Intepaturi la inima de 2 zile

06-02-2012
mymyionela
Nu este medic/terapeut
mymyionela
Buna am 25 de ani baiat as vrea sa va pun o intrebare de 2 zile ma tot inteapa la inima peste zi si e cam des care ar fi problema va rog raspuns
8 comentarii
0
06-02-2012, ora 17:24
mymyionela
Nu este medic/terapeut
mymyionela
MA GANDESC K MA INTEAPA LA INIMA SI DIN CAUZA TIGARIILOR E ZIKETI
0
07-02-2012, ora 14:06
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Ia calciu pentru o luna de zile si vezi daca se mai intampla. Intepaturile la inima apar si din cauza lipsei de calciu. Ia acel supliment de calciu magneziu si zinc. La varsta ta nu apar boli cardiace.
0
08-02-2012, ora 14:54
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Mergi sa faci un control la cardiologie, iar daca nu ai nimic la inima, intepaturile pot fi de la o infectie in corp.
Sinuzita = infectia cu streptococ sau stafilococ in nas. Streptococii pot determina chiar aparitia unei infectii la inima.
Ai putea face un exudat nazal cu antibiograma, daca simti nasul infundat, curge sau simti ca ai ceva probleme la ochi.
Ochii comunica cu nasul prin canalele lacrimale.
Alte simptome mai ai? Urinezi bine sau cu probleme? Te doare gatul?
0
13-02-2012, ora 03:46
mymyionela
Nu este medic/terapeut
mymyionela
buna multumesc de sfaturi doar o infectie la masea am de ceva timp 1 an Va multumesc
0
23-03-2012, ora 09:45
Eduard_K
Nu este medic/terapeut
Eduard_K
Buna,
Poate ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat, eu am alta problema cu inima, in urma unui EKG mi s-a spus ca bate putin mai incdet decat normal, si asta din cauza extenuarii si oboselii f accentuate, plus ca am avut si ceva probleme cu somnul, s-au strans cam multe.daca beau suc de lamaie simt chiar o durere in zona inimii, adica simt inima f slabita. Ce as putea sa fac ca sa redresez situatia?
stiti ceva suplimente naturiste sau alimente care sa ajute la intarirea inimii? Multumesc.Edi
0
24-03-2012, ora 18:03
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Nu te juca cu problema la inima!
Faptul ca bate prea rar (bradicardie), poate face ca oxigenarea creierului sa nu fie corecta si poti avea probleme mai mari.
Mergi la cardiolog pentru investigatii. Sa iti verifice si coagulabilitatea sangelui - INR si Tinp Quick.
Unele pastile sau suplimente pot determina scaderea frecventei batailor inimii.
Daca iei ceva, spune-i medicului cardiolog.
0
28-03-2012, ora 14:36
Eduard_K
Nu este medic/terapeut
Eduard_K
Multumesc frumos pentru raspuns.
0
08-06-2012, ora 22:42
Timeea2007
Nu este medic/terapeut
Timeea2007
buna seara, in urma unui control la cardio am aflat ca valva mitrala nu se inchide bine... (ramane intredeschisa)... m-i s-a recomandar aspacardin ptr 3 luni dupa care un alt control...
au trecut 2 luni si jumatate de cand iau aspacardin insa intepaturile si spasmele continua. ce imi tecomandati? astept un raspuns. multumesc, o seara buna tuturor
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • BioSport Earbuds – căștile care îți monitorizează inima
  • 5 obiceiuri pentru o inimă sănătoasă
  • Dispozitivul electric pentru îmbunătățirea funcției cardiace
  • Valvele cardiace sintetice, invenția care ajută chirurgii să-și exerseze tehnica
  • Modificări cardiovasculare în timpul sarcinii
  • Exercițiile de anduranță, efecte protectoare pentru inimă
  • Aplicația pentru mobil utilă în cazul pacienților cu insuficiență cardiacă
  •