Insarcinata cand alaptez!

06-01-2016
claaau
Nu este medic/terapeut
claaau
Am o mare nedumerire!Alaptez de 6 lni exclusiv si la cerere.Inca nu mi-a venit menstruatia.In urma cu 5 zile am avut un contact neprotejat, iar dupa aceea am observat ca am avut o secretie alb-gelatinoasa, la fel si in dimineata urmatoare.Dupa aceea au inceput marile semne de intrebare;daca secretia respectiva era semn ca eram la ovulatie?E posibil sa fi fost doar o secretie in urma orgasmului?Am facut un test de ovulatie in ziua rmat si a iesit negativ.Azi am facut si test de sarcina si a iesit tot negativ.La ce sa ma astept oare? Sunt ffff stresata.Nu imi doresc un copil atat de devreme.Banuiesc ca pt o pilula de urgenta e prea tarziu!?
Niste pareri, va roooog!
1 comentarii
0
06-01-2016, ora 15:43
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Puteti ramane insarcinata si cand alaptati mai ales cand va apropiati de a 6-a luna.
Protejati-va cu prezervativ.

Test de sarcina la 3 saptamani dupa contactul respectiv. Altfel nu e valabil.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul