Imi vine sa ma omor. Sa scap. Nu ma voi vindeca niciodata! Cititi tot va rog

06-08-2012
andrei2012
Nu este medic/terapeut
andrei2012
Cred ca ati mai citit postarile mele. in legatura cu gelozia. Tot nu mi-a trecut.. gelozia. si nu imi va trece niciodata
sunt obsedat sa vorbesc cu ea la telefon daca iese din casa sa ia ceva, ca trebuie eu sa aud daca se intampla ceva.
sunt obsedat sa ma uit la baieti, in timp ce merg cu ea pe strada, sa vad daca ei se uita la ea ( SI SE UITA TOTI ), va rog sa ma credeti nu exagerez, e foarte frumoasa, si toti se uita la ea dinainte si mai intorc si capul, nu mai suport, altora le-am zis, altora nu.. credeti-ma.. sunt cu ea de 2 ani jumatate, facem dragoste.. ne iubim.. iesim.. ne merge bine pana cand intervine gelozia..
cand trece o masina pe langa noi, ma uit la ochii ei sa vad daca se uita, si se uita
am si eu o masina, straina.. nu e foarte scumpa dar nici deloc, cand e in dreapta mea, se mai uita si la altii cred din masina, ca o vad, ma uit la ea. de exemplu daca o claxoneaza o masina si e vreun mos sau unu in varsta imi spune.. dar cand e vreun baiat tanar cu masina frumoasa cica nu a vazut nu stie.. dar cum dumnezeu ii vede numai pe aia batrani si cu dacie ? sa fim seriosi... Pana acum cand termina orele o tineam la telefon pana la masina ( face naveta - inghesuiala acolo, o ating.. etc ), anu asta ce vine a spus ca nu mai vrea asa ca sa am incredere in ea, dar sunt sigur ca ea nu imi va spune daca primeste claxon sau daca ii spune cineva ceva. anul trecut auzeam eu fiind la FACULTATE, NU MA DUCEAM LA ORELE de la 1 la 2 ca sa vb cu ea, va dati seama? sunt distrus :(, si auzeam ce faci frumoaso.. ai nr de tel.. claxoane etc.
chiar daca ma iubeste cred.. si facem dragoste.. facem absoult tot tot tot.., deci nu stiu de unde provine. daca ma credeti eu nu sunt gelos ca mi e teama ca fuge cu altu., mi-e teama ca nu imi spune ce se intampla, ca nu imi zice ca a clax, ca s-a bagat in seama, si ca se uita dupa masini si la baietii de la volan, cand vede o masina in fata frumoasa ma uit cu coada ochiului si gata se si uita..
Intr-o zi era unu urat la o masina frumoasa. si cica vaai ce urat e.. si eu spun.. mda.. daca era frumos numai spuneai nimic..
nu ma pot vindeca.. pana sa facem dragoste ( a fost virgina ) - am zis ca daca o va face prima data cu mine gata.. nu voi mai avea treaba.. dar de unde..
Nici nu vreau sa ma gandesc cand incepe scoala... cred ca ne vom desparti cel mai probabil :(((
daca ar exista un leac.. as plati oricat pt el. sau as da orice numai sa nu mai fiu gelos.. dar cand vad ca toti barbatii se uita dupa ea.. ce chef sa mai am... sunt mandru k e frumoasa..dar.. nu credeam k e asa greu sa ti o fata frumoasa langa tine... am si eu masina straina.. sunt cunoscut in oras si eu.. am prieteni.. am simtul umorului.. glumesc.. o fac sa rada pe ea si pe cei din jur. dar de cand cu gelozia. sunt un om mereu suparat, , trist, nervos.. nu eram asa :(
47 comentarii 12 Înainte ›
1
06-08-2012, ora 21:56
geo88
Nu este medic/terapeut
geo88
frate esti disperat.fata asta este o ispita ptr tine, nu iti lua femeie frumoasa ca sa nu atragi ura lumii ci fi intelept in gandire ptr ca intelepciunea sa iti deschida mintea si inima spre viziune mai buna asupra celorlalti.Femeia asta daca e frumoasa iti este ispita Nu dispera, daca simti ca nu te iubeste asta este gasesti alta nu trebuie sa te omori amice, roaga-te la Dumnezeu sa iti lumineze mintea sa nu mai ai asa gandire si totul ptr ce? asta nu e dragoste este o prea mare ispita ce te poate trage in jos, poti gasii alta fata care nu naste ura si dusmanie in mintea altora.
0
07-08-2012, ora 18:22
Michellin
Nu este medic/terapeut
Michellin
Asta e boala grea gelozia...dar nu dispera ca se trateaza cu multa intelepciune, , , , , si fata asta nu e ispita pt tine cum zice geo88..la tine e problema si in gandirea ta...doar ar fi culmea acum sa-ti gasesti o iubita urata doar ca tu esti gelos sau sa ti-o schimbi pe asta frumoasa pt acelasi motiv, gelozia...cred ca e frumoasa doar ca trebuie sa ai incredere in ea, asta daca nu te inseala, dar dupa cate ai povestit tu esti NON STOP cu ea...las-o mai moale pt ca o vei sufoca si te va parasi pt motivul asta...si daca se uita lumea dupa ea pe strada e normal, daca e frumoasa, se uita si femeile dupa o femeie frumoasa dar un barbat...dar asta trebuie sa te faca sa te simti mandru ca ai asa o fata langa tine, asa ca ai grija de ea, si nu te gandi la prosti ca si faza cu omoratul amice.ai grija.
0
07-08-2012, ora 21:55
nik77
Nu este medic/terapeut
nik77
se spune ca un pic de gelozie e farmecul interun cuplu
daca ajungi sa urmaresti si pe aia batrani daca se uita la iubita ta de 18 ani. ar trebui sa-ti pui intrebari
ti-e ciuda ca e frumoasa, , , poti sa te desparti, dar daca e frumoasa si te iubeste, de ce cauti nod in papura(popular vorbind)
e frumoasa, te iubeste, fii mandru ca esti de mana cu ea...chiar fale in cuda, , , daca se uita multumeste lui dumnezeu ca e langa tine si au la ce se uita
1
08-08-2012, ora 00:04
andrei2012
Nu este medic/terapeut
andrei2012
:(
0
10-08-2012, ora 17:26
a0109
Nu este medic/terapeut
a0109
Salut. Eu cred ca ar trebuii sa vizitezi un psihoterapeut. Ei sunt cei mai buni in a "vindeca" asa zisa gelozie. Eu am vorbit cu un prieten care e psiholog si mi-a oferit cateva sedinte si apoi a fost ok. Daca nu, pe parcurs din cauza geloziei o sa va certati frecvent, dur, etc. In cazurile cele mai grave se ajunge la batai, omoruri etc, asa ca cauta-ti un psihoterapeut bun si totul va fii in regula dupa.

O zii buna in continuare!
0
10-08-2012, ora 18:26
andrei2012
Nu este medic/terapeut
andrei2012
de ce oare sunt asa ? eu imi dau seama dar nu ma pot controla..
cand merg cu ea pe strada.. in loc sa rad cu ea sa vb.. sunt atent la baieti.. la unu la altu kre se uita dupa ea.. le arata.. semne... in fine.. sunt STRESAT mereu., nu stiu dc sunt asa... ca nu sunt nici un urat sa zic ca e singura care se uita la mine. am avut ff multe iubite.. dar ea mi-a pus capac...
am si o situatie materiala.. mediu spre acceptabil.. am o masina straina,... adica nu sunt unu care n am nimic si sunt si naspa si mi-e frica sa nu o pierd.. si totusi imi e frica :(.. de ce oare.. sunt stresat mereu !!!
0
11-08-2012, ora 13:39
Michellin
Nu este medic/terapeut
Michellin
Dupa cate vad din ce scrii ai mai multe probleme, nu numai gelozia.du-te la un psihoterapeut...chiar nu ai citit ce ti-a scris a0109?.tu repeti intr-una ce ai mai scris.ai grija, numai bine
1
16-08-2012, ora 11:27
Psiholog Otvos Monika
Psihologie, Brasov
Psiholog Otvos Monika
Andrei2012, colegii de forum ti-au recomandat foarte bine faptul ca trebuie sa consulti un psiholog. Se pare ca ai cel putin o mare teama de abandon si dependenta emotionala, care poate recidiva in ceva mult mai grav. Gelozia nu este boala, este doar un "simptom". Stii ca este indicat sa previi, nu sa tratezi. Te sfatuiesc sa ne asculti recomandarile. Daca imi spui de unde esti, poate te ajut cu un psiholog. Sau poti cauta si tu pe Internet, dar te sfatuiesc sa ii verifici putin pregatirea.
Poate ne tii la curent cu ce ai mai facut, cum te mai simti.
Succes!
0
16-08-2012, ora 11:30
Psiholog Otvos Monika
Psihologie, Brasov
Psiholog Otvos Monika
Prin faptul ca ai postat acest mesaj in sectiunea psihoterapie, inteleg ca tu esti constient de reactiile tale si de faptul ca ai nevoie de ajutor. Asta este un lucru foarte bun, este un pas mare si greu pe care tu deja l-ai facut!! Felicitari.
0
17-08-2012, ora 22:19
andrei2012
Nu este medic/terapeut
andrei2012
eu stiu ca problema este la mine.. imi place sa o vad frumoasa.. dar cand vad ca se uita si ceilalti.. innebunesc..
acum s-a facut roscata dar un rosu aprins iese fff tare in evidenta... si-a schimbat look ul..in stadiul asta, daca o sa ma casatoresc cu ea.. nu o sa poata sa iasa nici pana la paine... :( mititica...
cand o sa muncesc si ea trb sa plece sa cuumpere ceva.. ce o sa fac o sa o tin la telefon tot drumul ?
ce o s faca? nu o sa munceasca niciodata.. si o sa stea inchisa in casa si doar si doar eu sa muncesc ca sunt gelos si prost?
deci eu imi dau seama, dar nu am vindecare !!!
si la mine nu e problema ca o banuiesc eu ca inseala, NU !! LA MINE e problema ca cei care o clax si care se baga i n seama poate ei ii place de vreunu k are masina aia.. ca nu stiu ce.. si ii ramane in cap, in mine.. si cand il vede cu masina iarasi altdata si primeste iar claxon, atentie.. se bucura.. nu ma gandesc k in momentul acela e cu un baiat. char nu ma gandesc.. :(
0
19-08-2012, ora 01:00
andrei2012
Nu este medic/terapeut
andrei2012
mda... doar ce ziceam.. cand vede o masina misto.. se uita putin si cand soferul trece pe langa masina mea se uita cu coada ochiului 2 sec si gata.. innebunesc !!!
1
19-08-2012, ora 21:41
Psiholog Otvos Monika
Psihologie, Brasov
Psiholog Otvos Monika
Andrei, problema geloziei are o alta sursa decat consideri tu. Provine de la experientele din copilarie, care nu au nici o legatura cu actualele sau fostele tale prietene. Daca iti doresti o viata linistita, e nevoie sa consulti un psiholog. Trebuie sa invatam si sa intelegem ca a merge la psiholog nu inseamna ca suntem nebuni sau ca ni se vor prescrie calmante. A merge la psiholog inseamna ca recunoastem fata de noi insine ca trecem printr-o secventa a vietii in care avem nevoie de o persoana obiectiva care sa fie alaturi de noi, care sa stie sursa comportamentelor si reactiilor noastre asa cum, de exemplu, un medic stie ca atunci cand ai febra si durere in gat, este posibil sa fie o simpla raceala sau chiar mai mult: laringita, faringita, bronsita etc. Dar mai stie si ca o raceala netratata poate duce la oricare dintre aceste afectiuni.
Altfel, vei constata ca te invarti in acelasi cerc si ca faptul ca remarci reactiile tale exagerate nu te ajuta cu nimic!
0
20-08-2012, ora 21:50
andrei2012
Nu este medic/terapeut
andrei2012
dar de ce cand trece o masina frumoasa trebuie ea sa vada soferul ? asa cu, coada ochiului ? de ce? stateam la o terasa, trece unu cu un motor, se auzea tare... gata se uita.. sa vada.. cand i am zis dc se uita, ce ii pasa ei cine e ? cica : ce vrei sa ma uit numai la tine sau numai in pamant? ma uit si in jur. si eu i am zis uite-te acuma in jur ( Numai era nimeni ).. de ce te uiti cand trece unu cu o masina frumoasa sau un motor ceva.. ce rezolvi ? indiferent.. ce conteaza? la dacie nu te uiti la sofer... si nu mai tragi cu coada ochiului !
acum o sa inceapa scoala.. nu stiu ce o sa fac. va jur, credeti-ma. anu trecut o tineam la telefon de vorba pana la masina ( face naveta) pana cand se punea jos pe scaun, nu avea voie sa stea cu baiat, jur k 4 din 5 zile ( luni-vineri) o claxonau masinile si se bagau baietii in seama, chiar daca e nu ii baga in seama verbal.. cn stie stie.. eu fiind la telefon.. ce gesturi facea.
0
20-08-2012, ora 21:54
andrei2012
Nu este medic/terapeut
andrei2012
cand o auzi : ca o intereseaza doar de mine, ca ma iubeste ca etc.., cand o claxoneaza masinile ( eu nefiind cu ea pe strada, ar fi culmea ), o intreb cine e.. cn s-a m ai bagat in seama? Daca e un MOS, Sau om la 40-50 ani, si are DACIE 1310,. imi spune.. = eee.. un mos era.. daca ii spun.. ahaaaa.. deci te uiti sa vezi cn te clax zice : nuuu ma uit era in fatza mea nu stiu ce.. dar daca o claxoneaza masini straine si baieti tineri si se baga in seama, cica : nu stiu.. cine era, nu m am uitat !!! hai sa fim seriosi... ca sa nu mai zic ca MEREU CAND E CU MINE LA TELEFON, SE INTAMPLA MACAR UN CLAXON... cand o las singura fara sa o tin la telefon, nu mi-a zis niciodata k A FOST CLAXONATA zice k NU S A INTAMPLAT NIMIC. Odata nu puteam vb. si a mers singura vreo 10 min.. dupa care o sun ( disperat ) - am plecat de la ora etc, zic da cf.. ce s a intamplat.. ea : NIMIC.. ce sa se intample.. jur. ca in 5 seecunde.. o claxoneaza unu.. si zic eu. : aha.. acum s-a intamplat.. in 5 secunde.. pana acuma de cand mergi de 10-15 min.. nimic nu ?.. haideti sa fim seriosi.. macar daca mi ar spune... as las'o da nu imi zice. DACA O LAS ORIUNDE SINGURA FARA SA O TIN LA TELEFON, ZICE K NU S A INTAMPLAT NIMIC, Daca o sun si o tin maxim 1, 2, 3 min la tel gata claxon.. !!!
1
21-08-2012, ora 13:08
Psiholog Otvos Monika
Psihologie, Brasov
Psiholog Otvos Monika
Andrei, noi mai mult de atat nu te putem ajuta. Daca te deranjeaza reactiile ei si crezi ca ea este sursa stresului tau, atunci cel mai bine este sa discuti deschis cu ea, insa nu atunci cand deja te-ai enervat ca s-a uitat cineva la ea sau ea la cineva, ci atunci cand esti calm, intr-un loc unde puteti avea intimitate si sa ii spui deschis ceea ce te deranjeaza la ea.
Pe de alta parte, daca consideri ca ea nu este vinovata si ca aceste reactii provin din temerile tale, atunci nu ai alta solutie decat sa consulti un psiholog. Consider ca nu ai citit atent ceea ce ti-am scris mai sus, pentru ca tu continui sa te invarti in acelasi cerc de intrebari retorice. Nu ii poti impune fetei sa se uite numai la tine, asta asa este si nu va accepta nimeni asa ceva. In cel mai buna caz iti va spune la un moment dat ca o sufoci. Poate ca fata este frumoasa si ii place sa i se confirme acest lucru si atat! Asta nu inseamna neaparat k nu tine la tine sau ca te va parasi pt altul. Iar daca ar fi sa te paraseasca o poate face si fara sa fie atenta la claxoane...ce zici?
0
21-08-2012, ora 13:08
Psiholog Otvos Monika
Psihologie, Brasov
Psiholog Otvos Monika
Eu te invit sa te gandesti tu singur, fara sa imi raspunzi mie: de ce anume iti este teama atunci cand e claxonata sau cand se uita cineva la ea? Ce inseamna lucrurile acestea pentru tine? Daca iti vei da un raspuns sincer la aceste intrebari, vei intelege ce se intampla cu tine.
0
21-08-2012, ora 20:22
andrei2012
Nu este medic/terapeut
andrei2012
multumesc de rasp... acum sincer nu stiu daca ma mai iubeste...
i s-a urcat la cap, m-a vazut slab, gelos, PROST intr-un cuvant.. si daca o intreb ce faci... sau pe ce te uiti p net gata.. incepe sa ma jigneasca si sa injure.. sau sa ma faca gelos si nu stiu ce.. din atat.. nu ma mai iubeste sigur.. iar cu altul nu vreau sa o vad in viata mea.. mai bine mor.. acum incepe scoala, ea face naveta, cica vrea geanta, nu mai vrea ghiozdan... si o sa ii ramana spatele gol.. o sa stea baietii in spatele ei.. acolo fiind aglomerat.. etc etc
daca o vad cu altu.. jur ca imi pun capat zilelor. ori cu ea. ori cu alta cred k voi face la fel... nu stiu de ce dumnezeu m a lasat cu boala asta pe cap.
0
21-08-2012, ora 20:26
andrei2012
Nu este medic/terapeut
andrei2012
trebuia eu sa fiu BARBAT !!! mai indiferent,. sa nu prea imi pese ce face in timpul liber.. sa o las.. sa ma doara undeva !!! dar de unde... bravo baietilor care fac fetele sa fie geloase si sa se tina dupa ei intr o relatie.. si rusine mie care ma duc ca un catel mereu la ea, si ei i s-a urcat la cap. si ma face in toate felurile si cum vrea ea ca na : lasa ca prostu se intoarce iarasi !!! si mai are o sora mai mare ca ea.care... nu mai are rost... sa mai zic nimic. !!!
vad k de cand cu sorsa aia.. acum incepe si ea sa poarte tocuri.. lucruri care ii arata anumite parti ale corpului.. lucruri mulate... e clar ca are un " Profesor "
0
22-08-2012, ora 15:47
Psiholog Otvos Monika
Psihologie, Brasov
Psiholog Otvos Monika
Andrei, imi pare rau sa iti spun, dar vad ca nu citesti mesajele mele, asadar inseamna ca nu ai nevoie de ele. Modul in care reactionezi iti va aduce numai probleme. Poate mai citesti odata tot ce ti-am scris pana acum, cu mai multa atentie.
E pacat sa te gandesti sa pui capat vietii tale cand e mult mai simplu sa ceri ajutorul cuiva, dar nu pe internet.
Fata cere ceva normal, nu stiu ce varsta are, dar e normal sa poarte tocuri si geanta, nu??
Te rog sa te gandesti bine inainte de a face un gest necugetat.
Fata poate ca tine la tine, dar nu mai poate suporta reactiile tale, te-ai gandit la asta?
0
22-08-2012, ora 21:54
andrei2012
Nu este medic/terapeut
andrei2012
da. m am gandit. dar e prea exagerata. azi, a fost la magazin si au fluierat'o niste baieti.. si eu i -am zis.. aha.. e bun.. ca te fluiera baietii.. si ea gata a inceput : hai pa lasa-ma. si mi-a inchis adica nu i am zis nimic.. orice spun acum i se pare nu stiu cum
are 18 ani fata.. sunt cu ea de cat avea 15 ani si jumatate...
acum si-a pus si net.. vad ca se uita la stiri.. cu burlaci... ai Romaniei... pe youutube la clipuri.. nu stiu de care..e clar...
am citit si multumesc...dar daca ma duc la psiholog.. imi spune ce spuneti si dvs.. ca ma iubeste.. ca.. totul e in capul meu.. sa o las mai libera.. dar nu pot...
prietena mea cred ca ar vrea sa fie mereu libera. sa nu o intreb nimic, indiferent.. asa ceva NU SE POATE !!! suntem un cuplu... trebuie sa ma intereseze
0
23-08-2012, ora 10:02
mihaelaberea
Nu este medic/terapeut
mihaelaberea
Ti-am mai citit postarile si m-a apucat rasul! zau daca nu esti nostim. Cum Dumnezeu te suporta fata asta nu inteleg. Fie esti nebun de-a dreptul fie faci misto pe forumuri. Sa fii gelos ca se uita la clipuri pe YouTube sau ca poarta geanta...si i se vede spatele???Asa ceva nu am auzit in viata mea. Sunt femeie, nu sunt model, dar daca port fusta, o bluza mai decoltata etc si se uita barbatii dupa mine, ce?Sotul meu e mandru ca se uita si altii, inseamna ca a ales bine. Daca as avea un prieten ca tine, ca de sot sigur nu l-as lua, cu siguranta i-as da papucii in secunda 2, inca de la prima criza de gelozie...Fie fata te iubeste prea mult, dar ma indoiesc serios de asta la cum te porti cu ea, fie ai amenintat-o ca te sinucizi si atunci ii e frica sa nu te aiba pe constiinta toata viata. Oricu ar fi, mi-e mila de ea, biata fata, numai ea stie prin ce trece...
0
23-08-2012, ora 11:00
Psiholog Otvos Monika
Psihologie, Brasov
Psiholog Otvos Monika
Andrei, la psiholog exista discutii mult mai profunde decat ce pot eu sa fac pe forum. Nu am cum sa fac consiliere psihologica pe net, este o aberatie si tine sustine asta inseamna ca nu cunoaste codul deontologic al acestei profesii. In cabinet vei putea afla de unde provin aceste reactii ale tale. Vei vedea ca nu are nici o legatura cu ce am zis eu pana acum. Exista anumite tehnici in cabinet care nu pot fi aplicate online. Asta daca vrei sa iti salvezi relatia. Daca nu... alegerea e a ta!
0
23-08-2012, ora 19:46
Michellin
Nu este medic/terapeut
Michellin
pe bune, eu cred ca face misto pe forum...altfel nu-mi imaginez un om ca si el.plus ca asa prostii vorbeste ca te ia raul
0
23-08-2012, ora 22:46
Psiholog Otvos Monika
Psihologie, Brasov
Psiholog Otvos Monika
Nu am de unde sa stiu asta. Eu imi fac treaba!
0
24-08-2012, ora 00:08
andrei2012
Nu este medic/terapeut
andrei2012
nu fac misto.. si cand am spus ca se vede spatele. ma refeream la fund da am zis sa nu aduc in discutie cuv de astea... in plus pt mihaelaberea stai tu linistita... e clar cum esti daca in lipsa sotului porti tocuri fuste scurte sa se vada si ce mai porti.. inseamna k iti place sa fii curtata si bagata in seama si admirata.. iar pt anonima ce prostii vorbesc eu? doar ca spun ca e o fata frumoasa si k sunt gelos k toti intorc capul dupa ea si se baga in seama cand nu e cu mine.. ce prostii vb ?
0
24-08-2012, ora 07:53
mihaelaberea
Nu este medic/terapeut
mihaelaberea
Mai da tu ai o problema serioasa rau...daca tot ai spus, faptul ca ma imbrac elegant nu inseamna ca sunt intr-un anumit fel, consider ca o femeie trebuie sa aiba grija de ea si daca sotul apreciaza cu atat mai bine.Sa inteleg ca preferi femeile care sunt imbracate intr-un sac, ca sa nu care cumva sa se uite vreun barbat dupa ele?
In alta ordine de idei, decat sa plangi pe forumuri si sa contrazici lumea care nu iti imparte parerile absurde in legatura cu modul in care ar trebui sa se poarte o femeie, mai bine du-te la un psiholog, ca poate reuseste sa o scoata la capat cu tine, intr-un fel sau altul.Desi ai recunoscut ca ai o problema, nu faci nimic in privinta asta, decat sa te plangi.
Acum serios vorbind, la cum te porti cu ea, de ce te mira ca te jigneste si iti inchide telefoanele?Daca situatia ar fi invers si ti-am face crize de gelozie fara motiv cum te-ai simti?Nu am inteles exact ce varsta ai, dar e clar ca trebuie sa te mai maturizezi, in felul acesta distrugi viata ta si a unei eventuale logodnice/sotii. Gandeste-te bine si cauta un psiholog!
0
25-08-2012, ora 13:14
Michellin
Nu este medic/terapeut
Michellin
Andrei, m-am uitat mai devreme pe subiectele deschise de tine, chiar inainte sa ti le pui la secret si am observat ca si prietena ta a intrat pe contul tau si a deschis diverse subiecte...acum pe bune...e ceva in neregula cu toata treaba asta intre voi..adica nu e rau ca a intrat pe contul tau si a deschis si ea subiecte diverse doar ca ma refer la subiectul asta al tau cu gelozia ca ceri ajutor si pur si simplu mi se pare aiurea sa-ti citeasca postarea...in fine.numai bine, ai grija baiatule..si te-au mai intrebat aici pe forum cati ani ai si vad ca nu raspunzi...deci...cati ani ai baiatule????
0
28-08-2012, ora 23:59
andrei2012
Nu este medic/terapeut
andrei2012
R.I.P.
0
29-08-2012, ora 10:00
Psiholog Otvos Monika
Psihologie, Brasov
Psiholog Otvos Monika
Andrei, ceea ce faci tu nu e de gluma, sa stii
0
30-08-2012, ora 01:05
andrei2012
Nu este medic/terapeut
andrei2012
sa va zic astazi ce s a intamplat
i-am zis sa ne vedem.. si ea a venit cu maxi taxi nu am mai fost eu cu masina sa o iau
am zis in sinea mea : bine ma, ia hai sa nu o mai sun.. pe drum sa o tin la telefon..
imi da ea mesaj ca pleaca de acasa, ok.. o sun dupa 10 minute.. ii zic ce faci. ea : bine.. va dau cuvantul meu ca dupa maxim 30 secunde vorbite sau 1 minut.. JUR ca a claxonat'o o masina.. !!! si ii spun eu. a fost pt tine nu ? si ea : da... si eu ii spun.. mda... de 10-15 min nu s-a intamplat nimic si cum te-am sunat imediat ai primit claxon de cand mergi p strada nici un claxon. De ce imi ascunde mereu? cum sa incep eu sa am incredere in ea daca nu imi spune.. si zice ca totul e in regula cand defapt a fluierat'o unu... cand defapt a claxonat'o.. cand defapt s-a bagat in seama..!!! in fine. trecem peste asta: MA DUC in statie la ea unde vine masina.. si coboara din maxi taxi ( normal extrem de frumoasa ) si erau acolo pe o banca vreo 5 baieti. si ea trecuse pe acolo eu veneam spre ea. si toti se uitau dupa ea si unu cica.. aoooleuuuu si se mira asa si eu ii zic : DIN IMPULS.. ( nu stiam ce va urma ) ii zic : aaooleeuu.. smecher rau nu ? macar ramai si tu cu L**A )... nu ma interesa ce se intampla dupa.. nu s-a mai intamplat nimic ( fiind un baiat care am multe cunostinte in oras.. nu prea am prob cu baietii sa zic asa in fine )... deci. ce sa mai zic. dar pe 20 sept cand plec la facultate? si ea ramane aici ?
Adaugă un comentariu / răspuns
47 comentarii 12 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul