Intarzierea menstruatiei!

558 comentarii 1 2 ..... 101112 ..... 18 19 Înainte ›
0
22-02-2010, ora 11:54
otilia_88
Nu este medic/terapeut
otilia_88
Am avut si eu problema cu intarzierea menstruatiei si am mers la ginecolog. Se pare k este vorba de niste dereglari hormonale si trebuie sa revin pentru testele hormonale. Si intrebarea mea este:in ce constau aceste teste?
0
02-03-2010, ora 08:09
petronika
Nu este medic/terapeut
petronika
buna ziua
am si eu o intrebare...mie ultima menstruatie mia venit pe 27 ianuarie..trebuia sa imi vina pe 27 februarie si nu mia venit.de ce din ce cauza ? poate fi din cauza unei raceli sau stres?mentionez k am avut contaCTE NEPROTEJATE...dar am mai avut intarzieri de o sapt...o sapt si ceva...dar totusi imi fac griji...cat mai poate intarzia?
0
15-03-2010, ora 20:17
andreea@
Nu este medic/terapeut
andreea@
buna am si eu nevoie de niste raspunsuri...trebuia sa imi vina p 13 menstruatia si nu mia venit si nu inteleg de ce...am o relatie de 2 ani si nu mi s-a intamplat niciodata...am avut contacte sexuale numai neprotejat si nu mia intarziat niciodata...prietenul meu nu a ejaculat niciodata inauntru scotea mai repede...si chiar nu inteleg sunt ff speriata help cu un raspuns multumesc:(((
0
16-03-2010, ora 11:51
angy_marina19
Nu este medic/terapeut
angy_marina19
buna ziua! eu am 19 ani si menstruatia nu mi-a fost regulata niciodata, acum vreo 2 luni am fost la ginecolog pt ca ma dor foarte tare ovarele in timpul menstruatiei, medicul mi-a spus de o dereglare hormonala si niste chistulete si mi-a recomandat mladita de zmeur, vit a si e si premetrid, intre timp mi s-a reglat ciclul, dar am uitat ca mai am o cutie de mladita de zmeur, si restul medicamentelor le-am terminat, asa ca pot sa spun ca am renuntat dintr-o data la medicatie. este posibil sa am o dereglare hormonala din cauza opriri medicatiei?
luna trecuta trebuia sa imi vina menstruatia pe data de 27, dar astazi suntem deja in data de 16 si nu mi-a venit menstruatia, insarcinata nu sunt pt ca am facut 2 teste si ambele au iesit negativ( cele 2 teste le-am facut in zile diferite, la interval de 4 zile). nu am nici un simptom care sa ma fi dus cu gandul la o posibila sarcina( inafara de intarzierea ciclului), in schimb ma doare foarte tare ovarul drept. este posibil sa fie o raceala si din cauza asta sa imi intarzie atat? astept un raspuns cat mai repede posibil. multumesc!
0
18-03-2010, ora 13:15
loreddd
Nu este medic/terapeut
loreddd
buna ziua!
ultima data mi-a venit ciclu pe data de 20 decembrie 2009 de atunci si pana acun sunt tri luni si nu mi-a mai venit, am facut si un test de sarcina si a iesit negativ, nu stiu ce sa mai fac am dureri de burta ca si atunci cand imi venea, am zis ca vine dar tot nu a venit.mai am o intrebare:pe la mijlocul lui ianuarie 2010 mi-am facut un test papanicolau unde mi-a iesit ca as avea o infectie cu gardnerella, iar medicul mi-a dat anumite pastile(azatril sa iau si eu si sotul) sa aibe astea vreo legatura cu intarzierea menstruatiei.va rog frumos ajuati-ma la revedere.
0
21-03-2010, ora 14:15
joanna84
Nu este medic/terapeut
joanna84
Buna ziua!as vrea sa va intreb daca menstruatia poate intarzia din cauza unor tratamente medicamentoase. de obicei am un ciclu regulat, la 28-29 zile, niciodata nu mi-a intarziat f mult. la sfarsitul lunii februarie am facut tratament pt cistita, si anume norfloxacin, ovule gynozol, movalis si no-spa. inconsecinta, menstruatia mi-a intarziat cu 17 zile, si n-am nici un semn ca mi-ar veni. mentionez ca ultimul contact sexual a fost la inceputul lunii februarie, si am folosit prezervativ ca si metoda de protectie. ce poate fi? multumesc
0
31-03-2010, ora 17:55
daryaB
Nu este medic/terapeut
daryaB
buna... am o intrebare., luna asta, mi a intarziat menstruatia ultima data am avut in 28 feb si azi e 31 mar. inca intarzie cred ca de sarcina nu e vorba, care ar putea fi alta cauza ?de obicei nu mi intarzie
0
08-04-2010, ora 21:08
GeoAnk_18
Nu este medic/terapeut
GeoAnk_18
buna!am si eu o problema si as cam avea nevoie de ajutorul vostru, sau cel putin de un sfat.am aproape 18 ani, un prieten stabil de o jumatate de an si am hotarat sa facem pasul cel mare:sa avem relatii sexuale.eu am fost virgina.lasand la o parte durerile cauzate de penetrare, mi-a curs foarte mult sange.la o saptamana mi-a venit ciclul.mi s-a spus ca e normal sa vina mai devreme.nu a fost nicio problema.am facut-o din nou cand am fost "rosie"cu toate ca nu a fost chiar cu intentie si si-a dat drumul in mine.dupa ce a trecut ciclul acesta, la o saptamana mi-a venit din nou ciclul.si s-a intamplat din nou.acum intrebarea mea e urmatoarea:e vreo posibilitate sa fiu insarcinata sau sa am vreo problema a aparatului genital?sunt foarte speriata.probabil veti spune ca suntem inconstienti si probabil ca aveti dreptate.dar din greseli invatam.
am nevoie de un raspuns URGENT!
multumesc anticipat!
0
15-04-2010, ora 19:24
chryssa
Nu este medic/terapeut
chryssa
buna...luna trecuta mi-a venit pe 8... luna asta suntem in data de 15 si nu mi-a venit!am avut contact sexual neprotejat...insa nu a ejaculat in mine!azi, mi-am facut 2 teste si ambele au iesit negative.Dc imi intarzie???
0
23-04-2010, ora 22:12
maryIST
Nu este medic/terapeut
maryIST
buna!Am si eu o problema...Mi-a intarziat menstruatia 2 luni si am facut nenumarate teste de sarcina care mi-au iesit negative...e posibil sa fiu insarcinata?Am un contact sexual normal fara a ma proteja, numai ca el nu ejaculeaza in mine ci in prosop.Si am niste secretii abundente care au un miros ciudat, ce pot sa am?poate imi puteti oferi si mie un raspuns.Va multumesc!vreau sa mai menstionez ca eu pana acum nu am avut menstruatia regulata.
0
26-04-2010, ora 08:34
sandybelle
Nu este medic/terapeut
sandybelle
buna. am 22 de ani sunt casatorita si mi-a intarziat menstruatia vreo 4 zile.am avut si inca mai am simptomele pe care le aveam inainte sa-mi vina mentruatia in fiecare luna dar nu inteleg de ce imi intarzie.Mi-a fost foerte frig la servici timp de 2 zile si ma gandesc sa nu fi racit jos si de aceea sa-mi intarzie.Ma doare si burtica si urinez mai des decat de obicei. Teste nu am facut dar eu ma gandesc ca nu am cum sa raman insarcinata pentru ca nu am avut relatii sexuale in perioada fertila.Tin sa mentionez ca am o menstruatie foarte regulata, la 28 de zile. Mi sa mai intamplat o data, dar mai mult de 2 zile nu mi-a intarziat. Astept un raspuns, poate ma mai linistesc ca sunt f stresata. Multumesc
0
07-05-2010, ora 21:22
crystine
Nu este medic/terapeut
crystine
buna ziua am si eu nevoie urgent de un sfat. am 19 ani si de un an iau anticonceptioanle yasmine nu le-am luat de capul meu ci am fost la medicul ginecolog.In septembrie anul trecut am facut acea pauza dupa 6 luni totul a fost normal mia venit ciclul regulat etc. in martie anul acesta aveam 6 luni si trebuia sa fac acea pauza de o luna, am uitat si am facuto in APRILIE DE AICI SI PROBLEMELE in aceasta perioada de o luna am avut contact sexual protejat dar odata sa rupt prezervativul in timpu actului sexual. tot in acea perioada am luat un tratament de antibiotic. IN DATA DE 04 05 (MAI) TREBUIA SAMI VINA CICLUL SI SA INCEP DIN NOU SA IAU ANTICONCEPTIONALELE DAR surpriza a fost sa nu imi vina. Pe data de 6 05 adik joi am luat un test de sarcina CLEARBLUE SI MIA IESIT NEGATIV.tin sa mentionez k acel contact sexual a avut loc cam la 2 saptamani inainte de venirea cicluilu. si de 0 luna jumate aproape doua urinez foarte des. Nu am simptomele unei sarcini dar totusi sunt foarte speriata si ptr k nu sunt in romania si nu am posibilitatea sa ma duc acum la ginecolog. VA ROG AJUTATIMA.
0
17-05-2010, ora 19:56
tomosoaik
Nu este medic/terapeut
tomosoaik
buna... am o dilema. in ziua in care mi-a trecut menstruatia m-am culcat cu iubitul meu si el crede k s-a scapat putin da nu e sigur... doar putin nu mult... e vreo posibilitate sa raman?nu mai pot ce stresat sunt numai la asta ma gandesc... ast raspuns... multumesc
0
18-05-2010, ora 21:05
camy89
Nu este medic/terapeut
camy89
buna seara, am si eu o mare ingrijorare si v-as ruga sa ma ajutati.. pana acuma aveam ciclu regulat, insa luna asta mi-a intarziat deja 11 zile... mi-am facut sambata un test de sarcina si a iesit negativ(slava cerului)...nush ce sa mai fac ca deja sunt disperata, cel mai mult mi-a intarziat 2 zile. va rog frumos sa imi raspundeti. multumesc frumos
0
18-05-2010, ora 22:11
anca 24
Nu este medic/terapeut
anca 24
buna, vreau si eu sa va intreb ceva, poate vrea cineva sa-mi raspunda, pana acum am avut ciclu cat de cat regulat, dar acum mi-a intarziat 7 zile, mi-am facut 2 teste de sarcina si au iesit negative, ce motive ar mai putea fi de intarzie asa mult pana acum nu mi-a intarziat mai mult de 2-3 zile acum mi se pare mult si daca nu sunt insarcinata nu stiu din ce cauza nu imi vine, am o fetita si nu ar fi ceva rau daca as fi fost insarcinata pentru ca imi mai doresc un copil, aveti idee daca poate fi sarcina extrauterina sau ceva la fel de rau?multumesc.
0
23-05-2010, ora 00:02
annamrs
Nu este medic/terapeut
annamrs
salut am sie u o problema...acum o saptamana ma durea in partea dreapta langa operatia de apendice, spatele si capu. mi'a intarziat menstruatia 6 zile iar sanii ma dor. am facut test de sarcina si a iesit negativ..

oare din ce cauza nu mai vine/??
0
27-05-2010, ora 19:21
mistic
Nu este medic/terapeut
mistic
Buna ziua!! am 21 de ani si de 2 luni am intrerupt anticonceptionalele dupa o perioada destul de lunga...aproximativ 2 ani. luna trecuta menstruatia mi-a intarziat 1 saptamana si cv, iar luna asta ar fi trebuit sa imi vina acum o 11 zile. ce vreau eu sa va intreb...este normal k menstruatia sa nu fie regulata dupa ce am folosit atat timp anticonceptionale? si de ce ma dor sfarcurile, destul de tare insa numai la atingere...? pot sa iau din nou pastilele sau sa mai prelungesc pauza? pt k am o viata sexuala activa si mi-e frica sa nu raman insarcinata... Va multumesc!!!
0
28-05-2010, ora 12:31
myself
Nu este medic/terapeut
myself
buna ziua!va rog sa ma ajutati intr-o problema..ultima mestruatie am avut-o pe 9 aprilie iar acum fiind pe 28 mai intarzierea este de 20 de zile...nu am avut contact neprotejat cu sotul meu dar pot fi sanse sa se rupt prezervativul pt ca altfel nu vad cum ar putea fi riscul unei sarcini...am facut deja 2 teste iar rezultatul a fost negativ dar cu toate ca pe prospect scrie la orice ora fiind o sarcina (in cazul uneia) deloc avansata s-ar putea ca testul sa trebuiasca facut din prima urina de dimineata pt a fi detectat hormonul coriogonadotrop?si daca sarcina e exclusa care ar mai putea fi cauzele?va multumesc mult
0
28-05-2010, ora 13:06
anonima19
Nu este medic/terapeut
anonima19
buna ziua, am si eu o intrebare, am avut mai multe acte sexuale cu viitorul sot, el a ejacuat in mine, in speranta de a ramane insarcinata, mi-a intarziat menstruatie 8 zile, si am facut 2 teste de sarcina, iar amandoua imi indica faptul ca nu sunt insarcinata, dar nici un semn ca o sa-mi vina menstruatia, e posibil sa fiu insarcinata??
0
29-05-2010, ora 15:57
larisa_me
Nu este medic/terapeut
larisa_me
am si eu o nelamurire daca ma puteti ajuta.am luat contraceptive jumatate de an si acum sunt prima luna dupa ce le-am intrerupt si nu mi-a venit ciclul la timp.se poate din cauza intreruperii lor sa am ciclu neregulat in primele luni dupa?
0
30-05-2010, ora 03:07
deedeey
Nu este medic/terapeut
deedeey
azi trebuia sa imi vina menstruatia si in loc ce culoarea normala avea o culoare inkisa si curge putin de tot.e vreo problema ?se poate sa fie din cauza stresului?am avut ceva probleme grave si mult stres plus ca sunt si in sesiune are vreo legatura?va rog sa imi spuneti ce sa fac? va multumesc
0
01-06-2010, ora 16:44
alexuzta
Nu este medic/terapeut
alexuzta
buna ziua am probleme si eu mi-a intarziat ciclul nu a mai venit de aproape trei luni eu m-am ingrasat destul de mult de doi ani jumate de zile de cand sunt casnica in primul an mai faceam miscare dar mancam mult totusi, acuma nu mai mananc asa mult si fac miscare dar nu chiar ca acuma doi ani si cateva abdomene ce ma sfatuiti sa fac nu vrea sa merg la medic, vreau sa fac tratament acasa, ce sfaturi imi dati, mentionez ca stiu ca din cauza cauza ca m-am ingrasat mi-a intarziat nu am nici o indoiala si nu sunt bolnavas nu am probleme cu tiroida sau ficatul doa mam mai ingrasat dar e greu acuma sa dau doua kg jos ca sa sa vina trece prea mult timp si e periculos ca mi-a intarziar prea mult si mie trebuiesa-mi vina cat mai repede, astept sfaturi
0
01-06-2010, ora 20:03
alexuzta
Nu este medic/terapeut
alexuzta
haideti va rog este destulde grav intarzierea ciclului, nu poate sa ma ajute nimeni eu m-am ingrasat, meniul meu in general este ora 10 -11 dimineata o portie de cartofi facuti acasa si scursi bine, intre mese fursecuri , biscuiti, pe la trei dupa amiaza iar o portie de cartofi, uneori mananc cu paine sau daca nu gol, incerc sa evit painea ori daca nu bors de cartofi, cu criza financiara e mai greu, puteti sa-mi spuneti ce sa fac eu sunt destul de tanara
0
11-06-2010, ora 03:22
andreea1515
Nu este medic/terapeut
andreea1515
Buna a-si avea si eu o intrebare, in urma cu 2 saptamani mi-am inceput viata sexuala, am facuto protejat iar o data fara, nu a lasat in mine, mi-a intarzaiat menstruatia o saptamana exista vreun motiv de panica ?(sa mai intamplat si acu 3 luni) am inteles ca acest lucru este normal ca dupa primul act sexual menstruatia sa se deregleze asi dori un raspuns rapid! VA MULTUMESC
0
22-06-2010, ora 01:08
Dash
Nu este medic/terapeut
Dash
Buna ! Am si eu o problema :-s..Pe data de 16 mai am avut ultima menstruatie, pe data de 31 mai ama vut contact neprotejat in urma caruia am luat postinor.la cateva zile dupa luarea pastilei am avut scurgeri maronii timp de 4-5 zile. Luna aceasta trebuia sa-mi vina cam pe 13-14 dar nu mi-a venit si nici nu am simptome de dinaintea venirii menstruatiei. Pe data de 18 iunie am facut test de sarcina si a iesit negativ. azi suntem in 22 si nu mi-a venit inca. Cat o sa-mi mai intarzie???.. va rog frumos sa-mi raspunde-ti :-s:(
0
22-06-2010, ora 12:01
Dash
Nu este medic/terapeut
Dash
Va rog frumos sa-mi raspunde-ti :-s
0
24-07-2010, ora 16:45
20051991
Nu este medic/terapeut
20051991
Buna.am si eu o nelinistire.trebuia sa imi vina cilclul pe data de 21.07.2010 si am avut un contact sexual pe data de 18.07.2010 si acuma suntem in 24.07.2010 si inca nu miam venit ciclul si nici simtome nu am adica dureri de burta sau de sani.de obicei nu aveam relatii sexuale inainte cu cateva zile de a imi veni ciclul pentru a nu imi intarzia, da de data asta am avut...si deja sunt 3 zile de intarzierea ciclului si sunt ingrijorata...am mai citit undeva ca daca iti intarzie ciclul 7 zile nu are nimic si sunt si alte fete la care le intarzie si mai multe zile.da eu nu pot sa stau linistita.mie ciclul nu mai mai intarziat niciodata mai mult de 2 zile si de aia sunt asa de ingrijorata si dupa cum am mai spus nici simtome nu am.si cu testele astea de sarcina as avea o nelamurire.cam cat de sigure sunt si cat de concrete sunt la rezultate?.va rog sa imi raspundti ca nu as vrea sa ma adresez arintiilor.multumesc.
0
24-07-2010, ora 16:48
20051991
Nu este medic/terapeut
20051991
Va rog sa imi dati un raspuns cat se poate de repede pentru ca nu siu ce sa ma fac si sunt speriata!!!
0
29-07-2010, ora 09:26
daniela_daniela
Nu este medic/terapeut
daniela_daniela
Buna, am si eu o problema.Mi-a intarziat ciclul 8 zile, in ultimele 2 saptamani am avut contact sexual regulat, insa nu ne-am protejat, dar in urma cu o saptamana am facut un tratament cu niste medicamente pentru colpita anaeroba, ar fi posibil sa fiu insarcinata? am fost la ginecolog iar atunci mi-a spus ca am avut modificari hormonale foarte mari din cauza varstei...banuiesc ca are legatura si cu ciclul menstrual..., ar fi posibil sa fiu insarcinata?, multumesc frumos
0
08-08-2010, ora 21:46
onnyx
Nu este medic/terapeut
onnyx
buna seara!am si eu o nelamurire..k o zi inainte sa imi vina am facut protejat dar prima data ma penetrat fara prezervativ..acum mia venit dar parca mai putin ca de obicei..este a 2 zi si deja e mai putin, poate unde sunt si stresata.nu stiu ce sa cred..va rog sa-mi dati o parere..va multumesc anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns
558 comentarii 1 2 ..... 101112 ..... 18 19 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  •