INTELIGENTA - mai are remediu ?

14-11-2010
Lucifer from Hell
Nu este medic/terapeut
Lucifer from Hell
Sufar de inteligenta exagerata.
Exista vreun medicament pt aceasta boala cumplita ? Adica ceva care sa ma faca si pe mine un om normal, prost, ca toti ceilalti. As vrea sa-mi scada IQ-ul cam la nivelul unui manelist asa...
As face si operatie pe creier, as da orice sa scap de inteligenta asta. :((
E foarte greu sa fii singur si sa nu te inteleaga nimeni, nu mai suport.
13 comentarii
0
14-11-2010, ora 13:54
Lea
Nu este medic/terapeut
Lea
Nu suferi de inteligenta exagerata din doua motive. 1. Nu exista asa afectiune. 2. Oamenii cu adevarat inteligenti ii inteleg chiar si pe manelisti. Atat de inteligenti sunt.

Oameni care sa te inteleaga exista, pur si simplu inca nu i-ai intalnit sau poate te-au parasit pentru ca au vazut ca esti prea inteligent pentru ei :)

Dar te cred ca suferi, incearca sa cobori de pe piedestal, admira lucrurile simple, gaseste-ti o ocupatie inteligenta, care sa-ti mai ia din energia pe care ai acumulat-o.
1
14-11-2010, ora 19:09
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Pentru ce să vă operaţi pe creier, doar ca să scădeţi IQ-ul ? Recomandarea mea este să urmaţi o şcoală de poliţie.
0
14-11-2010, ora 21:55
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
E o vorba: tre sa fii inteligent sa-ti dai seama ca esti prost. O fi valabil si invers? Daca doresti confirmarea ca esti normal (si doar cel mult neadaptat) mai stam de vorba ;). Oricum, ai resit sa captezi atentia cu umoru lu matale.
1
14-11-2010, ora 22:54
Lucifer from Hell
Nu este medic/terapeut
Lucifer from Hell
Ma bucur ca v-ati amuzat, dar eu vorbesc chiar serios...
Pai nu numai ca ii inteleg pe manelisti dar ii si iubesc.
Voi ziceti ca vreau sa ma laud cu asta ? Hm... nu v-as dori la nici unu sa treceti prin ce trec eu.
Nustiu, poate nu m-am exprimat eu cum trebuie, ca nu prea le am cu limbajul asta pamintean. Vreau sa zic ca am o stare foarte constienta si vad mai mult decit ar trebui sa vada un om normal. Nu ma astept sa ma intelege-ti, n-aveti cum. As vrea doar sa scap de blestemul asta cu care m-am nascut.
0
15-11-2010, ora 14:09
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Acu serios: daca ai un dar, un har, un ceva aparte, trebuie doar sa-i gasesti utilizarea in scop bun, pentru ca sigur exista posibilitatea asta, nimic nu este fara folos. A gasi calea asta, chiar cu ajutorul cuiva mai putin evoluat este cheia rezolvarii problemei tale. In loc sa te simti de "dinafara", cauta sa vezi ce poti face cu inteligenta ta, astfel incat sa te implinesti si pe tine si sa fii si util. Si atunci, normalitatea va deveni doar o conventie care nu te va mai supara. Daca totusi te obsedeaza, aici pe pamant, exista doar posibilitatea de a sta de vorba cu cineva care are experienta "in domeniu". Stiu ca n-o sa te satisfaca raspunsul, dar cauta, prin inteligenta ta, sa gasesti modalitatea de a te exprima astfel incat sa comunici ce "problema " ai.
0
20-11-2010, ora 10:44
Lucifer from Hell
Nu este medic/terapeut
Lucifer from Hell
Tocmai asta e problema mea "comunicarea". Nustiu ce am, parca nu inteleg limbajul celorlalti oameni. Ma simt foarte diferit de restul lumii (si nu-mi place). Neputind comunica nu pot sa am un servici, nu pot sa am o prietena, nu pot sa fac nimic... Poate ca, creierul meu inteligent e defect in zona comunicarii.
0
20-11-2010, ora 19:18
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Ce varsta ai?
0
20-11-2010, ora 21:41
Lucifer from Hell
Nu este medic/terapeut
Lucifer from Hell
30 ani si cred ca-i pun capat aici.
0
20-11-2010, ora 22:45
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Esti prea inteligent ca sa spui asa ceva...Daca vrei putem vorbi, iti las o adresa prin mesaj privat. Decizia e a ta.
0
21-11-2010, ora 02:48
diavolul
Nu este medic/terapeut
diavolul
mi-e frica ca tu ti-ai creat o realitate a ta.reusesti sa intelegi asta?
0
27-11-2010, ora 23:20
Lucifer from Hell
Nu este medic/terapeut
Lucifer from Hell
Pai mi-am creat ca altfel innebuneam in lumea asta de cacat. Daca nu-mi place ce este ce era sa fac, mi-am creat eu una. Nu am vrut dar am fost obligat, ca sa supravietuies.
0
29-11-2010, ora 15:10
irina toma
Nu este medic/terapeut
irina toma
Mr. Lick, multi oameni s-au desprins de clisee si si-au format lumea lor ba chiar au reusit sa devina centrul unui mic univers. Inteligenta e o forma de energie cu o importanta forta garvitationala ce poate atrage sateliti. Renunta sa cauti oameni asemenea tie ca-i greu sa gasesti si nu pentru ca nu exista ci pentru ca mai devreme sau mai tarziu toti isi construiesc propriul univers si traiesc solitari in multime.
Poate nu ai nevoie de servici !! Cred ca trebuie sa devii free lancer si sa te apuci sa faci ceva pe cont propriu astfel incat tot restul sa se raporteze la tine si nu invers. E greu. Stiu !... dar se pare ca asta e singura sansa. Nu dispera. Intr-o dimineata te vei trezi cu capul limpede si vei stii exact ce ai de facut.
Totul e sa nu crezi ca esti defect in vreun fel.
0
29-11-2010, ora 15:17
irina toma
Nu este medic/terapeut
irina toma
Daca ai probleme de comunicare nu-i bai. Iei pe cineva cu aptitudini in relatii cu publicul. Toti oamenii care detin o reala forta mentala au probleme de comunicare. N-o sa vezi niciodata un geniu sa exceleze in relatiile sociale. Si Einstein era vesnic mototolit si ciufulit. Am incercat odata sa vorbesc cu el si
mi s-a parut tare morocanos, nici nu intelegeam ce zice - cre' ca m-a injurat :))
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Apatia la vârsta a treia ar putea indica micșorarea creierului
  • O parte a creierului rămâne tânără și la vârstă înaintată
  • Creierul îmbătrânește mai repede dacă nu dormim suficient
  • MIT: Celulele creierului nu se mai regenerează
  • MIT: Folosim doar 10% din capacitatea creierului
  • Premiul Nobel în medicină, acordat cercetătorilor ce au descoperit „GPS-ul intern” al creierului
  • Stimularea electrică a creierului - benefică sau dăunătoare?
  •