Imbracare dinte fata

28-10-2012
stefanhellzone
Nu este medic/terapeut
stefanhellzone
Buna ziua, acum ceva timp mi s-a rupt un dinte si l-am avut imbracat. Ieri mi-a cazut si l-am pierdut(dintele fals, radacina inca este buna) Vreau sa stiu ce este mai bine sa fac, ce fel de dinte, cat costa si cat dureaza.
Multumesc
3 comentarii
0
30-10-2012, ora 11:56
Dr. Durbac Marius
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Durbac Marius
Salut!
Cel mai bine, evident, este sa-l imbraci iar acum intervine cu ce anume, eu nu o sa-ti recomand ceva anume insa calitatea produsului in general in medicina este data de pret.
Ceramica pe zirconiu gasesti undeva in jur de 1000-1200 lei pret mediu
Ceramica pe metal(cr-ni) undeva in jur de 600-700 lei pret mediu
ambele ar trebui sa dureze in jur de o saptamana daca e doar de facut o coroana pe dinte daca e nevoie si de pivot si poate si de refacerea tratamentului de canal atunci timpul se poate prelungi.
0
12-01-2015, ora 11:46
carmensi
Nu este medic/terapeut
carmensi
Buna,
Sa inteleg ca doar un dinte costa 1000/1200 lei? Pai daca trebuie sa-ti faci o lucrare completa pana la cat se poate urca? Sau o lucrare completa are alte costuri?
0
08-11-2022, ora 16:26
Poterasu99
Nu este medic/terapeut
Poterasu99
Buna ziua, as vrea sa imi scot nervii la toti dintii de sus sa ii pilesc si sa ii imbrac in portelan, cat m-ar costa aceasta procedura?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul