Intarziere menstruatie

29-03-2010
macmac
Nu este medic/terapeut
macmac
Buna ziua, am o problema, am o intarziere de menstruatie de 7 zile, dar mentionez ca acum 3 saptamani am fost operata de pelviperitonita si apenticita catarala de contact iar medicul mi-a zis ca aveam ovarul drept, trompa dreapta si o bucata din uter suprainfectate, am facut tratament 10 zile cu ciprinol si metronidazol, iar la consultul ginecologic mi-a zis ca totul e ok doar ca am endometrul putin stratificat. Poate fi oare cauza intarzierii aceasta? Va rog sa imi raspundeti. MULTUMESC ANTICIPAT.
4 comentarii
0
29-03-2010, ora 15:57
macmac
Nu este medic/terapeut
macmac
AM uitat sa spun ca mia zis ca am multe chisturi pe ovare, si ovarul drept mai mic cu vreo 2 cm decat cel stang
0
31-03-2010, ora 16:32
irina30
Nu este medic/terapeut
irina30
Buna. Am si eu o problema. Luna trecuta mi-a venit menstruatia pe data de 22.02.2010.In data de 07.03 am fost racita si am luat antibiotice. La o sapatamana ( 15.03.2010 ) am fost la doctorul meu ginecolog si am facut instilatie - nu puteam sa raman insarcinata.Menstruatia trebuia sa imi vina pe data de 20-22.03 si nici acuma nu mi-a venit. Am facut 1 test si a iesit negativ.Noi ne dorim foarte mult un copil.
0
30-03-2011, ora 20:20
sweetbutterfly
Nu este medic/terapeut
sweetbutterfly
Buna, am si eu o problema.De obicei imi vine menstra la 27 sau 30 de zile, insa acum trebuia sa-mi vina p 23 martie(27 zile) sau macar p 26 martie(30zile).Ultima menstra a fost pe 24 februarie.
Relatii sexuale neprotejate (ejaculare externa) am avut dupa 19 ianuarie cand dupa metoda calendarului trecuse de perioada fertila.Acum nu stiu ce sa fac, inca nu mi-a venit.
Sa fie oare datorita unei singure pastile(anticonceptionale) pe care am luat-o in prima saptamana a lunii martie, nestiind ca trebuia sa o iau in prima zi de menstra????
0
01-04-2011, ora 13:55
sweetbutterfly
Nu este medic/terapeut
sweetbutterfly
Nu-mi raspunde si m, ie nimeni????
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: