IgG si ANCA pozitiv

08-02-2012
maria63s
Nu este medic/terapeut
maria63s
Buna,
am fost suspecta de sindrom Churg-Strauss in 2005 dar nu m-am dus mai departe sa-mi confirme cineva diagnosticul.Ideea este ca am rinita alergica, astm bronsic, mi-a aparut un nodul sub mandibula dreapta, am de foarte multi ani migrene, iar analizele ANCA de tip a mi-au iesit pozitiv-59, 00 pg/ml, leucocitele sun 3400, neutrofilele 39, 8, limfocitele 42, 7, monocitele 8, 2, eozinofile 7, 99, bazofile 1, 22.Mai mentionez ca am si anemie, spasmofilie.Am fost la un control ORL, mi-a facut endoscopie nazala si nu am nimic suspect si m-a trimis sa fac analizele:Cytomegalovirus IgG pozitiv, 13, 9, IgM negativ-0, 72.Toxoplasmoza-IgG 42, 9 pozitiv, IgM-0, 143 negativ, Serologie EBV=-EA-IgM-1, 6;EA-IgG-0, 1;VCA-IgM 1, 1;VCA-IgG-2, 5;EBNA-IgG-10, 3.De ce sunt suspecta de Curg Strauss?In 2005 mi-au aparut niste pete rosii pe corp care ma mancau si am facut analizele si mi-a iesit ca am toxocaroza.Am luat albendazol si de atunci nu mi-aumai aparut dar mi s-a declansat astmul bronsic.La imunolog am fost dar mi-a dat doar tratament pentru anemie.Ce credeti?Sa am vreo boala autoimuna?La ce doctor sa mai merg.In ultima luna imi intepenesc gleznele dimineata, falangele de la maini mi se inrosesc, ma dor si se ingroasa.mentionez ca am 49 de ani sin sunt la menopauza.As dori un sfat daca se poate.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.