Imi este foarte rau dupa relatiile sexuale

03-07-2009
crazy man
Nu este medic/terapeut
crazy man
Buna ziua. Ma numesc Ionut am 25 de ani si locuiesc in Iasi.Am o problema care practic ma termina, ma macina.Am vreo 5-6 ani de cand practic ma masturbez.de vreo 3 ani zic eu nu stiu park am devenit dependent de acest lucru si nu ma mai pot lasa.e ca o obsesie pt mine. in acest timp am mai avut si cateva relatii. De vreun 1 an -1 an jumate dupa ce am relatii cu o femeie si ejaculez imi este f.f. rau, in ce sens simt o presiune puternica asupra capului, o senzatie de iritare in interiorul capului, o durere totodata si o gheara park kre ma strange in jurul cefei.imi est frik sa mai am relatii sexuale pt a nu mi mai fi rau.Si dak ma masturbez(ma scuzati) e la fel dak nu chiar mai puternica senzatia. nu stiu park ar fi vorba de un stres acut sau cronic sau nu stiu ce anume.am ajuns sa fiu foarte fricos si panicos.ma gandesc prea mult si ma consum pt anumite chestii care uneori nu sunt asa importante.imi ies din fire f usor si incep sa tremur cand ma simt enervat de cineva.Nu mi pot stapani emotiile si firea. Am consultat destui medici si psihiatri si si neuro sexologi dar nu am zis niciunuia tot adevarul in ceea ce priveste faptul ca am 5-6 ani de cand..., pt ca am o oarecare rusine.Am facut si fac tratament cu encephabol si bromazepam de vreo 2 -3 luni.acest tratament practic nu stiu daca cuprinde toate problemele mele, e mai mult pt starea mea de panica si de agitatie in care intru atunci cand ma enervez.mari rezultate acest tratament nu mi-a dat.va rog daca puteti sa mi raspundeti cat mai concret si mai clar la intrebare pt ca nu stiu ce sa fac.Este cumva vorba de vreo boala, pt ca o simt ca un lucru de care nu mai pot scapa! VA MULTUMESC
3 comentarii
0
03-07-2009, ora 11:09
timeamic
Nu este medic/terapeut
timeamic
Draga Ionut! Parerea mea e, ca, in primul rand trebuie sa fii convins ca vrei sa scapi de problema asta.Ia atitudine, fii hotarat si lasa-te convins ca ceea ce faci tu iti creeaza mult rau.Te deregleaza psihic, te controleaza(iti dai seama, ca tu esti condus, ca, efectiv, nu te poti controla pe tine insuti?). Trebuie sa renunti categoric.Si, ai nevoie pentru asta de sfatul unui psiholog, in primul rand, dar cu o conditie te poate ajuta: sa fii sincer! Cu rusinea nu rezolvi nimic.Te minti pe tine si, pe de alta parte nu areti ca de fapt o consideri o problema de care trebuie sau vrei sa scapi! Nu spui tot adevarul,...mergi acasa si continui sa te masturbezi.De ce? Pt.ca in subconstientul tau parca este o "oarecare multumire"ca tu nu ai spus tot si..drept urmare(daca nu se stie), tu poti s-o mai faci.Ca si cum ar fi pe ascuns. In ritmul acesta te distrugi.Ai inceput sa te condamni la asta...Gandeste-te bine:ce vrei sa faci? Ce vrei sa se intample cu tine? Iti doresc numai bine, si, fii tare! Alege: te controlezi tu, sau...te controleaza ceva...?
0
03-07-2009, ora 11:33
Amalia24
Nu este medic/terapeut
Amalia24
Ai consultat un cardiolog?Durerea si presiunea in jurul cefei este de natura vasculara.Ti-ai luat tensiunea?
Ai mers la un neurolog?nu neuro-sexolog..
Ar trebui sa faci un set complet de analize.si sa incerci sa gasesti care este natura problemei.
Cat despre masturbare trebuie sa inveti sa te controlezi...
Numai bine.
0
11-08-2009, ora 17:02
mihaibucuresti
Nu este medic/terapeut
mihaibucuresti
renunta la masturbare.sunt firesti toate semnalmentele din manifestarile pe care le descri.durerile la nivelul cefei aparut imediat dupa ejaculare se datoresc vasodilatatiei.indiferent ca te masturbezi sau ai o partenera !in timpul unui act sexual cu o partenera exista un schimb de energii pe care tu masturbindu-te nu beneficiezi de ele !femeia avind energie yan(-) si barbatul yang (+).cauta o femeie si renunta la acea practica, altfel poti chir inebuni! Si mergi si tu pe la biserica, spovedeste-te, vorbeste cu un preot, vei reusi si gasi cu siguranta puterea necesara
succes
DUMNEZEU SA TE CALAUZEASCA DE AICI INAINTE !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici