Implant cu silicon

28-03-2015
Dienucaa
Nu este medic/terapeut
Dienucaa
Buna fetelor! Intentipnez sa imi fac o operatie de marire a sanilor si ma gandesc sa apelez la Domnul Dr. Ovidiu Ivan din Cluj. S-a operat cineva la dansul sa ma ajute si pe mine cu cateva pareri si informatii in ceea ce priveste costul operatiei?! Va multumesc, muahh!
11 comentarii
0
22-05-2016, ora 12:48
mybrera
Nu este medic/terapeut
mybrera
Buna Dienucaa, spune-mi te rog ai facut pana la urma operația la domnul Ivan ? Daca da cum a decurs, esti mulțumită ? Urmează sa ma operez in August si sunt curioasa de experiența ta :)
0
22-05-2016, ora 20:23
Dienucaa
Nu este medic/terapeut
Dienucaa
Buna! Da, imediat merg la controlul de dupa un an de zile. Sunt mai mult decat multumita! A iesit exact ce imi doream, recuperarea a fost foarte usoara, deci poti fii linistita, cel putin in ceea ce priveste profesionalismul Dl. Doctor, il recomand cu toata increderea! Mult bafta si fara emotii, esti pe cele mai bune maini!
0
24-05-2016, ora 10:28
mybrera
Nu este medic/terapeut
mybrera
Vai de-abia acuma am vazut ca mi-ai răspuns :) iti mulțumesc mult, sunt un pic mai liniștita. Am înteles ca doctorul are tendința sa pună implante destul de mari si chiar in timpul operației daca intra mai mult sa pună mai mult. Asa a fost si in cazul tau ? Eram un pic neliniștită pentru ca la consult mi s-a părut asa un pic ciudat, parca trebuia eu sa il trag de limba sa imi spună cum va decurge totul, el de la sine nu prea imi spunea mare lucru, eu l-am întrebat daca nu are sizere sa încerc, consultația nu a fost chiar cum ma asteptam eu sa fie, si de-asta eram un pic speriata. Probabil ca sunt eu mai paranoica :)))
0
24-05-2016, ora 20:03
Dienucaa
Nu este medic/terapeut
Dienucaa
Nu esti paranoica, asa a fost si la mine! :-)) Multe povesti nu prea are, dar stie foarte bine ce face, fii linistita! La fel ca si tine, am fost putin sceptica, ma asteptam sa fie mai convingator. Cat despre sanii prea mari, depinde de ce asteptari ii spui ca ai de la operatie, eu de exemplu i-am zis ca ii vreau doar atat de mari incat sa nu arat vulgar. A incercat in timpul operatiei cu niste implanturi mai mari dar nu erau ce mi-am dorit, asa ca a renuntat. Poti chiar inainte de operatie sa ii spui ce iti doresti si ce nu, o sa inteleaga si nu o sa mai ai emotii cu privire la marime.
0
25-05-2016, ora 12:52
mybrera
Nu este medic/terapeut
mybrera
O sa ii precizez inca o data înainte de operație, pentru ca eu acuma am sânii deja destul de măricei, mărimea ma mulțumește chiar si acuma, doar forma si fermitatea ma deranjează, am cupa B spre C, si as vrea maxim C, el mi-a propus 400 la implant, si ca o sa am un C spre D, deci in nici un caz nu as vrea mai mult :) si da ma asteptam sa fie mai vorbăreț si mai convingător :) sper sa fie bine, ca am început sa visez noaptea numai sâni :)))
0
10-06-2016, ora 21:41
Dienucaa
Nu este medic/terapeut
Dienucaa
:-)) cu siguranta o sa fie bine, nu te ingrijora. Spune-i ce iti doresti si ce nu si va fi in regula. Eu am fost la control si mi-am pus putin acid hialuronic in buze, a ramas la fel :-)) dupa 2 propozitii eu eram gata injectata deja, hh. Cand e operatia?
0
17-06-2016, ora 14:29
mybrera
Nu este medic/terapeut
mybrera
:))) deci asa e stilul lui cred. Operațiava fii pe 17 August. Merg încrezătoare, am vazut f multe fete mulțumite, sper sa fie si cazul meu :)
0
01-03-2018, ora 12:29
Roxy G.
Nu este medic/terapeut
Roxy G.
Buna fetelor! O primăvara frumoasa plină de silicoane ! Voi după prima săptămana cand ați făcut dus complet si ați schimbat pansamentele, ați repetat acest lucru zilnic?
0
02-03-2018, ora 15:45
Cristin@24
Nu este medic/terapeut
Cristin@24
Buna fetelor! Sunt noua pe grup.m-am operat de implant +lifting, marti fac 2 saptamani, dar am si eu o problema, acum cateva zile am ridicat un lighean cu apa cam de 4 kg fara sa realizez ca nu am voie sa-l ridic, mi-am dat seama cand eram cu el in manini si l-am pus repede jos.a 2 zi m-am trezit cu niste dureri in dreptul axilei la abii sani si cu dureri laterale a sanilor cand ating..si cu parti amortite sunt cam speriata! mie trebuie sa imi vina si perioada menstruala pe data de 4, oare sa fie din cauza ca trebuie sa-mi vina sau sa fie din cauza ca am ridicat ligheanul??sau sunt dureri normale ca am aproape 2 saptamani?
0
03-04-2018, ora 21:59
First_Raluca
Nu este medic/terapeut
First_Raluca
Buna, eu tind sa cred ca durerea poate fi din ambele cazuri, la 2 saptamani de la operatie inca esti in perioada de recuperare. Incearca sa nu mai faci efort fizic. :)
0
13-12-2018, ora 12:45
Elena_M87
Nu este medic/terapeut
Elena_M87
Buna fetelor, imi puteti spune daca a fost vreuna din voi la Dr. Muntean Maximilian? e tot din Cluj...Ma gandesc sa imi fac implant la vara, cand o sa revin in tara si o cunostinta de aici mi-a spus ca e un medic estetician foarte bun, insa ea a apelat la dansul pentru liposuctie.
Puteti detalia putin modul in care decurge o operatie de marire a sanilor sau mai bine spus post-operatorie? Pentru ca din ce scrie la dansul pe site ------* pare ceva foarte simplu si obisnuit. E chiar asa?
Nu am mai trecut prin operatii niciodata, deci niste informatii in plus m-ar ajuta :D

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Implanturi mamare - silicon sau ser fiziologic?
  • Implant mamar: moft sau necesitate?
  • Nouă decese legate de o formă de cancer asociată cu implanturile mamare
  • Modificări ale pielii la nivelul sânilor - cauze posibile
  • Cum afectează suprafețele implanturilor mamare din silicon sistemul imunitar?
  • Riscurile implanturilor mamare
  •