Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 149014911492 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
16-04-2014, ora 13:30
anushka86
Nu este medic/terapeut
anushka86
draga cristina_24, poate ca as putea intelege psihologia celor care chiar nu-s multumite de rezultatele lor si se prezinta fericite in situatii de genul in care un medic bun devine...prost. Am un singur lucru de spus aici: "fereasca Dumnezeu de esecuri sau mai rau". Mi-ar parea rau pentru oricine sa treaca prin ceva atat de greu, ca, stii cum e, te duci sanatoasa fiind la taiere, mai dai si bani, si pleci acasa cu ceva care nu-i pe placul tau sau, mai rau, pleci bolnava, e cumplit. Insa toata lumea trebuie sa inteleaga o chestie: faptul ca dr ina isac e geniala nu implica sa nu fie grecu, totir, antohi sau oricine altcineva genial, un medic bun nu-l exclude pe altul. apoi, materialul cu care vii de acasa este esential, e degeaba chestia cu "vreau tate ca aia", mai degraba ar trebui sa fie "oare se poate?" eu am vrut proiectie extra full si mi-a spus nu, desi intra ca volum, dar era periculos pt textura pielii mele, existand riscul ca sanii, datorita tensiunii in piele, sa se lase in timp. noi nu avem cum sa stim cu ce pretentii vin fetele la dr. o fata ma intreaba prin pm uri ce sa faca in conditiile in care ina i-a spus ca intra maxim 350, dar ea vrea musai 375. am ramas stupefiata si tot ce-am putut spune a fost "bai, frate, da' tu de unde naiba stii cu atata exactitate cat vrei?" pe bune, eu una stiam cam ce vreau estetic vb, dar cat vreau habar nu aveam! :)))
0
16-04-2014, ora 13:40
cristina_24_
Nu este medic/terapeut
cristina_24_
Iti dau dreptate perfect in ceea ce ai scris. Vorbind acum de Ina Isac, mie mi-au placut rezultatele ei, nu am vazut esecuri pana acum, nici cazuri de mutilare (cum din pacate am vazut la cativa medici). Tocmai de aceea cred ca doamna dr a si fost recomanata de-a lungul timpului de cateva fete de aici, cum spuneai si tu, asta nu inseamna ca alti medici buni nu exista, chiar sunt multi medici buni, dar fiecare fata trebuie sa-si gaseasca medicul perfect pentru ea. Din punct de vedere estetic, cand vad cazuri care mie imi plac mult imi spun parerea, nu putine sunt cazurile frumoase de pe acest forum. Eu personal ma bucur sincer de fiecare data cand vad un caz frumos, indiferent care medic a operat, dar in acelasi timp ma revolta cazurile de mutilare, esecurile (aici ma refer la cele cauzate de medic, nu la cazurile fetelor care nu respecta indicatiile medicului si rezultatul nu evolueaza normal).
0
16-04-2014, ora 13:44
anushka86
Nu este medic/terapeut
anushka86
ps, gagica nici macar nu stie ce implant are, zice ca are profil mediu dar defapt este high profile, medie fiind inaltimea.de ce pana mea fac oamenii faze din astea??? si daca totusi nu-i placea de dr isac de ce n-a spus doar atat "bah fetelor, eu cred ca nu-i treaba la ina, mie nu prea mi-a placut " dar sa te apuci sa inventezi chestii...grotesc. plus ca recitind toata pg...stau si ma intreb ce competitie ar putea fi intre dr de la grivita si dr asta de-i tot face ea reclama. ca prea il recomanda cu intensitate...ciudat
0
16-04-2014, ora 13:53
alexiaalexandra
Nu este medic/terapeut
alexiaalexandra
nu pot sa cred ca am mai stat si am si citit degeaba ce a scris...
0
16-04-2014, ora 14:19
dya92
Nu este medic/terapeut
dya92
Nu pot incarca poza cristina acum ca sunt pe internet pe telefon. Mai tarziu o sa pun si o poza. Imi rasp si mie la intrebare va rog in cat timp se desumfla sanii sau mai bn zis cand se opresc sa se mai desumfle??? Pupici
0
16-04-2014, ora 14:33
Ela82xy
Nu este medic/terapeut
Ela82xy
Dya92 ai pm
0
16-04-2014, ora 14:49
anushka86
Nu este medic/terapeut
anushka86
dya, in cazul meu nu prea au fost umflaturi serioase, asa ca nu sunt cel mai bun exemplu, insa din ce stiu de la fete cam pana la 1 luna dureaza. apoi inca vreo 2 luni pana la forma finala. succes!
0
16-04-2014, ora 14:52
dya92
Nu este medic/terapeut
dya92
Multumesc fetelor pt rasp :*
0
16-04-2014, ora 14:55
alexiro
Nu este medic/terapeut
alexiro
Fetelor...vreau sa ma misc dar da oare...vreau sa mi revin...ce sa fac...??? Pana si mainile dor cand le intind...trebuie sa mi revin pana duminik...
0
16-04-2014, ora 15:09
Andreaandreab
Nu este medic/terapeut
Andreaandreab
dya;la mine in primele zile(prima sapptamana aproape sa zic nu aveau nici o forma parca...erau umflati peste tot, departati, etc)iar dupa mi-a ramas un san mai umflat in partea superioara decat celalalt(vizibil), insa purtand bustiera cu banda s-a lasat in urmatoarele saptamani.Asa s0a intamplat la mine...dar la tine sunt atat de umflati sau riicati?oricum medicul mi-a zis ca cel mai mult se schimba asa imediat in saptamanile dupa op, insa timp de un an ei se vor tot lasa(dar ffff putin)..acum in cazul meu nici nu mai vreau sa se lase ca imi place mult aspectul lor.
0
16-04-2014, ora 15:42
lisa01
Nu este medic/terapeut
lisa01
alexiro, si eu m-am operat tot intr-o marti marti, iar vineri eram ok, am iesit la cumparaturi (evident fara sa car sau sa ridic ceva). Incearca sa nu stai foarte mult timp intinsa, sa te ajute cineva sa te ridici si plimba-te cate 10-15 min prin casa la fiecare 2, 3 ore.
0
16-04-2014, ora 17:24
Ela82xy
Nu este medic/terapeut
Ela82xy
Am fost la dr azi, totul e ok, mi-a zis ca sanii chiar au o forma frumoasa pt cat de curand a fost operatia.
Cu ce crema v-ati masat sanii dupa primele doua saptamani de la operatie? Dr mi-a zis sa folosesc crema mea de corp. Oare e de ajuns? Si am uitat sa intreb ce crema trebuie sa folosesc pt cicatrici...
0
16-04-2014, ora 17:45
lisa01
Nu este medic/terapeut
lisa01
Ela82xy, eu am folosit Arnigel, 2 tuburi, iar dupa ce le-am terminat, crema de corp. In cazul cicatricilor conteaza mai mult cat de bine se vindeca pielea ta. Eu am folosit Prosil (cam scump si nu si-a meritat banii), pe forum am auzit de Cimeosil, dar tot cu pareri impartite, plasturi cu silicon pt cicatrici sau crema de galbenele de la plafar.
0
16-04-2014, ora 18:11
monami7
Nu este medic/terapeut
monami7
Buna lisa01.Multumesc de urari! N-am auzit pana acum de termenul "symastia", dar am vazut linkurile postate de tine si sigur nu sunt un caz :)
Am pus acum un colaj inainte/dupa 1 luna, in care se vede mai clar ca nu este vorba de asa ceva, dar cred ca daca ar fi fost, macar unul din cei trei medici la care am fost la consultatie, ar fi sesizat :) Erau foarte apropiati si inainte de a mi se lasa, dar totusi nu "lipiti" insa implantul si liftingul i-a apropiat si mai mult. In rest sunt ok si super multumita, deja ma misc cat se poate de lejer si astept cu nerabdare sa treaca 2 luni sa pot incepe sportul :).
@alexiro, esti deabia in prima zi dupa operatie si e normal sa te doara.Eu dupa 5 zile am redevenit om :)) Pana atunci am fost cam robot:)Mai ai putina rabdare!
@Ela82 chiar sunt frumosi, felicitari!
0
16-04-2014, ora 18:34
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Mona, sinmastia nu e ceva ce ai initial, ea e doar o complicatie a implanturilor mamare. Uite aici, in josul paginii:
http://www.chirurgieesteticacluj.ro/clinica/articole/complicatiilor-implanturilor-mamare.aspx

Chiar s-ar putea sa ai, dar in locul tau, nu as corecta-o, pentru ca arata bine. :)) Nu stiu daca sinmastia poate duce la ceva grav, pentru ca din cate stiu, e doar ceva inestetic.
0
16-04-2014, ora 18:39
Ela82xy
Nu este medic/terapeut
Ela82xy
Multumesc pentru complimente! Sunt ei tot "sifonati" dar cred ca vor arata bine. Cu Arnigel m-am dat si eu pana acum, mi-a zis sa o inlocuoiesc cu crema de corp. nu o fi mai ok un ulei de migdale, de masline, pt elasticitatea pielii?
0
16-04-2014, ora 18:48
Cristinaaa998
Nu este medic/terapeut
Cristinaaa998
Ela82xy tu ai avut glanda inainte sa te operezi ca vad ca ti-a pus 390?Atat ai vrut tu sau atat a incaput? :*
0
16-04-2014, ora 18:52
Ela82xy
Nu este medic/terapeut
Ela82xy
Nu am avut glanda, am avut piele. Inainte de sarcina aveam sani micuti, dar frumosi. Dupa sarcina si alaptat s-au topit pur si simplu, dar a ramas pielea. Dl doctor mi-a zis ca intra si 430 cc, insa mi-a recomandat 390 ca fiind cel mai potrivit mie. Si ma bucur ca am mers pe recomandarea lui, altfel ar fi fost prea mici (eu ma gandisem initial la 330 cc-350 cc).
0
16-04-2014, ora 18:54
alexiro
Nu este medic/terapeut
alexiro
Multumesc lisa..acum stau in fund...este o senzatie ciudata cu sanii de stau sa explodeze cand ma ridic...mai stau putin si ii fac o vizita in salon savianei..
Ps. Uneriori simt ca si cum mi au explodat niste pedarde in sani :))
0
16-04-2014, ora 19:12
monami7
Nu este medic/terapeut
monami7
@ al3poz multumesc!...ce tuta sunt!!! :))) eu ma uitasem doar la pozele care-mi apareau din linkurile lisei, dar nu accesasem pagina cu detaliile si explicatiile. Acum am citit explicatiile si in engleza si cele din likul tau.
M-ati facut curioasa, si o sa-l intreb pe dl dr la prima consultatie, adica luna viitoare. Ma tot pipai intre sani acum sa vad daca am putin spatiu si am :))) dar chiar daca as constata ca m-am pricopsit cu aceasta "defectiune" nu m-ar deranja si nici n-as incerca sa o repar pt ca imi place si daca nu exista riscul aparitiei altor complicatii, atunci sa fie primita! :))
0
16-04-2014, ora 19:41
britanica
Nu este medic/terapeut
britanica
Buna, sunt foarte binw fetelor..durerea e sub control nu mi-a fost rau dupa anestezie...eram asa mirata.Mi s-a parut ca doar am inchis si deschis ochii;)!!!M-am trezit cu bustiera pe mine...di nu i-am vazut:(!!Par exact cum mi-am dorit.Abia asteptsa vina dimineata sa-i vad.;)!!!!Sunt extrem de fericita!!Va multumesc.Cristina in mod special.te puup!!!
0
16-04-2014, ora 19:45
cristina_24_
Nu este medic/terapeut
cristina_24_
Draga mea, ma bucur atat de mult ca esti bine. Sper ca rezultatul tau sa fie cel pe care ti-l doresti si abia astept sa ne scrii mai multe detalii.
Sper sa fii multumita si de d-na dr aleasa de tine si sa postezi poza:*
0
16-04-2014, ora 19:50
britanica
Nu este medic/terapeut
britanica
Sigur, maine vin cu poza si cu detalii;))!!!puup
0
16-04-2014, ora 20:01
alexiro
Nu este medic/terapeut
alexiro
Buna seara fetelor..am fost la saviana..e ok..doar k are dureri :..
0
16-04-2014, ora 20:09
pisicutza90
Nu este medic/terapeut
pisicutza90
Felicitari Britanica, recuperare cat mai usoara :-)
0
16-04-2014, ora 20:17
Rainy :)
Nu este medic/terapeut
Rainy :)
Britanica felicitari !!! :)
Alexiro, dar tu cat stai in spital? Normal nu pleci a doua zi?
0
16-04-2014, ora 20:25
alexiro
Nu este medic/terapeut
alexiro
Daa dar nu avea cine sa stea azi cu mine..de maine are..te pup
0
16-04-2014, ora 20:27
alexiro
Nu este medic/terapeut
alexiro
Felicitari britanica !!pupici
0
16-04-2014, ora 21:07
aida22
Nu este medic/terapeut
aida22
Felicitari britanica! recuperare usoara iti doresc:*
0
16-04-2014, ora 21:38
dya92
Nu este medic/terapeut
dya92
Fetelor am Pus poza. Ce parere aveti?
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 149014911492 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •