Intarzierea menstruatiei!

558 comentarii 1 2 ..... 171819 Înainte ›
0
07-05-2014, ora 15:14
adeeenaaa
Nu este medic/terapeut
adeeenaaa
Buna ziua,

Am o mare nelamurire si sper sa gasesc o solutie aici. In primul rand, tin sa mentionez ca mi-a intarziat menstruatia 9 zile pana acum, in conditiile in care am un ciclu nu tocmai regulat. Ciclul mediu e de 30-31 de zile, dar niciodata nu mi-a intarziat mai mult de 4 zile si tocmai d-aia incep sa ma ingrijorez. Relatii sexuale nu am mai intretinut de pe 23-24 martie, iar atunci am facut-o cu prezervativ, asa ca nu as pune problema unei sarcini. Ultima menstra a fost pe data de 28 martie, urmand ca pe 28 aprilie sa-mi vina din nou. Am avut durerile obisnuite inainte de menstruatie: dureri de spate, aparitia cosilor, fara dureri de sani, insa (mie mi se intareau si sanii, iar acum nu s-a intamplat asta). Incep sa ma ingrijorez mai tare si pentru ca am inceput sa urinez din ce in ce mai des, dar de fiecare data foarte putin. Ma simt balonata, iar urina este inchisa la culoare dimineata. Nu am si nici nu am avut alte dureri in afara celor mentionate mai sus, asa ca nu pot sa-mi dau seama exact ce se intampla.
Se poate sa fi racit la ovare (sa am anexita)? Sau sa fie o dereglare hormonala din cauza stresului (am o perioada grea: licenta, examene si altele)? Se poate sa fie o sarcina, in conditiile in care mi-a venit ciclul normal luna trecuta?

Va multumesc anticipat!
0
07-05-2014, ora 21:13
elenaluminita
Nu este medic/terapeut
elenaluminita
Buna, am o problema cred eu in legătura cu ciclul menstrual. Sâmbăta mi-a venit ciclul menstrual, regulat aproximativ, dar problema e ca de sâmbăta imi curge extrem de putin, chiar si in prima si in a doua zi am folosit Tampon de zi, foarte subtiri pe care deobicei il folosesc in ultima zi a ciclului. Chestia asta mi s-a mai întâmplat o data in luna Ianuarie, după a fost normal, acum din nou e asa. Azi trebuia sa fie a 3a zi dar nu mi-a mai curs nimic. Va rog sa na ajutati cu un sfat. Va multumesc
0
08-05-2014, ora 18:21
eliza02
Nu este medic/terapeut
eliza02
Buna ziua, am si eu o intrebare, menstruatia mea este foarte neregulata uneori imi intarzie si 2 luni, chiar si inainte de a-mi incepe viata sexuala(aproape 18 ani) imi puteti spune de ce il am atat de neregulat?? este grav?? Multumesc anticipat!
0
15-05-2014, ora 11:08
alina andrei
Nu este medic/terapeut
alina andrei
buna ziua.as avea si eu o intrebare...trebuia sa imi vina menstruatia pe 2 aprilie..insa azi suntem in 15 si inca nu mi-a venit.am facut test de sacina acum 4 zile si mia iesit negativ...este posibil sa fi dat testul gres si totusi sa fiu insarcinata.am avut contacte sexuale in utima perioada... nu iau anticonceptionale dar nu si-a dat drumu in mine..va rog din suflet daca puteti sa imi dati un sfat...multumesc
0
18-05-2014, ora 13:35
anonimasa
Nu este medic/terapeut
anonimasa
Buna. Am 16 ani si mi-am inceput viata sexuala. Intr-o seara insa s-a rupt prezervativul, dar el a ejacuuat afara am fost apoi la baie si am urinat iar iin ziua urmatoare am luat postion 2 exact cum scria pe prospect. Pe prospect scria ca 5 zile ar trebui sa ntarzie menstruatia iar azi trebuia sa imi vina dar inca nu mi-a venit. Am dureri de burta si de spate uneori asa cum ma doare inainte de menstruatie. Este posibil sa intarzie din cauza acelei pastile? Nu am stati de rau sau greturi. As vrea un raspuns cat mai rapid. Multumesc.
0
07-06-2014, ora 14:11
cimpeanalexandra
Nu este medic/terapeut
cimpeanalexandra
Buna ziua. Am o intrebare si doresc un raspuns cat se poate de repede. Niciodata nu miºa venit menstruatia regulat si am 19 ani.intotdeauna imi intarzia sau venea mai repede..dar luna aceasta nu miºa venit deloc (aproximativ 15 zile)..si de ceva timp am o mica durere in zona ovarelor dar stiu ca nu este vorba de menstruatie deoarece de obicei ma dureau si sanii, iar acum nu. Mentionez ca Nu am intretinut relatii sexuale. Va multumesc anticipat
0
04-07-2014, ora 14:03
MarianaDaniela
Nu este medic/terapeut
MarianaDaniela
Buna ziua tuturor. Am o problema si cine a trecut prin asta si stie as vrea sa imi dea un raspuns mai ales astept un raspuns din partea doamnei doctor.Am 20 de ani, menstruatia nu am avut o intotdeauna regulata..imi venea intariziat cu 1 sapt, 2...sau mai devreme...dar acum sunt intr o situatie cum nu am mai fost pana acum. Menstruatia trebuia sa imi vina pe data de 9 iunie 2014...si nu mi a venit..am asteptat vreo 2 saptamani in care mi am efectuat 3 teste de sarcina toate iesind negative. am inceput sa ma ingrijorez din ce in ce mai tare si pe 25 iunie am mers la ginecolog, mi s a efectuat un consult, intravaginal mi s a spus ca nu este vorba de nici o sarcina si mi a spus ca ovarele mele sunt pline de foarte multe chisturi micute..iar la diagnostic mi a scris ( Ovare de aspect policistic bilateral, amenoree secundara). Mi s a dat tratament cu duphaston timp de 5 zile, 2 pe zi si mi a spus ca imi va venii menstra si cand asta se va intampla in a 3 zi de menstra sa imi efectuez urmatoarele analize ( estradiol prolactina FSH si LH)..si sa merg pentru interpretarea analizelor si inceperea unui tratament. Cand am vazurt ca tot nu imi vine m.am reprogramat pentru ca numai suportam stresul si gandurile, mi s a efectuat din nou un intravaginal..si inainte m a speriat un pic spunandu mi sa nu cumva sa fie o sarcina extrauterina..dupa ce s a uitat mai bine a spus ca este clar ca nu este o sarcina, m a consultat cu mana..ma durea cand apasa pe burta si mi a spus ca pelvisul este inflamat ceea ce denota ca aparatul genital se pregateste pentru menstra.. si sa am rabdare sa imi vina dupa tratamentul cu duphaston pe care mi l daduse in urma. Ideea e ca nu am niciun semn ca mi.ar veni, nu simt nimic cum simteam inainte cu cateva zile inainte de mentra, sunt foarte stresata, panicata ca nu imi vine, iar de cand am inceput sa am problemele acestea mai ales cea cu care ma confrunt de 2 luni..am luat foarte multe kg..adica vreo 7 in decurs de o luna jumatate, inainte fiind slabuta in jur de de 55kg..am ajuns la 62 63.Mentionez ca nu am folosit anticonceptionale doar acum cativa ani) Milligest) si mi au fost prescrise pentru un chist, si le am luat 3 luna cand inca nu imi incepusem viata sexualai. Ce credeti ca ar putea fi, ce pot sa fac pentru ca sunt stresata foarte tare de cand am problema aceasta..efectiv merg pe drum si ma apuca plansul cand imi aduc aminte ca " Nici astazi nu mi a sosit menstruatia", plus cand ma uit in oglinda la "silueta mea".Ma tot gandesc sa nu fie O SARCINA EXTRAUTERINA SI SA NU SE POATA VEDEA LA ECORAFUL INTRAVAGINAL. Astept un raspuns, va multumesc din suflet tuturor !
0
02-09-2014, ora 11:25
andrada13
Nu este medic/terapeut
andrada13
buna ziua!am o prob cu menstruatia mi-a intarziat 4 zile, dar am avut varicela se poate sa mi modifice menstruatia din cauza la varicela?am si contact sexual, dar nu am greturi sau ameteli nimic de genu asta, iar sanii ii am putin umflati! ast rasp urgent!
0
27-09-2014, ora 23:46
alexax
Nu este medic/terapeut
alexax
buna ziua.sunt mamica din luna noiembrie 2013.CM mi-a revenit acum aproximativ 4 si ceva, regulat timp de trei luni.luna aceasta insa am deja o intarziere de trei saptamani.precizez ca am facut trei teste si toate au iesit negative, ultimul facut in ziua 15 de intarziere.care ar putea fi cauzele de intarziere tinand cont de faptul ca inca alaptez?e posibil sa fie si aceasta o cauza?
0
28-12-2014, ora 18:18
yuca
Nu este medic/terapeut
yuca
Buna, am 19 ani si am o problema, ciclul menstrual imi intarzie cam la 46-50 zile am fost la ginecolog si mi-a dat tratament duphaston la endocrinologie mi-a dat Yaz.nu are nici un efect.va rog frumos sa imi raspundeti sunt foarte stresata.
0
30-12-2014, ora 09:32
ViviennVaradi
Nu este medic/terapeut
ViviennVaradi
Buna ziua.Am si eu o intrebare, o dilema.De cand nu mai iau anticonceptionale(din iulie 2014)pentru ca vreau sa raman gravida, tot imi reapar chisturi cu dimensiuni mari(8cm)si primesc tratament cu duphaston ca sa imi vina ciclul apoi anticonceptionale.dar am fost la un alt medic el mi-a zis ca asa nu o sa raman gravida daca o luna iau antibebe o luna nu, si el vrea sa iau utrogestan.problema este ca acuma in luna decembrie am luat iar 10 zile duphaston ca nu mi-a venit ciclul, dar nici dupa 2 saptamani nu mi-a venit, si nu pot sa incep sa iau utrogestanul.gravida nu sunt am facut test.medicul meu este plecat din tara.nu stiu ce sa fac.sa mai iau duphaston?va rog sa imi dati un raspuns, nu stiu ce sa fac.multumesc!
0
15-02-2015, ora 18:54
MihaelaMtz
Nu este medic/terapeut
MihaelaMtz
Buna seara. Am si eu o dilema, destul de apasatoare pentru mine. In luna ianuarie, in prima saptamana, din luna am avut menstruatie venita in mod normal, regulat. La 11 zile dupa aceea, am avut din nou menstruatie. In acea perioada de 11 zile, nu-mi mai amintesc exact, dar cred ca am avut contact sexual de 2 ori cu prietenul meu, neprotejat. Pana in momentul de fata au trecut 22 de zile de la ultima menstruatie si in mod normal imi venea la 18-23 de zile maxim si nici nu am vreo simtoma ca trebuie sa-mi vina. Se poate sa fi ramas insarcinata in acele 11 zile si totusi sa-mi vina menstruatia apoi? Sau este doar o dereglare? Mentionez ca sunt eleva in clasa a12a si am avut vacanta prima saptamana din februarie in care am avut un program mult mai lejer fata de cel stresant din timpul scolii, iar acum dupa ce s-a terminat vacanta am revenit la programul stresant..ma gandesc ca schimbarea aceasta poate fi un factor care infulenteaza ciclul menstrual..Totodata, de saptamana trecuta si pana acum tot trec printr-o perioada de constipatie..nu mai am scaune cum erau inainte. Ce poate fi?
0
18-02-2015, ora 23:08
bi2323
Nu este medic/terapeut
bi2323
Buna! Am 19 ani si cliclu meu nu este chiar regular. Primul meu ciclu a fost la varsta de 12 ani si mereu mia venit in fiecare luna. Luna trecuta mia venit ciclul pe data de 14/01 si sa terminat pe data de 20/01, dupa calculele mele ar fi trebuit sa imi vina pe data de 11 februarie. Dupa o saptamana jumate dupa ce mia trecut ciclul am avut niste sangerari (nu foarte mari, si nu la fel ca la ciclu) timp de vreo 2 3 zile. Am avut contat sexual protejat dar totusi miam facut un test de sarcina, si a iesit negativ. Inca nu mia venit ciclul si asi vrea sa stiu din ce motiv.
0
27-02-2015, ora 18:53
AndreasBanderas
Nu este medic/terapeut
AndreasBanderas
Buna ziua! Rog un medic sa-mi raspunda, multumesc!
Pe data de 23.1.2015, prietena mea a luat POSTINOR2, iar exact in acea data i-a venit menstruatia, care a durat circa 6 zile.

Acum, suntem in data de 27.2.2015, menstruatia a intarziat o saptamana.. ( 35 zile, cea obisnuita este de 28 in cazul ei), si sunt destul de nelinistit..
Am intretinut relatii sexuale doar in a 28-a zi a ciclului menstrual si in a 30-a zi ( folosindu-ne de coitul intrerupt), in a 24-a zi "jucandu-ne" unul cu celalalt, cu ejaculare, insa fara penetrare. Prietena mea nu vrea sa faca un test de sarcina, nici sa viziteze medicul.. de aceea as vrea sa stiu care sunt sansele sa fie insarcinata. Ma tot gandesc ca, intarzierea ar putea fi datorata Postinorului..
0
03-03-2015, ora 13:46
denisa260588
Nu este medic/terapeut
denisa260588
Buna ziua! In luna decembrie am avut probleme cu menstruatia, a fost foarte densa si am folosit clorocalcin si vitamina k! Nu stiu daca am folosit masura potrivita, dar din luna ianuarie si pana acum nu mi.a mai venit menstruatia! Am dureri de sani, mi-au aparut acnee, dar nu sangerez deloc!Ce as putea face, sau despre ce ar putea fi vorba? Astept raspuns! O zi buna!
0
22-03-2015, ora 12:46
Tev
Nu este medic/terapeut
Tev
Buna! Am si eu o intrebare.. de o saptamana am dureri in partea de jos a abdomenului. tin sa mentionez ca am pe ovarul drept chist de 10 mm, iar pe stang chist de 2, 9 cm. Menstruatia o am neregulata, dar nu poate fi vorba de o sarcina deoarece a fost contact protejat mereu si am acordat foarte multa atentie acestui lucru, deoarece am doar 18 ani. ultima menstruatie a fost pe 9 februarie. Acum o luna am avut o infectie care se urcase la rinichi, dar am facut tratament( 14 injectii cefort, nu mi-a trecut si dupa mi-au fost prescrise alte 14 injectii cu gentamicina, algocamin si no-spa. Acum sunt bine) E posibil sa fie o derglare si de la acest tratament? Aceste 24 de injectii plus inca vre-o 5 facute la spital, le-am facut unele dupa altele( asa mi-au fost prescrise). Va rog sa imi spuneti ce ar putea fi. Am facut si bai fierbinti in fiecare zi si degeaba.
Va multumesc!
0
01-04-2015, ora 19:11
Cristina230
Nu este medic/terapeut
Cristina230
Buna ziua! Am si eu o problema nelamurita.Am un ciclu regulat o data la 28 de zile +/-. Ultimul ciclu l-am avut pe data de 1 Martie, care s-a terminat pe data de 7 Martie. De atunci am avut contact sexual neprotejat pe 14 si 15 Martie ( in care tin sa mentionez ca eram la ovulatie). Acum, trebuia sa-mi vina ciclul pe data de 28 Martie, dar inca nu mi-a venit si suntem in 1 Aprilie. Simptomele dinaintea ciclului le am durere de spate mare, sani umflati si durerosi, durere sub burta si burta uneori. Tin sa mentionez ca nu am stari de greata, voma, ameteli, dureri de cap sau alte stari care pot duce la o posibila ( stiti voi).Desi am avut contact neprotejat, prietenul meu nu si-a dat drumul in mine deloc sunt foarte sigura. Am fost si foarte stresata aceasta luna din cauza anumitor chestii... Ce credeti ca poate fi ?
Ma puteti ajuta cu niste raspunsuri va rog frumos ? Multumesc !
0
01-04-2015, ora 19:46
Cristina230
Nu este medic/terapeut
Cristina230
Buna ziua ! Stresul este o cauza pentru care ciclul menstrual este posibil sa intarzie?
0
05-04-2015, ora 16:37
geob7
Nu este medic/terapeut
geob7
Buna, sunt bianca si am 17 ani, am o problema. ultima data cand mia venit ciclu a fost pe data de 26 ianuarie. a trecut lunile trebuia sa imi vina pe 26 februarie nu mia venit, martie nici atata. am dureri de burta de spate, sanii, dar nimic. normal au trecut 35 de zile de cand nu mia venit. am avut contact sexual dar protejat, nu sa rupt prezervativul nu nimic. am facut un test saptamana trecuta si nu am nimic. ce se intampla:? dc intarzie atata...
0
16-04-2015, ora 19:58
wioana
Nu este medic/terapeut
wioana
buna sunt wioana am 24 ani, am o problema. ultima data cand mia venit ciclul a fost pe 07martie trebuia sa imi vina pe 7 aprilie , am facut un test de sarcina dupa 7 zile si nu sunt insarcinata dc imi intarzie asa mult ? ce sfat imi dati? sunt foarte nelinistita nu stiu despre ce e vorba ce se intampla cu mn cine ma poate ajuta? multumesc anticipat
0
26-05-2015, ora 19:19
Alexi@
Nu este medic/terapeut
Alexi@
Sunt insarcinata? In luna martie inainte sa imi vina CM am avut ultimul contact sexual protejat. Dupa in jurul datei de 27. (+-2) mi-a venit. Dupa in aprilie mi-a venit din nou in jurul datei de 17 aprilie. Dar pana acuma in luna mai nu mi-a venit. Desi am avut contact sexual protejat am facut totusi si un test la 8 zile de cand trebuia sa imi vina si a iesit negativ. In general imi vine la 28 de zile de la ultima data cand mi-a venit, uneori la +- 2 zile. Am fost totusi si la ginecolog si a zis ca ori nu am calculat bine si ca am fost racita. Am intrebat-o pe doamna doctor daca ar fi si alte cauze (sarcina) in afara de stres ( sunt in sesiune+ licenta, perioada stresanta) si a zis ca nu dar in caz ca nu imi vine pana in iunie sa revin. Credeti ca as fi insarcinata? E cazul sa mai fac un test?
0
04-07-2015, ora 19:40
Andreea694
Nu este medic/terapeut
Andreea694
buna ziua am 19 ani am fost operata de chist ovarian dupa operatie nu am avt problme cu menstruatia iar de vreo 3 luni am o problema cu menstruatia imi vine cam la 41-42 de zile.mentionEZ ca am fost operata acum 6 ani ! Iar acum recent am avut o durere la ovarul care am fost operata acum nu stiu ce sa cred oare este vreo problema grava?
0
02-08-2015, ora 19:39
Andreeeeeea
Nu este medic/terapeut
Andreeeeeea
Bună ziua. Am avut contact neprotejat acum 12 zile dar nu a ejaculat în mine. În general ne protejam. Menstruatia trebuia sa îmi vină luni pe 27. Azi suntem în 2 şi deja mi a întârziat 6 zile. De obicei ştii când îmi vine, uneori cu 2 zile întârziere alteori în ziua respectiva. Am simptome ale menstruaţiei de la dureri de spate pana la sâni. Am şi nişte scurgeri care am apărut ieri de culoare închisă. Am senzaţia ca îmi vine dar nu. Nu vreau sa ma gândesc la sarcina. Credeţi ca e o dereglare hormonala sau infecţie urinara?
0
10-09-2015, ora 18:02
Bby04
Nu este medic/terapeut
Bby04
Buna ziua, am 23 de ani sunt casatorita si de un an de zile incercam sa avem un copil, in urma cu 7 luni am pierdut o sarcina care s-a oprit din evolutie la 4 saptamani, am descoperit asta deoarece doctorul m-a pus sa repet analizele hcg.Mi-am facut analizele dar nu am reusit sa primesc raspunsul concret si cauza pierderii sarcinii, cica foarte multe femei pierd astfel de sarcini inainte sa afle ca sunt insarcinate.Sunt o persoana care merge regulat la ginecolog, mi-am facut toate analizele necesare si sunt perfect sanatoasa nu am avut niciodata vre-un chist nu am luat niciodata anticonceptionale si am un ciclu regulat, adica daca in calendarul meu menstrual imi arata ca astazi vine menstruatia astazi si vine...Ma aflu pe acest site deoarece am o nelamurire in legatura cu menstruatia mea si cu intarzierea ciclului meu, trebuia sa am menstratie pe 03.09.2015 si suntem in 10.09.2015 si menstruatia intarzie sa apara, mi-am facut un test de sarcina pe data de 5 si astazi dimineata am repetat inca unul si ambele au iesit negative, este cineva care a mai patit asa ceva?Sau este cineva in masura sa ma lamureasca cu ce se intampla?Mi-am facut o programare pe data de 21 luna aceasta la ginecolog deoarce doar atunci a mai fost loc disponibil si parca ard de nerabdare pana atunci...V-as fi recunoascatoare daca ati putea sa ma lamuriti cu ce se intampla...Tin sa mentionez ca nu i-au si nu am luat nici un fel de medicamente in afara de acidul folic care il iau de ceva vreme si nu am avut efecte secundare din cauza lui.O zi buna astept raspuns cat mai repede posibil
0
20-10-2015, ora 20:04
adriana6914
Nu este medic/terapeut
adriana6914
Buna seara! Am si eu o nelamurire, de ceva timp in fiecare luna imi intarzie menstruatia, precizez ca dureaza 7 zile, nu are flux ambundent, nu am simptome grave, doar in prima zi, poate si a doua ma doare burta, prietenul meu este plecat in strainatate deci avem foarte rar contact sexual, doresc sa mai precizez ca nu imi vine la aceeasi data doua luni consecutiv (poate o data pe an), de exemplu imi vine intr-o luna de 1 se termina pe 7, luna viitoare vine dupa 7 si tine pana pe 14 s.a.m.d., de exemplu data trecuta mi-a venit pe 31 aug sau 1 sept, nu mai retin bine, deci s-a terminat pe 7 maxim, asa ca luna aceasta trebuia sa vina dupa data de 7 si inca nimic (suntem in 20). Eu as dori sa aflu ce se intampla daca imi intarzie deseori menstruatia? Acum 4 sau 5 ani mi-a intarziat prima data vreo 2 saptamani, apoi am avut o perioada mai linistita sa zic asa, dar de vreo 2 ani am problema asta constant, anul trecut mi-a intarziat aproape 2 luni, am fost la un medic ginecolog si mi-a dat pastile pentru a mi-l declansa (motivul ar fi fost stres in urma sesiuni din februarie, doar ca mie mi-a venit menstruatia in martie, nu a mai venit apoi pana in mai), asa ca aproape in fiecare luna intarzie. Si sincer nu am posibilitate materiala ca sa merg la control, daca ar fi dupa mine as merge de fiecare data cand intarzie.
0
05-11-2015, ora 11:41
Mada13
Nu este medic/terapeut
Mada13
Buna ziua! Problema mea sta in felul urmator.Astazi este 5 noiembrie si ar fi trebuit sa imi vina menstruatia de pe 25-26 octombrie. Am cam 10 zile de intarziere. Memtionez ca am avut cateva contacte sexuale neprotejate in intervalul 15-18 septembrie (nu a ejaculat in mine, dar el mi a zis ca nu e sigur 100%) si din teama de a nu ramane insarcinata am luat pilula de a doua zi cam dupa 12 ore dupa ultimul contact sexual. Nu am avut niciun simptom, nici o reactie adversa. Dupa 10 zile mi a venit menstruatia(pentru ca atunci era normal sa imi vina), m a tinut cat ma tine de obicei si totul a fost ok, ma linistisem pentru ca ma gandeam ca riscul unei sarcini nu ar mai putea exista. Insa, ar fi trebui sa am din nou menstruatia cam pe 25 octombrie luna viitoare si nu am avut o. Astazi suntem in 5 noiembrie si nimic. Mai mentionez ca am 21 de ani si ca in momentul in care s a produs actele sexuale eram in SUA, si asta ar fi prima luna cand ar trebui sa imi vina menstruatia in tara. Am cam 1 luna si jumatate de la contactele sexuale, nu am mai avut altele de atunci, nu am simptome de gravida( am vomitat o singura data dar am presupus ca e din cauza mancarii). Este normal sa imi intarzie atat ? Credeti ca e din cauza fusului orar sau a pilulei de a doua zi care mi a dat organismul peste cap sau ar putea fi vorba de o sarcina? Va rog un raspuns urgent. Multumesc anticipat!
0
12-12-2015, ora 18:22
danaengland2003
Nu este medic/terapeut
danaengland2003
Buna seara
Am si eu aceeasi problema. Mi-a intarziat menstra 14 zile. Am facut testul de sarcina si este negativ. Am dureri puternice de burta si de mijloc, care trec temporar cu ibuprofen. Am 39 de ani si imi doresc un copil. Nu ne protejam deloc cam de 3 luni, pentru ca ne dorim un copil. Nu stiu exact ce se intampla...Ideea este ca nu sunt in Romania si voiam o parere inainte de a ajunge la doctor aici.
Multumesc.
0
26-02-2016, ora 12:33
aanicc
Nu este medic/terapeut
aanicc
Buna ziua. As dori sa va adresez o intrebare. Mi-a intarziat ciclul menstrual 6 zile, desi partenerul meu este sigur ca totul a fost bine. Tin sa mentionez ca sunt racita si am luat pastile pentru simptomele aferente racelii, am consumat bauturi energizante si am fost supusa constant stresului din sesiune. As dori sa imi puteti spune ce este de facut in acest caz.Cand trebuie sa imi fac tesul de sarcina ?
0
27-02-2016, ora 12:54
Marioara15
Nu este medic/terapeut
Marioara15
Buna ziua, de aproape doua luni nu mea venit mestruatia si am facut doua teste si au iesit negative, eu am hernie de disc pe inelul cinci si oasele de la bazin sunt presat penrtu ca am ridicat in timpu sarcini si acum am dureri in zona rinichilor si sub burta dar tot nu imi vine mestruatia, in ultimul timp am mai baut si ceai de slabit.sotu mea fost plecat si in ianuarie a fost acasa si acum e pleca deci viata sexuala nu prea este ca nui acasa si ma gandeam ca imi intarzie pe baza hormomala dar astep raspunsu.
0
05-03-2016, ora 23:30
Marinela F
Nu este medic/terapeut
Marinela F
Buna.ajutati-ma va rog cu un sfat.nu am mai avut ciclu de 2luni jumatate si de doua zile a inceput sa mi curga o secretie maro inchis un pic groasa si miroase neplacut.mentionez ca inainte de cele 2luni am avut odata ciclu dar si inaintea lui am avut pauza.ma sperie ce se intampla.ce sa fac, vreau un sfat sa ma linistesc caci o sa merg si la medic.
Multumesc frumos!
Adaugă un comentariu / răspuns
558 comentarii 1 2 ..... 171819 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  •