Intarzierea menstruatiei!

558 comentarii 1 2 ..... 567 ..... 18 19 Înainte ›
0
27-03-2009, ora 14:23
LoveIsBlinD
Nu este medic/terapeut
LoveIsBlinD
HEY!Tot timpul am lasta prietenul sa ejaucleze in mine doar ultimele 2 zile dupa ce imi trecea perioada lunii...chiar penultima zi de menstruatie cand nu e fluxul la fel de intens si prima zi de dupa.o sg data l'am lasat 3 zile.nustiu.mi'a intarziat menstruatia 4 zile...inca am probleme cu socotitul zilelor...sa vad cum si cand imi vine.de obicei sunt 26 de zile fix din ziua in care mi'au venit..sunt ingrijorata...ca orice fata...as vrea sa aflu mai multe despre chestiile astea...cu ejaculatul...si zilele...pentru ca niciodata nu am tinut cont cand mi'a venit menstruatia...iar de 4 luni mi'am facut chiar si calendar.app si inca ceva.am niste scurgeri...destul de abundente un lichid alb.stiu k scurgerile' snormale..dar asha abundent?.SPER SA AVETI RABDARE SA CITTI SI ASTEPT RASPUNS! mersi mult:*
0
27-03-2009, ora 17:48
Pisicutza_09
Nu este medic/terapeut
Pisicutza_09
Buna ziua! Am 17 ani si jumatate aproape si nu am mai avut menstruatie de 78 de zile. Inca de la inceput am avut probleme, acum 2 ani am mers la medic, pentru ca imi venea la cate 4, 5 luni si mi-a recomandat niste pastile pe care sa le iau 5 zile. Tratamentul a functionat, imediat mi-a venit, insa nu mi-a reglat ciclul, doar ca imi intarzia mai putin. Imi venea la 2 luni si ceva. Acum, de exemplu, mi-a venit in septembrie, in noiembrie de 2 ori si pe 7 ianuarie, ultima data. Am avut contact sexual protejat pe 31 decembrie, insa prietenul nu a ejaculat. M-a penetrat si cu degetul... Exista posibilitatea sa fi ramas insarcinata, chiar daca la 7 zile dupa aceea mi-a venit? Mentionez ca am facut 2 teste de sarcina si au iesit negativ si am fost din nou la medic, si mi-a prescris Arefam, timp de 5 zile; din seara asta urmeaza sa iau. Ce se intampla? Se poate ca testele sa nu fi dat un rezultat corect? Va rog sa imi raspundeti. Multumesc anticipat.
0
01-04-2009, ora 12:23
daniela1106
Nu este medic/terapeut
daniela1106
buna ziua! am o problema cu intarzierea menstruatiei.mi-a venit pe data de 25 februarie si a tinut pana pe 1 martie si dupa calculul meu trebuia sa vina cam pe 24-25 martie si nu a venit nici pana akm in aprilie, sunt 36 de zile de cand nu a venit.Mi-a mai intarziat in luna octombrie si noiembrie 2008 cand a venit la 40 de zile, este ceva normal sa vina asa tarziu???? acum poate veni tot la 40 de zile??? sunt foarte ingrijorata. Mentionez ca mi-am inceput viata sexuala si mai mereu am facut sex neprotejat dar nu a terminat in mine.ultimul contact sexual neprotejat a fost pe data de 28 martie.Sper sa nu fi ramas insarcinata.:((:((...astept un raspuns cat mai repede va rog mult, va multumesc!!!
0
01-04-2009, ora 17:23
geo93
Nu este medic/terapeut
geo93
am si eu o intrebare
am 16 ani si mi-am inceput viata sexuala de aproximativ 5 luni
intotdeauna am facut protejat
ultima menstruatie am avut-o pe 1 februarie
inainte aveam intrarzieri si de 4 5 6 luni apoi mi s-a reglat
ce se intampla?
de ce imi intarzie asa?
mentionez ca am facut un test de sarcina ce a iesit negativ
multumesc anticipat
0
01-04-2009, ora 19:33
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Intarzieri de pana la 10 zile sunt considerate normale. Daca intarzierea depaseste 10 zile, si cauza intarzierii nu poate fi explicata printr-un test de sarcina, un consult este necesar.
0
02-04-2009, ora 17:05
Onutta
Nu este medic/terapeut
Onutta
Buna ziua.am si eu o intrebare..acum 2 saptamani mi-am inceput viata sexuala..la inceput a fost protejat(penetrarea nu a fost completa, prietenul nu a ejaculat)..apoi neprotejat(aproximativ 5 minute..mentionez ca penetrarea nu a fost completa, prietenul nu a ejaculat..)trebuia sa imi vina menstra pe 16 februarie..(de obicei imi intarzia cam 2 saptamani..)pana in momentul de fatza nu mia venit..nu am avut nicio simptoma..cu exceptia unei dureri de burta -acum 2 zile..este posibil sa fiu insarcinata..?nu am avut nicio simptoma cum ca as fi.Va rog frumos sa imi raspundeti.multumesc anticipat.
0
02-04-2009, ora 20:13
georgiana_c9
Nu este medic/terapeut
georgiana_c9
buna...am saptesprezece ani, si mi-a intarziat menstruatia de 2 sapt...sunt inca virguna deci nu se pune problema unei sarcini...in aceste 2 sapt am avut si inca mai am dureri la nivelul ovarelor si la nivelul pelvisului..
0
03-04-2009, ora 09:30
Mihaela G
Nu este medic/terapeut
Mihaela G
Buna ziua
Va rog sa ma ajutati. Am 26 ani si sunt casatorita de 6 ani.Nu am avut niciodata un ciclu regulat, dar acum sunt speriata tare. Am o menstruatie o data la 6 luni. Am fost la medic si mi-a recomandat un medicament DUPHASTON 10 mg. Dupa cateva zile mi-a venit, dar in urmatoarea luna nu. Va rog da-ti un sfat !
0
05-04-2009, ora 08:59
sosa
Nu este medic/terapeut
sosa
imi intarzi ciclul de vreo 2 luni si nu stiu de ce, nu cred ca sunt insarcinata...ce sa fac, am 31 ani, posibil sa fie de la stres?
0
05-04-2009, ora 18:15
anamary88
Nu este medic/terapeut
anamary88
buna ziua!am si eu o nelamurire..nu am avut niciodata menstruatia regulata insa in ultimul timp venea in interval de 30 zile..insa de luna trecuta mi a intarziat 2 saptamani...si sunt ingrijorata pentru ca nu stiu care ar fi cauzele...in afara de posibiltatea sarcinii..cine m-ar putea indruma?sau sa mi recomande un doctor ceva?
0
05-04-2009, ora 22:59
eu18
Nu este medic/terapeut
eu18
nu vreau sa te ingrijorez, insa in'afara de sarcina pot fi multe alte probleme: stres, infectii, alimentatie proasta in ultimul timp, si altele. Poate o sa observi mai sus, ca si eu am avut aceeasi problema, insa s'a rezolvat; la scurt timp dupa ce am postat problema mea pe forum, mi'a venit [;x] si am scapat de o grija. Incearca sa te relaxezi si s scapi d toate problemele ce te inconjoara, si ai mai multa grija de tine. Totusi nu ar strica daca ai consulta un medic. Poti de asemea sa ceri parerea domnului doctor Dragomir de pe forum. Multa sanatate va doresc >:D<:X
0
06-04-2009, ora 14:06
Andreea02
Nu este medic/terapeut
Andreea02
o intrebare pt domnu doctor:am o problema, mi-a intarziat menstruatia 3 saptamani, si vreau sa stiu daca e posibil sa fiu insarcinata avand in vedere ca ultimul contact sexual a fost pe 31 decembrie 2008 si a fost protejat, apoi in ianuarie si februarie mi-a venit regulat adica pe data de 14 si in martie nu a mai venit, mentionez ca am fost bolnava la sfarsitul lui februarie si am facut tratament cu polidin, nu am avut nici semne pt o posibila sarcina, m-ati ajuta tare mult cu un sfat profesionist, va multumesc
0
07-04-2009, ora 12:32
anamary88
Nu este medic/terapeut
anamary88
cred ca ai dreptate un consult ar fi necesar.insa am nevoie de o indrumare caci nu stiu la ce medic sa merg sau cui sa cer sfatul...as avea mare nevoie de un sfat...cine m ar putea ajuta?
0
09-04-2009, ora 23:16
nicolici20
Nu este medic/terapeut
nicolici20
Buna ziua. Am si eu o intrebare: ciclucl menstrual poate intarziua daca am folosit contraceptie de urgenta?
Mentionez ca am folosit contraceptia d eurgenta de 3 ori in 8 luni. Ultima data am folosit pilulele in luna ianuarie. De atunci mi-a venit ciclul regulat pana in aceasta luna cand mi-a intarziat 6 zile. Are vreo legatura?
0
09-04-2009, ora 23:23
anonimat
Nu este medic/terapeut
anonimat
buna seara, vreau sa va intreb si eu ceva si va rog mult sa-mi raspundeti.Este vreo problema dak menstruatia tine 3 zile?va rog mult raspundeti.va multumesc anticipat
0
10-04-2009, ora 15:54
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
@nicolici20: Da, acele pilule pot da tulburari de ciclu, inclusiv intarzierea menstruatiei.

@anonimat: Nu este nici o problema, e foarte frecvent sa tina 3 zile.
0
14-04-2009, ora 14:30
vic89
Nu este medic/terapeut
vic89
Buna ziua..am 20 de ani si de obicei menstruatia, pana luna asta, imi venea pe data de 3-4, insa astazi suntem in 14 si inca nu mi-a venit.sunt cam ingrijorata...eu cred ca n-ar trebui sa imi fac griji din moment ce am avut relatii sexuale "protejate", in sensul ca ejacularea a fost "afara".dar nu stiu ce sa mai fac! simptome nu am, insa ma tem de o posibila sarcina...viata sexuala am inceput-o acum aprox 2 ani in care nu mi s-a intamplat sa raman insarcinata niciodata...De un an realtiile sexuale sunt terminate cu ejacularea "afara", de aici am dedus ca n-as avea cum sa raman insarcinata din moment ce nu s-a intamplat in tot acest timp...Va rog frumos sa ma ajutati...multumesc mult!!
0
14-04-2009, ora 14:44
anca 24
Nu este medic/terapeut
anca 24
Buna te sfatuiesc sa-ti faci un test de sarcina cat mai repede ca mie mi s-a intamplat sa raman insarcinata folosind aceeasi metoda ca si tine, si nu intelegeam cum dar s-a intamplat, poate ai noroc si nu esti insarcinata daca nu iti doresti asta.
0
14-04-2009, ora 16:06
ionutza+alexutza
Nu este medic/terapeut
ionutza+alexutza
buna ziua!mi a intarziat menstruatia o zi si ma simt foarte ciudat!am impresia k mi a crescut si burtica !nu obisnuia sa imi intarzie.venea chair mai devreme.sunt ingrijorata!dar sapt trecuta am alegat km 2 km si de ceva timp km in fiercare seara fac exerciti si vreau sa va intreb dak si din cauza asta poate imi intrazie!va rog sa mi raspundeti repede!va multumesc
0
15-04-2009, ora 14:55
buburuza84
Nu este medic/terapeut
buburuza84
Bună ziua. Vreau să vă spun că mi-a venit luna trecută în Martie ciclul în 10 şi până în ziua de azi încă nu mi-a venit, m-am protejat cu prezervativ. Numai o dată fără dar a ejaculat inafară. Ţin să vă spun ca de când mă ştiu tot ciclu neregulat am, am folosit si Marvelon dar am facut pauză şi din Ianuarie nu mai iau, se poate să fie întârzierea şi de la ele. Momentan nu am nici o reacţie doar mă duc des la baie, iar în general nu am reactii de durere de sâni sau altceva, am făcut sport mult timp si nu este un chin pt mine stopul. Doar la lucru sunt cam stresată şi am mult de lucru. Am fost si racită de sărbătorile de iarnă si am luat antibiotice, si m-am ingrăşat puţin de la mâncare şi am făcut o dietă, iar în urma acestor antibiotice şi dietă am făcut o candidoză vaginala, dar m-am tratat acasa cu ceai de gălbenele şi bicarbonat şi am mâncat mult iaurt natural să readuc PH care era acid.
Puteţi să-mi spuneţi exact care este intervalul maxim intre cicluri.
0
15-04-2009, ora 15:51
buburuza84
Nu este medic/terapeut
buburuza84
Multumesc oricum de informatii, chiar acum mi-a venit stopul.
O zi buna sa aveti. La revedere!
0
15-04-2009, ora 18:47
deedee20
Nu este medic/terapeut
deedee20
Buna ziua!am si eu o intrebare.Luna asta mi-a intarziat menstruatia cu 9 zile.luna trecuta am avut un contact sexual neprotejat, eram in ultima zi a menstruatiei cand inca mai curgeau cateva picaturi>Tin sa va spun ca prietenul meu nu a ejaculat in mine.A doua zi am luat Postinor2 si timp de cavteva zile, cred ca in jur de 5 zile am avut o scurgere inchisa la culoare.Este posibil sa fi ramas insarcinata????Va rog, astept un raspuns!
0
16-04-2009, ora 10:41
anamaria30
Nu este medic/terapeut
anamaria30
buna!acum 2 saptamani am avut prima mea relatie sexuala...se intampla la 3 zile dupa terminarea ciclului mestrual...acum trebuie sa'mi vina si imi intarzie...de obicei imi venea mai devreme..nu stiu ce se intampla imi e foarte frica..am folosit prezervati si a fost in regula...am fost si putin stresata zilele astea..m'am certat cu iubitul meu..dar de ieri totul e ok..ne'm impacat..poate fi si asta o cauza?..sunt ingrijorata
0
19-04-2009, ora 16:47
modelino
Nu este medic/terapeut
modelino
Buna ziua ! Acum cateva zile a venit prietenul meu pe al mine si am inceput sa ne jucam umpic mai mult. Eu sunt virgina si inca nu sunt pregatita [ptr un contact sexual. El a zis ca ma intelege perfect si ca ma respecta si ca atunci cand sutn pregatita sa ii zic. Insa am ajuns la momente mai intime, ca in orice cuplu, si astfel am inceput sa ne mastyrbam reciproc. A fost pentru pima omara ptr mine si probabil de aceea sunt si asa speriata. La un moment dat el si'a pus mana pe penis. Avea un fel de lichid despre care am afla ca se produce atat la barbati cat si la femei cand sunt excitati. Asa zisul lichi seminal a ajuns pe degetelele lui, nu mult, foarte putin, apoi a continat treaba la mine... Mentionez ca nu m'a penetrat cu degetul si ca sunt virgina, insa exista sanse sa fii ramas insarcinata ? Va rog un raspuns.
0
19-04-2009, ora 23:42
ana92
Nu este medic/terapeut
ana92
buna ziua.doresc si eu sa imi raspunde-ti la o intrebare.poti ramane insarcinata dak ai mimat k faci sex adica vaginul a fost atins cu penisul fara prezervativ si sa nu ejaculeze?.mentionez k ink sunt virgina si mi-a intarziat ciclul 2 luni.imi este foarte frica
0
19-04-2009, ora 23:48
ana92
Nu este medic/terapeut
ana92
am uitat sa va spun si faptul ca acum cateva am observat k dak apas pe stomac simt niste batai care sunt la fel ca bataile inimii.c este oare?
0
20-04-2009, ora 23:31
eu18
Nu este medic/terapeut
eu18
Dupa parerea mea, nu cred ca esti insarcinata, nu ai cum daca esti inca virgina. Iar acele batai, sunt de altfel stresul si faptul ca te concentrezi sa auzi sau sa simti ceva in timpul acela. Incearca sa te relaxezi si sa scapi de aceste griji. Probabil ti'a intarziat din cauza aceasa (stresul), raceala la ovare, alimentatie proasta... sau alte cauze, insa nu sarcina. Asta este parerea mea si cred ca nu gresesc. Daca cumva nu esti lamurita si ai inca dubii incearca sa'i scrii d'lui doctor de pe forum, prin email, te va ajuta mult mai mult decat mine, iti va spune ceva mai sigur si concret. Mult noroc si sanatate! Sper sa vii cu vesti bune!
0
22-04-2009, ora 12:06
ana92
Nu este medic/terapeut
ana92
din fericire acum mi-a venit.chiap pe data knd trebuia sa vina. dar dc nu mi-a venit in luna martie? o fi din cauza k am luat un tratament mai puternic pentru ca am fost racita?stie cnv
0
24-04-2009, ora 22:29
Adriano205
Nu este medic/terapeut
Adriano205
sall.prietenei mele i-a intarziat luna asta 5 zile ink nu i-a venit.facem sex d 2 luni.protejat dar luna asta i-a intarziat puteti sa imi spuneti si mie care ar putea fi cauzele?este racita si am vazut pe alte forumuri k asta poate fi cauza.in rest nu are greturi, ameteli sau chesti d genul asta.imi puteti spune si mie care ar putea fi cauzele?
0
26-04-2009, ora 17:18
anamaria30
Nu este medic/terapeut
anamaria30
Dc nu'mi raspunde si mie nimeni:-<?
Adaugă un comentariu / răspuns
558 comentarii 1 2 ..... 567 ..... 18 19 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  •