Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 150115021503 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
25-04-2014, ora 09:53
Cristinaaa998
Nu este medic/terapeut
Cristinaaa998
Larisa 86 tu dupa cat timp ai renuntat de tot la bustiera? ca am vazut ca te-ai operat la sfarsitul lunii decembrie a anului trecut :*
0
25-04-2014, ora 10:48
roscatica
Nu este medic/terapeut
roscatica
buna fetelor, si eu am intrat de curand in clubul "siliconatelor" :) sunt multumita de rezultat si m-am operat la medlife. desi am 445 cc mie mi se par destul de mici, dar sunt foarte naturali...cu durerea a fost ok :( ideea e ca nu mai reusesc sa ma odihnesc la fel de bine ca inainte pentru ca trebuie sa dorm pe spate. luni imi scot firele si sper ca o sa fie bine :)
0
25-04-2014, ora 10:52
Larisa86
Nu este medic/terapeut
Larisa86
Cristinaaa998, eu am renuntat la bustiera definitiv la 2 luni de la operatie, desi drul imi spusese ca pot sa renunt la ea cand am fost la consultatia de 6 saptamani postoperator... :*
0
25-04-2014, ora 10:56
Clodet75
Nu este medic/terapeut
Clodet75
buna roscatica, la ce doctor te-ai operat? felicitari si recuperare usoara!!!
0
25-04-2014, ora 10:57
roscatica
Nu este medic/terapeut
roscatica
la radu adriana, multumesc :)
0
25-04-2014, ora 11:08
Clodet75
Nu este medic/terapeut
Clodet75
dupa o mica absenta am revenit, Hristos a Inviat, fetelor!
felicitari noilor posesoare de implant mamar...rezultatele sunt frumoase! felicitari!!! si multa bafta celor care se opereaza in curand!
0
25-04-2014, ora 11:09
Clodet75
Nu este medic/terapeut
Clodet75
Larisa86...ce schimbare, bravo!!! sanii arata f bine!
0
25-04-2014, ora 11:12
Clodet75
Nu este medic/terapeut
Clodet75
la fel si pentru tine, Pinkthing, ai sani frumosi, felicitari!
0
25-04-2014, ora 11:15
Clodet75
Nu este medic/terapeut
Clodet75
margutza, vad ca a i schimbat poza...se vede f bine diferenta, sanii sau mai asezat, sunt frumosi si mie nu mi se par mici!!!
0
25-04-2014, ora 12:16
Babytza1
Nu este medic/terapeut
Babytza1
Ce stiti de dr Yair Miron si dr Boiangiu Ileana ?
Vrea o fata sa se opereze la ei. Implant si lifting.
0
25-04-2014, ora 12:24
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Ce de rezultate frumoase au inceput sa apara! Pink, mie imi plac sanii tai si s-au schimbat foarte mult. Chiar pareau mici, dar acum nu mai par deloc. Si parca tu te plangeai ca sunt departati, nu? Vezi ca nu sunt deloc departati?

Aida, abia astept sa iti vad rezultatul!

Rainy, cred ca te pregatesti sa intrii. Multa bafta si mult curaj.

Nu mai stiu cine intreba de anestezie. Mereu am spus-o si o sa o spun mereu: partea cu anestezia, pentru mine a fost cea mai frumoasa: am intrat in sala, m-au legat de masa si in partea stanga, era o asistenta care ma tot tinea de vorba. Vorbind cu ea, am simtit o ameteala puternica, de abia mai puteam sa o urmaresc. I-am zis ca am ametit de frica :)) La care, din partea mea dreapta, se aude o voce: "nu, ti-am bagat ceva in vena si o sa ado..." si asta e tot ce retin :)) Nici nu stiu cand mi-a bagat, pentru ca nu am simtit nimic si apoi m-am trezit in salon.

Alexia, nu cred ca intra in garantia implantului, contractura capsulara. Daca ai intra, nu vad de ce dl. Ionescu, cere 400 sau 500 eur, garantie, in caz de contractura capsulara. Dar nu te gandii la asta, e riscul prea mic sa se intample.
Mai mergi si la alte consultatii?

Al.c ce o mai face? De cand s-a operat, foarte putin am mai auzit de ea. La fel si HELEN, care pana in operatie, era aici non-stop. Helen, de ce nu ai mai intrat dupa operatie? Esti bine, multumita?
0
25-04-2014, ora 13:03
cristina_24_
Nu este medic/terapeut
cristina_24_
Ati vazut la stiri: 16 medici si o asistenta de la SPITALUL de ARSI cercetati pentru ca realizau operatii estetice ilegale? Pacientele plateau mai putin decat ar fi platit la o clinica privata, operatiile erau decontate de CAS (cred ca se refereau la spitalizare). Cred ca se termina cu varianta mai ieftina de operatii la spital, cel putin deocamdata.
0
25-04-2014, ora 14:04
Cristinaaa998
Nu este medic/terapeut
Cristinaaa998
Larisa86 stiu, am vazut pe acest forum ca trebuie sa merg si la 3 luni si la 6 luni dupa operatie sa vada doctorul cum decurge totul dupa operatie.Este obligatoriu sa vin si dupa 3 luni de la operatie la doctor sa ma vada?
Tu dupa acele 6 sapatamani te-ai mai dus?
0
25-04-2014, ora 14:40
cmrzodiac
Nu este medic/terapeut
cmrzodiac
cristinaaa998, e bine sa mergi la consultatiile de la inceput..sa vada dr dak e totul in regula..eu am fost la 10 zile, la 1 luna, 3 luni, 6 luni, 1 an si acum.va fi din an in an..daca nu ti se pare k ai vreo problema, poti sa nu t duci fix la cate luni tb, merge sa mai decalezi 1 luna, dar d preferat ar fi sa t duci k totusi e vorba d sanatatea ta..macar pana la 3 luni cand e riscul cel mai mare sa se int ceva
0
25-04-2014, ora 14:43
cmrzodiac
Nu este medic/terapeut
cmrzodiac
roscatica, ti se par mici 445? k nu e deloc o marime mica..ce dimensiuni ai(sub sani, inaltime, greutate)?pui si o poza?
0
25-04-2014, ora 14:48
Cristinaaa998
Nu este medic/terapeut
Cristinaaa998
Cmrzodiac, Larisa 86 voua vi s-au lasat sani dupa ce ati ati renuntat la bustiera? ca am vazut multe fete care spuneau ca e bine sa tii bustiera stansa foarte mult sau ca au tinut-o prea putin si rezultatul nu a fost cel dorit :*
0
25-04-2014, ora 14:50
cmrzodiac
Nu este medic/terapeut
cmrzodiac
lucia23, bine ai venit:)..doctori buni gasesti daca intri p profilul lui al3poz..sunt cei care au cele mai multe rezultate frumoase si la care nu prea au fost mai deloc cazuri nereusite (din ce am vazut noi p forum aici in decursul timpului)..in functie d banii p care ii ai la dispozitie poti alege cu incredere unul din ei..desi cel mai bine ar fi sa t uiti p forum la cine s au operat fetele, vezi la care gasesti cela mai multe rezultate p gustul tau..oricum indicat ar fi sa alegi macar 2 dr si sa t duci la macar 2 consultatii sa vezi in ce dr ai tu mai multa incredere..acum depinde si d ce anume ai tu nevoie..pt implant sunt buni unii doctori, pt lifting sunt mai buni altii..daca vrei sa mergi p natural sunt unii, daca vrei marime mai mare sunt altii..vrei sani medii/mari? ce dimensiuni ai? vrei implant rotund/anatomic? pune o poza si ne putem da cu parerea asupra marimii
0
25-04-2014, ora 14:54
cmrzodiac
Nu este medic/terapeut
cmrzodiac
cristinaaa998, eu nu am renuntat la bustiera..si acum dupa un an o port noaptea..desi dr mi a spus k dupa 2 luni nu mai e cazul k am implant micut si nu se mai lasa k am oricum si pielea ferma..dar nu ma deranjeaza absolut deloc bustiera noaptea..nu e f stransa oricum

in primele 2-3 luni am purtat bustiera si ziua si noaptea..depinde f mult si de pielea ta, d marimea implantului..cu cat e implant mai mare cu atat sansele sa se lase sanii sunt mai mari..gravitatia isi spune cuvantul..
0
25-04-2014, ora 14:58
cmrzodiac
Nu este medic/terapeut
cmrzodiac
sincer mie chiar mi ar placea sa se mai lase sanii putin..dar nu vreau sa risc sa se strice forma..nu imi permit ink o operatie..si asa platesc pt asta rate 5 ani..o sa imi schimb implantul doar dupa ce fac copii daca se schimba forma sau daca o sa vreau mai mari..

cristina, din cate tin minte tu vroiai implant mare..ai mare grija..poarta bustiera..cred k e un sacrificiu mic pt a pastra un rezultat frumos in timp..cu cat eviti mai mult sa ajungi din.nou p masa d operatii cu atat mai bine:)
0
25-04-2014, ora 17:28
roscatica
Nu este medic/terapeut
roscatica
hello am 1, 67 63 kg si 78 in torace.
0
25-04-2014, ora 18:25
aida22
Nu este medic/terapeut
aida22
Am ajuns ieri acasa si mi a fost foarte rau de pe drum:( si s au umflat tare si ma panichez. Dupa cat timp incep sa se micsoreze ca nu.i mai suport? dupa cate zile ati putut sa va spalati pe cap? Maine ma duc la bandajat si o sa le vad si eu ca acum au ceva alb lipit pe ele. Sunt cu moralul la pamant si incepe sa mi para rau ca m am operat:-
0
25-04-2014, ora 18:34
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Aida, majoritatea au simtit asta. Curaj! Ce e cu tine? Te ineci la tiganul la mal? In cateva zile vei fii bine si te vei bucura de ei, sunt sigura!

Fetelor, ce nebunie e la Spitalul de Arsi :( Imi pare chiar rau si fie ca sunt sau nu vinovati, fac treaba buna. Dar aia care iau mita de sute, milioane de euro - si care nu fac nimic pt omul de rand - cum scapa? Macar oamenii astia au facut ceva pentru noi si cu bani mai putini :)
Stiu ca nu e corect de zic, dar avand in vedere cat de prost merge tara asta... Cum e si cu Mazare...nu-l suport si o fura pe rupte, dar fata de altii care fura la fel de mult si nu fac nimic, macar Mazare a facut treaba buna in Cta. Asa si cu doctorii nostri...
0
25-04-2014, ora 19:25
margutza
Nu este medic/terapeut
margutza
Am vazut o pe dna Isac la stiri.
Au audiat o si i au perchezitionat si locuinta.
La cine mai merg eu la control?
Daca apar Doamne Fereste complicatii?
Off, ce ghinion!!!!
0
25-04-2014, ora 19:29
margutza
Nu este medic/terapeut
margutza
Multumesc Clodet!
Par mici pt ca au volum in partea de jos si nu prea ies in evidenta prin haine din cauza ca nu s bombati
Cristina, oricum erau smecheri medicii de la stat ca practicau aceleasi preturi ca la privat ;)
0
25-04-2014, ora 19:30
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Da. Acum cateva minute am vazut-o si eu. Cica i-au gasit 170.000euro in casa. Asa o fii? O suma uriasa mi se pare... Doamne, Doamne, ce tragedie! Chiar imi pare rau de tot ce se intampla. Iar Kasem, care lua bani fara niciun fel de factura (suma triple, fata de pretul din spital), e bine-merci si macelareste in continuare.
0
25-04-2014, ora 20:09
Cristinaaa998
Nu este medic/terapeut
Cristinaaa998
Da Cmrzodiac eu vreau implant mare, 550 daca se poate pentru ca sunt inalta si sunt lata in spate, dar nu cred ca imi poate pune 550 din prima, o sa se vada naspa daca imi pun 450...
0
25-04-2014, ora 20:13
Cristinaaa998
Nu este medic/terapeut
Cristinaaa998
Roscatica ai aproape cat mine la torace, eu am 80, tu 78, chiar ti se par mici sanii? ai pus 445? eu vreau sa imi pun mai mult de 500, vreau 550, 600 dar nu stiu daca incape, poate intra, pielea mi se intinde...
0
25-04-2014, ora 20:45
cristina_24_
Nu este medic/terapeut
cristina_24_
Sunt 16 medici cercetati, nu doar Ina Isac, ci cam multi de acolo... este o nebunie acolo, am o cunostinta internata la Spitalul de arsi, a spus ca este plin de politie, nu intra si nu iese nimeni din spital fara verificari.

http://observator.tv/campanii/spitalul-de-arsi-din-capitala-sa-transformat-in-clinica-estetica-124557.html

Margutza, vorba ta, aveau oricum preturi apropiate celor din clinicile private...sincer, eu nu m-am gandit ca ceea ce se intampla acolo era ilegal.
0
25-04-2014, ora 20:54
Pinkthing
Nu este medic/terapeut
Pinkthing
Multumesc fetelor, dar sincer pozele nu exprima 100% realitatea...clar trebuia sa imi pun mai mult de 390.. eu vroiam sani mari, acestia sunt medii clar..plus k nici nu plecasem de la 0. Si daca cu ceva zile in urma ma mai linistisem pt k incepeau sa isi schimbe forma, tin sa precizez ca au si scazut foarte mult, park scad pe zi ce trece. 😕
Eu nu pot sa'mi explic, aveam impresia k 390 nu e o marime mica..
0
25-04-2014, ora 21:02
andramarik
Nu este medic/terapeut
andramarik
Eu mi.am pus 360 si mi se par mici, nu medii... acum vreau sa.mi pun peste 500... problema noastra e ca avem o forma si o marime in cap si ne asteptam sa iasa rezultatul mult dorit de noi... intr.un final e surpriza :)) ne obijnuim cu ei umflati si cand isi revin si se aseaza nu ne mai convine nimic... la fel e si cu acidul in bune dupa ce il pui ai niste buze enorme " bot de rata" si dupa 2 zile zici ca nu se mai vede nimic si ca sunt lafel... noi femeile suntem complicate :d
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 150115021503 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •