Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 150015011502 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
24-04-2014, ora 14:50
Pinkthing
Nu este medic/terapeut
Pinkthing
Rainy o sa fie totul bine! Totir si echipa sa chiar sunt niste profesionisti 😍 eu eram terorizata maxim inainte de op.. Si knd m'am vazut pe masa de operatii am zis: Gata...pana aici mi'a fost! Dupa care am simtit ca mi se inkid ochii...si knd i'am deschis aveam deja sani! Deci curaj, o sa fie super 😘
0
24-04-2014, ora 15:21
Larisa86
Nu este medic/terapeut
Larisa86
Mejuly, eu m am pus singura pe masa de operatie, in urmatoarele secunde au inceput sa imi administreze prin branula serigile cu substantele anestezice, dupa cateva secunde am inceput sa simt o caldura si o mica usturime in mana, i am spus anestezistului sa indroduca mai lent ca ma ustura ( femeie nebuna, ii dadeam si indicatii :)))) ), moment in care el mi a zis sa ma linistesc, asistenta ma mangaia pe cap si dupa alte 2-3 secunde s a rupt firul pana in rezerva cand eram deja operata si plangeam ca stiu eu sigur ca nu a putut sa mi puna 485 cc... :)))) Nu cred ca dureaza niciun minut tot ce am relatat mai sus, nu ai de ce sa iti faci probleme din cauza anesteziei... Cat despre dimensiune, tu ai sub sani fix cat aveam si eu, dar incomparabil mai multa glanda... Daca vrei sani mari, eu zic sa mergi pe 415 si cred ca vei fi multumita.

Pink, eu dupa ce am renuntat la pansamente (si da, pacientele lui Totir isi dau singure jos aceste pansamente), nu am mai folosit niciun leucoplast, doar ma dadeam de 2 ori pe zi cu Contractubex, ma mai dau si acum, dar nu asa des, oricum mi s au cicatrizat incredibil de frumos, abia se mai vad! Sanii tai sunt foarte frumosi, dar constat ca dreptul tau seamana mult cu al meu, este mai sus si nu la fel de rotunjit jos precum stangul... ai rabdare, fa le masajul, o sa ai un rezultat superb! ;)

Rainy, :))))) O sa treaca si nodul din gat si o sa ramai cu niste sani superbi. Uita te la un film daca nu ai altele de facut, in orice caz, gaseste ceva care sa ti ocupe timpul si mintea si sa ti distraga atentia, sa ti iei gandurile de acolo... Spre ex, eu am avut atat de multa treaba la birou inainte de operatie si in ziua operatiei, incat am realizat ce fac cand eram pe masa de "tortura"... :)))

Felicitari si recuperare usoara noilor posesoare de minunatii si mult succes celor care urmeaza! Va pup!
0
24-04-2014, ora 15:26
Pinkthing
Nu este medic/terapeut
Pinkthing
Larisa, multumesc! 😘 la tine a coborat sanul? (In poza asa pare, arata f bine) la mn e mai sus si are o forma tuguiata asa :(
0
24-04-2014, ora 16:31
alexiaalexandra
Nu este medic/terapeut
alexiaalexandra
rainy mult succes !!!!! iti tin pumnii

si eu am emotii ca azi am consultul

pupici
0
24-04-2014, ora 16:42
andramarik
Nu este medic/terapeut
andramarik
Are cineva idee la ce pret ajung implanturile la dr ovidiu grecu? 😓😞
0
24-04-2014, ora 16:57
savianna
Nu este medic/terapeut
savianna
Bafta Rainy si alexiaalexandra.

Pinkthing ai tai par chiar maricei si obraznici :) sunt ff frumosi. Eu tot astept sa se modifice si nu vad nicio schimbare. Am deja 8 zile si nimic.

andramarik operatia la dl Grecu e 3500 euro.

Larisa, avem aceeasi marime si ai mei par asa mici pe langa ai tai... :)
0
24-04-2014, ora 17:53
Larisa86
Nu este medic/terapeut
Larisa86
Pink, a coborat, dar tot nu s a rotunjit asa cum as vrea eu... :(

Savianna, mai ai rabdare, o sa se mai lase si cand o sa coboare umflatura in partea de jos, o sa ai alta parere... Va pup!
0
24-04-2014, ora 18:29
Mejuly
Nu este medic/terapeut
Mejuly
Rainy, la fel sunt si eu desi mai am de asteptat cateva zile. Incerc sa fac alte chestii sa mi umplu timpul insa stiu ca o sa am emotii cand ma vad pe masa. Eu am vb cu dr. Despre asta si a zis ca imi da un calmant inainte, daca o sa fiu agitata. Astfel cred ca o sa suport mai usor ideea de anestezie.
0
24-04-2014, ora 18:32
Mejuly
Nu este medic/terapeut
Mejuly
Larisa, imi plac mult sanii tai. Eu am ceva piele pt ca am alaptat de curand, asa ca ar trebui sa imi incapa 415. As vrea sa ii am asa ca ai tai, cred ca ii trimit dr pe mail poza cu ai tai. Desi mi a zis ca face tot posibilul sa intre 415. Tu ai allergan?
0
24-04-2014, ora 18:36
Mejuly
Nu este medic/terapeut
Mejuly
O fata spunea acum ceva timp pe forum ca 375 allergan e aprox 415 mentor. Stie cineva daca e asa?
0
24-04-2014, ora 19:16
alexiaalexandra
Nu este medic/terapeut
alexiaalexandra
Hello

Am fost la consultatie la dr Antohi

Mi-a raspuns la toate intrebarile, am stat aproape o ora. Mi-a placut ca are rabdare si explica tot, singurul minus ar fi consultatia care a costat 250 lei care e cam mult, ma asteptam sa mi ia cel mult 200 lei

Mi-a zis ca ar intra si ca s-ar vedea bine cu un 425cc in sanul stang si 375cc in cel drept ca este o asimetrie. A zis ca va folosi tehnica dual plane, ca foloseste tehnica aceasta mereu la toate clientele.

Mi-a mai zis ca nu o sa ii ridice enorm de sus prin operatie (cum ii arateam eu pana in gat:)) pentru ca mai usor e sa mai ridici dupa decat sa ii cobori..

Am intrebat de garantia implantului pentru ca in caz de contractura capsulara, trebuie sa stiu ca sa imi mai strang sau nu bani, dar nici domnul nici secretara nu au putut sa mi spuna ceva sigur, stie cineva cum e cu garantia implantului?

Cand mi-am pus modelelele cred ca mentor high profile, m-am simtit ciudat de bine..
0
24-04-2014, ora 19:37
iulialarisa
Nu este medic/terapeut
iulialarisa
Mersi cristina😚
0
24-04-2014, ora 19:46
lucia23
Nu este medic/terapeut
lucia23
Sper sa ma primiti si pe mine in clubul vostru, desi inca ma aflu in faza de aspiranta.De multa vreme imi doresc o operatie de marire a sanilor, dar acum chiar sunt decisa sa nu mai ajung si vara asta pe plaje, fara silicoane. As vrea sa fac operatia in luna mai, si inca nu stiu la cine sa apelez. Am cateva optiuni, iar saptamana viitoare vreau sa incep consultatiile, si sa ma decid. Luni am prima programare. Daca aveti sugestii,...doctori, ce fel de implanturi, etc, mi-ar prinde bine orice sfat de la voi. Din cate am vazut, cele mai bune implanturi sunt Mentor si Allergan, dar imi puteti spune care din cele doua? Care ar fi diferenta dintre ele? Va pup.
0
24-04-2014, ora 20:28
margutza
Nu este medic/terapeut
margutza
Hello!
Eu dupa doua saptamani am renuntat la orice fel de bandaj si ma dau cu contractubex de doua ori pe zi.
Cat despre fumat, m am lasat de cinci ani si in noaptea de inviere am fumat vreo cinci tigari. Din fericire nu mi a fost rau si nici nu m am apucat din nou. Deci se poate!
0
24-04-2014, ora 20:33
Rainy :)
Nu este medic/terapeut
Rainy :)
Mejuly, e foarte buna ideea cu calmantul inainte. Eu sper totusi ca se mai potolesc emotiile :) O veste buna este ca am reusit sa ma învăt sa dorm pe spate yupiii !!!
Va multumesc tuturor pentru incurajari 😘
0
24-04-2014, ora 20:54
andramarik
Nu este medic/terapeut
andramarik
Buna fetelor, mi.am facut programare pt consultatie la dr ovidiu grecu, marek si totir. Am fost pana acum la kasem, stan si abu baker dar nu am fost foarte multumita. Kasem mi se pare un sarlatan, , stan opteaza ft mult pe natural iar baker mi se pare ciudat la modul ca nu se pricepe sa vb cu pacientul, dar in schimb am vb inainte de consultatie cu o pacienta operata de el si a zis ca I.a facut niste sedinte de laser si ca la o ora dupa operatie isi ridica mainile deasupra capului nesimtind nici o durere... stie cineva ceva de aceste sedinte de laser? (Kasem la consultatie zicea ca pune silicoane pe laser, iar din cate stiu eu nu exista asa cv ). M.a uimit ce mi.a spus tipa respectiva deoarece eu cand m.am operat chiar am avut dureri si am putut sa.mi ridic mainile cu o oarecare restrictie deabea dupa 2 sapt)
0
24-04-2014, ora 22:30
pisicutza90
Nu este medic/terapeut
pisicutza90
Fetelor, sunt putin speriata. Este posibil sa am deja contractura capsulara? sau ce altceva ar putea fi? Imi simt implantul in sanul stang si cand inspir...; in sanul drept nu simt nimic, e ok. Oare ce se intampla cu mine? Nu am stat niciodata fara bustiera mai mult de 15-20 de min pt a-mi face dus sau a ma da cu crema, nu am facut miscari bruste, dar am tinut o fetita de 9 luni in brate vreo 10 min...cam asa. Oare asa de putin a tinut fercirea mea ? :-((((
0
24-04-2014, ora 22:53
Pinkthing
Nu este medic/terapeut
Pinkthing
Pisicutza90 si eu imi simt implantul in sanul drept, nu tot timpul ce'i drept dar cel putin dimineata, ma inteapa rau. Nu cred k are ce sa fie..
0
24-04-2014, ora 22:54
andramarik
Nu este medic/terapeut
andramarik
Din cate stiu eu nu prea e indicat sa tii o greutate atat de mare nici macar 5 min. Sfatul meu e sa.l suni pe domnul dr... se poate ca din cauza efortului depus de muschi sa se tensioneze si sa ramana asa o vreme (cunosc un caz)...
0
24-04-2014, ora 22:56
andramarik
Nu este medic/terapeut
andramarik
Tin sa precizez ca si eu eram speriata la orice +ca eu dupa op la 3 sapt am avut un accident serios de masina dar sanii n.au patit nimic, multumesc lui dumnezeu ca am avut noroc :d mie dupa o sapt dupa operatie imi trosnea sanul drept lucru pe care.l face si acum, mai rar dar trosneste... si eram terifiata, intrasem in depresii ca sa aflu ulterior ca nu e nimic grav si ca nu am ce sa patesc:))
0
24-04-2014, ora 23:14
Larisa86
Nu este medic/terapeut
Larisa86
Mejuly, eu am mentor, gasesti toate detaliile la profilul meu..eu nu stiu exact cat inseamna 430 cc de la Mentor in implantele Allergan, poate ne lamuresc fetele care sunt diferentele de marimi intre cei 2 producatori... Multumesc pentru compliment! ;)

Pisicutza, si eu sunt de parere ca trebuie sa il suni pe dnul dr, nu trebuia sa ridici o asemenea greutate... :(

Lucia, daca citesti putin forumul, iti vei da seama care sunt medicii considerati buni si cu rezultate frumoase, reale, pe care le poti vedea la profilele noastre. Im functie de sanii care iti plac, alege medicii la care iti faci programarile. Apoi, referitor la proteze si facand o analogie, e ca si cum ne ai cere sa iti spunem ce marca e mai buna, BMW sau Mercedes... :)) Sunt amandoua bune, conteaza cu ce sunt obisnuiti si cu ce au lucrat cel mai mult medicii si difera marimile... Nu stiu sa iti zic exact in ce fel difera si nu vreau sa spun prostii, de aceea mai bine intrebi medicii, ei sunt in cea mai mare masura abilitati sa ti dea raspunsurile. Mult succes!

Andra, eu cred ca este aproape imposibil sa nu ai nicio durere si sa iti poti ridica mainile la o ora de la operatie... mai ales daca vorbim de o pozitionare submusculara! Este totusi un muschi sectionat... Din ce ai scris tu, inteleg ca esti la a doua operatie, deci stii bine cu ce se mananca.
In alta ordine de idei, faci bine ca ai ales sa mergi la mai multe consultatii, dar sunt de parere ca ar trebui sa il excluzi pe Marek din lista ta, sunt aproape sigura ca va insemna doar timp si bani pierduti. Ma bucur ca ti ai dat seama ca 'dr'. Kasem nu este asa cum ar trebui sa fie un chirurg estetician, sincer mor de nervi cand vad cum pacaleste pacientele si ia atatia bani fara factura si pe proteze interzise in multe tari europene si nu numai!

Fetelor, cand va alegeti protezele luati in calcul ca in tara-mama a operatiei de augmentare mamara, SUA, sunt acceptati doar 2 producatori de proteze, Mentor si Allergan!
0
24-04-2014, ora 23:32
andramarik
Nu este medic/terapeut
andramarik
Am citit pe net fel e kasem si sunt 2 articole mari si late 1 cum ca I.a murit o pacienta dupa operatie sau in timpul operatiei, nu mai tin minte exact si un alt caz in care fata operata s.a ales cu o infectie de zile mari iar el zicea ca asa tre sa arate... la consultatie mi.a zis ca pretul e de 6500e si ca sunt silicoane personalizate si cand I.am cerut detalii a zis cv de genul ca sunt facute special pe calculator pt corpul meu, timp in care m.a bufnit rasul si I.am zis ca si eu am mentor personalizate ochiometric... s.a simtit ofensat si deranjat.eu nu inteleg cu sunt unele fete care dau 6500 e pe o operatie cu implante care costa impreuna 500e dar na...

Tipa cu care am vb la baker era la prima operatie si a zis ca la o ora dupa operatie isi prindea parul si ca se luau asistentele de ea sa nu.si mai ridice mainile ca o sa rupa operatia... am ramas uluita la prima operatie sa n.ai dureri?! Woow !!! Dr mi.a zis lafel ca face niste sedinte cu laser "anti durere" exact asa s.a exprimat si eram foarte curioasa daca vre.o una din voi stia cv de chiestia asta.
0
24-04-2014, ora 23:37
pisicutza90
Nu este medic/terapeut
pisicutza90
Multumesc Pink, andramarik, larisa86, pt raspuns. Din fericire maine dimineata ma duc la control si o sa ii spun domnului doctor tot ce mi se pare in neregula. Sper sa nu trebuiasca sa imi scoata implanturile. :-(

Pink, si eu simt intepaturi puternice, destul de des in ultimele 3 zile, dar doar in sanul stang in care imi simt implantul.
0
24-04-2014, ora 23:48
lisa01
Nu este medic/terapeut
lisa01
andramarik, la o ora dupa operatie esti inca sub efectul anesteziei si nu simti oricum nici o durere, dar asta nu inseamna ca vreun medic iti va spune ca este ok sa ridici mainile la putin timp dupa interventie. Chiar si tu spui ca asistentele incercau sa o determine sa nu mai faca asta.
Eu personal nu am auzit de astfel de sedinte cu laser. Sincer, cred ca este doar o strategie de marketing, sa atraga cliente.

La cine ai facut prima operatie? De ce nu iei in calcul acelasi medic pt cea de-a doua?
0
24-04-2014, ora 23:50
andramarik
Nu este medic/terapeut
andramarik
La mn dupa accident mi s.a tensonat muschiul pt ca m.am incordat cand a fost impactul si m.a tinut 2 sapt... la fel cu niste junghiuri de simteam ca ma urc pe pereti. Am o prietena care si.a luat baietelul in brate la 3 luni dupa op si la fel s.a tensionat si a tinut.o durerea 2 luni. Nu te speria ca nu o sa fie nev sa le schimbi. Fii optimista :d
0
24-04-2014, ora 23:55
Larisa86
Nu este medic/terapeut
Larisa86
Asa cum spune si Lisa, nici eu nu am mai auzit de sedintele miraculoase cu laser ul si sunt sigura ca e doar o strategie de marketing... Cat despre Kasem si pacientele lui care platesc 6500 euro pentru proteze de 500 euro, nu pot sa spun decat ca ignoranta si lipsa de informare se platesc... nu vreau sa fiu prea rautacioasa si sa ofensez pe cineva...
0
24-04-2014, ora 23:57
andramarik
Nu este medic/terapeut
andramarik
La spitalul de arsi la doamna dr ina isac... am fost la consultatie dar a zis ca poate sa.mi puna 390 acum am 360 si sincer nu ma operez pt 30 ml... dar na, doamna dr opteaza pt sani cu efect natural 100%. Dr stan a zis ca.mi poate pune 450cc, kasem maxim 590 dar nu ma opp la el nici sa.mi faca gratis op, iar baker 490-500... mi.as dorii sa ma op la grecu. Mi s.au parut fte frumosi sanii pusi de el... sa vedem ce.o sa fie:d
0
25-04-2014, ora 00:11
andramarik
Nu este medic/terapeut
andramarik
Cand ma duc la consultatie la totir daca.mi face si mie sanii ca ai tai as fii cea mai fericita. Ca prima operatie sa iti puna o masura atat de mare...mai rar doctor... o sa va anunt maine ce.am facut la consultatie la dr grecu:d
0
25-04-2014, ora 00:26
Larisa86
Nu este medic/terapeut
Larisa86
Andra, dr. Totir pune implante mari doar daca se poate, daca are un torace destul de lat si daca ii permit masuratorile clientei. Mi a spus clar ca imi pune 430 cc sau 485 cc doar daca ii permite organismul meu, luase si 390 cu el... a intrat fara sa forteze exagerat 430. Plus de asta a zis ca sunt inalta si ca nu isi face griji ca nu o sa suporte coloana mea aceasta marime. De fiecare data cand ii spun ca dupa ce fac bebelusii ii schimbam cu unii mai mari, imi zice ca nu sunt pe treaba mea... :)) si eu sunt curioasa ce iti vor zice tie atat grecu, cat si totir.
0
25-04-2014, ora 06:54
Kissa06
Nu este medic/terapeut
Kissa06
Aida, felicitări! Te ai operat!!! Ma bucur ptr tine! Trebuia sa ma operez si eu la sf lunii aprile, dar am nişte probleme si a trebuit sa aman-((. Acum ca ai simţit-o pe pielea ta, zi - mi ce părere ai de dr. Nae? Merci si încă odată felicitări.
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 150015011502 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •