Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 155515561557 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
15-07-2014, ora 00:27
christine k
Nu este medic/terapeut
christine k
Multumesc fetelor pentru toate informatiile pe care mi le ati dat !:* ma ajuta foarte mult ! O sa ma gandesc poate mai incerc si la altcineva am auzit ca Brezeanu ar fi de asemenea un medic bun, poate ma duc si la dansa.. Dupa care poate ma hotarasc sa fixez ziua cea mare:d
0
15-07-2014, ora 01:56
Sgirl05
Nu este medic/terapeut
Sgirl05
Programasem deja operatia si concediul in functie de ea, am niste sefe dificile si nu puteam sa zic ba imi iau concediu sa ma operez ba nu imi mai iau, nici la consultatii fara numar nu am putut sa ma duc din acelasi motiv.
0
15-07-2014, ora 11:17
elena777
Nu este medic/terapeut
elena777
Eu consider a fiecare medic e si om in acelasi timp.Poate ca uneori obosesec si ei si raman fara energie si nu mai pot vb.2 ore in continu aceiasi placa spunand-o mereu.Cred ca e foarte dificil si trebuie sa detii un autocontrol perfect.Ina Isac am auzit ca era asa, de o amabilitate si rabdare nesfarsite...pacat sincer eu pe dansa o aveam in plan..in sfarsit, revenind la ceea ce vroiam sa spun.Am cunoscut multi chirurgi, am lucrat pe vremuri in sistemul sanitar si la un moment dat majoritatea ajungeau la aceeasi atitudine.Ma enervau si pe mine atunci si ma revoltam in sinea mea, dar dupa multi ani am inteles ca oamenii acestia sunt in primul rand supusi unui stres imens.Meseria de chirurg mi se pare a fi una din cele mai grele..stau ore in sir in sange, organe, tesuturi, muschi, constienti fiind ca totul se afla in mainile lor..viata pacientului..in cazul nostru nu numai viata ci si aspectul pacientului, de care depinde mai departe viata.E usor sa judeci asa lucrurile, mai ales ca nu te obliga nimeni, in cazul unei operatii estetice, sa alegi un anume medic.Aveti obligatia sa incercati pana veti fii cu adevarat convinse ca ati facut alegerea cea mai buna.Eu personal am cautat pe rand fotografia fiecarui medic si prima senzatie pe care mi-a creat-o a fost cumva decisiva.Eu merg mult pe intuitie.De exemplu, inainte ca sa aflu ceva despre dr.Marek Valcu i-am vazut fotografia si din start am simtit o respingere.Nu mi-a placut ceva in expresia dumnealui si am stiut ca, nu trebuie sa merg la consult.Sunt convinsa ca nu e de lepadat nici ca medic plastician presupun ca a obtinut multe rezultate frumoase...in sfarsit nu comentez mai departe ca nu e dreptul meu.Spuneam doar ca o prima alegere, aceea de a nu merge la control la acest medic, am facut-o bazandu-ma pe intuitie.Am fost apoi la dr.Oproiu la consult, A fost foarte rabdatoare si degajata mi-a aratat modele de implant si mi-a explicat diferente etc tot ce era de explicat.Nu m-a costat consultatia dar ceva m-a facut sa-mi pun semne de intrebare( nu spun ce anume nu-i corect din partea mea).Faptul ca aveam inca acest sentiment de nesiguranta m-a determinat sa caut si in alta parte.Am cautat foto cu dr.Totir, cu dr.Nae cu dr.Brezeanu, etc.M-am dus acolo unde m-a condus intuitia, si felul in care i-am simtit la telefon.Si, m-am operat intre timp momentan e totul ok.Nu ma pot pronunta asupra rezultatului, e prea devreme..Cert este ca felul in care am comunicat cu medicul, felul sau de a prezenta realist intregul proces si posibilile complicatii m-au facut sa plec linistita acasa si convinsa ca am ales deja.In niciun caz nu e dr Grecu interventia mea de ieri nu e din acest motiv.
In concluzie, bazati-va in primul rand pe intuitie, ea se manifesta prima si nu minte niciodata si dati dislike medicilor doar daca merita intradevar, daca n-au avut grija de voi si inainte si dupa, daca ati suferit complicatii majore din cauza lor sau daca rezultatul obtinut vi se pare o bataie de joc..O zi minunata va doresc!!!
0
15-07-2014, ora 11:29
iri-nico
Nu este medic/terapeut
iri-nico
Elena777, daca ar gandi si ar proceda toate aspirantele, atat de logic cum o faci tu, n-ar mai exista esecuri, nemultumiri, barfe si cancanuri si...'viata e pustiu' fara ele :))
Felicitari pt felul in care ai pus problema si pt alegerea ta, oricare a fost ea si refacere frumoasa ! :)
O zi superba tie si tuturor! :*
0
15-07-2014, ora 11:41
alexiaalexandra
Nu este medic/terapeut
alexiaalexandra
nimeni nu obliga chirurgul plastician sa lucreze mai mult decat poate asa ca sa ia mai multi BANi de la operatie si sa se comporte cum trebuie cu pacientele decat sa lucreze prea mult si sa fie robotzel

Eu nu mi as da viaţa pe mana unui chirurgi obosit si plictisit deja de la Consultaţie
0
15-07-2014, ora 11:52
elena777
Nu este medic/terapeut
elena777
Pai daca e plictisit si obosit se vede de la o posta si nu ramane decat sa nu-l aleaga pacienta...tocmai asta vroiam sa punctez.Normal ca nu m-as lasa nici eu pe mana unuia obosit si plictisit.si tocmai aici e avantajul..avem de unde alege.Daca il simti ostil, repezit si ca iti vb in bataie de joc ii spui, , adio, , si cauti in alta parte.
0
15-07-2014, ora 13:08
Bibyshor
Nu este medic/terapeut
Bibyshor
Pinkthing abia astept sa vad un 590cc 3
dupa ce fac bebeii, vreau si eu lifting si cel putin 550cc :D
Christine k mai dute la cel putin inca un consult, eu am fost oarecum in situatia ta, am fost la Nae, care era super laudat, si culmea e ca mi-a placut de el la consult, doar ca n-am simtit clicku-ul ala, ca am fi pe aceeasi lungime de unde.
Sau suna-l pe Totir si spune-i verde in fata, ca nu te-a lamurit si vrei sa te mai duci la un consult.
0
15-07-2014, ora 13:32
aida22
Nu este medic/terapeut
aida22
Asa e Elena...bine punctat, ai foarte mare dreptate. Eu am amanat operatia cu 8 luni de zile pt ca nu mi-a placut de dr. Constantin Stan. Alte fete imi stiu povestea:) imi luasem special concediu 3 sapt sa ma operez si il alesesem pe dr. Stan dar in urma consultatiei m-am razgandit. Apoi mi-a venit menstruatia si nu m-am putut opera la dl.dr. Nae si a trebuit sa revin la munca si am asteptat 8 luni. Am preferat sa astept decat sa ma operez la Stan si apoi sa plang ca nu sunt multumita de sani.Deci e foarte important sa simtiti ca doctorul va da incredere sa faceti asta, si sa va explice in ce consta aceasta operatie si foarte important e sa stiti ce rezultat doriti si sa intelegeti cum sunt marimile implanturilor. Mie dl.dr Nae mi-a explicat cum e cu marimea cu catalogul Mentor in fata:))
Va doresc multa bafta in alegerea doctorului si nu va grabiti! :)
Barbie-klaus te mai operezi acum in august?
0
15-07-2014, ora 14:38
barbie.klaus
Nu este medic/terapeut
barbie.klaus
Da Aida :D in 3 saptamâni plec in ro... Sper sa decurgă totul conform planurilor
Mi-e un pic teama, dar sunt cam 90% sigura
O sa pun poza de la ce plec
Cum te simţi?
0
15-07-2014, ora 15:22
aida22
Nu este medic/terapeut
aida22
Eu ma simt super bine...am 3 luni de la operatie:) Eu pe 26 plec in tara...tr sa merg si eu la consultatie. Pe ce data te operezi? Poate o sa fiu in Bucuresti si trec sa te vad :D bineinteles daca vrei si tu:* Nu ai de ce sa-ti fie teama, asa si eu eram, tremuram pe masa de operatie inainte sa ma adoarma:))
0
15-07-2014, ora 16:55
AncaAnc
Nu este medic/terapeut
AncaAnc
Bunaa fetelor.Am 5 zile de la operatie, ma simt excelent, nu am avut dureri deloc. Doctorul si asistentele sunt de nota 20+. Christine, nu iti fa probleme, si la mine consultatia a fost foarte scurta dar oarecum concreta. pupici
0
15-07-2014, ora 17:26
elena777
Nu este medic/terapeut
elena777
Multumesc IRI-NICO..acum am vazut postul tau..
0
15-07-2014, ora 17:30
barbie.klaus
Nu este medic/terapeut
barbie.klaus
Da, da, da vino!
Nustu încă data, săptămana asta o sa vorbesc cu doctorul si iti spun.
Eu as vrea după 15 August, dar sa vedem...
Tu pleci luna asta?
0
15-07-2014, ora 19:57
ANA_til
Nu este medic/terapeut
ANA_til
AncaAnc poti sa-mi spui te rog pt ce tip de operatie ai optat tu? Eu sunt la 1 zi de la operatie si am niste dureri cumplite :(. Ce-i drept am implantul sub muschi iar faptul ca fac sport s-a vazut la tesutul muscular... Iau toate medicamentele, stau in pat cu gheata dar de dureri nu scap. A mai fost cineva asa? Cred ca am nevoie de o consolare :(
0
15-07-2014, ora 19:59
ANA_til
Nu este medic/terapeut
ANA_til
Carmensi tu cum ai fost dupa operatie?
0
15-07-2014, ora 20:01
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Ana, da, au fost multe fete cu dureri mari. Asa ca stai linistită, vor trece durerile! Dar probabil o sa mai ai ceva zile de îndurat...

Anca, felicitări! Recuperare usoară si rapidă, va doresc?
Anca, in poza esti tu? Daca da, aveaj ceva sâni si înainte.
0
15-07-2014, ora 20:06
ANA_til
Nu este medic/terapeut
ANA_til
Ms, mult Al3poz...Astept sa treaca, o sa stau linistita.
0
15-07-2014, ora 23:35
elena777
Nu este medic/terapeut
elena777
Maine merg si eu la schimbat pansamentele...probl.e ca de cand m-am operat nu mai mananc decat foarte foarte putin si cred ca ma paste o usoara depresie...
0
16-07-2014, ora 00:57
Daniela 32
Nu este medic/terapeut
Daniela 32
Anca felicitari pt operatie, la ce implant te-ai decis si cand poti pune te rog poze sa vedem rezultatul operatiei.
0
16-07-2014, ora 08:48
carmensi
Nu este medic/terapeut
carmensi
Ana,
Stai ca ai doar o zi, stai cat poti tu cu gheata de mult, ajuta f mult si ca;meaza. Pe mine nu m-au durut sanii, ci cutia toracica si coloana. Stai linistita ca trec repede, mai ai 3 zile doar :) dar e foarte important sa nu te ridici singura din pat, trebuie sa te ajute cineva ca sa nu soliciti muschii, sa faci plimbari scurte, sa nu stai in casa, sa nu-ti ridici mainile deasupra capului, incearca sa nu ti nici o geanta in maina zilele astea.si cel mai important lucru e, sa mananci, sa te poti recupera
Trece repede, gandeste pozitiv
0
16-07-2014, ora 18:04
ANA_til
Nu este medic/terapeut
ANA_til
Mersi mult Carmensi...astept sa treaca si sa ma bucur de rezultat. Este destul de stresant sa nu poate sa puna prietenul mana pe tine :(...
0
16-07-2014, ora 18:56
aida22
Nu este medic/terapeut
aida22
Anca si Ana felicitari! Ana ai rabdare ca durerile trec si sanii raman. Cateva zile te vor durea asa, maxim 5 zile. Merita sa astepte iubitul tau pana sa puna mana pe ei :P Nu te mai stresa, fii fericita ca ai facut pasul asta. Asa eram si eu in primele zile demoralizata si acum as mai face oricand operatia. Deci rabdare:D
0
16-07-2014, ora 20:51
Ramona78
Nu este medic/terapeut
Ramona78
Fetele frumoase, întrebarea mea este:: posibil sa mi se deregleze menstruatia dupa operatie?eu sunt cam precisa cu data si prostii nu am făcut.va pup su va multumesc
0
16-07-2014, ora 21:13
Bibyshor
Nu este medic/terapeut
Bibyshor
Da ramona, este mai mult decat posibil! stai linistita, cred ca e de a anestezie sau trauma prin care a trecut corpul.
Cert e ca majoritatea am patit asa :)
0
17-07-2014, ora 00:31
mikela_v00
Nu este medic/terapeut
mikela_v00
Bună fetelor. Au trecut 2 luni de la operaţie şi sunt foarte panicata deoarece nu îmi simt deloc sfârcul stang. A mai păţi una din voi aşa ceva??????
0
17-07-2014, ora 00:54
aida22
Nu este medic/terapeut
aida22
Mikela si eu am patit la fel...dar cu dreptul :)) la mine abia dupa 2 luni jum am inceput sa il simt dar inca e foarte sensibil si ma doare la atingere. E normal ceea ce simti...nu te ingrijora. Felicitari pt operatie!
0
17-07-2014, ora 11:56
alexiaalexandra
Nu este medic/terapeut
alexiaalexandra
Ramona cum arată cicatricele tale? La mine deja nu s vede nici o linie subţire sunt uimita cand imi aduc aminte d mine ca nu vroiam lifting ptr ca ma speria gândul sa ramân cu cicatrici si acum imi dau seama ca nici nu am de ce sa mi fac griji ma simt prostuta :))))) ptr doritoare. fetelor nu va Speriaţi de lifting !!!!!!
0
17-07-2014, ora 12:10
Beatrix4
Nu este medic/terapeut
Beatrix4
Buna fetelor! Sunt noua pe acest forum, acesta fiind primul meu mesaj. Mi-am pus 400 ml Mentor la clinica Silhouette a dl dr. Marek Valcu. Am si eu cateva intrebari daca si-a mai pus cineva la el implanturi. Am facut 2 saptamani de la operatie, timp in care am fost la schimbat bandaje. Am primit o banda astazi ca sa imi mai coboare implanturile. Nu am primit bustiera si asistenta mi-a zis ca nu trebuie sa port bustiera dar sa port banda 24h si mi-a aratat cum sa le fac masaj. Cine si-a mai pus implanturi la clinica asta? Tot asa ati procedat postoperator? Fara bustiera, doar cu banda dupa 2 sapt?? Va rog spuneti-mi daca a fost asa pentru ca peste tot pe net vad ca se recomanda bustiera, foarte putini sunt cei care nu recomanda.
0
17-07-2014, ora 13:42
lovely11
Nu este medic/terapeut
lovely11
Beatrix, eu m-am operat la dl dr. Marek si asa cum ti s-a spus, el nu recomanda bustiera.Eu luni fac 2 saptamani de la operatie si mi s-a explicat inca de la inceput dc nu foloseste bustiera.El are o alta tehnica fata de ceilalti doctori, nu sectioneaza muschiul, amplasand implantul in totalitate sub acesta(de aici si problema cu faptul ca par mai din gat in primele 2 luni pana cand implantul isi face loc).
Poarta banda si pune accent pe masaj si totul o sa fie bine, dar trebuie sa ai rabdare.
Bafta!
0
17-07-2014, ora 15:06
Beatrix4
Nu este medic/terapeut
Beatrix4
Mersi mult pentru raspuns!! M-am mai linistit ca nu sunt singura care nu poarta bustiera!!
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 155515561557 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •