Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 149915001501 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
23-04-2014, ora 16:54
Cristinaaa998
Nu este medic/terapeut
Cristinaaa998
Fetele la cat timp dupa operatie trebuie sa nu mai purtam deloc bustiera?
0
23-04-2014, ora 16:58
alexiro
Nu este medic/terapeut
alexiro
Misha iti doresc multa sanatateee !!! Sa te faci bine repede !!!
0
23-04-2014, ora 19:24
NotSure
Nu este medic/terapeut
NotSure
Ms mult pt raspuns al3poz. Misha insanatosire grabnica si incearca sa ai mai multa grija de tine.
0
23-04-2014, ora 19:29
iulialarisa
Nu este medic/terapeut
iulialarisa
FELICITARI!! AIDA:)
0
23-04-2014, ora 19:33
iulialarisa
Nu este medic/terapeut
iulialarisa
EU AM VRUT 380, DAR MI-SA SPUS CA NU AU INTRAT. PUP MERSI
0
23-04-2014, ora 19:38
iulialarisa
Nu este medic/terapeut
iulialarisa
BAFTA !! CELOR CE URMEAZA SA SE OPEREZE|:)
0
23-04-2014, ora 19:50
margutza
Nu este medic/terapeut
margutza
Sanatate multa Misha!
Aida, sunt ok, doar ca prin haine nu se vede mai nimik :(
0
23-04-2014, ora 20:12
monami7
Nu este medic/terapeut
monami7
Felicitari iulialarisa si aida! Deabia astept sa va vad pozele!
Sanatate Misha si recuperare rapida! Iti admir curajul si atitudinea:)
Mult succes celor ce urmeaza sa se opereze!
Pup fetele!
0
23-04-2014, ora 21:37
aida22
Nu este medic/terapeut
aida22
Ms fetelor...eu nu I mai suport ca s au umflat tare...nici nu pot respira:(
0
23-04-2014, ora 21:42
icegirlgl
Nu este medic/terapeut
icegirlgl
Aida, felicitari! :)
Ai rabdare, asa am fost si eu, dl dr mi a zis sa mai dau putin drumul la bustiera, ca nu mai puteam respira..
0
23-04-2014, ora 21:43
alexiaalexandra
Nu este medic/terapeut
alexiaalexandra
Fetelor

Maine e ziua cea mare; imi fac lista de intrebari pentru doctorul Antohi (am doua pagini de caiet studentesc de intrebari)

Sper sa aibe timp sa-mi raspunda la toate, vreau sa fiu super lamurita inainte de a mi pune viata in mainile lui

Apropo, cum e cu certificatul de garantie? Stie cineva?

Aud pe aici fete care au probleme cu respiratia, de la ce? apasa rau? sau din cauza medicamentelor pentru dureri?

Mai merge cineva maine la Antohi la consult? Poate ne intalnim in sala de asteptare.

misha, insanatosire grabnica!
0
23-04-2014, ora 21:43
misha73
Nu este medic/terapeut
misha73
Multumesc tuturor pentru gandurile bune si aprecieri, de-abia astept sa am un rezultat cat de cat estetic ca sa pot incarca si poza aici.

Ma bucur sa vad ca mesajul meu a fost perceput ca atare si sper ca fetele noi pe aici sa invete ceva din experienta mea, neplacuta din pacate.
Si inca un sfat daca tot suntem la capitolul asta: nu mai dati atata importanta marimii implantului, este mult mai important ca rezultatul final sa fie dat de cat de frumos conturat si de natural este decolteul si nu de marimea acestuia.
0
23-04-2014, ora 21:47
adelinne22
Nu este medic/terapeut
adelinne22
Misha, esti o persoana deosebita si cu un caracter puternic, data fiind situatia neplacuta prin care ai trecut. Te felicit pentru modul in care ne-ai relatat experienta ta. Iti doresc multa sanatate, rabdare si buna credinta, ca vei fi f bine, la final. Recuperare usoara!
0
23-04-2014, ora 21:50
alexiaalexandra
Nu este medic/terapeut
alexiaalexandra
Buna Misha

Tu ai avut implant cu ser fiziologic, presupun ca vb de cele saline?

Acum ti-ai pus cu silicon

Simti vreo diferenta, care ti place mai mult?
0
23-04-2014, ora 21:57
cristina_24_
Nu este medic/terapeut
cristina_24_
Misha, multa sanatate, fie ca rezultatul final sa fie cel asteptat de tine si sa vedem cat de curand poze cu sanii tai vindecati. Ai reusit sa te lasi definitiv de fumat? Urmeaza instructiunile cu sfintenie, imi imaginez ca trebuie sa fie greu, dar rezultatul final si sanatatea ta sunt cele mai importante.
Mesajul tau a fost perceput cum trebuie pentru ca l-ai expus tu intr-un mod foarte obiectiv. Iti tin pumnii!

Iulialarisa, sanii tai arata foarte OK, cu atat mai mult cu cat te-ai operat foarte recent. Felicitari!

Aida, nu ne mai tine mult in suspans :).
0
23-04-2014, ora 23:50
misha73
Nu este medic/terapeut
misha73
Alexialexandra, pai este o diferenta foarte mare intrucat atunci nu aveam lifting fiind oarecum in voia gravitatiei, se simteau destul de moi, naturali sa zicem. Acum sunt foarte fermi, vorba aia - cum ii pui asa stau:) Dar nici nu mai exista in ziua de azi implanturi saline, a trecut de mult vremea lor.
Interesant e ca prietenii imi spun ca acum sunt mai mici, cu toate ca am volum ceva mai mare, insa ei vad sanul exact asa cum e, pe cand pana acum vedeau un sutien plin de bureti si sarme, ca asa trebuia sa port ca sa am o forma frumoasa.
Asteptam vesti maine dupa consultatie, iti tin pumnii.

Cristina si Adeline, ma bucur ca mi-ati scris, si voi sunteti doua persoane pe care le apreciez. Iar cu fumatul da, chiar nu mai fumez, insa am o luna sa vad daca ma reapuc sau nu. Mai greu e cu statul linistita, nu-mi dau seama exact ce dauneaza, eu neavand dureri musculare. Sper insa ca ce-a fost mai greu a trecut sa ma pot si eu bucura de rezultat. Sincer, nici nu prea mai stiu exact cum arat, cu pansamente de vreo trei saptamani...
0
24-04-2014, ora 00:24
cristina_24_
Nu este medic/terapeut
cristina_24_
Misha, acum pe langa subiect, dar ca o (fosta) fumatoare iti spun, daca rezisti o luna fara tigari, te poti lasa, doar trebuie sa-te setezi asta. Sa-ti propui o perioada minima in care sa nu fumezi (ceva mai mult decat o luna totusi), iar apoi pune in balanta: avantaje (in afara faptului ca poate iti place sa fumezi, era cazul meu, nu sunt), iar dezavantaje: multe, multe. Eu am 1 an si 6 luni fara tigari, inca nu stiu daca m-am lasat definitiv, acum mi-am propus sa nu fumez cel putin inca 6 luni...si tot asa (ca alcoolicii anonimi :D, dar fumatorii anonimi :D). In ultimii cinci ani eu fumam un an, iar apoi unul:pauza. ma lasam la data stabilita, doar ca un an intreg imi setam asta, iar in anul pauza asteptam luna octombrie...dar in urma cu 1 an si sase luni am prelungit pauza la doi ani. Prietenul meu imi tot spune ca asa ceva nu a mai vazut, pe el am reusit sa-l conving doar sa nu mai fumeze acasa.

Revenind la subiectul principal, daca medicul ti-a cerut sa nu faci efort, evita-l cat poti de mult, cateva zile, iar apoi trece greul.

Tine-ne la curent, cred ca abia astepti sa te vezi fara bandaje. Sper ca nu ai dureri si ca moralul iti este ridicat cat de cat, desi emotiile sunt firesti.
0
24-04-2014, ora 10:49
andramarik
Nu este medic/terapeut
andramarik
Buna fetelor, am implanturi mentor anatomic 360 cc, de 2 ani... in prezent as vrea sa-mi schimb implanturile deoarece as vrea sanii mai mari. Am fost la consultatie la dl dr stan si mi-a spus ca ar putea sa.mi bage maxim natrelle rotund 450 high profile, dar mi se pare putin tinand cont ca am deja implanturi de 360.nici macar 100cc nu sunt. Am avut o perioada in care m-am ingrasat 10 kg si mi-au crescut sanii in exces ceea ce inseamna ca pielea permite un implant mai mare... citeam pe aici ca unii dr pot pune aproape 450 sau chiar 450 din prima... ce dr buni mi-ati putea recomanda? Va multumesc
0
24-04-2014, ora 12:20
Mejuly
Nu este medic/terapeut
Mejuly
Fetelor, eu ma operez marti la cluj. Cele care deja v ati operat, spuneti mi cum a fost momentul in care v a dat anestezia, ce ati simtit, cat de repede ati, , adormit, ,..mi e foarte teama de anestezie.
0
24-04-2014, ora 12:24
Mejuly
Nu este medic/terapeut
Mejuly
Si mi a zis dr ca imi pune 375 max max 415 allergan. Depinde cat intra. Eu am 75 sub sani. Vi se pare mult putin? Vad ca majoritatea va plangeti ca nu sunt destul de mari si n as vrea sa am si eu problema asta.
0
24-04-2014, ora 12:26
Pinkthing
Nu este medic/terapeut
Pinkthing
Fetelor, pleaseee spuneti'mi ce ati facut dupa 2 sapt cu bandajele de pe taieturi..le'ati scos, ati dat cu crema si ati lasat asa? Sau ati pus si ceva peste?? 😕
0
24-04-2014, ora 12:55
Pinkthing
Nu este medic/terapeut
Pinkthing
Am schimbat si poza..e facut azi. Inca astept sa coboare sanul drept..
0
24-04-2014, ora 13:07
Ela82xy
Nu este medic/terapeut
Ela82xy
Pinkthing, dl Totir mi-a spus sa imi dau bandajele jos de luni ( la 11 zile de la operatie), fara sa imi pun altele in loc. Nu m-am dat cu nicio crema speciala, insa maine am controlul si il voi reintreba daca trebuie sa folosesc o crema cicatrizanta. Eu am avut incizia periareolara.
0
24-04-2014, ora 13:25
misha73
Nu este medic/terapeut
misha73
Neata la toata lumea.
Pink, am vazut poza ta noua, tu glumesti nu? asta numesti tu sani mici? mie mi se par foarte mari sanii tai, asa se vad si prin maieu si fara..iar forma este foarte frumoasa, ai proiectie, sunt pozitionati cum trebuie, ce nu-ti convine? Pai inseamna ca ai mei sunt minusculi daca ma compar cu tine!
Iar pansamentele nu le scoti tu, doctorul tau hotaraste cand se va intampla asta, pe urma porti doar bustiera, te dai cu crema pe cicatrici, astepti sa se formeze pelicula si pui bustiera, atat.

Cristina, intr-adevar metoda ta este noua si pentru mine, nu cred ca la mine ar functiona. Ideea e ca mie imi face mare placere fumatul intrucat este o metoda de relaxare, o pauza de la treaba si pe deasupra nu fumez mult, cca un pachet la 3 Zile. Deci nu prea ma tenteaza ideea de a ma lasa, crede-ma ca acum nici nu mai imi vine sa ies in oras pt ca toata lumea fumeaza iar eu astept sa treaca timpul mai repede ca sa plec sa nu ma mai gandesc la asta!

Plec acuma la al doilea control de zece zile, am mari emotii!
0
24-04-2014, ora 13:36
Pinkthing
Nu este medic/terapeut
Pinkthing
Misha, se vad oricum mult mai mari prin bluza, poza nu indica realitatea 100%. Mersi oricum, sunt multumita in mare pare, atat ca sanul drept are o forma total diferita de celalalt. Astept si sper sa'si revina! 😊
Cat despre pansamente, la controlul de 1 sapt, mi le'a dat jos, a dat cu putina kanamicina si a pus un leucoplast. Si mi'a zis ca dupa 2 sapt sa le dau jos, sa ma dau cu Prosil si dak vreau sa imi pun alte leucoplaste. Numai k nu stiam de care :)
0
24-04-2014, ora 14:17
Ela82xy
Nu este medic/terapeut
Ela82xy
De unde ati luat Prosil? Am cautat online si am gasit doar la distribuitorul principal, nu si in farmacii online.
0
24-04-2014, ora 14:19
Pinkthing
Nu este medic/terapeut
Pinkthing
Eu am luat prosil de la clinica, de la totir din cabinet :) au de vanzare acolo
0
24-04-2014, ora 14:29
Ela82xy
Nu este medic/terapeut
Ela82xy
Mersi Pinkthing! Poti sa imi spui cat a costat?
0
24-04-2014, ora 14:30
Rainy :)
Nu este medic/terapeut
Rainy :)
Dragelor an nevoie de galerie ! Maine la ora 13 intru si eu in club cu doua drepturi depline :))) Cine poate sa-mi spuna cum se scoate nodul din gât inainte de operatie? Tremură scaunul cu mine de emotie 😬😖
0
24-04-2014, ora 14:47
Pinkthing
Nu este medic/terapeut
Pinkthing
150 ron 😘
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 149915001501 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •