Iar..

12-12-2015
Ev3
Nu este medic/terapeut
Ev3
Buna,
Am scris acum doua luni, la vremea aia, vestea unui virus HPV m-a distrus !!
M-am calmat între timp după un test Babeş Papanicolau care a ieşit, spre surprinderea mea, prea bine !!
Bun, acum câteva zile am observat ca au început sa imi re-apăra, nu m-am speriat, ştiam deja ce este. Am fost la medicul meu ginecolog care nu pare deloc speriat de ce mi se întâmpla mie si mi-a dat o crema si un medicament nou care previne apariţia lor. Coriolus MRL (cred)..
Doar ca eu am o iritaţie pe obraz de azi dimineaţa si nu stiu ce este si am citit ca e posibil sa îţi apăra si in gura chiar daca nu ai făcut sex oral, nu are legătura..
Ce-i de făcut?!
4 comentarii
0
12-12-2015, ora 23:03
h1n1
Nu este medic/terapeut
h1n1
Nu apar în gura!Toţi suntem infectaţi cu HPV.Unele tulpini provoacă negi oriunde pe pielea corpului iar altele doar în zona ano-genitală.Doar ca cei din zona intima se transmit destul de uşor pe cale sexuala!
0
12-12-2015, ora 23:29
Ev3
Nu este medic/terapeut
Ev3
Atunci de ce exista atâtea articole pe internet despre aşa ceva?
0
13-12-2015, ora 09:16
h1n1
Nu este medic/terapeut
h1n1
Probabil ca asa este dacă spui ca exista articole! Aceia or fi negii bucali dacă apar în cavitatea bucala!
0
13-12-2015, ora 18:59
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Daca iti apar in gura te duci si ti-i tratezi pe cei din gura. Deocamdata ocupa-te de ce ai. Nu te mai gandi la lucruri inexistente. Ia-o step by step.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.