Iluzii si spasme musculare involuntare

26-06-2010
isabelai
Nu este medic/terapeut
isabelai
Buna ziua. Acum vre-o jumatate de an sotul meu (25 ani) a inceput sa aiba junghiuri intercostale si spasme musculare involuntare la brat si la gat (intorcea brusc atul catre stanga ca si cum ar fi vrut sa scuture un gand urat). Toate acestea se intamplau pe fond de nervi, stres si oboseala. Preventiv insa am fost la un Dr. Neurolog si a facut o Tomografie Cranio Cerebrala. Analizele au iesit bine iar Dr ne-a recomandat un psiholog (la care din pacate nu a fost). Recent sotul a inceput sa se planga de niste iluzii. De exemplu: vrea sa ia o farfurie de pe suportul de vase..se uita intr-acolo si nu vede nici una. Dupa cateva momente se uita din nou si isi da seama ca erau 4, fara ca altcineva sa fi fost pe acolo. Ma gandesc ca poate fi si o neatentie..cand cauti ceva si nu te uiti bine..dar mi-e teama sa nu fie ceva mai grav. Daca aveti vre-un sfat scrieti-mi va rog. Multumesc.
1 comentarii
0
26-06-2010, ora 17:36
rrox
Nu este medic/terapeut
rrox
un psiholog sigur ar fi bun. Stresul asta ne termina pe noi.Incercati la psiho cred ca va fi bine.bafta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul