Indiferenta doare

15-10-2012
pop denisa
Nu este medic/terapeut
pop denisa
de ce sotului meu nui place sa petreaca timp cu mie nui face placere sa vorbeasca cumine numa dupa cei zic de 100000 de ori hai vb si cu mine lasacalculatoruu el zice sal las sa stea si el linistit sa sz relaxezez il las de dimineatza pana seara si deja sear explodez de nervi k iar il rog stai si cumine si apoi ne certam k is nervoasa si iii zik k asa sot nu am mai azut ziki k is statuie nu ma intreaba nimic daca eu nul intreb sa precizez nu inseala lucra toata ziua bani munkiti toti ii aduce acasa nu strika bani mereu mi da sa am grij eu orce ban cere sa dau si face socoteala imi zice la ce are nevoe simi arata ce a cumparat de ei e bun om dar e ffff indiferentsi delok dragastos cu mine nu ne certam numa knd ii cer sa stea sa povestim noi doi sa nu mai stea cu capu in leptop tot se uita la filme la afaceri...citeste pe mn ma enerveaza are ar trebui sa numaifiu cicalitoare dar am nevooie de iubire afectiune sunt si insarcinata in 4 luni neam dorit mult bebe siee ff fericit si el eu cred k nu ma iubeste sii ii pare rau ca sa insurat cu ine dei asa rece as vrea un sfat numai pot atatadurere in suflet knd ii zik sa stea cu mine sa vorbim se enerveaza aseara mam enervat si eu tare si iam dat una in cap mio dat si el.da nu tare apoi iam zis tampit handicapat ce esti penal de om nu am mai rezistat k credeam k ii sare sufletu din mine aaara la ce durere am avut knd de dimineatza numa in leptop cu capu pana seara la 11 si am plans in baie da nu o venit sama linisteaasca mam pus pe jos am plans o jumate dde ora si knd am venit in camera iar neam certat iam zis tu esti om tu esti penal si elo zis k eu nustiu face nimiknuss buna de nimik mai bine se ungea tot ca kakat in ziua cand ma cunoscut pe mine deci nu ne certam asa numa knd eu incep si ma enerveaa ii zic sa stea sa povestim noi doi nu numa cu capu in leptop
12 comentarii
0
15-10-2012, ora 15:24
pop denisa
Nu este medic/terapeut
pop denisa
varog ajutatima cu un sfat nu mai rezist imi vine sa mor k nu am pe nimeni in lumea asta parinti nu am niki una mamika a murit knd eram bebe mik si poate si din aceasta cauza am mare nevoie de o afectiune mai mare din partea sotului eu zik k nu ma iubeste nu mio zis de vreo 2 any si de pupat nnu ma pupa peste zi i casa numa kndpleaca dimineatza la lucru si knd vine seara de la lucru imi da un pupik aaa eu am 21 si jumateani sotu 26
0
15-10-2012, ora 17:59
ionela83
Nu este medic/terapeut
ionela83
imi pare rau de stresul prin care treci mai ales ca ast un bebe e rau. si eu am suferit de lipsa de afectiune din partea prietenului meu nu sunt maritata ink si numai sunt sg ca a-si face pasul asta din cauza lui eu fiind departe de casa si el ramanand acasa cu familia lui cu prietenii se duce la munk seara e relaxat si eu ma enervam ma cartam cu el eram geloasa suspicioasa lucruri care imi provocau mult rau numai aveam incredere in mine lucru care ma duc sa ma ingras cu 15 kg pus si simplu nu am mai interesa de aspectul meu fizic.acum de un timp mi-am revenit am inceput sa slabesc am incredere de mine si desi iar am plecat de langa el de catvea zile venind la munk afara ma cons olez ca daca nu ma mai vrea el poate si eu am sa am o sansa sa gasesc ceva mai bun ptr mine.nu ma mai intereseaza ce face.acasa cand eram eu eram cea care statea la cratita o zi faceam curat si ce mai treb iarb el 2 bani nu dadea.ai incredere in tine incearca sa fii si tu cu el indiferenta fa o baie relaxanta mereu cand te apuca nervii fii mai atenta cu tine fa-ti unghiile areanjeazate dar nu ptr el ptr tine sa te simti bine in pielea ta sa te vezi frumoasa gand ca daca el nu o sa te mai vrea este cineva in tine care abia ast s ate cun si sa iti spuna mama si peste cateva luni bebele o sa fie lumina ochilor tai.nu intra in depresie iti faci singura rau si gand daca el merita.succes
0
15-10-2012, ora 18:15
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
buna denisa,
cred c-am mai vb...
scz daca gresesc...
1. odata zici ca sta pe laptop de dimi pana seara
2. la final zici ca pleaca dim la lucru si vine seara
CARE-I adevarul?
- lucreaza acasa?
in fine, asta pt ca te contrazici poate de suparare
parere:
-te-a placut.ma repet..te-a placut, la inceput;
- NU cred ca-si doreste SI coplilul, desi zici ca DA:..sa de-a Dumnezeu ca asa sa fie;
- DACA acum va bateti "in parte"..pana la 35 ani casatorie..vor veni vecinii sa va desparta;
- NU ai precizat de sunteti in tara sau NU, iar daca DA, cum de nu ai macar o prietena?
- daca ai, mergi la ea, de cum vine el acasa...si lasa-l singur.cu netul lui cu tot..;
- urmareste daca, iti simte lipsa de acasa sau nu;
SINCER?
NU cred ca este un sot BUN!
e doar o parere...
CE? faceam eu in locul tau?
(acum n-ai de ales..esti insarcinata.)
NU stateam cu el, nici macar 10 ore daca se comporta ASA cum ne-ai descris.
NU ai variante decat,
sa-ti cauti pe cineva drag din familie...daca mai ai...
intrebare:
CE? iti raspunde cand il rogi sa stea cu tine?
poate are pe altcineva si vb 24 din 24 pe net...spunand ca nu-i cas..
cele bune
si
o sarcina usoara iti doresc.
0
15-10-2012, ora 18:17
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
si
ca sa-ti confirmi sau infirmi suspiciunea de infidelitate
(NU conteaza banii..daca se comporta ASA cu tine)
incearca sa NU te certi azi cu el,
spune-i ca vrei sa stai langa el la calc.DE DRAG..
si vezi de accepta sau NU.
iti dai seama..imediat.
fii draguta...cat poti..
nu-l mai cicali.
cele bune,
0
15-10-2012, ora 18:54
pop denisa
Nu este medic/terapeut
pop denisa
LUCREAZA DE DIMINEATZA PANA SEARA DAR EU ZIK IN WEEKEN CAND NU LUCREAZA SAU IN ZILELE LIBERE STA NUMA PE LEPTOP
0
15-10-2012, ora 19:02
pop denisa
Nu este medic/terapeut
pop denisa
BUNA MULTUMESC DE MESAJ nu vorbeste cu nimeni pe inernet el nu foloseste facebook messenger genu de astea stau si eu langa el mereu la leptop k leptopu ni langa pat pe o masuta dar eu stau in spatele lui mereu si el in fata la leptop..dar el sta mereu pe leptop se uita la tot felu citeste despre aas zice k vrea sa invete ceva nou eoliene centrale de incalzire apoi filme se uita...si eu ii zic mai lasa leptopu asta k ma enervezi hai si povesteste si cu mine k eu stau in spatele lui ma mai uit si eu dar ma dor ochi apoi si mastreseaza atat uitat acolo apoi dupa ceva timp zice hai sa ne uitam a ceva film ma uit da eu ma satur si la film sa ma uit eu vreau sa vorbeasca cu mine sa povestim sa comunikam...cum va zic nu ne certam numa cand eu ii zic asta sa vorbeasca cu mine si el zice k poi mereu cand vorbeste cu mine nuss deacord nimic si ma cert cu el...decat sa se certe cu mine a zis caa numi zice nimic...e si inchis el niciodata numi zice cand ii stresat cand ii suparat cand are ceva pe suflet e ttare o persoana puternica nu se arata cand ii eva greu desi imi zice uneori da tebe sa ii scot vorba din gura greu.dvs ce credeti??? ce casniie avem si da am mai vorbit.apropo acest bebe neam dorit enorm k vam scris nainte ca nu stiu cum de nu raman insarcnata si am ramas multumim domnului astept un rasuns un sfat pt sufletu meu asta.dureros poi am prietena e in italia eu in londra...aicea nu am prietene dar merg la cumparaturi.daca dvs ziceti sa merg sal las cu ale lui nu merg la prietena merg a cumparaturi si familie nu amm
0
15-10-2012, ora 19:27
pop denisa
Nu este medic/terapeut
pop denisa
nu ne certam toata saptamana numai duminik k duminik nu lucreaza si ma enerveaza k sta pe leptop e tare curios k vad eu la ce se uita mereu k niki eu nu am ce face si stau in pat langa el el zice k sa vorbesc ka ma aude dar el tot cu fata la leptop a enerveaza ca atata gandeste si tto citeste pe net de afaaceri ce ar putea face si el k va zic in general e ffffff lucrator lucra la constructi sil place mult patronu orcine il place ca el ia lucrariile pe firma.in rest e bun cu mine numiinterzice nimic mereu ma lasa sa fac cum vreau eu orice si cand e de cumparat ceva in cassa ma lasa sa aleg tot cum vreau la cumparaturi ma duc zi de zi niciodata nu ma intreaaba ca cat am cheltuit ca de ce am cumparat ceva anume niciodata mereu bani de lu lucra mi da mie in grija el nu strica deloc bani imi da socoteala la orice bnaut si imi cere cat sai dau si pt ce mereu ma lasa sa aleg eu dar numa asta numi face pe plac de ce nu sta duminika sa povestim el zice sa vorbesc ca ma aude k vrea si el sa stea relaaxat unpic si veau sa fie mai dragastos si beb isi doreste k a fost tare feriicta knd o aflat ca doar dupa 9 luni de incercare am ramas sil doreste bebe asta stiu k si pe mine zice k ma iubeste dar de ce e asa atuncea nui place sa stea cu mine??? de ce sa vorbeasca sa comunice zice k eu mereu ma cert cu el cand inceep sa imi vorbeasca ceva si nus deacord in rest nu se leaa deloc de mineeeeeee nu ma bate sau sa fie agresiv dar ma jigneste cand eu ma cert cu el k si eu il jignesc eu incep cu jignirile k ma enerveaza de ce nu vorbeste cu mine si de nervi fac asa ca nu ma controlez cand i zic sa stea cu mine sta sa vb dupa cei zic de 10 ori sta unpik sa vbim intradevar apoi eu incep sai zic da de ce esti asa de ce nu vb cu mine numa in fata leptopului na na si imi raspunde calm k vrea sa se relaxeze unpic apoi iar la leptop sta apoi eu iar il sacaiesc hai sa vorbim iubi ceva si el zice catre mine spune sii nici nustiu ce sa ii izc cateodata dar numa vrea sa vorbim da nustiu ce uneori as vrea sa deschida el ceva subiect numa sa vorbim apoi vorbeste unpic cu mine si uneori intradevar ca incep sa ma enervez sai zic cine stie ce dar el niciodata nu se leaaga din senin de mine si nici nu se ccearta nu e tuman rau dar nu stie ssa ofere iubire la inceput era altcumva mai iubitor la inceput nu eram eu tot i ziceam eu sa nu mai ma pupe atata asta era cand eram prieteni inainte sa ne castorim era iubitor mai atent acm nu stiu ce sa intaplat poate nu ss fata ce sio dorit sa se insoare poate vrea sa fiu mai desteapta poate ma considra proasta si k nuss buna de nimic ca la nervi zice de astea cand ma incep eu de el
0
15-10-2012, ora 19:41
pop denisa
Nu este medic/terapeut
pop denisa
si acma imediat vine acasa de launca nu iam pregatit nimic de mancare..k nu am chef dar am sai fac ceva k vine de la munca obosit..da de vrea sa ma pupe nul pup si nici nu vb cu el imi gasesc eu o ocupatie sa adoarma si apoi ma duc si eu in camera dupa ce o adormit maine cand merge la lucru dimineata nu ma trezesc iar ma fac k dorm si niki nul pup k em ma pupa in fiecare dimineata cand merge la lucru k eu is in pat si vine sami dea pupik...gata ma fac si eu fffffffffffffffffffffffffff rece si indiferenta imi vad de treaba mea sa vad ce inseamna dvs ce sfat imi dati si la leptop merei vrea sa stau langa el nu zice niciodata nu inca imi arata uneori ce citeste pe acolo da pe mine nu ma intereseaza tto citeste despe eoliene de alea ce da ccucrent ba se uita la masini ba ncalzire centrala ba citeste despre ce stiu eu ce chesti de astea si de inteligenta etc...cateodata stau si eu in fata si el in spate k ma plan si ii zic asa madarind hai lasama sa stau eu aicea in fata si ma lasa cateodata si seara uneori zice hai sa ne uitam impreuna sa nu zice ca nu te las si pe tine uite a dau mai jos sa stam amndoi in fata cateodata zice asa
0
15-10-2012, ora 19:53
pop denisa
Nu este medic/terapeut
pop denisa
azi niki macar nu lam sunat deloc apoi nustiu de el o sunat sau nu k nustiu ce are de numi merge tel da si de mergea telefonu nul sunam
0
16-10-2012, ora 04:40
pop denisa
Nu este medic/terapeut
pop denisa
Buna ceam facut ieri knd a venit sotu de la mnca nu lam bagat niki intro seama am stat in pat si el era inpat da bn intteles cu capu in leptop si nu mio zis nici un cuvant parc aeram singra in camera zici k eram de tablou acolo nu sio deschid gura deloc.nimik nu mio zis...da bine inteles ca nici eu lui nimic se uitase la cv fime citea k vedeam la ce se uita se uita si la film de ala xxx pt minori apoi la cv film de comeedie.dupa ceva timp vazand k nu zice nimik catre mine nimic zici k eram statuie in camera am mers in bukatarie.am povestit u varumeu vrea o oraa apoi vreo o ora am mers in baie am citit o carticica de rugaciuni pe toata amcitit ssi tuman peste 2 ore a mers la toaleta si o zis ca sa merg in camera sa nu stau in baie toaeta eseparat de baie..nu am mers am stat si am plans dupa ce am itit articica.dupa ceva timp am mers in camera..da nu mai mam pus in pat langa el ma pus in intrun colt.pe jos si am plans..da nu am vb deloc cu el..nici knd mam intors in camera niki el la fel niici uncuvant nu o zis...decat mio zis de vreo 3 ori sa merg sa ma pun in pat sa nu stau pe jos...da nu mam pus cand el o zis.ci mam pus ma tarziu nu knd el a zs.SI SI CAND MAM pus in pat nu a zis nimik katre mine nici o vorba ca ce am de ce plang ce am fact azi nimik nu mo intrebat am zis ca daca eu nu incep sa vorbesc el deoc nu zice nimikcatre mine...se uitaase la ceva film pe cinemax cu vandame actiune.nu o zis num atata ca maine nu merge la lucru...ca nu lucreaza ca trebuie sa bage electrcieni ceva fire apoi iei restu.eu nu am inteles ce a zis si lam intrebat ca ce o zis kk nuam inteles ca asa vb ncet si mio repetat iar.da nu am zis nimica.inapoi nu iam raspuns nimic.in fine.maine sta toata ziua acasa sii desigur osa vad ca cu fata in leptop iar citind...uitandsa pe net laa tot felu iar..NU OSA STAU ACASA OSA MERG LA SHOPPING LA CUMPARATURI K NUMA MIA FA NERVI SAL VAD IAR PE LEPTOP..SI NU MA BAG PE GURA LA EL NU VORBESC DELOC CU EL DACA EL NU MA INTREABACEVA K SI EL ASA FACE NICIODATA NU VB EL CU MINE PRIMU EREU EU DAR ACUM GATA AM PUS PUNCT DE MA INTREABA CEVA MA INTREABA DE NU NIKI EU OSA STAU TACUTA CA SI CUM AR FI DE TABLO EL IN CASA K ASAS SI EU IN FAT UI.OSA VA POVESTESC CUM MIAM PETRECUT ZIUA DE IERII MAINE SEARA PANA ATUNCEA ASTEPT RSPUNSURI SFATURI VAM PUPAT O ZI FROASA
0
16-10-2012, ora 06:01
pop denisa
Nu este medic/terapeut
pop denisa
tin sa precizez k nu e vorba de inselat in aceeasta relatie nu vine niciodata la ore tarzi acasa nikiodata nu pleaca de acasa fara mine numai impreuna plecam cu prieteni nu iese delok la baruri sau beri k mie numi place sa plece faraa mine si nu pleaca nikiunde fara mine...asa era de la inceput de cand neam casatorit..dimineatza pleaca la lucru in hainele de lucru asa murdare cum is deci de inselat nu se pune vorba...si el knd nu lucreaza prefera sa stea in casa mai bn sa se odihneasca zice pe calculator citind decat sa iasa cu baietii.cand era fecior si nu era insurat iesea cu baieti la bere distractiiii dar acum nui mai asa...pt ca eu iam zs de la inceput k nui frumos sa iasa pe la baruri cu baieti si nu merge asta e cemi place la el...ce iesim iesim amandoi impreuna la prieteni de familie...neamuri.EL ZICE K PE CALCULATOR SE RELAXEAZA citeste una alta k intradevar ii place sa descopere tot felu ii place sa stie el orice odata sa uitat cu se face un butoi de vin apoi se uita cum se face la masini a tigari ba cine sti ce mie nu mi se pare interesat dar el zice k lui i se pare k pt eel e o relaxare...el cznd sta pe net nu vb pe facebook mess nikiodata nu are de astea oar ce eu am dar el niki nu sti parolelek nul pasioneaza astea.desi o avut inainte knd nu era insuratda nu le foloseste nikiodata niki parolele nu le stie el niki a lui niki a mele eu ce mai intru pe ele cateodata..dar pe faceku meu zi de z is eu is pasionata de facebook mess mi se pare mai interesat decat la ce se uita el...pe mine ma plictiseste la ce se uita el el zice k asa citind si uitandute inveti multe si sti multe apoi se uita la rusia cum e orasu la anglia la las vegas cum sr fabrica unele lucruri filme el zice k e relax pt el da pe mn ma enerveaza k n ma baga in seama.numa cu capu acolo la leptop mi se pare plictisitr la ce se uita el apoi tot se uta cam ce facere profitabila ar face si el k cum vam zis ii placesa lucreze mult si sa lupte mult sa faca bani sa nu ne lipseasca nimik familiei k nu ne ajuta nimeni doar el sotu lucra pt familie si in vara asta a facut iar o casa cu masarda mai mikutza de vara langa ceealalta ce a facuto tot el ii place sa lucre k zice pt binele nostru vrea sa ne fie bn mie si la bebe sa nu ne lipseasca nimik dvs ce ziceti in general nui rau da nu suuuuuuuuuport k nu sta sa vb ccu mine muuuuuuult cand ii acasa si maine nu lucra da nu pleaca nikiunde de acasa stiu k vasta pe net si citeste iar despre tot felu
0
17-10-2012, ora 02:30
pop denisa
Nu este medic/terapeut
pop denisa
Buna azi sotu nu o mers la munk de dimineatza el sa trezit primu mo mangaiat pe mana si eu mam facut k dorm apoi iar mo mangaiat pe manutza si iam zis sa ma lase inpace sa dorm k mi rau apoi ma mangaiat pe burtikutza si tot ma mangaiat si in final a vrut sa facem dragoste dar eu nu prea k eram supy de ieri seara.in final am facut apoi sa trezit din pat a mers la dulap sia kautta hainute sa imbracat sia luat sosetute in pikioare si o mers in bukatarie sasi pregateasca cafeaua eu nu beau cafea mie nu mio adus...k nu beau nikiodata cafea apoi o venit in camera sasi bea cafeaua am povstit unpik si eu am zis k merg pana la piata sa cumpar fruccte.el o stat acasa iam zis k sai las cheia vea sa plece undeva a zis k nu pleaca nikiunde ramane sa se odihneasca k deobicei el nu merge nikiodta fara mine nikunde knd are zile libere si nu lucreaza mereu sta acasa..sa iau eu keia k nu pleaca nikunde sa iau keia k poate a adormi si nu a auzi cand sun la usa.si iam zis samai dea telefonul luI cu tot cu nr k mie mi sa strikat telefonu si de vrea ceva sa ma sune de pe fix si amluat tlu cheile banuti si ammers la piata...am mai mers la cv magaaazine cu haine imi palce sa plec singgura deorece sunt cam tare nedecisa simi palce sa merg mereu singura la cumparaturi...ma uit si 20 minut pe o haina de aia zik k mai bn singur asami place mie.apoi am ajuns acasuk DA NU MOINTREBAT KT AM KELTUIT KTI BANI AM luat k nui zgarcit delok nu are bai kti bani dau pe ceva k zice daca mie imi place si vreau sami iau tot timpu sa niki nul intreb.ci sa cumpar tot ccemi doresc si vreau.APOI KND AM AJUNS ACASA am papapt amandoi fructe io placut tot ce am cumparat apoi am facut niste mancarik mo ajutta si el UNPIKUTZ KND ESTE ACASA DEMULTE ROI FACE SI ELMANARIKA KND E ACASA SI NU LUCREAZA EL SINNGUR FACE CATEODATA NUMA IL VAD K E IN BUKATARIE SI POATE EU IS IN CAMERA DA FACE SI EL DEMULTE ORI...SI F BUN FACE..APOI DUPA CE AM PPATA A ZIS K FFFFBINE APAPAPTA K CE BUNA MANCARE A FOST K EU LAM INNTREBAT CE NOTA IMI DA ZICEA 9 PLUS UN PUPIK SI ZIK EU NUMA 9???? APOI ZICE CU PUPIKU 10.:))))))))))) APOI MAM PUS OLEACA SA DORM ERA SI EL IN PAT SI EU DAR EL LA LEPTOP CITEA.SI EU MAM PUS SA DORM SI MO MANGAIAT PE SPATE PANA AM ADORMIT K MIE ASAMI PLACE SA ADORM.APOI MAM TREZIT IAR AM PAPAT..APOI NEAM UITAT IMPPREUNA IN PAT PE LEPTOP LA 2 FILME 1 ORA SI CV A TINU CATE UNU UNU APROAPE 2 ORE SI IN FINAL NEAM UITAT LA CV TELENOVELA ROMANEASCA K AM ZIS K HAI SA NE UITAM K IS TARE DISTRACTIVI SI ACUM SPRE SEARA KND NEAM UITAT LA TV EU AM STAT PUTIN PE BURTIKA SI MO SCARPINAT PE SPATE SOTIORU APOI MAM INTORS PE SPATE SI MO MANGAIAT PE BURTIKA IN TIMP CE SE UITASE LA FILM MAM UITAT SI EU DAR LA ULTIMU NU LA TOT MAM UITAT K MA MANGAIAYT PEBURTIKA SOTIORU VREO O JUMATE DE ORA LA PRIMU MAM UITAT LA TOT CE A TINUT 2 ORE APROAPE EL O ZIS HAI SI UITETE SI TU SA NE UITAM LA CV FILM BUN O ZIS...MIE IMI PLACE ULT SA MA SCARPINE PE SPATE SI DE KND IS INSARCINATA MA MAGAIE PE BURTIKUTZA.ASTA ERA ZIUA DE AZI FRUMOASA ASAI MEREU E ASA ZILELEEL NOASRE PANA NU INCEP eu sa ma ieu de el cu leptopu k lleptopu e tuman langa pat si cum nu are ce face daca nu lucreazza in respectiva zi..noi suntem in londra si noh..aicea asa e cu lucru dar are si de luru mult numai k azi nu o lucrat din cauza electricienilor.;;;II PLACE MULT SA LUCRE SOTULUI SI SE STRADUIETSSE SI LUKRA MULT SA NE FIE BN FAMILIEI ASA E ZI DE ZI ZILELE NOASTRE NU NE CERTA NUMAI KND EU MA INCEP DE EL DE NU MA INCEP DE EL NU ZICE CATRE MINE NIKIODATA O VORBA URATA.°°°°°°°°°°°°°°°/:)))))))))))))))))))
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul