Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 149814991500 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
22-04-2014, ora 17:41
ninuletz
Nu este medic/terapeut
ninuletz
Cristina: Da, la dr. Nae ma voi opera. Sunt programata pe 28.
0
22-04-2014, ora 17:57
aida22
Nu este medic/terapeut
aida22
Sunt binisor...ma asteptam la mai rau dar mi a zis anestezistul ca mi a bagat calmante pe vena si ca maine nu voi avea dureri:D Va multumesc mult pt incurajari!
0
22-04-2014, ora 17:59
viviane1989
Nu este medic/terapeut
viviane1989
Multumesc cristina_24, si eu sunt mai multumita pe zi ce trece...parca se fac din ce in ce mai frumosi, mititei dar frumosi :x
0
22-04-2014, ora 20:43
aida22
Nu este medic/terapeut
aida22
Margutza tot nemultumita esti de marime?ca in poza noua sunt frumosi. Parca trebuia sa se mai opereze o fata azi dar nu retin numele. Ii doresc recuperare usoara si felicitari
0
22-04-2014, ora 20:44
Rainy :)
Nu este medic/terapeut
Rainy :)
Fetele care s-au operat la Medlife de curand, va rog sa-mi spuneti ce trebuie sa iau cu mine la internare. Parca am citit ca nu e nevoie de (aproape) nimic? Cum ati intrat in sala de operatie, se da o pijama, halat? Cum ati fost imbracate dupa?
0
22-04-2014, ora 20:55
adelinne22
Nu este medic/terapeut
adelinne22
Viviane, felicitari, ai rezultat foarte frumos!
0
22-04-2014, ora 21:00
Pinkthing
Nu este medic/terapeut
Pinkthing
Rainy, nu o sa ai nevoie de nimic. Si eu am venit cu pijamale, etc dar nu a fost nevoie. Knd am ajuns a venit o asistenta si mi'a dat halat, niste dresuri teribil de stramte si f lungi ( pe care o sa le porti in timpul operatiei) si un fel de capotzel. Orikm, knd te trezesti din anestezie ai deja si bustiera si halatul pe tine
0
22-04-2014, ora 22:08
viviane1989
Nu este medic/terapeut
viviane1989
Multumesc frumos adelinne, rainy eu am avut pijamalele si papuci, au vazut ca am si nu mi-au mai dat de acolo. Imi zisese ca s-ar putea sa fie nevoie sa imi dea niste dresuri inainte sa intru in operatie dar nu mi-a mai dat, am stat cu pantalonii mei de pijama.
0
22-04-2014, ora 23:05
alexiaalexandra
Nu este medic/terapeut
alexiaalexandra
sper ca nu ti schimba si chilotii nu? stiu ca e intrebare stupida, dar totusi... iti dau halat, iti dau nush ce pantaloni, dar nu umbla prin alte zone sper?
0
22-04-2014, ora 23:35
Rainy :)
Nu este medic/terapeut
Rainy :)
Pai teoretic daca nu se pune sonda urinara, nu au nici un motiv sa umble mai jos :))
ms mult pentru răspunsuri, fetelor 😘
0
23-04-2014, ora 00:43
cmrzodiac
Nu este medic/terapeut
cmrzodiac
viviane, siper sani ai:)..si par mari..n as fi zis k ai doar 300:)..cat ai sub sani? ma gandesc k esti tu f micuta si d asta se vad asa maricei

aida, abia astept sa vad si rezultatul tau
0
23-04-2014, ora 03:54
Pinkthing
Nu este medic/terapeut
Pinkthing
Fetelor, am o intrebare.. Am facut 2 saptamani de la operatie, de maine ar trebui sa imi scot bandajele de pe taieturi si sa ma dau cu Prosil.. Intrebarea era: ma dau cu prosil si dupa las asa? Sau imi mai pun vreun leucoplast, ceva? Daca da..de care?
0
23-04-2014, ora 09:04
viviane1989
Nu este medic/terapeut
viviane1989
Multumesc zodiac, într-adevăr par mari in poza, in realitate mie imi par chiar mici, mai ales cand sunt imbracata. In torace sunt foarte mica am 64cm. App si rezultatul tau este super, am o matusa operata tot la dl dr. Stan de 10 ani si sanii ei arata si astazi foarte bine parca are doar cateva luni de la operatie.

Alexia stai linistita ca nu umbla si in alte zone...cel putin nu cat esti treaza :)) eu nu am avut nevoie de nimic de acolo, si la operatie am fost in pijamalele mele, am dat doar bluza jos si m-am trezit cu ea pe mn si cu bustiera.
0
23-04-2014, ora 11:39
aida22
Nu este medic/terapeut
aida22
Cmrzodiac acum am lipite pansamente pe tot sanul si am si banda sus.maine scap cred de pansamente si fac si poze:) sunt foarte umflata nu mi plac:))
0
23-04-2014, ora 12:45
adelinne22
Nu este medic/terapeut
adelinne22
Aida22, mai ai putina rabdare, ca vei vedea ca in cca 1-2 luni vor arata muuult mai bine. Si de parerea asta suntem majoritatea. Mult succes!
0
23-04-2014, ora 13:03
iulialarisa
Nu este medic/terapeut
iulialarisa
Osa pun SI poza cand ajung la Pc.
0
23-04-2014, ora 13:06
iulialarisa
Nu este medic/terapeut
iulialarisa
Sunt bine.
Am 330anatomic merg.mai greu Mie Sa ma ridic doar.vroiam Mai Mari Dar nu au avut loc.sunt frumosi imi plac sper Sa fie totul ok in continuate.😚
0
23-04-2014, ora 13:19
aida22
Nu este medic/terapeut
aida22
Ms mult adelinne:*
0
23-04-2014, ora 13:21
aida22
Nu este medic/terapeut
aida22
Felicitari Iulialarisa:) cum te simti? Ne am operat amandoua in aceeasi zi:D
0
23-04-2014, ora 13:49
cmrzodiac
Nu este medic/terapeut
cmrzodiac
aida, abia te ai operat, la unele persoane se inflameaza mai mult, la altele mai putin..mai ai rabdare, ai vazut la fetele operate mai demult cat de mult s au schimbat sanii in timp..o sa se dezumfle, o sa se aseze mai bine..patience:)

viviane, da intr adevar, esti f micuta in torace, de asta par mult mai mari decat ai mei desi avem aceeasi marime..stii dimensiunile exacte ale implantului tau(cati cm are in latime, inaltime, proiectie)?
0
23-04-2014, ora 13:51
cmrzodiac
Nu este medic/terapeut
cmrzodiac
iulialarisa, felicitari..am vazut k ai scris la profil k aveai de ales intre 330 si 380..nu a incaput 380 sau nu ai vrut tu?
0
23-04-2014, ora 14:20
viviane1989
Nu este medic/terapeut
viviane1989
@zodiac da stiu masurile, am medium height, high projection latime 11, inaltime 10.3 si proiectie 5.6
0
23-04-2014, ora 14:27
aida22
Nu este medic/terapeut
aida22
Exact ca mine viviane:) sa ii stapanesti sanatoasa
0
23-04-2014, ora 14:38
viviane1989
Nu este medic/terapeut
viviane1989
Multumesc la fel aida. Am vzt ca avem cam aceleasi masuri si la corp, abia astept sa vad cum arata si la tn.
0
23-04-2014, ora 14:44
misha73
Nu este medic/terapeut
misha73
Buna fetelor, am absentat o perioada destul de lunga de aici dar am urmarit tot ce ati scris, asa ca felicitari noilor fete operate, bucurati-va de ce aveti!

Din pacate in cazul meu nu a decurs totul asa cum mi-as fi dorit, la controlul de 10 zile am ajuns dinnou pe masa de operatie, dl dr suspectand ca ceva este in neregula la interior, intrucat exista un loc in taietura verticala care nu se inchidea si chiar mai sangera. Nu vreti sa stiti socul si groaza prin care am trecut vazandu-ma iarasi pe masa, cu anestezia pe vena, eu nestiind concret ce va urma. M-am trezit in salon plangand, si neintelegand ce se intampla cu mine si de ce, am ramas si noaptea aceea in spital insa nu am aflat decat a doua zi exact ce s-a intamplat, cand am vb cu dl dr. (in ziua interventiei m-am trezit extrem de greu din ameteala si dr plecase iar altcineva nu si-a permis sa-mi spuna)
Concluzia era ca, datorita unui cumul de factori care tin exclusiv de organismul meu, inciziile verticale nu s-au vindecat la interior, chiar daca la exterior erau aparent bine - altfel nu ajungeam la controlul de 10 zile, deci am fost cuusta dinnou din interior spre exterior, ambele incizii verticale. Datorita dlui dr care este un perfectionist, si a tratat cu maxima atentie cazul, am reusit sa identificam problema si sa speram ca de data asta totul va fi bine. Oricum, masurile luate acum pt recuperare au fost mult mai severe - corset sub bustiera, zilnic tratament pe vena timp de 7 zile cu antibiotic si inca o solutie pentru oxigenarea tesuturilor, tratament cu oxigen direct pe incizie - ca sa nu mai spun de cele ce tin de mine si care au declansat de fapt problema - RENUNTATUL LA FUMAT SI ACTIVITATI CAT MAI LIMITATE, chiar daca simtiti ca puteti cum a fost in cazul meu. Toate astea cumulate, plus varsta mea mai inaintata, plus problemele de cicatrizare pe care stiam ca le am, au jucat rol decisiv in vindecarea mea. Dl dr a fost la fel de socat ca si mine de ce s-a intamplat, mi-a tinut o mega prelegere pt ca stia ca nu am respectat indicatiile primite, mi-a spus ca este primul caz de acest gen in 25 ani de astfel de operatii, iar acest lucru s-a vazut, mi-a acordat o atentie cum nu credeam ca mai exista azi, a venit personal la spital si in ziua de Paste ca sa vada daca evoluez bine.
Si cum am fost deschizatoare de drumuri, a introdus o noua masura - clauza speciala pe care trebuie sa o accepte pacientele - fara fumat si efort fizic timp de 1 luna de la interventie, cu semnatura pe propria raspundere.

M-am tot gandit daca sa scriu aici ce s-a intamplat sau nu, pentru ca nu as vrea ca sa fie interpretata patania mea ca fiind din vina medicului, chiar nu este. Dar am vrut sa stie fetele de aici cat de important este sa respecte indicatiile medicilor (din pacate unii nici nu se spetesc sa vb cu pacientele, am vazut asta la cate zile mi-am petrecut in spital): NU MAI FUMATI dupa operatie, riscati sa nu se inchida operatia, eu am fumat cateva tigari pe zi si tot am patit-o, este un factor determinant al vindecarii si al unei cicatrizari frumoase. Stiati ca o tigara inhiba microcirculatia sangelui pentru 4 ore? deci daca fumam 6 tigari /zi zona operata nu se mai oxigeneaza toata ziua? Eu a trebuit sa refac operatia ca sa aflu aceste lucruri si sa iau masuri, nu va jucati pe propria piele!

Maine fac 10 zile de la cea de-a doua interventie, din pacate pentru mine toate datele s-au resetat, deci perioada de recuperare se prelungeste cu 10 zile, am in continuare pansamente si merg zilnic la control cu mare frica sa nu cumva sa fie ceva in neregula. Asa ca va mai dura ceva pana voi pune poze, dar va asigur ca forma este cea pe care mi-am dorit-o si am primit asigurari de la dl dr ca si cicatricile vor fi ok, ca faptul ca s-a recusut pe verticala nu influenteaza estetic evolutia acestora.

Va pup pe toate si astept vesti de la fetele care aveau programare saptamana asta la dl dr - alexialexandra si 0809gabi parca, multa bafta.
0
23-04-2014, ora 15:18
0809gabi
Nu este medic/terapeut
0809gabi
Misha îmi pare rau de ceea ce s-a întamplat, sper sa te însanatosesti repede ;tu esti prima persoana careia i-am scris pt ca interventia ta mi s-a parut mai laborioasa ;maine am si eu programare la dl doctor, sper sa ma accepte ca pacienta. Sanatate multa si refacere buna !
0
23-04-2014, ora 15:33
ninuletz
Nu este medic/terapeut
ninuletz
Misha73 iti multumim ca ai impartasit experienta ta si iti doresc multa sanatate si sper sa te refaci cat mai curand! Ai grija de tine.
0
23-04-2014, ora 15:44
misha73
Nu este medic/terapeut
misha73
Multumesc fetelor pentru grija, refacere rapida si usoara si voua ca sa ne putem bucura de rezultat!

0809gabi, de-abia astept sa vad ce zice dr in cazul tau, nu-ti face griji ca nu te accepta ca pacienta, nu cred. Sa ne spui maine, iti tin pumnii.
0
23-04-2014, ora 16:31
alexiro
Nu este medic/terapeut
alexiro
Buna fetelor..astazi am fost la controlul de o saptamana si am schimbat poza..sper k se vede ceva..s-au mai desumflat ;).Va pup
0
23-04-2014, ora 16:32
iri-nico
Nu este medic/terapeut
iri-nico
Multa sanatate, Misha, si refacere frumoasa si completa! Felicitari pt curajul si realismul tau, cu care ai tratat aceasta problema si cu care ne-ai relatat-o. Sper sa fii un exemplu concludent pt aspirante si pt cele recent operate. Mie personal, mi-ai intarit convingerea ca de cele mai multe ori, rezultatul final al operatiei, tine in primul rand de fiecare organism in parte si de respectarea sau nerespectarea stricta a indicatiilor postoperatorii ale medicului.Este foarte usor sa dam vina pe medic atunci cand ceva este in neregula, dar este mare lucru si de mult bun simt, sa realizam ca este posibil ca neregulile sa apara din cauza noastra si nu a medicului si sa intelegem foarte bine de la bun inceput care sunt riscurile care pot aparea in urma acestei operatii.Felicitari inca odata tie si medicului tau si sa auzim de bine in continuare!
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 149814991500 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •