Infectie, bubite rosii in zona genitala, menstruatie neregulata, chisturi

03-07-2007
Lorenna
Nu este medic/terapeut
Lorenna
Am 17 ani, sunt din Ploiesti si cred ca de ceva vreme am o mare problema si nu stiu cum sa ma mai descurc cu ea.Anul trecut in vara am fost cu parintii la munte si va dati seama ca nu am avut cum sa ma ingrijesc prea bine.In urma acestui incident mi-au aparut niste bubitze rosii, care ma mancau mai ales noaptea.Crezand ca o sa imi treaca nu am mers la un doctor, iar cand am incercat sa merg nu mi-a placut felul in care a vb cu mine inca de la inceput si am plecat.Dupa un timp ce am folosit creme de galbenele si ceaiuri mai trecuse.Apoi a aparut din nou in urma unei seri cand nu am avut grija asa cum trebuia sa ma ingrijesc.Dar de aceasta data a aparut f urat : adica facuse o coaja alba si dedesubt era carne vie... ma manca si daca ma scarpinam curgea sange ca se rupea acea coaja. Am dat dinnou cu ceaiuri si a mai trecut, ajungand asa cum este astazi adica niste bubitze rosii, ce provoaca mancarimi, si mai nou de vreo luna am o secretie alba apoasa dar foarte abundenta care daca nu o curat la un interval de max 3 ore se depunde pe chilotel in strat f gros si solid.Am uitat sa mentionez ca mi-am inceput viata sexuala si ca partenerul meu singurul pe care l-am avut este sanatos, sunt cu el de 3 ani si el nu are ce am eu.La varsta de 16 ani am fostla doctor deoarece mi-a intarziat 3 luni menstruatia si mi-a descoperit niste chisturi pe care din neglijenta nu le-am mai tratat, iar acum menstruatia mea intarzie cate 3-4 luni apoi vine si ma tine o luna, merge 2 luni regulat iar nu mai vine 2-3-4 si tot asa :( va rog mult nu ocoliti scrisoarea mea sunt f ingrijorata si astept cu nerabdare rasp dumneavoastra
4 comentarii
0
04-07-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Poate ati facut o scabie. Ar trebui sa va vada un dermatolog.
0
04-07-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Poate ati facut o scabie. Ar trebui sa va vada un dermatolog.
0
04-07-2007, ora 00:00
Lorenna
Nu este medic/terapeut
Lorenna
Dermatolog??? Nu trebuie sa ma vada un ginecolog?
0
04-07-2007, ora 00:00
Cosmo
Nu este medic/terapeut
Cosmo
iti recomand o crema vaginala foarte buna Medacter..
marimile vor inceta dupa prima aplicare.. trebuie sa o folosesti pana ce se duce toata bacteria de acolo..
daca ramane chiar un pic exista riscul sa o iei de la capat, sa se extinda.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Chist ovarian depistat întâmplător - ignorare, monitorizare sau tratament?
  • Ciclul de două ori pe lună
  • Chisturile ovariene - important de știut
  •