INFECTIE URINARA DUPA NASTERE

24-08-2009
DODY_28
Nu este medic/terapeut
DODY_28
Buna ziua! Am nascut un baietel sanatos prin cezariana la cerere si acum, la doua luni dupa nastere, am repetat urocultura dupa cum mi-ati sugerat. Din pacate am facut infectie urinara cu E-COLI(100 000 UFC/ml, proteine 1+; leucocite 2+). Nu stiu cauza, banuiesc doar ca ar fi de la sonda urinara.Am solicitat si o antibiograma, dar nu pot urma tratamentul cu antibiotice deoarece alaptez bebelusul.Va rog sa ma ajutati cu un tratament naturist care sa nu afecteze laptele. Mentionez ca de 3 sapt am o durere in piciorul drept.Pleaca de la stinghie si se coboara in coapsa pana la genunchi, uneori si mai jos. Poate avea legatura cu infectia urinara sau este cauzata de reumatism? Va rog mult sa ma ajutati mai ales pt ca este o durere enervanta care ma face sa merg schioapa.M-am programat si la un reumatolog, dar cred ca ma va trimite tot catre ceva ce imi va impune intreruperea alaptatului si ar fi pacat zic eu.Ce ma sfatuiti?Am nevoie si de ceva care sa-mi intareasca imunitatea. Astept raspunsul dumneavoastra avizat. Va multumesc mult. O zi buna!
1 comentarii
0
24-08-2009, ora 23:26
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Doamna mergeti cat mai repede la un medic homeopat cu experienta care va poate ajuta caci remediile homeopate nu afecteaza copilul caci nu au efecte adverse. S-ar putea ca piciorul sa aiba de a face cu infectia, in homeopatie sunt cunoscute astfel de legaturi si ma indoiesc foarte tare din experienta mea ca ar fi un reumatism. Bolile dupa nastere trebuie tratate cat mai repede si eficient caci nasterea slabeste sistemul imunitar destul de mult si exista pericol ca boala sa devina cronica sau sa agraveze.
Mai ales ca copilul este alaptat.

Pana ajungeti la medic
homeopatii dau in mod regulat urmatoarele remedii homeopate din plante contra la infectii urinare:
-Berberis in dilutia CH9 sau CH15
-Solidago CH9 sau dilutie mai mica

Se suge zilnic cate o granula de mai multe ori pe zi, alternant, cand una cand cealallta.

Cantharis CH30 ( in functie se simptome, la senzatie de arsuri la urinat, se ia numai daca simptomele se potrivesc)

Remediile se gasesc la farmacii homeopate, un tub cu 80 de granule costa 6 lei.
In plus:

Ceaiul de salvie este antiinfectios
Boabele de ienupar mestecate sunt antiinfectios
Usturoiul crud este antiinfectios
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.