Imi intarzie ciclul de la stres?

26-05-2009
denisa_333
Nu este medic/terapeut
denisa_333
buna, mi-a intarziat menstruatia 13 zile este posibil de la stres?, sunt foarte stresata am licenta in curant, si am totodata multe griji este posibil din aceasta cauza sami intarzie, luna trecuta am avut durata ciclului menstrual de 35 de zile, , ultimul contact sexual l-am avut in decembrie 2008 deci de o sarcina nu poate fi vorba, rog un raspuns.multumesc
5 comentarii
0
26-05-2009, ora 21:31
raalluu
Nu este medic/terapeut
raalluu
Da Denisa. Se poate.
0
26-05-2009, ora 21:35
raalluu
Nu este medic/terapeut
raalluu
Am uitat sa mentionez ca am patit-o si eu si medicul meu ginecolog mi-a cinfirmat acest lucru.Atata vreme cat spui ca nu-i vorba de o sarcina poti sa stai linistita.
0
26-05-2009, ora 23:14
Ahriman
Identitate neconfirmată
Ahriman
Este perfect posibil; ciclul menstrual este influentat de o multime de factori, stress-ul, prin efectele avute asupra sistemului endocrin fiind un factor major.
Sfatul meu este ca dupa aceasta perioada de nelinisti, in caz ca durata ciclului nu revine la normal (am uitat sa intreb daca in mod normal, in perioadele fara distress, ciclul este regulat, aceasta intarziere a menstruatiei aparand foarte des la femeile cu ciclu neregulat) sa efectuati un control ginecologic. Just to be on the safe side.
0
27-05-2009, ora 23:00
denisa_333
Nu este medic/terapeut
denisa_333
VA MULTUMESC de sfauri.in sfarsit in seara asta mi-a venit menstruatia!!
0
28-05-2009, ora 11:30
belloni
Nu este medic/terapeut
belloni
Sotia mea a folosit pentru reglarea echilibrului hormonal 2 capsule/zi de Transfer Factor Belle Vie dupa ce o prietana i-a recomandat sa foloseasca produsele 4life Research pentru reglarea in general a echilibrului sistemului imunitar. A intrat pe www.transfer-pentru-viata.ro si a gasit acolo acest supliment alimentar compatibil cu orice tratamenta alimentar, dupa cum a citit pe site. A intrat si pe site-ul din America si a gasit lucruri interesante si acolo. Crede ca va incerca si alte produse, de exemplu pentru detoxifierea organismului si pentru circulatie, care totusi reprezinta o problema pentru ea.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Stresul și sistemul imunitar
  • În ce mod ajută stresul memoria
  • Stresul din timpul sarcinii poate afecta dezvoltarea fătului (studiu)
  • Stresul la locul de muncă
  • Cum se reactivează virusul herpetic în condiții de stres
  • Anxietatea și stresul cronic pot crește riscul dezvoltării tulburărilor psihiatrice
  • Cum gestionăm stresul?
  • Stresul financiar ar putea cauza și durere fizică
  • De ce întârzie menstruația?
  •