Icter mecanic std 4

22-07-2009
miorita75
Nu este medic/terapeut
miorita75
buna.tatal meu are icter mecanic in std 4 cu invazie locoregionala, tumoarea klatskin are 62 ani as vrea sa stiu ce se mai poate face pentru el am fost la mai multi medici dar toti spun ca sunt slabe sase.
2 comentarii
0
25-08-2009, ora 21:07
brazilio
Nu este medic/terapeut
brazilio
poate te pot ajuta cu ceva.anul trecut o prietena a mea a facut icter mecanic dezvoltand tot o tumora Klatskin std 3B.la Timisoara i s-a montat un stent de drenaj al ficatului, a fost operata in Germania, a facut in tara chimioterapie luni, iar luna trecuta a implinit un an de la operatie.mentionez ca a avut si7 ganglioni limfatici cu metastaze.operatia se poate face si la noi in tara, iar ca mijloace paliative{de imbunatatirea calitatii vietii]]se pot monta acele stenturi.in speranta ca te-am ajutat cu ceva, va doresc multa sanatate.
0
25-08-2009, ora 22:54
miorita75
Nu este medic/terapeut
miorita75
iti multumesc f mult pentru raspuns dar daca nu ai posibilitatea sa mergi in germania, ce putem sa facem.acum tatal meu urmeaza un tratament naturis a lui fulga stelian dar se simte din ce in ce mai rau a slabit f mult de la 85kg si acum are 35kg.nu mai poate minca nu stim ce sa mai facem, va rog din suflet daca stie cineva vreun doctor aici in romania.

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.