Imi miroase ca nu-l mai suport

20-01-2015
Disperatul1
Nu este medic/terapeut
Disperatul1
Buna tuturor,

Am si eu o problema cu penisul. In urma cu ceva ani am avut scurgeri din penis, arata exact ca laptele. Am ezitat sa merg la medic fiindu-mi parca cumva rusine sa fac acest lucru. La urinare ma ustura asa de tare ca ma tine-am de cap. Cu timpul parca a inceput(penisul) sa se micsoreze. Abia atunci am fugit urgent la doctor. Mi-a dat un antibiotic (Augmentin) si o crema. Cum am luat prima pastila dupa vreo jumatate de ora am simtit in penis ca ceva se curata, nu stiu cum sa va explic, cam ca si atunci cand mananci un mentosan simti in gura asa un aer proaspat - asa ceva am simtit eu in penis. In tot cazul mi-a facut foarte bine, parca urinam si mult mai bine iar de vreo usturatura nici vorba. Medicul a zis fara sex. Eram in strainatate. Dupa vreo patru zile am plecat in Romania unde ma astepta nevasta. Ea fara sa ii pese ce a zis medicul m-a pus sa ma culc cu ea. I-am explicat ca nu am voie dar ea a zis ca poate am pe altcineca. N-am avut de ales. Dupa ce m-am culcat cu ea am mers sa urinez si au aparut aceleasi simptome de usturime in timpul urinatului. Mai aveam vreo trei zile de tratament care bine-nteles l-am urmat dar fara acelasi rezultat de dinainte. Asta se intamla cu ceva ani in urma. De la acel incident dupa vreo trei saptamani l-am rugat pe doctor sa-mi prescrie din nou acel antibiotic (Augmentin) dar tot continua sa ma usture la urinat. Am facut iarasi analize dar totul pare sa fie in ordine. Daca nu ma spal vreo doua trei zile pute a peste sau chiar mai urat. Dupa o perioada dispare acel miros. Iar dupa vreo doua trei luni apare din nou. De multe ori dupa ejaculare daca urinez ma ustura tare. Am mai observat ca daca ma spal cu sapun si apa calda si dupa aceia urinez, aceiasi usturime. Ce-i mai grav pentru mine este ca parca se tot micsoreaza. Intr-adevar am peste 40 de ani dar eu cred ca ar trebui sa se moaie nu sa se micsoreze. Daca cumva stie cineva ce as putea sa fac sau ce medicament sa iau i-as fi recunoscator.
Multumesc
1 comentarii
0
11-02-2015, ora 21:19
Rock22
Nu este medic/terapeut
Rock22
Salut am citit ce ai scris si cred ca mirosul penisului este dat de secretia acestuia care consta in umezirea pielii prepuţului pentru ca penisul sa se poata decalota insa ma pot insela cat desprre usturime sa sti ca poate fi vorba de rinichi asa ca tb sa-ti mai faci niste analize si prezintate si la alti doctori urologisti.Iar usturimea pe care o simti cat te speli pe varful penisului cu sapun este normala si eu cand fac dus ma frec cu sapun in jurul glandului si varf si simt o usturime trecatoare cand urinez insa doar o data.Totusi te sfatuiesc sa te duci la medic si sa cauti rezolvari la el pentru ca pe net ceea ce citesti sunt doar opini PS : Am 14 ani deci ma pot insela asa ca asculta ce spun doctori si multa sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •