IUI si Hemoroizi

19-05-2010
ankaEla
Nu este medic/terapeut
ankaEla
Bun ziua,

Eu si sotul meu dorim sa urmam o inseminare intrauterina in curind. Din pacate, eu, de curind am observat aparitia unui hemoroid extern, ceea ce inseamna, din cite am citit, ca probabil sufar si de hemoroizi externi. Pentru ca tratamentul pt IUI ar trebui sa inceapa in curind si n-as vrea sa mai amin, as dori sa stiu ce implicatii ar avea existenta hemoroizilor in efectuarea unei inseminari? Sau nu ar trebui sa ma ingrijorez?

Multumesc.
3 comentarii
0
21-05-2010, ora 06:36
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu trebuie sa te ingrijorezi, inseminarea nu are treaba cu hemoroizii. Daca ramai insarcinata, atunci cand sarcina va creste, mai vorbim.acum e prea devreme.
0
21-05-2010, ora 13:34
ankaEla
Nu este medic/terapeut
ankaEla
Multumesc !
0
01-11-2010, ora 16:28
anamaria54
Nu este medic/terapeut
anamaria54
Da cum sa nu la Proctoline am fost eu si este o bataie de joc, ca sa nu mai vorbesc de durerea care trebuie sa o suporti dupa fiecare ligaturare cu benzi elastice. Am fost si eu si mi-am ligaturat un hemoroid dar nu-mi mai trebuie, dupa fiecare hemoroid tre sa astepti vreo 3 sapt pana se va incepe din nou ligaturarea la celalalt hemoroid. La mine este vorba de mai multi hemoroizi si daca dupa fiecare astept cate 3 sapt ma apuca anul de zile
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul