Imi doresc sa-mi pun silicoane!! va rog ajutati-ma!

06-05-2012
iuliana8527
Nu este medic/terapeut
iuliana8527
BUNA fetelor, am 27 ani, am o nastere, am sani mici, sunt din bucuresti, imi doresc sa-mi pu silicoane, mentionez ca o sa-mi fac un credit ptr asta.
am fost la dna dr. CLARA HATAMI, de la astheticline, mi-a spus ca imi poate pune maxim 270cc, forma anatomica, implante eurosillicone sau naturelle parca.
mentionez ca acum am 75cm la sani, iar dupa operatie mi-a zis ca o sa am 80cm, eu as vrea mai mari, mi-a zis ca ma costa 2750euro.
am vazut ca sunteti multe fete aici care v-ati pus silicoane, va rog daca puteti sa-mi aratati poze cu ce ati avut inainte si ce aveti cum, mai ales fetele care ati avut sani mici ca mine, sa-mi spuneti la ce dr si cat va costat, toate detalile.
vreau sa mai consult mai multi doctori, ptr operati.
va rog sa-mi recomandati niste dr si daca au consultaie gratuita este si mai bine, dar nu neaparat.
la dna dr HATAMI consultatia a fost 150 roni.
va rog ajutati-ma cu sfaturi, nu mai rezist sa stau asa fara sani.:((
23 comentarii
0
22-05-2012, ora 00:19
simona20
Nu este medic/terapeut
simona20
De ce nu citesti postul acela cu 700 de pagini?sunt sigura ca o sa gasesti acolo ce iti trebuie. stiu ca dl dr Totir are consultatiile gratuite deci nu strica sa incerci si alta parere :)
0
22-05-2012, ora 12:56
alexandra00
Nu este medic/terapeut
alexandra00
am o mare dilemma..nu stiu unde sa imi pun..la dr stan imi pune 285 anatomice..si dr kasem imi recomanda rotunde dar inca nu mi a spus marimea..nu stiu ce sa fac
1
22-05-2012, ora 12:58
alexandra00
Nu este medic/terapeut
alexandra00
am fost ieri la consultatie la dr kasem si mi a spus ca treb sa imi faca simularea pe calc ca sa imi spuna marimea..iar acu iarrrr trebuie sa astept sa ma programeze...mi se pare o tampenie..deja am asteptat 2luni pt o consultatie la el.oare 285 sunt prea mici??
0
23-07-2012, ora 16:28
CristinaCri
Nu este medic/terapeut
CristinaCri
Alexandra00 de ce nu te duci si la alti medici, oricum consultatiile sunt gratuite cam peste tot. mai cere si parerea altor medici. Da o tura: uite simona ce sani frumosi are...poti sa mergi la dr. ei. Uita-te si la ai mei dupa 4 ani, operata la dr. Grecu si sunt f multumita. ira pretul nu este nicidecum exagerat ca la cei 2 la care ai mers tu.
informeaza-te! informeaza-te! cere pareri, noi suntem aici sa impartasim cu voi experientele noastre.
0
26-07-2012, ora 15:33
paula willmann
Nu este medic/terapeut
paula willmann
fetelor, nu va puneti anatomoce, eu am avut si s-a deplasat unul dupa un an. e oribil. si marimea de la 350 in sus pentru ca altfel nu are rost deranjul. eu am facut cu anatomice si dupa un an le-am scos si am pus rotunde, de 360. sant super, nici prea mari, arata mult mai bine si nu se deformeaza. ca cele anatomice. as posta si poze dar nu stiu cum. am facut la doctorita marincea pe care o recomand din suflet. fix clinique. succes si grija mare la forma si marime.
0
29-07-2012, ora 19:56
thessa
Nu este medic/terapeut
thessa
Buna fetelee:D..Sunt noua pe aici, imi doresc enorm sa-mi achizitionez si eu o pereche noua de sani si pana in momentul acesta am ramas placut surprinsa de munca doctorului Dan Micluta din Arad.Ce stiti despre el? s-a operat cineva la dansul? :*
0
19-11-2012, ora 11:07
juristcont
Nu este medic/terapeut
juristcont
Hai sa iti relatez eu despre silicoane!

La sfarsitul lunii iunie 2012, am decis sa apelez la Clinica de estetica din Bucuresti- Fix Clinique a doamnei Dr. Marincea Elena. Fara a ma informa temeinic cu privire la succesul operatiilor si calitatea implanturilor cu care Dr. Marincea Elena lucreaza, am ajus pe masa de operatie a clinicii dansei, fara a banui rezultatul dezastruos si lunile de chinuri ce vor urma. Fara prea multe vorbe m-a examinat si mi-a sugerat implanturi marca Arion (made in France) de 350ml high profile. Ulterior am aflat ca aceste impanturi sunt de proasta calitate si nu sunt avizate de catre Organele competente UE in domeniul implanturilor cu silicon, ceea ce prezinta un risc crescut pentru pacienta care le poarta.
Pentru analize mi s-a recomandat ca acestea sa se faca la Spitalul de Arsi din Bucuresti, unde mi s-a recoltat sange si am facut un ecograf si o radiografie pulmonara, pe care le-am platit fara a primi chitanta. Rezultatul analizelor de sange nu mi-a parvenit nici pana in ziua de astazi (in ciuda solicitarilor mele repetate au existat scuze:sunt la spital, nu le gasim etc.), probabil fiindca desi le-am achitat aceste analize nu s-au efectuat efectiv.
In ziua operatie m-am prezentat la clinica, am petrecut noaptea la clinica, iar a doua zi dupa interventie am plecat acasa, la Pitesti, fara un bilet de externare sau concediu medical. Pe timpul spitalizarii nu a fost niciun medic de garda in clinica, doar o asistenta care venea in mod repetat sa-mi verifice starea. (Mi s-a parut riscant, fiindca orice urgenta/complicatie nu este de competenta unei asistente)
In urmatoarele doua sapatamani am revenit la FiX Clinique, pentru pansamente, cu o regularitate de 2-3 ori pe saptamana. Pansarea se facea de catre aceeasi asistenta prezenta si pe timpul spitalizarii, (fara ca Dr.Marincea Elena sa fie prezenta) care imi repeta ca totul decurge normal si operatia se vindeca foarte bine la ambii sani. Dupa ce asistenta m-a pansat de 6-7ori in cele doua saptamani de la interventie, Dr. Marincea Elena a fost prezenta la clinica in momentul pansarii, si mi-a spus pe un ton sec faptul ca la sanul drept sutura este desfacuta si aproape ca se vede implantul prin piele !!!!
Am cerut explicatii in acest sens, dar mi s-a pus in carca vina pentru cele intamplate, fiindca am condus masina(dupa 10 zile de la operatie !!! asa cum era specificat in brosura pe care am primit-o de la clinica). Un alt raspuns sec: probabil o eroare de scriere in brosura !!! Am ramas stupefiata de tupeul si ingamfarea de care a dat dovada dna. Dr. Marincea Elena.
Am incercat sa trec peste partea cu "cine este de vina" si m-am prezentat la clinica 2 zile mai tarziu pentru refacerea suturii la sanul drept.
Am luat-o de la capat, pansamente de 2-3 ori pe saptamana drumul Pitesti-Bucuresti. Aceeasi asistenta m-a pansat in tot acest timp. Speram ca acum totul va fi bine si o sa pot sa-mi vad linistita de propria-mi nunta care se apropia cu pasi repezi in aproximativ o luna. Am primit garantii ca acum este in regula sutura la sanul drept si mi s-a mai solicitat o "suma modica" intrucat "aceasta reprezinta o noua operatie, si nu este din vina noastra (a clinicii)"
In urmatoarele zile am inceput sa ma simt rau... si mergand la control, mi se spunea ca este ok si ca o sa trebuiasca sa revin dupa nunta !
Cu o saptamana inainte de nunta m-am prezentat la Spitalul de Arsi din Bucuresti, asa cum mi-a solicitat dna. Dr. Marincea Elena pentru a ma examina. Desi initial mi se solicitasera bani pentru ultima interventie, acum dna Dr. nu mai aducea aminte de acest lucru si mi-a spus doar "ne vedem dupa nunta!petrecere frumoasa!". Sotul meu, vazand acest comportament care ne dadea de banuit ca ceva nu este in regula (din nou), a intrebat-o pe dna Dr. daca intradevar sunt bine sau ne ascunde ceva. Raspunsul final al dnei Dr. a fost ca nu trebuie sa ne ingrijoram, totul este bine.
A trecut si ceea ce trebuia sa fie cea mai frumoasa zi din viata mea -propria nunta !
Din pacate nu am putut sa am luna de miere pe care mi-o planificasem, intrucat fiindca ma simteam rau(temperatura, frisoane) am mers la Timisoara pentru investigatii amanuntite, si prin RMN si ecografie, medicii au descoperit ca aveam hematom si infectie la sanul drept.
A fost necesara scoaterea de urgent a implanturilor fiindca exista riscul ca infectia sa se extinda in corp si stadiul de septicemie sa duca la decesul meu.
Acum, dupa scoaterea implanturilor, simt ca am primit inapoi ceea ce am fost atat de aproape sa pierd :VIATA, si toate acestea gratie dlui Dr. Tiberiu Bratu si a echipei dansului, care cu modestie si dand dovada de inalta calificare si etica profesionala m-a operat de urgenta salvandu-mi viata.
Explicatia pentru cele 4 luni de chin la care m-am suspus este simpla:
1.implanturi Arion de proasta calitate(neavizate ca fiind sigure/tolerate de corp) cu profil inalt -prea mari pentru nivelul de elasticitate al pielii mele,
2. interventiile chirurgicale efectuate de catre Dr. Marincea Elena in mod superficial care au generat probleme repetate: desfacerea suturii, hematom, infectie, scoaterea implanturilor, si cel mai grav dezinteresul aratat de catre dna Dr. Marincea Elena pentru pacienta si incalcarea grosiera a Codului Deontologic al medicului.
0
02-12-2012, ora 11:24
Alina1987
Nu este medic/terapeut
Alina1987
Eu am condus la 7 zile de la operatie, dr mi-a dat voie si nu mi s-a desfacut nimic
1
05-12-2012, ora 13:25
claudia23dy
Nu este medic/terapeut
claudia23dy
Buna fetelor!
Acum o luna de zile mi-am facut operatie de marire de sani la dna dr.INA ISAC, la spitalul de arsi din bucuresti. Sanii mei arata excelent, sunt frumosi, fermi si perfect egali. Mi-am pus implante Matrix, 410 gr., extraheight profile. Doamna dr. INA ISAC este o profesionista desavarsita, din mana dansei ies adevarate opere de arta. Inainte de operatie sanii mei erau destul mari, dar lasati, eveam multa glanda mamara, motiv pentru care prestigiosi medici m-au refuzat, pt ca eram un caz complicat si daca nu se lucra foarte bine rezultatul ar fi fost foarte urat.
Am mers la operatie pe data de 5 noiembrie 2012, fara emotii, cu incredere deplina in dna.dr., dupa numeroase masuratori, discutii, analize etc etc m-am urcat pe masa de operatie. M-am trezit la ceva timp in salon, eram putin ametita, dar mi-am revenit imediat, dupa ce s-a dus efectul anesteziei durerile erau perfect suportabile, si dupa un calmant usor treceau imediat. Totul a decurs perfect sub stricta monitorizare a doamnei dr., doar dansa a fost cea care m-a consultat, pansat, ferificat etc. in toata perioada si eu am respectat in tocmai indicatiile dansei, iar sanii mei arata din ce in ce mai bine, starea mea de sanatate este excelenta, ma simt minunat.
O recomand din tot sufletul pe dna dr.INA ISAC, pentru profesionalismul de care da dovada, rabdarea si grija pentru fiecare caz in parte.
A durat 5 ani pana sa ma decid la ce medic sa merg sa ma operez, pentru asta conteaza enorm, am mers la numeroase consultatii, insa nici unul nu mi-a oferit increderea pe care mi-a oferit-o dansa.
Vreau sa ii multumesc din suflet si pe aceasta cale.
voi posta si poze.
0
05-12-2012, ora 13:36
claudia23dy
Nu este medic/terapeut
claudia23dy
pentru iuliana8527

Din tot sufletul si cu toata increderea o recomand pe dna dr. INA ISAC, preturile dansei sunt extrem de accesibile, iar rezultatele sunt spectaculoase, crede-ma. iar 270cc e foarte mic, eu mi-am pus 410 extra si parca ar mai fi fost loc, dar nu am vrut sa exagerez.
Intra pe pagina dansei:drisac.ro si o sa vezi foarte multe poze inainte si postoperator.
0
11-12-2012, ora 21:52
cori25
Nu este medic/terapeut
cori25
buna fetelor...:) va urmaresc de ceva timp si m am hotarat sa imi fac cont deoarece in curand vreau si eu sa imi fac implant cu silicon.. urmarindu-va cred ca m-am hotarat si asupra doctorului si anume dl Totir...mai ramane sa ma duc si la o consultatie la dansul...ideea este ca eu mi am selectat pozele cu sanii care imi placeau cel mai mult si cand ma uitam la ficerae la c doctor s-a operat toti erau operati de dl doctor toti si plus ca am vazut numai cuvinte frumoase la adresa dansului... va pup
0
25-12-2012, ora 18:19
micky28
Nu este medic/terapeut
micky28
Buna,

Sunt total de acord cu claudia23dy. Dr. Isac este minunata. Operatia mea a fost un succes, am niste sani superbi si preturile sunt acceptabile la dansa. Recomand cu tot sufletul. Succes.
0
17-03-2013, ora 00:20
dora79
Nu este medic/terapeut
dora79
Am avut o experienta asemanatoare ca 'juristcort la Elena Marincea!Am fost mutilata si jefuita de aceasta macelareasa!Asculta.ti instinctul si stai cit mai departe de ea si FixClinique!
0
28-10-2015, ora 22:07
Karinanarcisa
Nu este medic/terapeut
Karinanarcisa
Buna fetelor ! As vrea si eu sa imi fac o operatie pentru implant mamar si vreau sa va cer părerea despre clinica nordestetica dr Sorin Nae ! Vreau sa imi Spune-ţi daca s a operat careva si sa imi dati câteva detalii, păreri !
0
01-02-2017, ora 15:57
AncaMihai
Nu este medic/terapeut
AncaMihai
Buna fetelor! Vreau sa mi fac si eu implant cu Silicon...găsesc doar comentarii vechi...aveți ceva recomandări??? Ma gândeam la dr. Kasem...si asta pentru ca are mai multă publicitate...dar nu sunt sigura, vreau sa știu păreri si de la voi, va mulțumesc!
0
10-02-2017, ora 21:42
Valentina1991
Nu este medic/terapeut
Valentina1991
Buna! Ce credeți despre kasem? Mi am facut o programare la el pentru un implant mamar pe data de 13 Martie si incep sa cred ca nu este cel mai potrivit. Știți cumva cat costa consultația? Si operația? Multumesc frumos
0
18-01-2018, ora 19:39
Nataly17
Nu este medic/terapeut
Nataly17
Buna fetele sunt noua pe forum
1
19-01-2018, ora 01:39
FoxyRox
Nu este medic/terapeut
FoxyRox
Buna fete recomandare pt implant silicon eu mi.am facut la Dr Stan C.tin la Bacau..Un dr exceptional si profesionist...Recomand tuturor ac meddic cu mare drag...pupici..
0
30-07-2018, ora 19:17
Loralory
Nu este medic/terapeut
Loralory
Bună!Sunt noua pe forum și nu ma prea pricep unde sa scriu!Vineri sunt programata pentru implant mamar.Am 1.60, 55kg mi s a recomandat 330 Arion rotund dar mi se par cam mici...Are cineva Arion 360 sau 380 și ma poate ajuta cu o părere?mulțumesc frumos!
0
14-02-2019, ora 12:11
DERYA
Nu este medic/terapeut
DERYA
Buna ziua. Am făcut operatia de implant mamar acum o lună iar pe toata suprafata tăieturile simt ca niste gâlmițe si ma ustura cand ma întind pe pat. Medicul mi-a spus că alea sunt firele. S-a mai confruntat cineva cu acest lucru până acum?
Plus că sanul stâng este putin mai umflat in partea de sus si in lateral iar medicul mi-a spus că încă nu a coborât complet si sa imi fac masaj sa il împing mai jos. Precizez ca am purtat banda aceea deasupra de la 2 saptamani de la operatie si trebuie sa o mai port inca 2 saptamani. Orice raspuns este bine venit. Va multumesc anticipat.
0
08-07-2019, ora 23:20
Deny.k
Nu este medic/terapeut
Deny.k
Buna, sunt noua pe forum imi puteti recomanda un medic bun pt marimea sanilor in cluj? Pretzul consultatiei si a operaziei daca se poate...Imi doresc f mult sani mariti dar imi este f frica de vreo infectie ?! Ast rasp multumesc anticipat
0
14-02-2020, ora 22:48
dariaraisa84
Nu este medic/terapeut
dariaraisa84
Buna fetelor sunt noua, eu m am decis dupa zece ani de la nastere sa recurg la implanturi mamare si abdominoplastie in urma sarcinii gemelare a ramas un dezastru, ceva recomandari va rog preturi si cam tot ce ar trebui sa stiu va multumesc
0
11-03-2020, ora 23:53
Noname04
Nu este medic/terapeut
Noname04
Buna, fetele! Sunt noua aici si poate are cineva raspuns la intrebarea mea.
Pe 16 Martie fac 5 luni de cand mi-am pus implant mamar. Sanii mei arata foarte bine, sunt foarte multumita de rezultat, insa de cateva zile simt o durere in parti, aproape de subrat, la ambii sani. Stie cineva despre ce vorbesc?
Tin sa mentionez ca mi-a venit menstruatia ieri si probabil sa fie durerea de sani pe care o aveam in fiecare luna inainte sa ma operez, insa in ultimele 5 luni nu am avut nici o durere in timpul menstruatiei si sunt putin speriata.
Sunt si un pic mai sensibila si la fiecare durere sau intepatura m-am speriat si mi-am sunat doctorul, de data asta mi-e rusine sa-l mai sun, desi stiu ca o sa-mi spuna acelasi lucru “nu va speriati, e ceva normal!”
A avut cineva aceasta durere in timpul menstruatiei si nu numai? Ma poate ajuta cineva cu un raspuns?
Multumesc! O seara buna!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Implanturi mamare - silicon sau ser fiziologic?
  • Implant mamar: moft sau necesitate?
  • Nouă decese legate de o formă de cancer asociată cu implanturile mamare
  • Modificări ale pielii la nivelul sânilor - cauze posibile
  • Cum afectează suprafețele implanturilor mamare din silicon sistemul imunitar?
  • Riscurile implanturilor mamare
  •