Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 111213 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
16-09-2009, ora 18:01
utilizator_49325
Nu este medic/terapeut
utilizator_49325
buna fetelor! eu mi-am facut programare la dr adina alberts si radu ionescu..ce parere aveti/ ? in special de adina alberts o recomanda cineva?
eu asi vrea operatia prin aureola dar cica e riscanta rau.. cum se vede daca ma operez cu taietura sub san/ arata urat/ ? se vindeca greu? cam cum se face cicatricea?
eu sint din XXX dar voi sta o saptamana in bucuresti dupa operatie...
va rog spuneti -mi, ce imi recomandati in materie de doctir dintre cei 2 si mod de incizie.
0
16-09-2009, ora 19:28
olguta_m
Nu este medic/terapeut
olguta_m
Buna.
Pot sa-ti raspund eu la a doua intrebare, pentru ca eu am incizia facuta prin aureola. Operatia nu este, , riscanta rau", dar trebuie sa ai aureolele suficient de mari ca sa incapa implantele. Operatia merita pentru ca cicatricea aproape ca nu se mai vede. Din cate am vazut eu nu toti medicii, fac aceasta operatie. Probabil ca este putin mai complicata. Despre medicii pe care i-ai ales nu-ti pot spune nimic, dar cred ca merita sa te duci la consultatie la amandoi, ca sa poti face propria alegere. Eu asa am procedat. Iti doresc multa bafta, la consultatie si la operatie
0
17-09-2009, ora 09:49
utilizator_49325
Nu este medic/terapeut
utilizator_49325
pt olguta_m.
spune-mi te rog la ce doctor te-ai operat? si
0
17-09-2009, ora 10:40
utilizator_49325
Nu este medic/terapeut
utilizator_49325
pt olguta_m.
am citit pe forum ca esti la dr brezanu.
eu nu am auzit de ea, am citit ca o laudati pe sait..de cat e implantul tau/?
ma bucur si te felicit ca esti incantata de rezultat..bravo:)
0
17-09-2009, ora 11:01
utilizator_49325
Nu este medic/terapeut
utilizator_49325
pt alexandra.m.
spune-mi te rog prin ce fel de incizie ti-ai pus implantul? si eu merg la consultatie la dr radu ionescu saptamana viitoare..eu am avut o experienta tare neplacuta cu MARELE PROFESOR LASCAR si sper sa nu mai fiu dezamagita...nu stiu care doctor sa-l aleg...vreau sa fiu si eu multumita..:(...
eu am 1, 70 inaltime si 50kg..si vreau sanii sa fie mari eu asi opta pt implant de 400cc, ce sfat imi dai?
eu imi doresc incizia prin aoreola dar cica e riscant..olguta_m e un caz fericit...dar cica riscul e totusi mare, e o predispozitie mare in a-ti aplarea noduli...

mai merg si la dr ADINA ALBERTS ea a operat-o pe Ramona Gabor si i-a facut sanii frumosi tare...sitie cineva ceva de aceasta doctorita o recomanda cineva? stiu ca ea nu pune prin aureola..

voiam sa te mai intreb daca RADU IONESCU e profi, daca se ocupa de tine si dupa ce ti-a luat cele 400 eur, daca te mai baga in seama?:)

si eu imi doresc sa merg cu sanii goi prin casa, sa ii admir in toate oglinzile din casa...am sufletul tare nelinistit..va zic voua ca stiu ca ma intelegeti ca si voi ati trecut prin faza asta...
0
17-09-2009, ora 14:36
alexa.m
Nu este medic/terapeut
alexa.m
400 ml mi se pare cam multicel.dar daca u ii vrei asa...e perfect atunci!
eu am 325ml, sunt la fel de inalta, doar cu ceteva kg in plus si imi vin perfect.nu sunt mici, nici f mari, sunt exact cum trebuie.
dr ionescu este fff profi si un medic exceptional!am fost deja la 2 consultatii dupa operatie, incluse in cei 4000euro, si s-a purtat ff frumos, mai ales dupa ce am intarziat o ora:P
si eu am fost la consultatie la adina alberts in iulie si nu pot sa-ti spun decat ca e f politicoasa dar ca mie mi-a dat o stare de nervozitate si neliniste incat am plecat mancand pamantul.
incizia mea este sub san fiindca nu am avut o aureola destul de mare.pt asta optasem si eu la inceput dar e mult mai riscant si complicat.am 2 sapt de la operatie si marea taietura este defapt o liniuta rosie, care va disparea de la sine.eu oricum o ajut cu contractubex:)
sfatul meu, sincer, este sa mergi la dr ionescu si sa te lasi pe mana lui.nu o sa regreti1
daca mai ai intrebari iti rsp cu drag.
bafta!
0
18-09-2009, ora 10:19
utilizator_49325
Nu este medic/terapeut
utilizator_49325
alexa.m
buna alexa! mc mult pt raspuns. am o rugaminte la tine, daca vrei sa-mi dai nr tau de tel-*, vreau sa vb cu tine mai multe si sa-ti mai pun cateva intrebari..daca se poate, iar eu prefer sa-ti aud vocea..:)asa ne intelegem mai usor
daca vrei si nu te deranjez...
eu m-am programat la ambii la consultatie sapt viitoare. si asi vrea sa vb cu tine pana la consultatie..
pupici


(*modificat de administrator)
0
20-09-2009, ora 21:59
buzibody
Nu este medic/terapeut
buzibody
vreau sami spuna careva daca stiti daca se poate alapta daca esti operata si daca este un tip de operatzie ca sa se poata alapta
0
26-09-2009, ora 09:58
irina04
Nu este medic/terapeut
irina04
pt anca01: buna, sunt tot din iasi si dupa multe cautari, tot la dr radu ionescu probabil o sa ajung si eu pt ca am auzit ca ar fi printre cei mai buni (eu initial doream la stan, dar am aflat ca a facut greseli mari si multe fete operate la el si-au schimbat implantul, chiar la radu ionescu). am o mare rugaminte: si acum si dupa ce te operezi sa tinem legatura, eventual sa ne intalnim daca vrei, sa-mi dai mai multe detalii - eu imi doresc ffffff mult dar sunt si speriata ca poate distruge sanatatea...
pt alexa.m: ma bucur ca te-ai operat, ca arati super si ca te simti f bine :) intrebare: exclus de acum sa dormi pe burta? sa mai intri pe forum, pt ca mi-ar placea sa mai dai detalii si eventual sa te contactez pe e-mail ca anca :)
0
26-09-2009, ora 13:57
alexa.m
Nu este medic/terapeut
alexa.m
timp de 2 luni exclus pe burta, pe o parte sau oricum altcumva decat pe spate:P
0
27-09-2009, ora 15:20
ELE1
Nu este medic/terapeut
ELE1
buna fetelor Asi dori a va antreb ce implante v-ati pus dupa ce v-ati operat rotunde sau anatomice?
0
28-09-2009, ora 23:36
aura27
Nu este medic/terapeut
aura27
Pt. alexa.m si pt. cele care s-au operat deja
Eu am operatia programata peste 2 sapt. si ma gandesc tot timpul ce "simti" dupa ce te anesteziaza? Pur si simplu adormi fara sa-ti dai seama?Mi-este cam frica deoarece n-am mai trecut printr-o sala de operatie.
0
29-09-2009, ora 18:36
elenaiulyan21
Nu este medic/terapeut
elenaiulyan21
fetelor ajutati-ma si pe mn vreau si eu un doctor bun dar sa nu fie operatie scumpa. sunt din bucuresti ast mesag aici -*. ast rasp.






(*modificat de administrator)
0
29-09-2009, ora 23:33
alexa.m
Nu este medic/terapeut
alexa.m
nici nu-ti dai seama cand te anesteziaza, ti se taie firul brusc dar lin:P eu am adormit fara sa-mi dau seama in timp ce glumeam cu dr si asistentele si m-am trezit in pat, imbracata, acoperita cu gheata.anestezia nu este decat un pui de somn foarte odihnitor:) nu are de ce sa-ti fie teama
0
30-09-2009, ora 16:05
radivoicovici cristina
Nu este medic/terapeut
radivoicovici cristina
buna camelie 19 am si eu o intrebare cat timp sunt valabile silicoanele tale...caut si nu gasesc nimic de genul acesta..dupa cat timp trebuie sa le schimbi ?
0
30-09-2009, ora 16:20
radivoicovici cristina
Nu este medic/terapeut
radivoicovici cristina
alexa.m. buna ma numesc cristina si as vrea si eu sami pun silicoane dar nu stiu prea multe despre ele..doar ca au un termen nu sunt pe viata care ar fi cel mai mare termen posibil
0
30-09-2009, ora 17:00
deea87
Nu este medic/terapeut
deea87
Din cate stiuh eu, garantia lor este de maxim 15 ani
0
30-09-2009, ora 22:04
olguta_m
Nu este medic/terapeut
olguta_m
Apropo de valabilitatea implantelor, mie mi-a spus d-na doctor, ca nu exista un termen limita dupa care ele trebuie schimbate. Se schimba doar daca apar complicatii, sau daca vrea pacienta.
0
01-10-2009, ora 16:11
alina.popa87
Nu este medic/terapeut
alina.popa87
pentru elenayulian21: eu m-am operat la dl.doctor Nae Sorin, pretul a fost moderat, rezultatul imi place ff mult si s-a purtat absolut ok. Acum rei zile am mers la dansul cu o prietena care vrea sa isi mareasca sanii si sa ii si ridice putin, si ea e foarte incantata. Daca vrei il gasesti la CMU sau la Mikomed, pt consultatii
0
01-10-2009, ora 16:28
alina.popa87
Nu este medic/terapeut
alina.popa87
fetelor, prietena de care va vorbesc mi-a spun niste lucruri incredibile, bine ca m-am dus la punct ochit-punct lovit pt operatie anul trecut, ca altfel... Ea s-a informat, ca si voi, indelung, si a ales sa incerce la nume de doctori f.renumiti, s-a dus la dna Alberts - mare deziluzie, i-a propus niste implanturi enorme, ca cica asa vor arata mai bine, si i-a vorbit de parca venise la cersit! La Radu Ionescu tocmai venise o fata sa faca scandal pt. ca a platit multi bani pt implante scumpe iar ea spunea ca ii pusese altceva, nu stiu ce frantuzesti parca! S-a cam desumflat, dar a mers cu mine la dr. Nae pt ca citise si despre el, si a fost multumita, isi face analizele si se va opera curand. Asa ca nu mai credeti tot ce se scrie despre unii doctori, eu am avut niste deziluzii urate dar cu cardiologi, oameni fff laudati dar niste indolenti...
0
01-10-2009, ora 16:40
yuliaa123
Nu este medic/terapeut
yuliaa123
pt alina.popa87: eu m-am operat la dr. Nae Sorin acum o saptamana, ai dreptate ca e f bun, nu credeam ca asa de repede o sa ma simt bine...la o zi dupa operatie ma durea tare, aveam sannii mflati, dar in trei zile parca nici nu facusem o operatie. Mie mi-a placut cum s-a purtat cu mine, ca mi-a explicat tot si fetele de la cabinet au fost niste dragute, nu cum sunt asistentele de la stat. Am fost si la alt doctor inainte, care era sa ma urce pe masa de operatie imediat, fara analize, fara nimic! Eu nu intru foerte des pe acest site, dar am vrut sa iti spun ca ai dreptate- conteaza cine te opereaza !
0
01-10-2009, ora 20:03
alexa.m
Nu este medic/terapeut
alexa.m
pt cristina:protezele nu au termen de valabilitate pt ca intr-o lume perfecta ele ar dura forever:D dar cum dupa 40 si ceva de ani, cativa copii alaptati si pielea care incepe sa se lase rau parca vrei sa-i mai ridici putin ca prea frumosi erau o data:) si daca tot ii ridici de ce sa nu-ti pui si proteze noi, putin mai mari sau mai mici poate?
altfel spus, sunt de acord cu ce a scris olguta mai sus
0
01-10-2009, ora 20:14
alexa.m
Nu este medic/terapeut
alexa.m
pt alina.popa87:eu sunt operata la radu ionescu si am proteze de la eurosilicon, frantuzesti ce-i drept, dar care mi s-au parut cele mai bune, mai ales dupa ce am pipait o pereche operata acum un an.m-a intrigat ceea ce ai spus u despre prietena ta si experientele ei(total de acord cu ceea ce ai sris de adina alberts, am patit-o si eu) si voiam sa te rog sa dai mai multe detalii de scandalul facut de aceea tipa, paciena dr ionescu.care era problema de fapt?cum si-a dat seama ea ce implant are?
0
02-10-2009, ora 17:36
outoftopic
Nu este medic/terapeut
outoftopic
pentru alexa.m:
Anesthesia nu este un pui de somn! Riscurile sunt enorme, imediate simai mari decat cele ale operatiei. Cititi aici doar sa va faceti o parere.
http://www.ziaruldeiasi.ro/ghidul-pentru-sanatate/ce-alegem-anestezie-generala-sau-regionala~ni4562
De ce vreti sa va mariti sanii? Sunt convinsa ca nu aveti mai mult de 25 ani.nu aveti copii.ganditiva cum va vor exploda sanii cand veti fi gravide, de alaptat nu mai vorbesc.Riscul de a depista cancerul de san scade exponential cand aveti implanturi.E corpul vostru si vorbiti de parca v-ati cumpara pantofi!
Despre prf Lascar:
l-am cunoscut pe prof Lascar in imprejurari nu tocmai fericite : in urma unui accident tatal meu si-a retezat complet dela jumatatea palmei toate degetele de la mana stanga.Avea 60 ani, am sosit disperati la urgenta in Floreasca cu garou la mana accidentata si o punga de dovlecei congelati in care pusesem mana amputata...era singura gheata din casa la ora 9 pm. A fost operat de Prf Lascar si de echipa lui in acea noapte incercand reimplantarea, desi varsta tatalui meu riscul de necroza si complexitatea interventiei ar fi fost doar cateva motive sa spuna ca nu se poate.Trei echipe de doctori :plasticieni, chirurgie vasculara, ortopedie au fost in sala de la la 9 pm la 11 am. Anestesia...o poveste pentru alta data.rezultatul :tatal meu are mana, e perfect functionala. A-ti incercat sa va trageti fermoarul sau sa va incheiati la sutien cu o mana? A doaua ora l-am intalnit pe prof cand fata prietenilor mei, care suferise o arsura pe torace la 1 an avea nevoie de un miracol:nu avea sanul drept...fusese distrus si nu se dezvoltase din cauza arsurii. Implant, grefa de peile, reconstructie de mamelon si areola...totul a iesit perfect.
0
02-10-2009, ora 23:15
olguta_m
Nu este medic/terapeut
olguta_m
Pentru outoftopic
Imi pare rau pentru ce a patit tatal tau, si totodata ma bucur ca a avut norocul sa nimereasca la o echipa de medici competenti care sa-i rezolve problema, dar asta nu cred ca are nici o legatura cu discutiile noastre despre silicoane. Poate ca unele dintre noi chiar au complexe serioase, pe care reusesc sa si le invinga cu aceasta operatie. Eu personal am avut o bucurie enorma cand m-am trezit din anestezie cu un nou corp (poate similara cu cea a tatalui tau cand si-a vazut mana la loc). Cat despre copii, sunt atatea femei pe lumea asta care au nascut si au alaptat dupa ce si-au pus silicoane, si nu cred ca le-au explodat sanii! Cat despre anestezie, acum exista metode moderne. Eu m-am simtit foarte bine dupa anestezie. Nu am avut absolut nici o problema. Dupa 4 ore m-am dat jos din pat, iar seara am plecat acasa. Nu mi-a fost rau, nu am varsat, nu am avut absolut nici o problema. Ca si tatal tau, si eu am avut norocul sa fiu operata de niste medici competenti.Sa nu te superi pe mine, dar chiar cred ca aceasta operatie merita facuta. Eu sunt foarte fericita ca am facut acest pas, si am sa-i fiu mereu recunoscatoare doamnei doctor Brezeanu, si intregii echipe.
0
08-10-2009, ora 21:52
alexaral
Nu este medic/terapeut
alexaral
Buna, sunt noua pe acest forum. tocmai am facut marele pas, la minunatul dr radu ionescu. am implanturi silicon de 260cc. am 3 zile de la operatie si inca am sanii foarte tari. durerile au cam disparut, oricum nu au fost insuportabile, dar simt i continuare o presiune fff mare pe piept. sper sa inceapa sa se mai desumfle zilele viitoare. a avut vre0una dintre voi aceste simptome?
0
09-10-2009, ora 03:12
Carmina007
Nu este medic/terapeut
Carmina007
buna

stie cineva de dr sorin parasca?
nu sunt noua pe site...anu trecut ma gandeam la silicoane..dar nu eram inca sigura.am tot citit pe forum.dar nu stiu pe cine sa aleg.de anu trecut ma gandeam la dr parasca.s-a operat cineva la el..sau urmeaza sa se opereze?.acum olguta_m mi-a bagat-o in cap pe doctor Brezeanu..dar nu stiu maI NIMIK...OLGUTA AI PUTEA SA-MI LASI ID TAU.?.VB MAI MULTE ACOLO..MS:)
0
09-10-2009, ora 03:16
Carmina007
Nu este medic/terapeut
Carmina007
AA SI LA DR Horia Siclovan ma mai gandeam :-?
0
09-10-2009, ora 10:40
monique8207
Nu este medic/terapeut
monique8207
Buna Carmina
La Dr Horia Siclovan m-am operat eu in data de 2 septembrie 2009, totul a fost ok, ma simt excelent, din fericire pt. mine, nu am avut dureri, doar acea senzatie de presiune pe torace, asta din cauza bustierei speciale pe care trebuie sa o port si evident greutatea sanilor..e doar o chestiune de obisnuinta. Mergi la dansul, ti-l recomand cu toata increderea, o sa te informeze despre toate riscurile care pot aparea, orice intrebare o sa-si gaseasca raspunsul...este un profesionist!
Multa bafta!!!
0
09-10-2009, ora 13:24
rebellatbk
Nu este medic/terapeut
rebellatbk
Buna fetelor.Sunt noua pe acest site, imi doresc f mult sa-mi pun silicoane dar in acelasi timp imi este f frica, cine vrea sa-si mai puna si nu are curaj sa ma caute, poate asa ne gasim impreuna curajul de a merge la o clinica estetica.
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 111213 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •