Imi simt larg vaginul

26-10-2009
carmen_1987
Nu este medic/terapeut
carmen_1987
Buna ziua!Nu stiu de ce dar de vreo 2 saptamani ma simt larga in timpul actului sexual.Eu intotdeauna am fost stramta si o simteam f bine inauntru.Dar acum cateodata nici nu o simt si nu inteleg dc.sunt foarte suparata si nu stiu ce sa fac.nici dragoste nu mai imi vine sa fac.Am vb si cu prietenul meu despre asta si mi-a spus si el k ma simte mai larga si nu stiu ce sa intamplat.Mentionez k am avut doar un singur partener, stiu k asta nu are nici o legatura.Poate sa fie din cauza tampoanelor tip Ob?Spuneti-mi ce sa fac ca sa fiu ce-a dinainte.E foarte aiurea mai ales k eram stramta inainte si acum ma simt k si o galeata:(.ce pot sa fac?
10 comentarii
0
26-10-2009, ora 20:57
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Vaginul, ca orice organ, isi poate pierde elasticitatea din cauza unor dereglari metabolice. Consultati un medic homeopat, este probabil singura solutie eficienta pt. reglarea metabolismului si pt. problema de mai sus.
0
26-10-2009, ora 21:35
cristina_mec
Identitate neconfirmată
cristina_mec
Consulta un medic ginecolog, el iti va spune sigur dupa ce te va consulta despre ce este vorba.

Multa sanatate!
0
27-10-2009, ora 17:42
carmen_1987
Nu este medic/terapeut
carmen_1987
va multumesc mult
0
28-10-2009, ora 12:29
OCTAVIAN4YOU
Nu este medic/terapeut
OCTAVIAN4YOU
Carmen, nu intra in panica, e un disconfortintradevar, incearca sati faci clisma cu ceai de galbenele, bai de sezut de coada calului si cumpara de la farmacie TANTUM ROSA, fa irigatii si te vei simti mai confortabil.
0
24-11-2009, ora 15:44
bubica
Nu este medic/terapeut
bubica
in timpul actului sexsual am o durere insuportabila in abdomenul inferior sa zic in zona apendicelui, si la scurt timp aceasta durere parca se impanzeste in tot abdomenul ba chiar si spatele ma doare, ce ar putea fi am fost si la ginecoloc si acesta mi-a zis ca asi avea uterul retrovers acum nu stiu ce sa cred asi dori sa aud si parerea dumneavoastra, , am mai multa incredere in voi, va multumesc anticipat
0
26-11-2009, ora 00:02
bubica
Nu este medic/terapeut
bubica
da vreau si eu sa stiu mai raspunde cineva la intrebarile noastre, la ce ati mai facut forumul asta daca nu rspundeti, poate uni oameni isi pun ultima speranta in voi
0
26-11-2009, ora 20:13
carmen_1987
Nu este medic/terapeut
carmen_1987
bubica si eu am o prietena care a avut problemele despre care vorbesti tu...durere in timpul actului sexual si ea avea uterul deplasat in pozitia retrovers.tu de cand ai durerile astea?medicul ginecolog ti-a dat vreun tratament?
0
26-11-2009, ora 20:25
bubica
Nu este medic/terapeut
bubica
durerile au inceput in urma cu 3 ani si medicul ginecolog nu mi-a prescris absolut nimic, mi-a zis doar ca uterul va reveni la normal dupa ce voi avea o nastere, dar totusi, chiar nu se poate face nimic, pt mine sexul a inceput sa insemne doar durere, cu mici exceptii, daca stiti vreun "leac" va rog sa-mi spuneti. va multumesc f mult pt raspuns, si va doresc multa sanatate
0
26-11-2009, ora 20:43
carmen_1987
Nu este medic/terapeut
carmen_1987
imi pare rau dar chiar nu stiu nici un tratament.poate ar trebui sa mergi din nou la medic si sa ii spui k nu poti avea o viata sexuala activa din cauza dureruilor.poate va gasi el o solutie.ti-as recomanda sa mergi la altul sa vezi k zice.astept sa vad ce faci si pana atunci multa sanatate.
0
01-07-2010, ora 11:43
melania123
Nu este medic/terapeut
melania123
buna tuturor!eu nu am probleme la actul sexual sa fie prea larg...doar k de vreo 2 sapt nu am intretinut relatii sexuale si vaginu a ramas deschis k si cum acum as fi intretinut relatii sexuale.dupa cat timp se stramteaza daca nu intretii relatii sexuale.din ce cauza ramane asa?va rog sa ma ajutati!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce este un tuseu vaginal?
  • Ce este secreția vaginală?
  • Ce este uscăciunea vaginală?
  • Secrețiile vaginale
  • Dușurile vaginale – benefice sau nu tocmai?
  •