Icter mecanic metastaza gradul 4

27-04-2007
CIUPITU MARIANA
Nu este medic/terapeut
CIUPITU MARIANA
Matusa mea a fost diagnosticata in 06.03.2007 cu icter mecanic metastaza gradul 4 in urma unei interventii chirurgicale pentru fiere. A fost inchisa la loc si ni s-a spus ca nu se mai poate face nimic, mai are 2-3 luni de trait.Nu ni s-a spus nimic de boala, alimentatie, calmante. Ni s-a dat morfina pastile pe care sa i le administram cand durerile sunt devin insuportabile.Ne-am adresat si medicilor naturisti care ne-au dat tratament dar acum au inceput sa se intensifice durerile Ajutati-ne suntem disperati.
5 comentarii
0
27-04-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Este necesar un aviz oncologic. in cazul in care morfina se termină numai oncologii o pot recomanda. Din cauza unor reglementări in materie de stupefiante, procedura de obţinere poate dura 2-3 zile : mergeţi la oncolog din timp, inainte de a se termina actuala rezervă.
0
30-04-2007, ora 00:00
CIUPITU MARIANA
Nu este medic/terapeut
CIUPITU MARIANA
Dar nu am inceput administrarea morfinei inca, am inceput cu no spa sau piafen 1-2 pe zi.Are si zile in care nu sunt necesare. Chear nu mai ezista speranta. Un regim alimentar adegvat nu fortifica organismul in lupta cu boala. Nu stim ce are voie sa manance si ce nu. Mentionez ca nu a cazut la pat.
0
15-05-2007, ora 00:00
CIUPITU MARIANA
Nu este medic/terapeut
CIUPITU MARIANA
imi pare rau ca nu imi raspundeti. Si asa medicina lasa de dorit, nu va spun cum sunt tratati in spital bolnavii fara posibilitati.Nu ne explica nimeni amanuntit despre boala suntem lasati sa murim precum cainii.
0
26-06-2007, ora 00:00
CIUPITU MARIANA
Nu este medic/terapeut
CIUPITU MARIANA
Imi pare rau sa spun dar sunt profund dezamagita ca nu a raspuns nimeni mesajelor. Persoana respectiva a decedat, iar eu imi pare rau ca triesc itr-o lume unde nu ne mai pasa de semeni nostri. Medicii nu mai percep mesria pe care o practica decat ca pe o afacere si uita de juramantul depus.
0
05-08-2010, ora 14:11
Cristina Gherghe
Nu este medic/terapeut
Cristina Gherghe
Si eu sunt foarte dezamagita de majoritatea medicilor din tara noastra. Tatal meu are cancer pulmonar metastaza 4...s-a internat acum 3 saptamani in spital nici macar nu ii dadeau de mancare, il plimbau dintr'o parte in alta pana nu s-au dat ceva banii, ieri s-a aflat ca a facut si icter mecanic, iar medicul l-a trimis la cluj ca sa plateasca o operatie 30 de milioane!In primul rand nu ne permiteam aceasta operatie pentru ca nu ni sa garantat nimic..a zis ca maxim o luna mai are de trait!Astazi cand a mers maicamea la el la spital si a vorbit cu medicul i-a zis sa fac rost urgent de 200 de euro pentru ca el(medicul) daca nu ii aduce acesti banii nu il v-a mai tine in spital mai ales pentru ca a refuzat sa mearga si la Cluj!Azi la externat si i-a spus ca el nu il v-a mai primi in sectia lui daca ii se va mai face rau adica daca mai apuca sa ii se faca rau! Totul pentru ca a refuzat sa mearga la Cluj din cauza ca nu avem posibilitate!Practit si drumul pana la Cluj era tot in interesul medicilor, teste pe tatal meu...tratat ca un cobai!Imi pare sincer rau...cum spunea si persoana de mai sus uitati toti de juramantul depus!

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: