Imi amorteste piciorul stang si partea stanga

02-10-2013
Georgiana3007
Nu este medic/terapeut
Georgiana3007
Buna ziua! Am 23 ani si am o problema de cativa ani. Cand stau in pat pe partea stanga, la maxim 30 secunde imi amoarte partea laterala si fatza coapsei pana in dreptul genunchelui. am observat ca daca apas pe muchia osului coxal ( deci partea osului de la bazin din fatza) imi amoarte piciorul...e un punct acolo pe muchia osului care pur si simplu daca apas pe el imi amoarte instat pulpa...si mi se mai intampla daca tin mana stanga in sus imi amoarte in cateva secunde. este o problema neurologica? Multumesc
3 comentarii
0
03-10-2013, ora 07:55
xulescu2
Nu este medic/terapeut
xulescu2
Nu ma pricep dar daca zici ca problema asta e de cativa ani e cazul sa mergi la medic sa nu devina mai grav. Simptomele pot sa semnalizeze fie ceva minor fie ceva foaret grav. Eu sunt doar un simplu om fara studii medicale dar as putea crede ca e vorba de un nerv care este afectat de o anume afectiune care poate fi pe sistem osos dar si de alat natura care sa iradieze si sa afecteze nervul sciatic. In acelasi timp punctul de care spui ar putea sa coincida cu apasarea unei vene - artere. Intreaba medicul de familie sau mergi la un ortoped sau neurochirurg.
0
03-10-2013, ora 17:46
Georgiana3007
Nu este medic/terapeut
Georgiana3007
multumesc frumos...o sa intreb maine medicul de familie
0
17-03-2014, ora 22:16
adanucu
Nu este medic/terapeut
adanucu
ai putea sa imi spui si mie ce ai avut?am si eu aceeasi amorteala de cateva zile si inca sper sa mi treaca si nu am mers la medic.multumesc anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: