Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 155615571558 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
17-07-2014, ora 17:15
monami7
Nu este medic/terapeut
monami7
@ Beatrix4, nu toti medicii recomanda bustiera si fiecare medic are tehnicile si chichitele proprii pe care le foloseste.Asta nu inseamna ca nu este bine ce recomanda fiecare in parte, atat timp cat rezultatul este unul multumitor si reusit si se mentine in timp.
@lovely11 arata suuper sanii tai, dar cred ca o marime mai mare(cum spui la profilul tau ca ti-ai fi dorit) nu ti s-ar fi potrivit, deoarece din cate se vede din poza, chiar si aceasta marime iti depaseste putin linia trunchiului in exterior.
Felicitari si recuperare usoara!
0
17-07-2014, ora 17:47
lovely11
Nu este medic/terapeut
lovely11
Multumesc Monami!Incep sa ma obisnuiesc cu ei, usor usor.In poza oricum mi se par putin mai mari decat in realitate si oricum m-as poza tot asa mi se par :)) sau am inceput eu sa fac o obsesie.
0
17-07-2014, ora 18:42
Ramona78
Nu este medic/terapeut
Ramona78
alexiaalexandra eu in 2007 am făcut doar lifting fără implant la Voicu, mi-au rămas sub san fff urate cicatricile din cauza ca am făcut infecţie unde se întâlneau firele, acum cand m-am operat si dr Bratu mi-a făcut din nou lifting mi-a îndepărtat cicatricea inestetica de sub san, acum sunt fine faţa de cele dinainte, dar problema mea este ca nu ma simt liniştita pana nu coboară si implantul de la stângul.pup
0
17-07-2014, ora 20:11
iri-nico
Nu este medic/terapeut
iri-nico
Anca, Ana si Beatrix, felicitari si refacere usoara! Durerile vor trece si veti uita de ele in scurt timp, oricat de mari ar fii, pt unele dintre voi.precum stiti deja, fiecare percepe in mod propriu durerile, unele foarte tare, altele mai putin, altele spre deloc, dar este ulimul lucru de care ar trebui sa va faceti probleme :) Respectati indicatiile postoperatorii, nu faceti eforturi nepermise in primele 2 luni, luati antiinflamatoare cand este cazul si totul va fii bine :)Bafta!

Mikela foarte multe ne-am confruntat cu aceasta problema.Tot ce trebuie sa stii este ca acest proces este reversibil, deci iti vor reveni simturile pe mamelon si sfarc, dar poate dura cateva zile, saptamani sau luni. In cazul meu a durat aproape 1 an, deja ma resemnasem ca nu le voi mai simti vreodata si totusi. :)
Rabdare si refacere usoara si rapida, fetelor!
0
18-07-2014, ora 02:10
barbie.klaus
Nu este medic/terapeut
barbie.klaus
Lovely, d-abia astept sa-ti vad rezultatul intr-o luna.
Si eu mi-as pune cam acelaşi model :D
0
18-07-2014, ora 08:23
lovely11
Nu este medic/terapeut
lovely11
Barbie, sa stii ca depinde foarte mult rezultatul pe care o sa-l ai de particularitatile tale (inaltime, dimensiunea toracelui, forma initiala a sanului).Oricum o sa actualizez poza cand se vor mai aseza.Abia astept sa scap luni de bandaje, nu le mai suport.
0
18-07-2014, ora 08:39
mikela_v00
Nu este medic/terapeut
mikela_v00
Mulţumesc pentru răspunsuri:). M-Am linistit. Va pup
0
18-07-2014, ora 18:22
lovely11
Nu este medic/terapeut
lovely11
Masajul e normal sa doara tare la inceput?mi se pare tortura felul in care mi-a aratat cum sa-i masez
0
19-07-2014, ora 18:16
AncaAnc
Nu este medic/terapeut
AncaAnc
Multumesc frumos fetelor! In continuare ma simt bine, doar ca nu inteleg de ce dupa o sapt de la interventie degetele de la mana stanga(unde a fost branula) sunt amortite. E normal?

Ana_til imi pare rau sa aud ca ai durei, incet incet o sa se amelioreze!Eu am implanturi Mentor rotunde 375, submuscular. Si apropo, esti din Galati?


Al3poz, merci frumos!Da, eu sunt in poza! Aveam sani, am plecat de la un B.
0
19-07-2014, ora 18:30
claudiaaa30
Nu este medic/terapeut
claudiaaa30
Buna fetelor sunt noua pe fórum, am tot vazut poze cu implanturi foarte reusite, dar eu am nevoie de lifting plus implanturi.
Am 30 de ani si am alaptat de 2 ori pana acum, asa ca starea sanilor mei este destul de "nasoala" :).Va rog mult de tot sa ma indrumati si pe mine in privinta alegerii unui medic deoarece nu locuiesc in Romania ca sa pot merge la consulte.Am tot trimis emails la diferiti medici (dr Brezeanu, DR Horia Siclovan, Dr Totir, pret 3700 € aproximativ)dr Radu Ionescu 1000€ mai scump.
Il am in considerare si pe Dr Sorin Nae desi inca nu stiu pretul operatiei.
0
19-07-2014, ora 21:11
ANA_til
Nu este medic/terapeut
ANA_til
AncaAnc ms mult de sustinere. Sunt din Bucuresti, eu. Astazi am a 6 zi de la operatie, a 3 oara la pansat, ultima zi de pastile si sincera sa fiu nu ma vad bine luni la birou. Nu prea sunt in stare sa ma imbrac singura :(. Sub efectul pastilelor sunt mai ok, in rest am acea durere de presiune si junghiuri/ intepaturi la dreptul mai mult sau in momentul in care rad deja s-a terminat. Am optat pt 350 Mentor rotund deci nu putem vb de o greutate imensa care nu ar fi suportata de corp...mai astept sa vad cum este.
0
19-07-2014, ora 22:26
alexiaalexandra
Nu este medic/terapeut
alexiaalexandra
claudia30, bine ai venit

eu m-am operat la dr ionescu si sunt foarte multumita, merita toti banii, incearca sa mergi la un consult, costa 200lei

cicatricile nu se mai vad, deja mi s-au inmuiat sanii, m-am recuperat rapid. iar ce-l mai diferentiaza pe dr ionescu de restul e relatia doctor-pacient excelenta.
0
20-07-2014, ora 02:09
claudiaaa30
Nu este medic/terapeut
claudiaaa30
Azi am primit email si de la domnul dr Nae Sorin, spre surprinderea mea costul operatiei este de 3000€ sau 3200€ cu implanturi anatomice. Sincer ma asteptam la un pret mai scump.
Pt fetele care s-au operat la dansul, ce parere aveti ? De pe forum inca nu am auzit vorbe de rau, din contra toata lumea il lauda.
0
20-07-2014, ora 12:00
aida22
Nu este medic/terapeut
aida22
Buna Claudia. Eu sunt operata la domnul dr. Sorin Nae si sunt extrem de multumita. Eu am doar implant dar am vazut si operatii cu lifting la dumnealui si rezultatele erau frumoase. Te poti duce la o consultatie la dumnealui sa vezi ce iti recomanda si la alt doctor din lista ta sa-ti faci o idee. Bafta multa!
0
20-07-2014, ora 12:07
alexiaalexandra
Nu este medic/terapeut
alexiaalexandra
claudia, eu nu stiu pe nimeni la dr nae operata si cu lifting de pe forum. ai putea sa te uiti pe site sa vezi rezultatele lui si sa cmpari pe net cu rezultatele altor doctori.

ca o recomandare generala, du-te la consult la cel putin doi doctori inainte sa iei decizia finala

succes
0
20-07-2014, ora 23:52
andraaaa
Nu este medic/terapeut
andraaaa
Bune fetelor. Va urmaresc de mult timp. Imi doresc de foarte mult timp sa fac imi fac operatia de marire se sani insa fiind mult prea mica..am zis ca e mai bine sa astept. Din discutiile voastre si din urmarirea rezultatelor mi-am dat seama ca imi place mult cum opereaza Radu ionescu, Totir si Stan (mai mult din ce am auzit..ca pe aici e cam criticat). Mi-am facut programare la Ionescu, miercuri insa sunt foarte trista ca mi-au zis cele de la receptie ca el mai opereaza incepand cu 1 sept. Iar eu cu 1 sept incep munca. Voiam sa va intreb cam cat timp stai la pat? si cand iti poti relua activitatea? ai avea cum sa iti iei concediu medical pentru o astfel de operatie? Multumesc
0
21-07-2014, ora 02:49
Melamihaela
Nu este medic/terapeut
Melamihaela
Buna fetelor, de Radu Ionescu ce ati auzit? As vrea sa ma operez la el din cate am vazut lucreaza foarte bine, insa nu am idee cam cat ar costa. S-a operat vreuna din voi recent la el? Imi puteti spune o suma? Multimesc
0
21-07-2014, ora 07:37
ANA_til
Nu este medic/terapeut
ANA_til
Buna Andra, eu uite mi-am luat medical o saptamana si astazi m-am reintors la munca. Eu una cred ca mai aveam nevoie de cateva zile de odihna intrucat la mine operatia a fost mai dureroasa. De condus este prea devreme iar miscarile prin birou cat mai putine...acum bineinteles fiecare organism este diferit dar daca crezi ca vei fi ca noua dupa operatie iar ceilalti din jur nu vor recunoaste nici o sansa :(. Acum depinde si pentru ce tip de operatie vorbim, eu am facut sub muschi asa ca se intelege de la sine durata lunga de repaos. Bafta :)
0
21-07-2014, ora 10:25
monami7
Nu este medic/terapeut
monami7
Wau Ancaanc, ce faini ti-s sanii si ce bine le sta in topul asta!!!! Suuuper! Sa-i porti sanatoasa! Vad ca ai exact cat mine 375, doar ca eu am si lifting:)
@claudiaaa30, chiar daca nu locuiesti in Romania, atunci cand vei veni la operatie, trebuie sa-ti faci timp sa mergi macar la 2 consultatii inainte de a alege medicul la care te vei opera.Faptul ca ti se raspunde frumos la mailuri si ti se face o aproximare in funtie de pozele pe care tu le trimiti, nu este relevant si nici echivalent cu o consultatie live! Succes!
0
21-07-2014, ora 10:53
Iris-Iris
Nu este medic/terapeut
Iris-Iris
Buna ANA_til! Ai zis ca ti-ai luat medical pentru operatie. Cine ti l-a eliberat, doctorul care te a operat sau medicul de familie. Si eu ma gandesc ca voi avea nevoie de medical ca sa pot lipsi de la birou.

Dar este suficient o saptamana ca sa iti revii dupa o astfel de interventie?

Multumesc,
0
21-07-2014, ora 10:58
Iris-Iris
Nu este medic/terapeut
Iris-Iris
AncaAnc, arata senzational poza ta! La cat timp de la interventie a fost facuta? Felicitari tie si tuturor fetelor recent operate!
0
21-07-2014, ora 11:38
ANA_til
Nu este medic/terapeut
ANA_til
Iris, clinica unde m-am operat eu nu lucreaza cu Casa, prin urmare m-am dus cu pachetel la medicul de familie pt 7 zile lucratoare :D...din punctul meu de vedere pentru a fi apta de munca ar trebui sa ai o saptamana jumate-2 saptamani repaos (somn, repaos, alimentatie buna, vitamine, medicamentele prescrise). Mie mi-a fost rusine sa-i cer sefului 2 saptamani, desi ar fi trebuit...
0
21-07-2014, ora 11:44
ANA_til
Nu este medic/terapeut
ANA_til
Pe de alta parte sunt fete care s-au recuperat imediat dar mai bine sa iti iei o marja.
0
21-07-2014, ora 12:23
Iris-Iris
Nu este medic/terapeut
Iris-Iris
Multumesc, Ana!
0
21-07-2014, ora 12:49
lovely11
Nu este medic/terapeut
lovely11
Am implinit si eu astazi 2 sapt de la operatie si mi-am actualizat poza.Sunt panicata pentru ca aseara cand mi-am facut masajul, am simtit la sanul stang cumva siliconul, parca scartaia.Nu stiu cum sa explic, dar nu e normal, nu?
Voiam sa va mai intreb in legatura cu dusul, asistenta mi-a zis ca acum am voie dar mi-e teama.Dupa mai pun pansament, sau las libere inciziile?Mi-e teama sa nu se infecteze.
0
21-07-2014, ora 13:23
AncaAnc
Nu este medic/terapeut
AncaAnc
Multumesc frumos fetelee :*! Poza este facuta dupa 1 sapt. ! pupicii
0
21-07-2014, ora 15:37
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Lovely, am mai auzit si la alte fete ca scartaia siliconul, deci nu cred că ar putea fii o problemă. Poate raspund ele si te lămuresc.

Cat despre dus, fa fara grijă! Prima data o sa fie mai greu, apoi te înveti. Nu mai are rost sa tii pansamentul.
0
21-07-2014, ora 16:30
savianna
Nu este medic/terapeut
savianna
lovely e normal sa-ti scartaie, mie imi scartaiau amandoi cand apasam intr-un anume fel. Cand se mai vindeca n-o sa mai fie cazul. Dus am facut si eu tot dupa 2 saptamani.
0
21-07-2014, ora 16:37
capri
Nu este medic/terapeut
capri
Salutare fetelor,

Mai apar si eu pe-aici din cand in cand cand apuc sa mai citesc :). De fiecare data sunt foarte bucuroasa sa vad rezultate frumoase. Sa le purtati cu mandrie si refacere usoara!

Barbie klaus eu am alaptat dupa ce mi-am facut implanturile. Poza de la avatar este facuta de curand, dupa 9.5 luni de alaptat. Daca mai ai intrebari, pls feel free.

Lovely foarte frumosi sanii, sa te bucuri de ei! Am avut si eu senzatia de scartaiala, va trece, nu-ti face griji, e normala. De asemeni fa dush cu incredere.

Mai intreba cineva de aici cum au primit colegii modificarile. Cei de la fostul job au fost ok, entiziasmati, curiosi...au aflat inevitabil. Cei de acum nu stiu, intrucat vestimentatia este in mare parte business si am grija sa inchei camasa pana mai sus.
0
21-07-2014, ora 16:43
AncaAnc
Nu este medic/terapeut
AncaAnc
Voi de unde ati achizitionat bustiera postoperatorie de la Triumph ? Pupici :*
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 155615571558 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •