lilith3
Nu este medic/terapeut
Lilith3
0809gabi, chiar ma gândeam la tine săptămânile astea şi ma bucur sa aflu ca eşti bine!!!
0
25-07-2014, ora 19:07
adina921
Nu este medic/terapeut
adina921
Buna seara fetelor. Stie cineva dupa cat timp de la operatie pot sa reincep anticonceptionalele? pupici
0
25-07-2014, ora 19:59
alina9999
Nu este medic/terapeut
alina9999
Buna fetelor, stie sa imi spuna cineva in cat timp se capsuleaza implantul?
0
25-07-2014, ora 20:07
alexiaalexandra
Nu este medic/terapeut
alexiaalexandra
Dupa minim 6 luni mi a zis mie doctorul knd l am întrebat
0
25-07-2014, ora 20:25
alina9999
Nu este medic/terapeut
alina9999
Pentru cine a fost raspunsul :D?
0
25-07-2014, ora 22:46
alexiaalexandra
Nu este medic/terapeut
alexiaalexandra
Ptr tine :)))
0
26-07-2014, ora 01:25
alina9999
Nu este medic/terapeut
alina9999
Multumesc frumos:*
0
26-07-2014, ora 02:47
alexiaalexandra
Nu este medic/terapeut
alexiaalexandra
aoleu alina scuza-ma poate nu am inteles eu corect intrebarea; ce i drept eram prin oras cu fetele, nu cred ca am citit prea atent. daca vroiai sa intrebi la cat timp poate aparea fenomenul de contractura capsulara, atunci raspunsul e dupa 6 luni.

daca vroiai sa intrebi altceva, ma scuzi dar nu stiu, scz ptr incurcatura :)))
0
26-07-2014, ora 13:44
dr. pop
Nu este medic/terapeut
dr. pop
Imi pare rau daca am jignit pe cineva. Dupa ce am scris m-am gandit ca poate am fost prea dura in comentarii. Nu asta era intentia mea dar avand in vedere ca si eu sunt medic stiu cat de important este sa ascultam sfaturile medicului care ne trateaza. La asta ma refeream. De aici problema cu "nu ma pot abtine" si imi cer scuze daca a sunat urat. Ma refeream la sfaturile pe care vi le dati referitor la perioada postoperatorie avand in vedere ca acestea difera de la medic la medic si nu sunt valabile tuturor pacientilor. Si eu incerc sa ascult sfaturile medicului care ma trateaza. Am vrut sa dau un sfat din experienta mea asa cum o faceti toate. Nu am spus sa nu va documentati inainte de interventie sau sa nu apelati la consulturile mai multor medici si sa-l alegeti pe cel care va inspira mai multa incredere. Pentru mine dr. Siclovan este cel mai bun. Daca am laudat medicul care m-a operat inseamana ca a meritat si cred ca e absolut normal sa il recomand.
0
26-07-2014, ora 14:14
alexiaalexandra
Nu este medic/terapeut
alexiaalexandra
tu nu ai ce cauta aici, dr pop. acesta e spatiul nostru, al PACIENTELOR, nu al doctorilor si trebuie sa respecti asta.

daca ai venit aici in calitate de pacienta, comporta-te ca o pacienta, nu ca un doctor.

nu avem nevoie de criticile tale. e dreptul nostru sa facem schimb de experiente si opinii.

claudiaaa30, te-ai decis ce sa faci?

ramona78, cum te mai simti?
0
26-07-2014, ora 14:24
Pinkthing
Nu este medic/terapeut
Pinkthing
Fetelor, am aproape 4 luni de la operatie.. nu mai e nicio prb dak fac plaja nu? Plus k as fi vrut sa fac topless pt k nu suport urmele dea sutien 😕.. se poate intampla ceva?
0
26-07-2014, ora 17:01
Ramona78
Nu este medic/terapeut
Ramona78
alexiaalexandra, iti multumesc ca te-ai gândit la mine, inca am implantul la sânul stâng mai sus, puţin a coborât dar diferenţa se vede, o sa pun o poza cand vad o schimbare mai majora, o sa te ţin la curent.te pup si va pup si pe voi fetele
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 155815591560 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •